Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
No stres i wysilek dla dzidzi. Przeciez maluszek tez musi sie niezle starac zeby wyjsc, a pozniej szok, bo zimno, pierwsze wizualne doswiadczenia, milion bakterii, dotyk ludzki. Moge sobie wyobrazic ze taki dzidzius tez przezywa caly porod.
Dlatego mowia ze pozniej duzo spi, bo jak sie juz poczuje bezpiecznie (glownie poprzez dotyk, glos i zapach mamy) to musi odpoczac po porodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Drogie Panie. Ci "ludzie" mają odchodami na codzien do czynienia i nie jest to dla nich nowość... A trzeba się tego pozbyć wiec się nie przejmujcie bo stres jest wam teraz najmniej potrzebny.

Mamuska27 musisz wytrzymać, robisz to dla swojego dziecka 🙂) Wiem jak to jest uwierz mi...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No podobno ciezko jest po porodzie. Moja kolezanka bala sie nawet zrobic siku. Opowiadala ze tragedia, no ale wiesz.... natura nam pomoze. Jakos to bedzie.
Ja sie bardziej boje ze dziecko narobi w wody plodowe i co wtedy? Wiem ze konsekwencje moga byc tragiczne i w ogole sie zastanawiam czy w takim przypadku matka cos odczuwa czy sa jakies objawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
No stres i wysilek dla dzidzi. Przeciez maluszek tez musi sie niezle starac zeby wyjsc, a pozniej szok, bo zimno, pierwsze wizualne doswiadczenia, milion bakterii, dotyk ludzki. Moge sobie wyobrazic ze taki dzidzius tez przezywa caly porod.
Dlatego mowia ze pozniej duzo spi, bo jak sie juz poczuje bezpiecznie (glownie poprzez dotyk, glos i zapach mamy) to musi odpoczac po porodzie.


Przeważnie i większości szpitali pierwsze co robią to dają dziecko na gołą pierś matki gdzie zostaje aż się uspokoi.
Ja miałam tak że od razu mi go dali golutkiego... Jak się uspokoił to dopiero odcięli pępowinę... A cała reszta po pierwszym karmieniu. Dziecko musi się po narodzinach uspokoic i powinno zostać nawet dwie godziny nierozłączane od mamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No ze wody zielone, ale jak dziecko narobi w 38 tygodniu a porod jest w 42 to jak to jest? przeciez wtedy na pewno sie opije i tragedia.

Ocia, u mnie tez pierwsze co to daja malenstwo matce najpierw. No i jest zasada ze matki ktore chca karmic piersia powinny dopuscic malenstwo w ciagu pierwszej godziny do cyca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
To w nocy sie najedz 🤪.
Nie no, mysle ze powinnas cos zjesc. Musisz miec sily, szczegolnie w razie jak szybko zadziala. Pozniej bedziesz przejeta i w ogole nie bedzie ci sie chcialo jesc. Nocke i tak pewnie bedziesz miala nieprzespana ze stresu, wiec pojedz sobie troche.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamuska27 napisał(a):
Ja na pewno jak bede sie czuc przy porodzie tak jak i teraz to zwymiotuje. Aczkolwiek slyszalam ze to tez normalne w czasie porodu i czasem sie zdarza.


mi tak czasem sie robi niedobrze, ale wydaje mi się że to dziecko po prostu juz uciska na rożne organy i to dlatego.... swoja drogą nasz organizm też już jest zmęczony tym wszystkim....

a poza tym mówisz że masz zgagę, to na pewno też potęguje takie uczucie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No no, zebym jeszcze wiedziala ktora mam poprosic. Moja wraca dopiero 5go lipca o ile nie pojdzie na chorobowe, bo podobno zle znosi poczatki swojej ciazy. Ta w zastepstwie jest nawet spoko, mysle ze gdybym jej pomarudzila to dalaby mi nawet skierowanie do ginekologa albo od razu na wywolanie po tych 40 tgodniach.
No ale nie moge planowac juz co bedzie za tydzien. hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...