Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Hej Brzuchacze 🙂

Mam do was pytanko, czy którąś z was boli wewnątrz pochwy tak jakby szyjka macicy? Ja wczoraj aż dzwoniłam do swojego lekarza, powiedział, że to nie jest normalne ale na razie mam się wygrzać w ciepłej kąpieli i poleżeć trochę a jak nie przejdzie to się do niego zgłosić. Sugerował, też, że to może być o tego, że mam problemy z zaparciami. Wczoraj faktycznie wskoczyłam do wanny i później mi przeszło ale dziś znowu pobolewa.Nie jest to jakiś mocny ból ale martwię się, no i nie wiem co robić lekarz przyjmuje dopiero jutro. Czy któraś z was też tak miała?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej brzucholki 🙂 nie było mnie tydzien a tyle tu plotek ploteczek , ja moge pochwalic sie tylko tym ze byłam u lekarza na badaniach genetycznych i na 4D i że dzidzia jest zdrowa i to bardzo zdrowa , szaleje w moim brzuszku aaa i oczywiscie znam płec mojego skarba 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika1306 chyba jako pierwsza z nas czerwcówek znasz płeć, pochwalisz się nam czy ten mały człowiek to dziewczynka czy chłopak? Nasza fasolka też jest strasznym wiercikiem. Nawet nie dało na siebie dłużej popatrzeć przez usg bo co chwile był kolejny fikołek no ale jak to lekarz powiedział, to świadczy o tym, że z dzidziusiem jest zdrowy i bardzo żywotny 🙂 Po wielu próbach dało się nawet przez chwilę zobaczyć bijące serduszko 😁 A od wczoraj czuję jakieś takie dziwne ruchy ale coś nie dowierzam abym w 16tyg mogła wyczuć ruchy tym bardziej, że do szczupłych nie należę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika 1306 czekamy z niecierpliwoscią. Pochwal sie 😆
Jolajcik a co to Twoich ruchów to są możliwe. Dzis czytałam włanie o tym i tam kobietki pisaly, że czuły od 16 tygodnia, niektóre jeszcze wczesniej. Ja jak leże wieczorem i trzymam rękę na brzucholku też mam wrażenie, że KTOS robi puk puk. Ale w 14 tygodniu to chyba na prawde nie możliwe. To moja wyobraźnia.
Jutro idę na wizytę. Może w końcu założą mi karte ciąży 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej brzuszki i ich właścicielki 😉


Nika1306 GRATULACJE!!!!


Zrobiłam sobie wczoraj suwaczek co da się zauważyć ale coś on mi się nie zgadza i to prawie o tydzień 😞 Z USG robionego 06.12 wychodziło, że Wiercik ma 15t5d co dawałoby, że od wczoraj jestem w 17 tygodniu. No cóż jak widać z obliczeń choćby tego portalu to co kalkulator to inne wyliczenia. Najważniejsze to w sumie to aby Wiercik zdrowo rósł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik ja na pierwszych usg tez dostałam same zdjecia , dopiero na tym usg 4d nagrał mi płytke , 😉 ale nagranie idzie poł godziny , a maluch momentami był taki spokojny ze dokładnie wszystko widac , a chyba najbardziej noga na noge i trzymanie sie za głowe mały człowiek myslacy hi hi 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nika gratuluj synka!! i nie skrywam lekkiej zazdrości, że już wiesz 🙂 ja do swojego brzucha dalej staram sie mówić bezosobowo, ale raz mi wyjdzie, że mówię do niej raz do niego bo sie upilnować nie moge 😜 ja też mam w poniedziałek usg... pierwsze normalnie a nie dopochwowe. Strasznie jestem ciekawa mojego Maleństwa, bo widziałam je miesiąc temu!! jejku ale ten czas leci 😁
Pozdrawiam ciepło 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja najbliższe USG mam dopiero w połowie stycznia do tego czasu pewnie już wszystkie będzie znały płeć dzieci. Nequitia masz rację, strasznie szybko leci ten ciążowy czas, za chwilę będziemy na półmetku, ja już powoli nie mogę się doczekać. Mam ochotę już kupować wszystkie rzeczy potrzebne maleństwu i urządzać jego pokój. Wy też tak macie?

