Skocz do zawartości

KWIETNIÓWECZKI 2011 | Forum o ciąży


joll

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
kasjalena2 napisał(a):
kurna nic mi sie nie chce.... a tu chrzciny za pasem.... musze ogarnąć mieszkanie, pomyć okna i jestem na siebie wściekła bo zdecydowałam się że chrzciny zrobimy w domu i mam mase roboty - tzn. ja musze tylko posprzatac, ogarnac ksiedza, zamówic tort no i pomóc rodzicom szykowac jedzenie i piec ciasta... ale masakrycznie mi się nie chce....dobrze że nie jestem głównym kucharzem tej uroczystości 🙂

bo z moimi chęciami to nikt by się nie najadł 🙂

Ja tortu nie zamawiam bo zawsze kupujemy w Auchan - tam są tak pyszne torty, że Blikle się chowa i do tego tanie. BTW - nie lubię wyrobów od Bliklego 🤢 I nie rozumiem, czym się ludzie podniecają, o cenach tam nie wspominając 🥴
Anyway - ja dlatego sobie w knajpie zrobiłam, żeby nikogo nie obarczać gotowaniem i staniem nad garami - chrzciny są w końcu raz w życiu. Poza tym zjedzą i pojadą a tak będą siedzieli Bóg wie ile ☺️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Tyska_1

    5074

  • Ewelinaaleks

    4927

  • alexia_79

    18937

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
matyldusia napisał(a):
alexia_79 napisał(a):
kasjalena2 napisał(a):
jezu jakie Wy macie spotkanie przed chrztem? 😮

No kazał nam ksiądz przyjść, żeby obgadać co kto i kiedy robi i jak się kiedy zachować i co mówić, a kasę dałam jak byłam ostatnio załatwiać chrzest i zaświadczenia dostarczyć 🙂
Nie wiem po jakiego grzyba to spotkanie skoro chrzest po mszy i spokojnie mógłby mówić co i jak - przecież sami będziemy 🥴

i tak nie kumam po co to???

🤢

"to" tzn co? 🤨

że chrzest 😮

A Ty po co ślub brałaś i teraz kościelny chcesz? 🤢

Ola nie zrozum mnie zle
a sory za pisownie ale karmie
ale
ty tez przynajmniej masz w głowie gdzies ten koscielny
ale ja sobie nie wyobrazam chrzic dziecka
kiedys odmawiałam wszystkie modlitwy swiata , do Czestochowy pieszo 400 km szłam 6 razy
a teraz co??? w kościele nie byłam już półtora roku , żyję w związku "nie sakramentalnym" , nawet zapomniałam jak się koronkę odmawia 😮 i co ja przekażę swojemu dziecku????? ochrzczę ją tylko dlatego że tak wypada???? i żeby kiedyś miała łatwiej ??? przecież to bez sensu 😮
no takie jest moje zdanie ☺️
co innego Wiola, Kasia bo życie trochę inaczej im się potoczyło ale MY????? i jak mam w kościele mówić m przyrzekać że w wierze katolickiej ją wychowam??? w jakiej wierze ??? jak sama jestem zagubiona
moim zdaniem to prawo katolickie powinno być bardziej zaostrzone
a nie ludzie se żyją na "kocią łapę" i chrzczą dzieci ( mowa tu o mnie) to jakaś durnota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
odbijam

co to jest "koronka"?

nie lubie niezapowiedzianych gosci, jak nigdy zachciało im sie do lazienki a wlasnie dzisiaj mam tam syf po porannym sprzątaniu.

o właśnie 😠 więcv na temat koronki się nie wypowiadam
😜
posłuchajcie Radia Maryja o 15.00 😜



kurwa Lena nie chce żreć 😠 a powinna pół godz temu 😠 bawi się pieluchą 😠
i znowu się wszystko opóźni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Matylda - dla Twojej wiadomości - chrzest jest po to żeby zmyć grzech pierworodny - i właśnie dlatego ją chrzczę bo nie mam ślubu kościelnego, a skoro już tak szczerze rozmawiamy to to samo mogę napisać Ci o ślubie kościelnym - po co Ci to skoro Wasz związek jest jaki jest? Nie będę pisała publicznie ale Ty dobrze wiesz o co chodzi.. I wg mnie tam gdzie miłość plącze się z nienawiścią ślub kościelny jest hipokryzją - Tyle - nie obraź się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasia - gdybyś kiedyś chciała odmówić koronkę to proszę (połowy z tych modlitw nie znam nawet 😁) ☺️:

Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawiamy na zwykłym różańcu.

