Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Gość napisał(a):
Tu Kami83,nie wiem dlacezgo nie mogę się zalogować;/. To co opisujesz to jest rwa kulszowa, powiększająca się macica powoduje przemieszczanie się wnętrzności więc coś zaczęło w pewnym momencie uciskać.Objawy: Nagły ból okolicy lędźwiowej, promieniujący do pośladka, tylnej powierzchni uda lub do łydki albo stopy. Zwykle towarzyszy mu uczucie osłabienia siły mięśniowej i drętwienia powyższych okolic ciała. Charakterystycznym objawem rwy kulszowej jest narastający ból podczas podnoszenia kończyny dolnej w czasie leżenia na plecach (objaw Lasègue'a) oraz przy pochylaniu. Może być jednostronny lub obustronny. Jeśli to te objawy co wypisałam, to najprawdopodobniej nie przejdzie to do końca ciąży..niestety. Trzymaj się!


to nie są objawy jakie mnie towarzyszą, zatem w moim przypadku to na bank nie rwa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
a może można to jakos rozmasowac... fijołek a Ty bierzesz nospe na te bóle ???


nie, staram się wogóle nie brać żadnych leków.
Lekarz powiedzial mi, żebym spróbowala to rozgrzać. Zatem może delikatnie termoforem spróbuj, ale koniecznie takich bez wibracji bo wiem, że są takie do masażu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
a może można to jakos rozmasowac... fijołek a Ty bierzesz nospe na te bóle ???


nie, staram się wogóle nie brać żadnych leków.
Lekarz powiedzial mi, żebym spróbowala to rozgrzać. Zatem może delikatnie termoforem spróbuj, ale koniecznie takich bez wibracji bo wiem, że są takie do masażu.


spróbuje termoforu .. mam nadzieje ze pomoze bo jak tak bedzie do porodu to fajnie jakby nawet na chwile pomogło 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mmmm owocki, a zwlaszcza pomarancze i sok pomaranczowy to jest to! 🙂 a tak pozatym to podwyzsza mi sie apetyt no i mieszac moge 🙂 geste soki typu kubus odpadaja zle sie po nich czuje, podobnie jak po pizzy ale daje rade przeciez mam pelno zastepujacych rzeczy i potraw.
fijolku u nas we wroclawiu poki co snieg z deszczem, ale juz blizej do zimy niz dalej, troche szkoda ja z tych cieplolubnych 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hey!Jestesmy tacy szczesliwi! 🙂 Bylismy na wizycie u ginekologa i dowiedzielismy sie,ze nasze prenetalogiczne badania przebiegly znakomicie i wyniki tez super.Niestety kobiety w moim wieku 🙂 sa podatne na ryzyko ciazy.Malenstwo bylo mierzone od gory do dolu,badania krwi itd...i wszystko bylo obliczane,zsumowane...Ryzyko jest bardzo znikome.Malenstwo nie ma zadnych wad,jest proporcjonalne,tak ze Ryzyko Dawna odpada 🙂 Juz w grudniu bedziemy moze wiedzieli,co bedzie.Ale obojetnie czy chlopiec czy dziewczynka,jest i bedzie przez nas kochane!
Pozdrowionka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Hey!Jestesmy tacy szczesliwi! 🙂 Bylismy na wizycie u ginekologa i dowiedzielismy sie,ze nasze prenetalogiczne badania przebiegly znakomicie i wyniki tez super.Niestety kobiety w moim wieku 🙂 sa podatne na ryzyko ciazy.Malenstwo bylo mierzone od gory do dolu,badania krwi itd...i wszystko bylo obliczane,zsumowane...Ryzyko jest bardzo znikome.Malenstwo nie ma zadnych wad,jest proporcjonalne,tak ze Ryzyko Dawna odpada 🙂 Juz w grudniu bedziemy moze wiedzieli,co bedzie.Ale obojetnie czy chlopiec czy dziewczynka,jest i bedzie przez nas kochane!
Pozdrowionka.


