Skocz do zawartości

rak szyjki macicy | Forum o ciąży


olimoni

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Witam wszystkich, szukam kobiety w podobnej, ogromnie trudnej sytuacji. Mam raka szyjki macicy, w chwili obecnej jestem już po biopsji LLETZ, kolposkopii i usunięciu stożka, szóstego września miała odbyć się operacja usunięcia przymacicznych węzłów chłonnych, a ok. miesiąc później operacja usunięcia szyjki macicy. 5 września dowiedziałam się że jestem w ciąży...5 tydzień. Szok, przerażenie przeplatane z nieziemską więc radością przyćmioną jednak strachem o swoje zdrowie i... życie. Podjęto decyzję o odłożeniu operacji, przeprowadzenie dodatkowych badań, po których dowiedziałam się że nie można odłożyć leczenia na okres ciąży, gdyż stopień zaawansowania nowotworu jest zbyt wysoki. Pierwsza operacja 11 października, następna miesiąc później, wiem że mogę stracić moje maleństwo, jednocześnie wiem że muszę ratować siebie, tak bardzo się boję....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Wiem, że podjęłam najwłaściwszą w tej sytuacji decyzję, nie mogłam podjąć decyzji o usunięciu ciąży, nie umiałabym, a jednocześnie wiem że moje zdrowie, życie jest najważniejsze. Żal jest tak ogromny dlatego, że zawsze chciałam mieć więcej dzieci, mam ośmioletnią córeczkę (ciąża na podtrzymaniu od 12 tygodnia), druga ciąża martwa, a teraz... W gardle ściska, nie radzę sobie z tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Olimoni, ja też mogę tylko powiedzieć, że jesteśmy z Tobą i że w takiej sytuacji bardzo ważna jest wiara, nadzieja i miłość, bo one czynią cuda. Trzeba mocno wierzyć w to, że wszystko potoczy się pomyślnie, że wyzdrowiejesz, a dziecko przetrzyma dzielnie wszystkie zabiegi. My w każdym razie będziemy wierzyć razem z Tobą, jeśli będziesz nas potrzebować, odzywaj się czasem, razem łatwiej przejść przez takie trudności.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej, wiem ze pewnie ciagle to slyszysz, ale wszystko bedzie dobrze 🙂 Jak juz ktos napisal, skoro dzieciatko zdecydowalo sie na zaistnienie w tym momencie to znaczy ze tak ma byc. Moze to wlasnie ono da ci sile by przez to wszystko przejsc 🙂 trzymaj sie cieplutko i nie daj sie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...