Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

aniolek82 napisał(a):
Laseczki, mam do Was pytanko. Jak Wy odczuwacie skurcze????????? 🥴
Aniołek czasem skurcze to ból bardzo podobny do bóli miesiączkowych. A czasem to taki ból jakby ktoś ściskał co coś tam w środku i za chwilę puszczał.
Najgorzej podobno jest kiedy na tym etapie ciąży są w równych odstępach czasu. A czemu ty pytasz o skurcze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
Dziewczyny a tak z innej beczki co myslicie o lotach w ciazy bo ja mam wykupione wczasy na Lanzarote w maju ..bedzie to 25 tydzien ciaży...rózne opinie sa na temat latania...sama nie wiem czy sie zdecyduje bo to 4 h lotu ode mnie...
Co do lotu. Hmm. W pierwszych tygodniach ciąży loty są niezalecane z powodu ogromnej różnicy ciśnień co sprzyja poronieniu. Ja miałam w poprzedniej ciąży wykupiony lot i wypadało, że mam lecieć w 9 tygodniu. Moja lekarka powiedziała mi wtedy gdybym ja była w ciąży nie leciałabym. Oczywiście nie poleciałam.
Podobno mówi się że najlepszym czasem na latanie (jeśli już trzeba) jest II trymestr. Ale to oczywiście zależy od przebiegu tej ciąży i poprzednich (jeśli takowe były). Musisz tez mieć na uwadze że samolot niestety nie należy do najwygodniejszych środków transportu i 4 godziny na siedząco ze ściśniętym brzuszkiem. Hmm...
Decyzja oczywiście należy do Ciebie. Niewiele wiem o twojej ciąży (czy jest pierwsza itp.).
Gdyby chodziło o mnie ja bym nie leciała, ale moja ciąża teraz to zupełnie inna bajka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
Piszecie cały czas o ruchach maleństw, o tym, że kopią.
Ja nic nie czuję 😞 Nie przeszkadzają mi żadne zapachy, jest mi wygodnie w każdej pozycji i mam wrażenie jakby brzuch mi zmalał.
Martwię się strasznie chociaż wiem, że nie powinnam. Wsłuchuję się w swoje ciało i nie czuję nic.
Mężowi już nawet nic nie mówię, bo się denerwuje na mnie, że sobie coś wmawiam.
Mówię do mojego maleństwa ''no kopnij mamę, daj jakiś znak'' i nic 😞 😞 😞
Dwa tygodnie temu miałam robione USG i było wszystko ok. Czy to możliwe, że coś mogło się stać czy po prostu martwię się bez powodu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No własnie z tym lataniem to różne opinie...ja poleciałam do Polski bedąc w 6 tygodniu ciaży! Nic oczywiście o tym fakcie nie wiedziałam bo zrobiłam wcześniej 2 testy ciazowe (które nic nie pokazały) i wystapił u mnie okres..Moja ciaza była wtedy zagrozona..lekarka kazała mi lezeć i po tygodniu krwawienie ustapiło. Ja sama przedluzyłam swój pobyt i poleciałam w 9 tygodniu do Irlandii. Bałam sie ale lekarka uspokajała mnie że mozna lećieć i wszystko bedzie ok 🙂 co do lotu na Lanzarote to ja te 4 godziny mam zamiar wędrowac do kibelka żeby krążenie zachowac 😉 co do skurczów to dziewczyny musicie pamiętac o skurczach braxtona-hicksa które moga u nas powoli wystepowac ..tu cos o nich : http://polki.pl/rodzina_ciaza_artykul,10013569.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez Nie martw się , jesteś dopiero w 18 tygodniu. Jeszcze będziesz czuła. Książkowo to chyba ok. 20 tygodnia powinno się czuć. Ja czułam dużo wcześniej mimo że to pierwsza ciąża i chudzina nie jestem, nie wiem czemu,może mój dzidziuś jest bardziej ruchliwy,bo czasami wydaje mi się że wogóle nie śpi hehehehe oby po porodzie trochę więcej spał. Twój bobas może się układa dupką do brzuszka i dużo śpi. Nie ma się co przejmować. Jak możesz to idź gdzieś i zobacz czy serduszko bije, jak się strasznie martwisz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez mój maluch to też mały uparciuszek- nie chce kopać jak go poproszę, a tacie nie chce się ujawnić. Już mąż mi ostatnio powiedział, że chyba coś ściemniam z tymi kopniakami, bo on co przyłoży rękę do brzuszka to jest cisza hehe.
Nie przejmuj się na zapas- moja kuzynka poczuła ruchy dopiero pod koniec 6 m-ca

