Skocz do zawartości

czerwiec 2011 | Forum o ciąży


nika1306

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 11,2 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej,
Czuje sie ogolnie dobrze. Moja ciaza jest bardzo dla mnie laskawa. Na poczatku zero nundnosci, zero problemow i maluszek rosnie przepisowo. Teraz tylko troche narzekam ale az mi wstyd ze to robie przy tak dobrej ciazy ale wszystko mnie boli. Nie spie, nie ma szans na znalezienie pozycji nawet z rogalem ktory kupilam w skrajnej desperacji! Wstaje o 6 lub 7 a nie naleze do rannych ptaszkow. Stac tez dlugo nie moge bo mnie plecy bola. Ale te wszystkie rzeczy to pewnie norma w tak zaawansowanej ciazy.

Wyprawka nie do konca jeszcze zlozona. Mam troche ciuszkow, ale nie za wiele. Prawie wszystkie na rozmiar 62 i tylko jeden komplet na 56. Zobaczmy jaki synus bedzie duzy, mam uklad z mama ze jak bedzie malutki to pleci dokupic mniejszy rozmiar. Przewidule jednak ze bedzie dlugi bo jestesmy z mezem wysocy. Mamy tez juz lozeczko ale jeszcze nie zlozone bo chcemy najpierw przygtowac pokoik. I ostatnio kupilismy wozeczek. Teraz tylko zostaly kosmetyki i rozne drobiazgi ktorych tez jest niezla lista. No i oczywiscie rzeczy dla mnie do szpitala, ale to juz na koncu.

Teraz jestem na etapie generalych porzadkow calego mieszkania i to nie tylko przed swietami ale tak juz na przyjscie dzidziusia. Jak sie uporam ze sprzataniem to pewnie sie wezme za pranie i prasownie ubranek.

Reczniczki kupilam dwa i oba wieksze. Tak mi kolezanka doradzila bo jej synek urosl bardzo szybko i musiala kupic prawie od razu wiekszy.

I jeszcze ptanko do was, kupujecie laktator? Wlasnie sie zastanawiam, w szkole rodzenia radzili zeby kupic, ale nie wiem czy sie przydaje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam nową Kasię 🙂

Dziewczyny, a my dziś zafundowaliśmy sobie wieczór... byliśmy w teatrze 🙂 Wszystko fajnie, tylko ledwo wysiedziałam.... Ludzie się chyba bali , że zaraz urodzę bo się tak wierciłam...