Na początku:

Ojcze nasz..., Zdrowaś Maryjo..., Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach:

"Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa, na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata."

Na małych paciorkach:

"Dla Jego bolesnej Męki, miej miłosierdzie dla nas i całego świata."

Na zakończenie:

"Święty Boże, Święty Mocny, Święty Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem." (x3)

Często na zakończenie koronki odmawia się również:

"O Krwi i Wodo któraś wytrysnęła z Najświętszego Serca Jezusowego jako zdrój Miłosierdzia dla nas - Ufamy Tobie" (x3)

"Jezu ufam Tobie" (x3)

"Święta Faustyno - módl się za nami i za całym światem" (x1)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest MÓJ wybór że odeszłam od kościoła, ale przed dzieckiem jeszcze czas na takie decyzje. Chce dać mu to co mi dano, niech dostanie pełną wiedzę a potem sam zdecyduje czy mu się to podoba czy nie.

A ja ochrzciłam, bo wierzę w Boga i jestem chrześcijanką, nie katoliczką. Nie wierzę w kościół i instytucję księdza, spowiedzi..
I ciągle gdzieś z tyłu głowy tłukło mi się: że jak Witek leżał po porodzie w Instytucie MiDz to modliłam się, żeby było dobrze. A jak go wreszcie stamtąd zabrałam to od razu zapomniałam o modlitwie. Czułam zwyczajnie, że jestem to Bogu winna ☺️, TO czyli chrzciny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
To jest MÓJ wybór że odeszłam od kościoła, ale przed dzieckiem jeszcze czas na takie decyzje. Chce dać mu to co mi dano, niech dostanie pełną wiedzę a potem sam zdecyduje czy mu się to podoba czy nie.

A ja ochrzciłam, bo wierzę w Boga i jestem chrześcijanką, nie katoliczką. Nie wierzę w kościół i instytucję księdza, spowiedzi..
I ciągle gdzieś z tyłu głowy tłukło mi się: że jak Witek leżał po porodzie w Instytucie MiDz to modliłam się, żeby było dobrze. A jak go wreszcie stamtąd zabrałam to od razu zapomniałam o modlitwie. Czułam zwyczajnie, że jestem to Bogu winna ☺️, TO czyli chrzciny.

Lepiej bym tego nie ujęła 🙂 masz oklaska 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alexia_79 napisał(a):
Matylda - dla Twojej wiadomości - chrzest jest po to żeby zmyć grzech pierworodny - i właśnie dlatego ją chrzczę bo nie mam ślubu kościelnego, a skoro już tak szczerze rozmawiamy to to samo mogę napisać Ci o ślubie kościelnym - po co Ci to skoro Wasz związek jest jaki jest? Nie będę pisała publicznie ale Ty dobrze wiesz o co chodzi.. I wg mnie tam gdzie miłość plącze się z nienawiścią ślub kościelny jest hipokryzją - Tyle - nie obraź się

Oluś nie obrażam się i wiem co to chrzest
a co do mojego ślubu kościelnego to go nie będzie dopóty- dopóki nie będę miała pewności że to TEN , że to "miłość" i że tak ma być
ale powtarzam jak dla mnie to chrzest powinien być dla prawdziwych katolików a nie dla takich ludzi jak JA , przecież z grzechu pierworodnego równie dobrze może być obmyta jak będzie miała 20 lat i sama będzie tego chciała i będzie tego świadoma ( sama znam takich ludzi i było to dla nich niezapomniane przeżycie)
powtarzam - nikogo nie potępiam ale moim zdaniem sprawa chrztu powinna być bardziej "rygorystyczna" - Ola sama trafiłaś na pewnego księdza i moim zdaniem on miał rację tylko że szkoda że wszyscy nie są tacy konsekwentni
ja sama z moimi grzechami ( tymi samymi od paru lat ) byłam u spowiedzi jakieś dwa lata temu i jeden ksiądz udzielił mi rozgrzeszenia po 5 minutach i nawet mnie nie słuchał a drugi trzymał mnie 50 min na kolanach i rozgrzeszenia nie dał więc co to za polityka i gdzie ta konsekwencja ????? niech zrobią SOBÓR WATYKAŃSKI 3 i się porozumieją bo ja nie wiem o co kaman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
To jest MÓJ wybór że odeszłam od kościoła, ale przed dzieckiem jeszcze czas na takie decyzje. Chce dać mu to co mi dano, niech dostanie pełną wiedzę a potem sam zdecyduje czy mu się to podoba czy nie.

