Skocz do zawartości

Majóweczki 2011 czy sa jakies????? | Forum o ciąży


justiks23

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Joma - nie wiem jak będzie u Ciebie ale u mnie też waga nie szła do przodu. jak byłam na wizycie 11 stycznia to wazyłam tylko 1,5 klo więcej. trochę się martwiłam ale pani doktor powiedziała że są różne typy przybywania na wadze i skoro dzidziuś rosnie to wogole nie ma się co przejmowac i na pewno urosnę

i powiem Ci że nagle Brzuś mocno urósł i waga tez sie zwiększyła 🙂 już 3,5 kilo przybyłam. czyli od połowy stycznia waga skoczyła więcej niż od początku ciązy do połowy stycznia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • marinka

    1932

  • Aneczka1983

    3111

  • martyna_czaro

    1704

  • fijolek

    2494

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Brzuszki!
wrocilam z zakupkow. Troszke sie nadzwigalam wiec teraz odpoczywam. Moze sie poloze na chwilke..
ale chcialam sie tez pochwalic (i dac pretekst zjadaczowi oklaskow 😜). mamy w Łodzi out let sklepu Tup Tup. I dzis postanowilam go zobaczyc. No nie jest zle! 🙂 kazda mama cos znajdzie dla swojej pociechy. Udalo mi sie kupic sliniaki z ceratka (wczesniej mialam klopot z zakupem), i 4 pary body na rozmiar 74. Male ciuszki tez kusily, ale wszystko juz mam no i zawsze moge podjechac. Cenowo wszystko wyszlo super. Za wszystko zaplacilam 35pln 🙃 takie zakupy baaardzo lubie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki ja też już wróciłam i kończę właśnie gotować obiadek (pierwszy raz robię barszczyk biały-mąż uwielbia więc chcę mu dogodzić :cheer 🙂 No i udało mi się dać niektórym z was po oklasku, także byłam szybsza niż zjadacz 😜
Fijolek gratuluję zakupów faktycznie niedużo wydałaś jak będzie ci się chciało wrzuć zdjęcia bodziaków

goto



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek napisał(a):
Beatko, napewno mi sie bedzie chcialo 🙂
a barszczyk bialy.. mniam mniam.. z jajeczkiem robisz? 🙂


No to będziemy czekać na foty 🙂 a barszczyk obowiązkowo z jajieczkiem i z ziemniakami, w sumie nie wyszedł taki zły myślałam że nie będzie zjadliwy hehe idę wcinać do później 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Brzuszki ja mam już wyniki no i po obciążeniu mam 114 - tylko jest zagadka, bo miałam glukozę 50g i badanie po godzinie, a na wynikach jest 75g i po 2h - mają to wyjaśnić w laboratorium.
Ale tak czy tak w normie prawda?
Niestety kłania się żelazo, bo lekką anemię mam 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki 🙂
właśnie wróciłam z badania glukozy, tak strasznie się bałam, że to takie niedobre i w ogóle ale okazało się, że było całkiem całkiem 😁 tylko mulące trochę i nuda tam czekać 2 h 🙂

co do spania to położna na szkole rodzenia mówiła Nam, że gdy śpimy na plecach a macica jest już spora to uciska nam na duże naczynia i możemy odczuwać duszności, zawroty głowy więc wtedy się powinnyśmy przekręcić chociaż na chwilę. A co do boków to mówiła, że wszystko zależy od tego jak mamie wygodnie i że najczęściej na przeciwległym do kręgosłupa maluszka to jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
Brzuszki ja mam już wyniki no i po obciążeniu mam 114 - tylko jest zagadka, bo miałam glukozę 50g i badanie po godzinie, a na wynikach jest 75g i po 2h - mają to wyjaśnić w laboratorium.
Ale tak czy tak w normie prawda?
Niestety kłania się żelazo, bo lekką anemię mam 🤨

jesli po godzin to zdecydowanie ok. Jesli po 2h to troszke sporo.. chyba... a jaka jest norma wg tego laboratorium? Bo wg mojego 70-105.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolek ale normy które podajesz to są chyba na czczo?
Ja na czczo miałam 89, a po godzinie po podaniu glukozy 114.
Nie mam niestety przed sobą wyników, ale Mąż mówił, że na wynikach nie ma podanych norm.
Ale dla mnie to dość logiczne, że tylko normy się zmieniają dla 50 i 75 i czasu, a wynik badania i tak jest taki sam - dobrze główkuje?

