Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):
Witam was kochane dziewczynki! mialam dzisiaj baaardzo aktywny dzien, ale nie to jest warte opisania. Aneczko milo ze pamietasz, no wiec relacja z wizyty:
Przesunal mi sie termin na 28 kwiecien czyli w tej chwili mam 23 tydzien i 6 dzien, ale zostaje z wami 🙂 moj chlopczyk jest zdrowy, serduszko, kregoslup, mozdzek, konczyny i buzka cala w normie, ale jak to pan doktor stwierdzil dawno nie widzial tak ruchliwego dziecka, i faktycznie ruszal sie caly czas, wsadzal sobie palca do oka 🙂 i uciekal przed proba zrobienia mu zdjecia 🙂
A z ciekawostek to maluszek ma 23cm ale nie wiem czy wyprostowany czy nie, wazy o zgrozo prawie 550gram a mamusia ma +5kg od poczatku ciazy, nie tak zle 🙂 to tyle ahhh jak sie ciesze a jaka zmeczona jestem, zaraz klade sie spac ale musialam przed tym sie z wami podzielic 🙂

ja tez mam przesuniete na 28 kwiecien ale to przez usg. i tak sie lekarze kieruja OM.. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hussi31 napisał(a):

Przesunal mi sie termin na 28 kwiecien czyli w tej chwili mam 23 tydzien i 6 dzien, ale zostaje z wami 🙂 moj chlopczyk jest zdrowy, serduszko, kregoslup, mozdzek, konczyny i buzka cala w normie, ale jak to pan doktor stwierdzil dawno nie widzial tak ruchliwego dziecka, i faktycznie ruszal sie caly czas, wsadzal sobie palca do oka 🙂 i uciekal przed proba zrobienia mu zdjecia 🙂
A z ciekawostek to maluszek ma 23cm ale nie wiem czy wyprostowany czy nie, wazy o zgrozo prawie 550gram a mamusia ma +5kg od poczatku ciazy, nie tak zle 🙂 to tyle ahhh jak sie ciesze a jaka zmeczona jestem, zaraz klade sie spac ale musialam przed tym sie z wami podzielic 🙂


Hej hussi 😘
Super, że synek zdrowy 🙂 I duuuży już 🤪 Mi lekarz mówił, że niezależnie od tego, jakie terminy będą wychodzić z późniejszych USG ten z pierwszego USG jest najbardziej prawdopodobny.
Z drugiej strony, wczoraj koleżance z pracy urodził się bratanek - jakieś 20 dni przed terminem! Donoszony, 10/10, waga ok. 3 kg. Nigdy nie wiadomo, kiedy dziecko będzie już gotowe do przyjścia na świat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasiagwiazdka napisał(a):

to pewnie mój, tez będzie miał juz z 20 cm, okaże się 10ego w poniedziałek 🙂


Ja idę na połówkowe w środę 12-ego i też nie mogę się doczekać! 🙂 A w piątek wizyta u mojego ginekologa, szkoda, że zawsze tak blisko jedno i drugie mi się układa, w dwa dni niewiele się zmieni, a jakby się tak USG ułożyło co 2 tygodnie byłoby super 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):

ja tez mam przesuniete na 28 kwiecien ale to przez usg. i tak sie lekarze kieruja OM.. 🙂


Fijolek, no mi lekarz powiedział, że kierują się pierwszym USG - bo po OM nie wiadomo kiedy doszło dokładnie do zapłodnienia, a w pierwszych tygodniach dzieci rozwijają się mniej więcej w tym samym tempie, więc można lepiej określić przewidywany termin porodu. Z kolei w późniejszych tygodniach dzieci rozwijają się w różnym tempie - zresztą widać po naszym forum, więc na to też już tak nie patrzą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
fijolek napisał(a):

ja tez mam przesuniete na 28 kwiecien ale to przez usg. i tak sie lekarze kieruja OM.. 🙂


Fijolek, no mi lekarz powiedział, że kierują się pierwszym USG - bo po OM nie wiadomo kiedy doszło dokładnie do zapłodnienia, a w pierwszych tygodniach dzieci rozwijają się mniej więcej w tym samym tempie, więc można lepiej określić przewidywany termin porodu. Z kolei w późniejszych tygodniach dzieci rozwijają się w różnym tempie - zresztą widać po naszym forum, więc na to też już tak nie patrzą 🙂

czyli nadal szykuje sie na kwiecien, 30. Czyli, zobacz zgadza sie wszystko bo wg OM ja mam 05/05, a Ty 03/05 a wg 1-go USG ja 30/04 a Ty 28/04 😁 Nadal dwa dni. Tylko na brzuszkowym suwaczku jest az 7 dni roznicy... 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Anonimosia napisał(a):
fijolek napisał(a):

ja tez mam przesuniete na 28 kwiecien ale to przez usg. i tak sie lekarze kieruja OM.. 🙂


