Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
za to na usg miałam fajna babke bo wszystko tłumaczyła po Angielsku itp . smiała sie ze mały aktywny bardzo i jak przykładała sonde do brzucha to on ja w tedy kopał , taka mała zaczepa 🤪
w ambulatorium jak byłm tez babka mowiła po Ang.. dała mi patyczek i kazała zrobic siku, i pozniej tylko kazała przyniesc ten patyczek .z ta babka od konsultacij to jakis nie fart 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia napisał(a):
Witam 🙂
co do bólu brzuszka, to mnie czasami pobolewa... ale najczęściej to chyba boczki mnie bolą 🤔 ja na 11:15 idę do lekarza, zobaczymy co i jak (mam nadzieję, że wszystko okey )
nika1306 z jednej strony fajnie, że masz te spotkania a z drugiej, skoro i tak nic nie rozumiesz to mijają się z celem 🤢 a nie moglibyście napisać jakiegoś pisma, żeby położna znała angielski?


tu zazwyczaj wszyscy znaja angielski przyznam szczeze ze pierwszy raz miałam taki problem bo jeszcze sie tu nie spotkałam z nikim kto by nie znał angielskiego , wiec ma nadzieje ze dzis położan bedzie oki, albo trafie na Polke , bo w papierach mam zaznaczone ze tłumacz przy porodzie ! z reszta oni sami zaproponowali .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
i super a nie kurde pół pojemnika musisz im zanieść 🤢 martwię się, że mnie ta lekarka opieprzy, za to że tych badań nie mam najnowszych... kurde ja to zawsze narobię sobie zamieszania a później muszę jakoś wszystko poskładać od nowa 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a moze ci nic nie powie bo one za zwyczaj nicnie mowie ze pozno czy cos ,a tutaj to jest podobno bardzo wazne dla tego przy kazdej wizycie .
bedziesz dzis miał robione usg ?? jak tak to zapytaj il wazy twoja mała ?? bo ja jestem strasznie ciekawa bo moj bobasek 1405,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika chetnie bym poszla i ciagle rozwazam te mozliwosc bo zawsze znajdzie sie jakis ch...uj ktory mnie wkurzy

nequitia badania zrob sama i tylko przypilnuj zeby ci kutas wpisal w ksiazeczke ciazy! mnie np wazyli tylko raz i jeszcze do mnie z morda czemu-tak jakbym miala sie upominac o wszystko JAKBYM SIE ZNALA TO BYM SIE UPOMINALA! porazka z tymi lekarzami



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a ważą mnie na każdej wizycie, ciśnienie i puls sprawdzają, puls dziecka też, wizyty niby co 4 tygodnie... mówili mi że usg będę miała tylko 3 na końcach poszczególnych trymestrów... ale już miałam ponad 3 przez komplikacje... mam nadzieje, że dzisiaj mi zrobi usg lub jakoś niedługo będę miała robione bo się stresuję, szczególnie po tym podejrzeniu wyciekania wód płodowych... zresztą teraz jest koniec II trymestru, więc i tak powinni mi zrobić te badania wszystkie... ja się już gubię w tym co powinnam zbadać, co oni powinni sprawdzać... za dużo tego, a ja się stałam taka roztrzepana i zapominalska i rozkojarzona, że nawet tego posta pisałam 3 razy 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 napisał(a):
ooooooooo Dzizys !!! to jest kurwa w ich obowiazku by sami cie wazyli i cisnienie mierzyli!! a nie zeby sie człowiek upominał .


