Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
kasiagwiazdka napisał(a):
dzien dobry Brzuszki! 😘

mnie tez dzis czeka dzionek za kierownica najpierw, musze jechac 50 km pare spraw pozalatwiac, pozniej prezent jakis kupic, bo dzis jestesmy zaproszeni na urodzinowa kolacje do znajomych i dzis jeszcze Szkola Rodzenia, ale bede musiala wczesniej wyjsc bo inaczej sie nie wyrobimy 🙂

my tez mamy dzis szkole rodzenia 😁

poki co jem sniadanko i pije herbatke z miodem 😜

buziaki w Brzuszki! 😘 😘 😘 😘 😘

Aneczka standardowa kolderka 100x135!


Kasia - ja tez dziś mam intensywny dzien. najpierw jakies papierki pozałatwiac, pozniej spotkanie z kolezanką która tez bedzie miała dzidziusia - a pozniej 2 godziny szkoły rodzenia. dzis tematy: fazy porodu, znieczulenie i rola partnera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Jamargaretka napisał(a):
fijolek napisał(a):
wlasnie rozmawialam z kuzynka mojego meza. Wczoraj urodzila synka 🙂 3kg, 55cm. ale uwaga, na ostatnim usg w zeszlym tygodniu lekarz powiedzial, ze dziecko wazy 3,9kg!!! Ciekawe gdzie sie zgubil ten kilogram?? no i widac jak mozemy wierzyc w te usg.. z reszta wystarczy spojrzec na nasze wyniki, jednej dzieciaczek wazy ok 1100 a innej 1900.. 🤪
no i miala cesarke.. i tu sie koncza mile i radosne opowiesci.. 😞


bo to wyliczają ze wzoru. to tak jak niektórzy lekarze podaja wzrost dzidziusia - a mnie dwóch lekarzy powiedziało że na tym etapie to to jest podawanie na mocno "chybił trafił". i podobnie jest chyba z wagą.

ale na doslownie tydzien przed terminem tez??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Jamargaretka napisał(a):
fijolek napisał(a):
wlasnie rozmawialam z kuzynka mojego meza. Wczoraj urodzila synka 🙂 3kg, 55cm. ale uwaga, na ostatnim usg w zeszlym tygodniu lekarz powiedzial, ze dziecko wazy 3,9kg!!! Ciekawe gdzie sie zgubil ten kilogram?? no i widac jak mozemy wierzyc w te usg.. z reszta wystarczy spojrzec na nasze wyniki, jednej dzieciaczek wazy ok 1100 a innej 1900.. 🤪
no i miala cesarke.. i tu sie koncza mile i radosne opowiesci.. 😞


bo to wyliczają ze wzoru. to tak jak niektórzy lekarze podaja wzrost dzidziusia - a mnie dwóch lekarzy powiedziało że na tym etapie to to jest podawanie na mocno "chybił trafił". i podobnie jest chyba z wagą.

ale na doslownie tydzien przed terminem tez??

no pomyłka znacząca faktycznie ale wg mnie aparat usg podaje wage szacunkową o ile obwód główki i brzuszka podaje dokładnie bo jest w stanie to zmierzyć tak samo dł kości udowej i to na podtsawie tych trzech wymiarów podaje szacunkową wagę maluszka tak samo jak podaje przyblizona date porodu osobno na podstawie obwodu główki i osobno na podstawie obwodu brzuszka dla danego rozmiaru program ma odpowiadający wiekciązy i podaje date porodu ale wiadomo ze niektóre dzieciaczki rozwijaja się szybciej inne wolniej inne będą długie a szczuplutkie a inne będą kluseczkami i o tego jeszcze moze być tak ze dzici urodza sie wagowo tak samo a obwód główki różni sie kilkoma cm wiec usg przed porodem zapewne pokazywało różne wagi
wiec dosłownie chyba nie należy brac do siebie tych ciężarów naszych pociech
no ale prawie kg to faktycznie spora pomyłka no i moze maluch w ostatnim tyg też stracił na wadze bo tak tez się moze stać 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam brzuszki 🙂
Beatko bardzo ładny brzuszek ,Ty martwisz sie że masz za duży a ja że mam za mały .Mój w obwodzie ma 101cm i moja malutka ostatnio bardzo delikatnie kopie .Nie wiem czy ma za mało miejsca czy coś złego sie dzieje.Zaczynam sie martwić.
Dziewczyny śliczne pościele.
Różnice wagowe między naszymi dziećmi to normalna sprawa ,przecież jedne maja poczatek maja albo nawet kwiecień a inne koniec maja.Różnica paru tygodni a na tym etapie to dużo.
Ja nie wiem ile moja córcia waży teraz bo lekarz mi nie powiedział ,wiem że w 22 tygodniu miała dużo ponad norme.