A tak jeszcze mi się jeszcze przypomniało, że kiedyś widziałam chińskie tablice płci dzieci, które określają w zależności od wieku matki i miesiąca poczęcia jakiej płci urodzi się dziecko. Jestem bardzo ciekawa czy się sprawdzą w naszym przypadku, sprawdzimy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jolajcik co tak pozno masz to usg ?? ja moze też bym miała tak pozno ale ja jestem straszna panikara dla tego poszłam prywatnie by zobaczyc czy wszystko jest oki , a prawde mowiac to jakbym mogła to bym ciagle lezała pod takim aparatem usg by wiedziec czy wszystko jest oki, chyba mi odbiło : 😮 Ja juz zaczełam kupowac ubrankia i nie tylko bo nie moge sie powstrzymac , ale to dopiero teraz ja dowiedział sie ze mały jest zdrowy, 🙃 a według tej 🙃tabelki tez wychodzi mi synek 🙂
nequila ja do tej pory tez miała robione dopochwowe usg i wtedy widziałam tylko malenka fasolke wiec wcale ci sie nie zdziwie jak zobaczysz swoja fasolke już taka duża to sie rozpłaczesz , przynajmniej ja tak miałam ja zbaczyłam jego małe stópki i raczki nosek , jejku wrażenia niesamowite 🙂 ☺️
Sylcia199 powodzenia na usg byc moze sie dowiesz kto tam u ciebie w brzuszku robi puk puk 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nika usg mam dopiero w styczniu ponieważ 6.12 miałam wizytę i tez miałam USG a Wiercik tak się kręcił, że nie było mowy, żeby dojrzeć kto on jest. Lekarz stwierdził, że maleństwo jest zdrowe więc następna wizyta za 6 tygodni czyli 17.01 W międzyczasie mam zrobić dwukrotnie wyniki krwi i moczu, jedne już zrobiłam a drugie zrobię na parę dni przed wizytą. Ja tez tak jak ty nieustannie patrzyłabym na monitor usg. Od wczoraj mam bulgotki w brzuchu i zaczynam wierzyć, że to nie moje jelita tylko dzidzia rozrabia. Co do tablic to mi wychodzi, że urodzę chłopca i tak też czuję od początku ciąży. Ciekawe czy mam nosa w swojej sprawie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dla chłopca obydwoje jesteśmy zgodni i podoba nam się imię Szymon, większy problem mamy z dziewczynką bo ja bardzo chciałabym żeby miała na imię Hania, tak jak moja babcia. Natomiast mojemu mężowi to imię bardzo źle się kojarzy, on wolałby Julkę. Myślę, że mamy jeszcze tyle czasu, że znajdziemy jakiś kompromis. Poza tym, ostateczną decyzję podejmiemy jak już dzidzia będzie z nami, ponieważ chciałabym aby imię pasowało do dziecka. A u was jak to wygląda, jesteście zgodni ze swoimi partnerami co do imion?

Sylcia to czekamy do poniedziałku na informację 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U mnie to było dyskusji na temat imienia multum, co do dziewczynki byliśmy zgodni, że Marysia ( oczywiście jak będzie pasowało). Ja chłopcu chciałam dać imie po moim tacie, czyli Piotr... mój ukochany jednak stanowczo protestował... Rozmowa stanęła na Wojtusiu albo Tadziku 🙂 ale wiadomo wszystko się może jeszcze zmienić 🙂 Mam nadzieje, że mi też pani doktor zrobi usg 4d i nagra płytę żebym mogła się rodzicom pochwalić jak na święta pojadę 🙂 w sumie chodzę do prywatnego gabinetu, który jest dobrze wyposażony, więc jest taka nadzieja. Czy Wy podczas usg miałyście mierzony obwód główki dziecka oraz długość kości udowej? bo słyszałam, że takie pomiary sie wykonuje aby lekarz mógł stwierdzić czy wszystko jest okey... podpowiedzcie coś, bo nie wiem o co pytać lekarza w poniedziałek... Pozdrawiam Mamuśki 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Nequitia, ja miałam dwa dni temu badania genetyczne i miałam mierzone wszystko 🙂 Ilość uderzeń serduszka na minutę, CRL standardowo, przezierność karku (to najważniejsze), obwód głowy, obwód brzucha, długość kości udowej, słuchałam serduszka itd. Pani doktor nie chciała się określać jednoznacznie co do płci, bo powiedziała, że to jest czas, kiedy płeć się kształtuje, ale- jak to ujęła- "jest tam raczej płasko" 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...