A ja ochrzciłam, bo wierzę w Boga i jestem chrześcijanką, nie katoliczką. Nie wierzę w kościół i instytucję księdza, spowiedzi..
I ciągle gdzieś z tyłu głowy tłukło mi się: że jak Witek leżał po porodzie w Instytucie MiDz to modliłam się, żeby było dobrze. A jak go wreszcie stamtąd zabrałam to od razu zapomniałam o modlitwie. Czułam zwyczajnie, że jestem to Bogu winna ☺️, TO czyli chrzciny.

Kasia to dlaczego go jeszcze nie obrzezałaś,nie kupiłaś barana i parę tam jeszcze innych żeby miał wybór np na chrześcijaństwo muzułmanizm czy buddyzm czy judaizm czy jeszcze coś tam innego
no tyle w tym temacie
😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dobra - enough bo się zaraz pokłócimy więc lepiej to zostawmy - tylko powiem, że "ten" ksiądz który pierwotnie nam odmówił potem zgodził się dziecko ochrzcić, więc proszę - nie mówmy o konsekwencji bo mnie trafi, poza tym ksiądz który miesza mi ojca Rydzyka i Donalda Tuska w rozmowę o chrzcie i wierze to dla mnie nie ksiądz, mózg ma zmasakrowany już.. kto to widział gadać o służbach SB i innych takich.. ech, brak słów - dlatego ja do Kościoła nie chodzę bo mnie krew zalewa a gwoździem do trumny był moment kiedy chciałam pochować tatę, ale to nie miejsce i czas na takie historie - powiem tylko że poszło o pieniądze 🥴
Więc skoro przyjęte jest że chrzci się dzieci a nie dorosłych to właśnie to czynię, co do wyboru wiary przyjdzie czas i o innych sakramentach będzie sobie mogla zadecydować sama. A teraz JA jestem za nią ODPOWIEDZIALNA i nie chcę obarczać ją moimi grzechami i innymi brudami. AMEN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
matyldusia napisał(a):
Tutliputli napisał(a):
To jest MÓJ wybór że odeszłam od kościoła, ale przed dzieckiem jeszcze czas na takie decyzje. Chce dać mu to co mi dano, niech dostanie pełną wiedzę a potem sam zdecyduje czy mu się to podoba czy nie.

A ja ochrzciłam, bo wierzę w Boga i jestem chrześcijanką, nie katoliczką. Nie wierzę w kościół i instytucję księdza, spowiedzi..
I ciągle gdzieś z tyłu głowy tłukło mi się: że jak Witek leżał po porodzie w Instytucie MiDz to modliłam się, żeby było dobrze. A jak go wreszcie stamtąd zabrałam to od razu zapomniałam o modlitwie. Czułam zwyczajnie, że jestem to Bogu winna ☺️, TO czyli chrzciny.

Kasia to dlaczego go jeszcze nie obrzezałaś,nie kupiłaś barana i parę tam jeszcze innych żeby miał wybór np na chrześcijaństwo muzułmanizm czy buddyzm czy judaizm czy jeszcze coś tam innego
no tyle w tym temacie
😉

Matylda - czy Ty widzisz co piszesz? O jakim Ty tu wyborze piszesz? Przecież to jest maleńkie dziecię bez świadomości 😮 Jaki Ty chcesz dawać wybór komuś kto nie wie że żyje?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda, a ja widzę wielu prawdziwych katolików ( Twoje słowa 😜) którzy z byciem dobrym chrześcijaninem nie mają nic wspólnego 😜
i tu też nie widzę konsekwencji 😁 😁
niektórych nawet spotykam 10 każdego miesiąca pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim 😁 😁 😁

i skoro nie jestem prawdziwym katolikiem to znaczy że jestem złym chrześcijaninem, człowiekiem?
trochę jednak pamiętam z religii i wydaje mi się że Bóg nie ma nic przeciwko temu jak w niego wierzę: to moje uczynki są moim świadectwem wiary, nie to czy chodze do kościoła, czy mam ślub, czy się spowiadam..

dyskusja robi się zagmatwana 😁 😁

która chce gofra ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matylda w tym co mówisz jest bardzo dużo racji , tylko widzisz skoro są ludzie którzy wierzą w coś gtakiego jak grzech pierworodny to chcą chrzcić, nie ma ludzi idealnych nawet Papierz ma grzechy i mówiąc szczerze to co ja o tym myśle to gdyby ktoś chrzcił na pokaz lub bo tak trzeba to bym zacytowała kazdej takiej osobie Twoja wypowiedz ale jeśli ktos to robi w takich celach jak Kasia czy Ola to uważam, że trzeba sie cieszyć i taki ksiądz powinien z otwartymi ramionami ochrzcić maleństwo, a może po takim chcrzcie zmieni sie wiele rzeczy i poglądów na sprawy religijne...