Fijolek, no mi lekarz powiedział, że kierują się pierwszym USG - bo po OM nie wiadomo kiedy doszło dokładnie do zapłodnienia, a w pierwszych tygodniach dzieci rozwijają się mniej więcej w tym samym tempie, więc można lepiej określić przewidywany termin porodu. Z kolei w późniejszych tygodniach dzieci rozwijają się w różnym tempie - zresztą widać po naszym forum, więc na to też już tak nie patrzą 🙂

czyli nadal szykuje sie na kwiecien, 30. Czyli, zobacz zgadza sie wszystko bo wg OM ja mam 05/05, a Ty 03/05 a wg 1-go USG ja 30/04 a Ty 28/04 😁 Nadal dwa dni. Tylko na brzuszkowym suwaczku jest az 7 dni roznicy... 🤢


Casem dzieciaczki moga nam splatac figle i mozemy sie zdziwic tylko od nich zalezy kidy zechca przyjsc na swiat , z obserwacji pierworodki raczej dochodza do terminu lub rodza niedlugo przed terminem jesli wsio jest wporzadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Anonimosia napisał(a):
fijolek napisał(a):

ja tez mam przesuniete na 28 kwiecien ale to przez usg. i tak sie lekarze kieruja OM.. 🙂


Fijolek, no mi lekarz powiedział, że kierują się pierwszym USG - bo po OM nie wiadomo kiedy doszło dokładnie do zapłodnienia, a w pierwszych tygodniach dzieci rozwijają się mniej więcej w tym samym tempie, więc można lepiej określić przewidywany termin porodu. Z kolei w późniejszych tygodniach dzieci rozwijają się w różnym tempie - zresztą widać po naszym forum, więc na to też już tak nie patrzą 🙂

czyli nadal szykuje sie na kwiecien, 30. Czyli, zobacz zgadza sie wszystko bo wg OM ja mam 05/05, a Ty 03/05 a wg 1-go USG ja 30/04 a Ty 28/04 😁 Nadal dwa dni. Tylko na brzuszkowym suwaczku jest az 7 dni roznicy... 🤢


Fijolek, to hussi ma potencjalny kwietniowy termin - ja wg OM 19/05, USG 21/05. Ale bardzo Wam zazdroszczę, wolałabym rodzić na początku maja - nie chcę swoich urodzin (27/05) spędzić w szpitalu 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):

Casem dzieciaczki moga nam splatac figle i mozemy sie zdziwic tylko od nich zalezy kidy zechca przyjsc na swiat , z obserwacji pierworodki raczej dochodza do terminu lub rodza niedlugo przed terminem jesli wsio jest wporzadku


Oby się sprawdziło, ja bym tak chciała między 4 a 16 maja urodzić 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
justiks23 napisał(a):

Casem dzieciaczki moga nam splatac figle i mozemy sie zdziwic tylko od nich zalezy kidy zechca przyjsc na swiat , z obserwacji pierworodki raczej dochodza do terminu lub rodza niedlugo przed terminem jesli wsio jest wporzadku


Oby się sprawdziło, ja bym tak chciała między 4 a 16 maja urodzić 😁


Ja pierwsze i drugie rodziłam równo dwa tygodnie po terminie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justiks23 napisał(a):
wedlug usg jest liczony termin na podstawie pomiarow plodu a przeciez kazde dziecko jest inne i innaczej rosnie 🤪

Dlatego miarodajne w celu ustalenia terminu porodu jest tylko pierwsze USG, pewnie lekarz wpisał Wam dwie (różne) daty porodu w karcie ciąży - wg OM i wg 1-ego USG 🙂 Ja mam dwie rubryczki z dwoma różnymi datami.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka101 napisał(a):
Witajcie brzuszki.
Hussi cieszę się ze Twój synek zdrowy 😆
Ja jutro mam połówkowe usg nie ukrywam że bardzo się boję czy wszystko oki z córeczką .
Adka oj bylam ,bylam dlatego bede wyrozumiala dla swojej Andzi..bo Kacperek moj jakos nie duzo psocił..procz jednej smiesznej histori hehehe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka101 napisał(a):
Ola czytałam u sierpnióweczek jaki Ty byłaś urwis za dziecka 😆
Adka kochana ja mam w poniedzialek 3D tez sie boje..ale wierze ze wszystko oki..i badz pewna ze u Ciebie tez ..glowa do gory malenka:kissnie denerwuj sie i spokojniutko na badanka..napisz szybciutko jak wrocisz..bede czekala...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...