TY WIESZ JAKIE TO SA CIULE-K KSIAZECZCE MAM WPISANE CISNIENIE Z PIERWSZEJ WIZYTY! nie sprawdzaja tylko wpisuja co popadnie byle bylo 😠 a jakbym miala zmienic lekarza to nie wiem czy sie taki sam fajtlapa nie trafi bo ja mam szczescie do cwaniaczkow 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Ciężarówki 🙂
w zeszły piątek mialam robione usg i na koniec 26tc Mała ważyła 870g.
Duża różnica 🤢

Ale znalazłam taką tabelkę, nie wiem ile w niej prawdy ale może komuś sie przyda
Ile przeciętnie waży dziecko w kolejnych tygodniach ciąży?
Poniżej średnia waga dziecka dla 9-39 tygodnia ciąży.
9-10 tydzień - 5 g
11-12 tydzień - 12 g
13-14 tydzień - 25 g
15-16 tydzień - 80 g
17-18 tydzień - 150 g
19-20 tydzień - 260 g
21-22 tydzień - 350 g
23-24 tydzień - 540 g
25-26 tydzień - 900 g
27-28 tydzień - 1100 g
29-30 tydzień - 1360 g
31-32 tydzień - 1800 g
33-34 tydzień - 2250 g
35-36 tydzień - 2750 g
37-38 tydzień - 3100 g
39-40 tydzień - 3600 g
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jebane konowały!! najpierw chodziłam prywatnie... wszystko okey, później miałam uczulenie na wkładki nawet mnie kutas nie zbadał... samo przejdzie. Dzisiaj poszłam do innej pani doktor i mam ostry stan zapalny i krwawiącą nadżerkę... 😞 😞 mam doła, siedzę i ryczę... mam zrobić od cholery jakichś badań, a usg dopiero 5 kwietnia mam zapisane... Z dzidzią ok, ale tylko serduszko słyszałam... aha i jeszcze za dużo przytyłam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie badali i nic nie widzieli, a jak ostatnio mówiłam że coś mnie tam pobolewa i piecze czasami to kazał mi wapno pić i że samo przejdzie bo to na pewno alergiczne (wkładki wtedy zmieniłam) i nawet mnie ch*j nie zbadał 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki 😉

My wczoraj u lekarza bylismy, cukrzycy naszczescie nie mamay wszystko oki! przeraziła mnie nasza waga bo w ciagu 3tygodniprzytyliśmy 4kg ☺️ w sumie ostatnio na wizycie czyli 3 tygodnie temu od poczatku ciazy przybyło 6 kg czyli wychodziło średnio kg na miesiac a tu nagle 3 tyg i 4kg na plusie!!! to poczatek 7dmego tygodnia a ja juz 10 kilo przytyłam 😠 Przeraziłam sie!!!!! Duzo nie jem i szcerze to tak mocno nie przytyłam!!!!!! a jak u was z wagą??????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja tez juz po wizycie , sie na sluchałm ble ble ble jak mam karmic dziecko jak je trzymac itp... pytała sie jeszcze co jem jak jem i w jakich ilosciach..ale to nic pozniej kazała mi sie położyc i zaczeła badac moj brzuch uciskała mnie tak mocno pipa jedna ze sie kurwa podniesc z leżnki nie mogłam, bo tak mne rozbolał brzuch, ze myslałam ze za pare sekund dostane okresu i nogi mi zdretwialy masakra !! moj mąż tak ryknoł na nią co mi zrobiła ze położna na baznsc staneła i stwierdziła ze zaraz mi przejdzie..chciała zobaczyc tylko jak sie dzidzia ułożyła ... potem mi tylko przyłozyła takie mało cos do brzuszka i słuchalismy plum plum... i bicie serduszka... a brzunio mnie boli ,mały sie zdenerwował i kopie jak oszalały...oczywisci przed wejscim do pokoju zwierzen badanie moczu . co oni kuzwa z tym moczem to ja nie wiem ..
Nequita nie martw sie i nie wyj!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nequitia- najwazniejsze jest to bys znalazla dobrego lekarza... Popytaj znajomych popatrz na forach w twoim miescie kogo polecaja!!! Jeszce jest czas na to by zmienic lekarza jak ten nie interesuje sie twoim stanem zdrowia, wybieraj tez pod kontem szpitala w ktorym chcesz rodzic zeby tam pracowal to ulatwi wszystko!! Głowa do Góry bedzie dobrze 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...