Jeżeli chodzi o łóżeczko turystyczne to ja mam firmy Kidsmile.Bardzo sobie chwalę. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry BRZUSZKI 😁
Ja dzis zaszalałam i pospałam do 10 🙂a co heh...i jak nigdy przespałam całą noc,ani razu nie stałam siku dopiero o 7 rano 😮
Co do wagi dzidziusiów to nie wypowiadam sie bo sie nie znam więc niewiem jak to jest,ale moja chrześniaczka kilka dni przed porodem ważyła 3455,a urodziała się z waga 2998 g.
Fijołku a co do cesarki i Twojej znajomej to mi sie wydaje to raczej normalne,moja siostra cioteczna non stop była na przeciwbólowych po,dopiero po 2 dniach udało jej się wstać co inne kobiety robiły duzo wcześniej,tak jak pisłaś każda kobieta jest inna,ma inny próg bólu,wytrzymałości itp.
Ja sie boje jak cholera cc,a wiem ze to mnie czeka chyba ze cos się zmieni...pozyjemy zobaczymy.
Śliczne te Wasze pościele...też bym chciała kupic wszystkie i codzień mieć inna heh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Brzuszki planuje dzisiaj rogaliki drożdzowe marinki, ale nie mogę dokopać się do przepisu...
Proszę pomóżcie 🙂

JOMA ,ja troszke zmodyfikowalam przepis Marinki bo za duzo bylo tego dla mnie na raz.
☺️ robilam z tego przepisu http://www.kwestiasmaku.com/kuchnia_polska/drozdzowe_wypieki/rogaliki_drozdzowe/przepis.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
manki napisał(a):
Fijołku ja też sobie spiszę ten przepis...moze kiedyś się zbiorę i zrobię.

ja mam w zakladkach w ulubionych. 😉


Chyba też tak zrobię 🙂Normalnie Fijolek Ty to w kazdej dziedzinie pomozesz i doradzisz 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My zakupiliśmy taką tapetkę w paseczki: http://allegro.pl/tapeta-rasch-na-flizelinie-flip-flop-alle-tapety-i1475958745.html
Taka będzie jedna ściana, sufit i skosy biale, a reszta ścian caffe latte duluxa 🙂
Już się nie mogę doczekać aż Mąż zabierze się za malowanie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
My zakupiliśmy taką tapetkę w paseczki: http://allegro.pl/tapeta-rasch-na-flizelinie-flip-flop-alle-tapety-i1475958745.html
Taka będzie jedna ściana, sufit i skosy biale, a reszta ścian caffe latte duluxa 🙂
Już się nie mogę doczekać aż Mąż zabierze się za malowanie 🙂


Joma musisz wstawic fotke jak juz bedzie gotowe,super to wymysliliście 😮 😆Ja niestety niemam talentu takiego heh...u Nas póki co Mały bedzie miał zielonkawy pokoik,tylko zastanawiam sie czy skosy malować na ten zielony czy zrobic podobnie jak wy białe jak sufit.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...