Ja już się trochę w tym pogubiłam, ale znalazłam w końcu jakiś konkretny artykuł na ten temat:

Podczas pierwszej wizyty dokonuje się pomiaru poziomu cukru. Prawidłowe wyniki na czczo powinny wynosić:

60 - 100 mg% (3,36 - 5,6 mmol/l)- wynik prawidłowy

101 - 125 mg % (5,61 - 7,0 mmol/l) - nieprawidłowa tolerancja glukozy

powyżej 126 mg% (powyżej 7,01 mmol/l) - cukrzyca ciążowa

Prawidłowe wyniki po posiłku:

1 godzina po posiłku - 120 - 140 mg% (6,7 - 7,8 mmol/l)

2 godziny po posiłku - 100 - 120 mg% (5,6 - 6,7 mmol/l)

Stwierdzenie poziomu cukru powyżej 200 mg% w dowolnej porze dnia, niezależnie od czasu ostatniego posiłku, obliguje do zdiagnozowania cukrzycy.

Powyższe wyniki dotyczą również nieciężarnych.

Test przesiewowy doustnego obciążenia 50 g glukozy wykonuje się w 24 - 28 tygodniu ciąży. Nie wymaga bycia na czczo. Po wypiciu glukozy należy odczekać godzinę, należy w tym czasie siedzieć, nie wolno nawet spacerować po korytarzu (ponieważ powoduje to spalanie glukozy i fałszowanie wyniku!!). Krew pobiera się po godzinie - wyniki:

glukoza poniżej 140 mg% (poniżej 7,8 mmol/l)- wynik prawidłowy

glukoza na poziomie 141 - 199 mg% (7,81 - 11,0 mmol/l)- wynik nieprawidłowy, wymaga dalszej diagnostyki (wykonuje się test obciążeniem 75 g glukozy)

glukoza powyżej 200 mg% (powyżej 11,1 mmol/l) - rozpoznanie cukrzycy ciążowej - skierowanie do diabetologa

Test diagnostyczny doustnym obciążeniem 75 g glukozy wykonuje się w 32 tygodniu ciąży (po 4 tygodniach od testu przesiewowego) na czczo ( po 8 - 14 godzinnej przerwie w posiłkach). Na 3 dni przed wykonaniem dieta nie powinna być ograniczana, można jeść wszystko (przy ograniczaniu diety wynik będzie nieważny).

Przebieg testu:

* pobranie krwi na czczo
* należy wypić 300 ml płynu zawierającego 75 g glukozy w ciągu 5 minut
* pobranie krwi po 1 i po 2 godzinach od wypicia roztworu

Cukrzycę ciężarnych stwierdza się, gdy w teście diagnostycznym:

* glikemia na czczo wyniesie powyżej 100 mg% (5,6 mmol/l)
* glikemia po 1 godzinie od obciążenia wyniesie powyżej 180 mg% (10,02 mmol/l)
* glikemia po 2 godzinach od obciążenia wyniesie powyżej 140 mg% (7,8 mmol/l)

Wartości poniżej wskazanych oznaczają, iż nie stwierdza się cukrzycy ciążowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
fijolku sliczne ciuszki, ja sie musze wreszcie zebrac i powstawiac wam troche zdjec moich lupow.a tak wogole to snilo mi sie ze my jako pierwsze na forum urodzilysmy sliczne dzieciaczki, czyzby cos w tym bylo?
a powiedzcie mi prosze dlaczego niektore z was dostaly badanie z 50g glukozy a ja na przyklad 75g?? dopiero w piatek ide takze zobaczymy jak to tam wyjdzie,a wizyta dopiero 11.02. jeszcze tyle czasu....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
joma napisał(a):
fijolek ale normy które podajesz to są chyba na czczo?
Ja na czczo miałam 89, a po godzinie po podaniu glukozy 114.
Nie mam niestety przed sobą wyników, ale Mąż mówił, że na wynikach nie ma podanych norm.
Ale dla mnie to dość logiczne, że tylko normy się zmieniają dla 50 i 75 i czasu, a wynik badania i tak jest taki sam - dobrze główkuje?

Ja już się trochę w tym pogubiłam, ale znalazłam w końcu jakiś konkretny artykuł na ten temat:

Podczas pierwszej wizyty dokonuje się pomiaru poziomu cukru. Prawidłowe wyniki na czczo powinny wynosić:

60 - 100 mg% (3,36 - 5,6 mmol/l)- wynik prawidłowy

101 - 125 mg % (5,61 - 7,0 mmol/l) - nieprawidłowa tolerancja glukozy

powyżej 126 mg% (powyżej 7,01 mmol/l) - cukrzyca ciążowa

Prawidłowe wyniki po posiłku:

1 godzina po posiłku - 120 - 140 mg% (6,7 - 7,8 mmol/l)

2 godziny po posiłku - 100 - 120 mg% (5,6 - 6,7 mmol/l)

wiesz co, no ja mam podane takie wartosci przy wyniku po 2h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
  • Dodaj nową pozycję...