co do tego laktatora, to ja chyba kupię jakiś taki tani, ręczny, podobno jak jest ten nawał pokarmu to się przydaje, bo dziecko wszystkiego nie ściągnie. A jak dziecko nie będzie chciało jeść? W sumie też tak może być, to lepiej mieć tan laktator...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gorące pozdrowienia i słowa otuchy dla Nequity, łącze się w bólu bo sama z córcią na kroplówce leżałam ponad 10 dni i miałam zapalenie 4 żył w obu rękach...już tracili miejsca do wkłuć ;/
Kasienkaks a Tobie co dolega ???
Ja z wyprawdka podobnie jak Ty Kasia567, większość na 62, choć sporo na 56 już też jest ale wciąż mam takie przeświadczenie,że to nie wystarczy, jeszcze bym to rozumiała jakby to było moje pierwsze dziecko ☺️ łóżeczko już mamy i fotelik/nosidełko, noi ja oczywiście zaczynam ulegać presji czasu powoli, w piątek z mężulkiem lecimy do szpitala na rekonesans, a we wtorek po świętach upragnione i wyczekiwane usg 🙂
a Wy już wszystkie po tym 3cim ?
odnośnie laktatora, ja z doświadczenia wiem,że na początku maluszek je maleńko a nawał mleka zalega w piersiach jak nie odciągniesz zapalenie gotowe, poza tym mleko może zanikać z czasem, także dla mnie to priorytet, choć wiem,że wiele kobiet ma mleka w sam raz i nie ma takich skoków ilości jak ja miałam. Wierna jestem oczywiście jednej marce - medela.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten laktator chyba narazie sobie odpuszcze bo nie chce zapeszać,...., Niby piersi mam duże ale to nie znaczy że pokarm będę miała a bardzo bym chciała!!! Zawsze mogę go w każdej chwili kupić 🙂 Nie orientuje się jaki jest dobry może Ty Kiniek się wypowiesz na ten temat bo ztego co zrozumiałam masz juz jakiś wypróbowany model?!?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja z laktatorami to miałam przejścia, po porodzie córci wieczorem położna sprawdziła mi piersi czy nawał się nie zbliża i machnęła ręką,że jeszcze nie, w nocy mnie dopadło,a rano już miałam zapalenie piersi, takiego bólu nie życzę wrogowi, mąż mi to rozmasowywał a ja wyłam w niebogłosy ,chodziła też na "lampy" ,które działają na zasadzie fal i zabijcie mnie nie wiem jakich,ale nie grzały, ba działały przez ubranie, meritum laktator był mi niezbędny i niezastąpiony. Najpierw trafiłam jakiś model z canpolu ? taak z tego co pamiętam coś masakrycznego,lało mi się z niego zewsząd, także polecam nie brać z najniższej pułki cenowej, następnie próbowałam aventu ręczny taki, niby ok ale dla mnie za słaby był - nie mogłam dobrać odpowiedniej siły ssania i nie ściągałam całego mleka, wreszcie dopadłam Medela Lactaset , teraz ten model jest przestarzały i z tego co się orientuje wypiera go Medela Harmony, który rzekomo jedyny na rynku potrafi naśladować dwufazowy rytm ssania dziecka, nie przeczę,że bardzo mnie zaciekawił (to sa oczywiście modele ręczne, Medela ma też mini electric i pełną wersję jednak cena jest dość wysoka ). Tyle z mojej wiedzy o laktatorach,może komuś się to przyda 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Kiniek pewnie że się przyda, fajnie mieć w drużynie fachowca hehe 😆, My tu chyba wszystkie pierworódki 😉 więc nie mamy doświadczenia w tych sprawach- nooo przynajmniej ja 🙂 nie chce się wypowiadać za inne kobitki ale na pewno Twoje porady będą mile widziane 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do imienia to jak dla mnie nie ma w tym nic złego 🙂 sama bym tak zrobiła ale nie tylko moje zdanie się liczy i dlatego nie będzie Mateuszka 🙂
lunaaa86 chętnie powiem co wiem ^^ chociaż to u każdej kobiety jest inaczej, każda czuje wszystko po swojemu i ma swoje zdanie, ale być może znajdziecie wspólny czynnik i jakoś pomogę rozwiać wątpliwości 🙂 dziękuje ślicznie swoją droga za ciepłe przyjęcie 😁
..ja tez mykam spać, rano córcie do szkoły zaprowadzam a już od 3 dni nie mogę odespać ;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Co do laktatorów. Podzielam zdanie Kini, kupiłam Medela elektryczny. Naczytałam się sporo o nich i ten miał najwięcej pozytywnych opinii.
U mnie troszkę lepiej, wizyta w poniedziałek i jakieś mam złe przeczucie. A no co mi jest. Twardnieje mi brzuch ale nie tak jak wcześniej, odczuwam to chyba jako skurcze, choć nie wiem jak one bolą i jak boleć powinny 😞 . No nic ja również uciekam do łóżka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Kasienkaks wiesz co zobaczysz, że wszystko jest ok, teraz i bardziej wyczulone jesteśmy bo to blisko finału i najnormalniej w świecie może twardnieć, pobolewać zwłaszcza, że każda z nas odczuwa to po swojemu 🙂 jestem pewna, że lekarz rozwieje wszelkie wątpliwości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie,
Zainteresowałyście mnie tym laktatorem, już sobie o nim troszkę poczytałam i chyba skuszę się nan niego. Miałam zamiar kupować aventu ale skoro nie wysysa pokarmu do końca lepiej kupić raz a porządny i później nie żałować niż taki z którego nie będzie się zadowolonym.
Co prawda kupię go dopiero jak będę wiedziała żeo mogę karmić piersią, ale powiedzcie mi jak to jest ze sterylizatorem, będzie pasował do aventu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzien dobry,
Noc jak co noc, kilka pobudek co 2 godz i juz jestem od 7 na nogach, ale czuje sie dobrze.
Tez mam takie czeste skurcze brzuszka, ze mi twardnieje ale przy tym nie boli. Podobno to normalna sprawa, macica przgotowuje sie do porodu. W szkole rodzenia radzili nam w takich sytuacjach zmienic pozycje tzn jak stoisz to usiasc, jak siedzisz to wstac. Ponoc to pomaga.
Tez slyszalam ze Medela jest najlepsza i lepsza o niebo od Aventu, ciesze sie ze sie to tutaj potwierdza z pratyki i pewnie tez sie skusze na ten z Medeli. Musze tylko jeszcze znalezc sklep gdzie ja mozna kupic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja po nocy wyspana i wypoczęta,pomimo kursów do wc jak tak dalej pójdzie będę tam chodzić na śpiocha.
Co do sterylizacji to ja laktator po prostu przegotowywałam w garnuszku, tak mi było stosunkowo wygodnie, tzn te jego części, które mają styczność z mlekiem. Staroświeckie metody 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie Brzuszki 🙂 U mnie noc masakra zasnac nie mogłam potem usnełam na 2 godz i tak na zmiane a od 5 duże oczy i uleżec nie mogłam 😞Ja jeszcze 3 usg nie miałam robione 21kwietnia mam miec 😜
Fajnie że temat laktatorów został poruszony bardzo się przyda wiedza Kiniek na ten temat bo jak zauważyła Lunaaa my tu raczej pierworódki 🙂
Takze zastanawiam się gdzie by można było kupic ten Medela ręczny model ale chyba kupie go jak będę wiedziała że mam pokarm a bardzo bym chciała karmic 😜
Kasienkaks a ile kosztował ten twoj elektryczny i gdzie zakupiłaś go w aptece czy w jakimś sklepie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny, jeszcze taka kwestia chodzi mi po glowie. Koleznaka rodzila 3 miesiace temu i w szpitalu zaraz po porodzie zapytali ja do ktorej przychodni dziecko nalezy i o nazwisko lekarza. Ona oczywiscie wielkie oczy bo przeciez dopiero urodzila i nie miala jeszcze lekarza dla dziecka ale niestety maz musial leciec i wszystko zalatwiac. Wecie moze cos o jakichs formalnosciach ktore trzeba zalatwic przed porodem w przychdni u pediatry? Cos wypelnic? Bo nie za bardzo wiem jak sie takie rzeczy robi dla dziecka ktore sie jeszcze nie urodzilo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej Kasia567 moja znajoma urodziła 2 marca i u mnie w szpitalu tu gdzie mieszkam po porodzie pytali ją tylko do jakiej przychodni chce zapisac dziecko ona podała nazwe i oni sami zgłosili jej małego i po tygodniu przyszła do niej połozna ze szpitala i kobietka do małego z tej przychodni którą wybrała i wtedy jej doradziła wybór pediatry i o szczepieniach ją poinformowała.No a pediatre to ona od razu wybrała i z tą kobietką załatwiła że nikt nigdzie latac nie musiał jedynie się zarejestrowała na wizyte po 3 tyg.Tak bynajmniej jest u nas i to co wiem na ten temat 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...