Mała sie dzrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oszalejej kurwaaaaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
Matylda, a ja widzę wielu prawdziwych katolików ( Twoje słowa 😜) którzy z byciem dobrym chrześcijaninem nie mają nic wspólnego 😜
i tu też nie widzę konsekwencji 😁 😁
niektórych nawet spotykam 10 każdego miesiąca pod Pałacem Prezydenckim na Krakowskim 😁 😁 😁

i skoro nie jestem prawdziwym katolikiem to znaczy że jestem złym chrześcijaninem, człowiekiem?
trochę jednak pamiętam z religii i wydaje mi się że Bóg nie ma nic przeciwko temu jak w niego wierzę: to moje uczynki są moim świadectwem wiary, nie to czy chodze do kościoła, czy mam ślub, czy się spowiadam..

dyskusja robi się zagmatwana 😁 😁

która chce gofra ??

a kurwa daj bo się wkurwiłam 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyminka napisał(a):
Matylda w tym co mówisz jest bardzo dużo racji , tylko widzisz skoro są ludzie którzy wierzą w coś gtakiego jak grzech pierworodny to chcą chrzcić, nie ma ludzi idealnych nawet Papierz ma grzechy i mówiąc szczerze to co ja o tym myśle to gdyby ktoś chrzcił na pokaz lub bo tak trzeba to bym zacytowała kazdej takiej osobie Twoja wypowiedz ale jeśli ktos to robi w takich celach jak Kasia czy Ola to uważam, że trzeba sie cieszyć i taki ksiądz powinien z otwartymi ramionami ochrzcić maleństwo, a może po takim chcrzcie zmieni sie wiele rzeczy i poglądów na sprawy religijne...

Mała sie dzrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oszalejej kurwaaaaa



może ma SKOK ROZWOJOWY ? 🥴

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutliputli napisał(a):
tyminka napisał(a):
Matylda w tym co mówisz jest bardzo dużo racji , tylko widzisz skoro są ludzie którzy wierzą w coś gtakiego jak grzech pierworodny to chcą chrzcić, nie ma ludzi idealnych nawet Papierz ma grzechy i mówiąc szczerze to co ja o tym myśle to gdyby ktoś chrzcił na pokaz lub bo tak trzeba to bym zacytowała kazdej takiej osobie Twoja wypowiedz ale jeśli ktos to robi w takich celach jak Kasia czy Ola to uważam, że trzeba sie cieszyć i taki ksiądz powinien z otwartymi ramionami ochrzcić maleństwo, a może po takim chcrzcie zmieni sie wiele rzeczy i poglądów na sprawy religijne...

Mała sie dzrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oszalejej kurwaaaaa



może ma SKOK ROZWOJOWY ? 🥴



wczoraj szczepilismy ohujuje zaraz kurwa ja pierdole po huj te szczepionki jebane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tutliputli napisał(a):
tyminka napisał(a):
Matylda w tym co mówisz jest bardzo dużo racji , tylko widzisz skoro są ludzie którzy wierzą w coś gtakiego jak grzech pierworodny to chcą chrzcić, nie ma ludzi idealnych nawet Papierz ma grzechy i mówiąc szczerze to co ja o tym myśle to gdyby ktoś chrzcił na pokaz lub bo tak trzeba to bym zacytowała kazdej takiej osobie Twoja wypowiedz ale jeśli ktos to robi w takich celach jak Kasia czy Ola to uważam, że trzeba sie cieszyć i taki ksiądz powinien z otwartymi ramionami ochrzcić maleństwo, a może po takim chcrzcie zmieni sie wiele rzeczy i poglądów na sprawy religijne...

Mała sie dzrzeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee oszalejej kurwaaaaa



może ma SKOK ROZWOJOWY ? 🥴


To moja chyba też, i tak sobie myślę że przez te skoki to nasze dzieci konikami polnymi powinny być - co płacz to zaraz "to na pewno skok rozwojowy" 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...