Skocz do zawartości

Kiedy się zapisać do szkoły rodzenia? | Forum o ciąży


musia21

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej, niektóre szkoły rodzenia zastrzegają sobie że przyjmują kobiety w ciąży po 26 tc, także musisz się dowiedzieć jak to jest w szkole którą sobie wybrałaś. Poza tym warto zadzwonić i zapytać się kiedy rusza cykl który Tobie odpowiada terminowo. Każdy cykl trwa kilka tygodni więc dobrze jest wcześniej się zapisać tak żeby zajęcia skończyły się przed porodem 😉 no i nie zapominaj że szkoły są ostatnio dosyć modne i chętnych nie brakuje a miejsca są ograniczone 😉 Ja zapisywałam się ok 21 tc a moja szkoła przyjmowała po 26tc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej 🙂
powiem Ci tak,że mam 20 lat i nigdy nie miałam styczności w rodzinie z tematami porodów ani ciąży,a na szkołę rodzenia jednak mimo to się nie zapisałam 🙂 jestem ponad 5 tygodni po porodzie, który przebiegł w miarę szybko i sprawnie...nie ćwiczyłam ani mięśni ani oddechów,kompletnie nic... urodziłam bez nacięcia,po porodzie doszłam do pełni sił zaledwie po 2 tygodniach 🙂 tak więc w moim przypadku szkoła rodzenia okazała się zupełnie nie potrzebna a do porodu szłam z nastawieniem,że kiedyś tego nie było i kobiety dawały radę więc i ja dam 🙂
oczywiście nie odradzam szkoły i nic z tych rzeczy 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przy pierwszej ciąży nie korzystałam ze szkoły rodzenia i urodziłam bez żadnych problemów. Teraz chciałabym pochodzić, poznać nowych ludzi, poćwiczyć. Jestem na zwolnieniu i brakuje mi kontaktu z ludźmi, ruchu. W domu nie mam mobilizacji do ćwiczeń, chociaż przydały by się ze względu na bolący kręgosłup. Zajęcia są bezpłatne to czemu nie skorzystać 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musia21 napisał(a):
Przy pierwszej ciąży nie korzystałam ze szkoły rodzenia i urodziłam bez żadnych problemów. Teraz chciałabym pochodzić, poznać nowych ludzi, poćwiczyć. Jestem na zwolnieniu i brakuje mi kontaktu z ludźmi, ruchu. W domu nie mam mobilizacji do ćwiczeń, chociaż przydały by się ze względu na bolący kręgosłup. Zajęcia są bezpłatne to czemu nie skorzystać 😉

aaa to już inna sprawa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
musia21 tak jak napisała już Ellie - warto dowiedzieć się w wybranej przez Ciebie szkole rodzenia. Ja uczęszczałam na zajęcia do szpitala w którym miałam rodzić, tam np. przyjmowali jakoś po 30 tc (32? dokładnie już nie pamiętam). Ale każda szkoła robi inaczej - więc warto zadzwonić, zapytać.

malutka90 jasne, że kiedyś sobie kobiety radziły bez... ale jeżeli jest okazja i możliwość to czemu nie skorzystać? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kiedyś nie było telefonów komórkowych czy internetu i też ludzie sobie radzili... ale w obecnych czasach jest i ułatwia życie - tak samo ze szkoła rodzenia... moim zdaniem warto!!
Mam znajomą ktora stwierdziła ze szkola rodzenia jej niepotrzebna i nie poszła... owszem - dziecko urodziła, opiekuje się nim i jest wszystko ok. Ale czasami zadaje mi tak podstawowe pytania dotyczące dziecka czy pielęgnacji go... a nie musiałaby pytać, gdyby wiedziała o tym wcześniej ze szkoły.. nie byłoby wtedy paniki z racji wysypki, luźniejszej kupki, czy ulewania u dziecka, bo wiedziała by już co jest normalne i może się zdarzyć, a z czym należy isc do lekarza... poza tym tam dają mnóstwo porad jak uprzyjemnić dziecku kąpiel, jak się z niemowlakiem bawić, jak masować, jak dbać o kręgosłup.. nie wszystko przekażą nam nasze mamy 🙂 Tak więc uważam że jeżeli tylko przyszła mama ma możliwość do takiej szkoły iść to powinna skorzystac!! Na pewno nie zaszkodzi a może jedynie pomóc 🙂
Życzę powodzenia 🙂

PS. U mnie w szkole przyjmowali od 22 tc ja zaczęłam chodzić od 23 tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...