Super !!! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
wiecie co?? ja pochłniam takie ilosci owoców ze to sie w głowie nie miesci... do niczego tak mni nie ciagnie, a przed ciaza słodycze jadłam jak tylko oczy otworzyłam teraz moga nie istniec 🙂 a Wy macie jakies smaki ?????


U mnie zależy od dnia w jeden dzień jem owoce a w drugi czekaladki 🙂Za kwaśnym nie przepadam bo jest mi niedobrze po nim!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aneczka1983 napisał(a):
fijolek napisał(a):
Aneczka, a spróbuj polożyć się na lewym boku. Ale nie troszkę na plecach i troszkę lewym boku, tylko "centralnie" na lewym boku. mnie pomaga.


😘 spróbuję.. dzis w nocy postaram sie też wygrzac...


tylko nie przesadź z tym termoforem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Hey!Jestesmy tacy szczesliwi! 🙂 Bylismy na wizycie u ginekologa i dowiedzielismy sie,ze nasze prenetalogiczne badania przebiegly znakomicie i wyniki tez super.Niestety kobiety w moim wieku 🙂 sa podatne na ryzyko ciazy.Malenstwo bylo mierzone od gory do dolu,badania krwi itd...i wszystko bylo obliczane,zsumowane...Ryzyko jest bardzo znikome.Malenstwo nie ma zadnych wad,jest proporcjonalne,tak ze Ryzyko Dawna odpada 🙂 Juz w grudniu bedziemy moze wiedzieli,co bedzie.Ale obojetnie czy chlopiec czy dziewczynka,jest i bedzie przez nas kochane!
Pozdrowionka.


Bardzo się cieszę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Aneczka1983 napisał(a):
fijolek napisał(a):
Aneczka, a spróbuj polożyć się na lewym boku. Ale nie troszkę na plecach i troszkę lewym boku, tylko "centralnie" na lewym boku. mnie pomaga.


😘 spróbuję.. dzis w nocy postaram sie też wygrzac...


tylko nie przesadź z tym termoforem.


ok ostatnio spię czujnie 🙂 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justina1975 napisał(a):
Hey!Jestesmy tacy szczesliwi! 🙂 Bylismy na wizycie u ginekologa i dowiedzielismy sie,ze nasze prenetalogiczne badania przebiegly znakomicie i wyniki tez super.Niestety kobiety w moim wieku 🙂 sa podatne na ryzyko ciazy.Malenstwo bylo mierzone od gory do dolu,badania krwi itd...i wszystko bylo obliczane,zsumowane...Ryzyko jest bardzo znikome.Malenstwo nie ma zadnych wad,jest proporcjonalne,tak ze Ryzyko Dawna odpada 🙂 Juz w grudniu bedziemy moze wiedzieli,co bedzie.Ale obojetnie czy chlopiec czy dziewczynka,jest i bedzie przez nas kochane!
Pozdrowionka.


Widzę ze jesteśmy w podobnym wieku jeżeli w nicku to Twój rok urodzenia ja jestem 1974 mój lekarz odradził mi badania prenatalne ,zrobił tylko USG genetyczne i stwierdził że nic nie wskazuje na jakiekolwiek choroby genetyczne.Ale czy to pewne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anonimosia napisał(a):
Mnie nie ciągnie do słodkiego, choć przed ciążą bardzo często jadłam słodycze.
Teraz uwielbiam pomarańcze, mandarynki, grapefruity, pomelo i herbatę z cytryną 😁
I... ziemniaki ze śmietaną 😜


🙂 ciekawe czy te kwasne i gorzkie owoce to zwiastun na chłopaka >>>????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny...chcialam tylko sie pochwalić że niedawno wróciłam od lekarza z wizyty, dzidziuś rośnie ma 9cm lekarz stwierdził że to już 15 tydzień i że prawdopodobnie chlopiec ale jeszcze do końca nie jest pewny, widać było coś między nóżkami ale bardzo male więc będziemy dla pewności czekać do kolejnej wizyty 🙂 A maluszek nawet nam dziś pomachał 2 palcami...super poprostu... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...