Dziewczyny słoneczko u mnie zawitało 🙂))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crazzzyyy napisał(a):
karolcia12345i napisał(a):
Hihihi nie martwię się wiedziałam o nich już wcześniej, jakieś tydzień temu sie na nie żaliłam 🙂

hihi mnie chyba jeszcze na forum nie było 😉 marta pytała więc pomyslałam ze napiszę 😉
Hihi nie ja pytałam o te skurcze. Ja o nich pisałam. Ja przeżyłam już dwa porody 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no wlasnie im wiecej informacji tym lepiej... niektore dziewczyny są w ciąży po raz pierwszy więc napewno wiedza sie kazdemu przyda...wkoncu po to jest forum 😉
Ps. martalion wiem wiem...widziałam suwaczki ze masz pociechy nie na pytanie dotr. przebiegu skurczów odpowiadałam a ogólnie ale nieważne 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jasne dziewczyny 😁 😁 😁

Crazy oki. Przecież własnie po to tu jesteśmy. Ja dużo myślę teraz o tej pępowinie. Ale jakoś pomału przyzwyczajam się i Julcia daje znaki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na mnie o znowu mam jakieś rewolucje, jak tak dalej pójdzie to wykituję. Nigdy więcej nie zjem ryby ze szpinakiem, a zawsze za nią przepadałam 😞 😞 papapa buziak brzucholki i bobaski !!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Laseczki, mam do Was pytanko. Jak Wy odczuwacie skurcze????????? 🥴
Aniołek czasem skurcze to ból bardzo podobny do bóli miesiączkowych. A czasem to taki ból jakby ktoś ściskał co coś tam w środku i za chwilę puszczał.
Najgorzej podobno jest kiedy na tym etapie ciąży są w równych odstępach czasu. A czemu ty pytasz o skurcze?


Dzięki Martusia. 🙂Pytałam, bo mam jakies dziwne smyranie tak w ,,srodku,, i wystraszyłam się że to skurcze, bo mam to dosyć często. 🙂 Ale to pewnie kolejny objaw poszerzającej się macicy. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja Malstep nie umię zdefiniować tych bóli... Coś jakby po bokach u dołu pachwiny ciągnie mnie boleśnie.. nie wiem, jak to nazwać... Niby mój gin mówi, że niektóre kobiety tak mają. Może ja mam gorzej, bo miałam straszne zrosty na jajnikach i przed zajściem w ciążę miałam je udrażniane????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a ja Malstep nie umię zdefiniować tych bóli... Coś jakby po bokach u dołu pachwiny ciągnie mnie boleśnie.. nie wiem, jak to nazwać... Niby mój gin mówi, że niektóre kobiety tak mają. Może ja mam gorzej, bo miałam straszne zrosty na jajnikach i przed zajściem w ciążę miałam je udrażniane????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny troche mnie nie bylo... Ale sie dzialo.Niestety znow na tydzien bede pozbawiona kompa i bede miala duze zaleglosci 😞 Jutro mam badania a w srode wizyte u lekarza. Na ostatniej tygodnie temu pani doktor powiedziala ze chyba bede miala coreczke ale nie jest na 100% pewna. Bardzo sie ciesze marzyla mi sie pierwsza coreczka ale jeszcze sie nie nastawiam bo moze byc synek 🙂 W sumie tez bym sie cieszyla 🙂 Oby bylo zdrowe. Ruchow tez jeszcze nie czuje chociaz nie moge sie doczekac....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Właśnie wróciłam z malowania 🙂

Foga jak ja miałam takie bóle i to przez tydzień bardzo bolesne, że spać nie mogłam to zapytałam mojej ginekolożki i ona powiedziała że to zupełnie normalne bo macica się powiększa i że jak się czuje takie ciągnięcie to jest ok.

Co do lotów to ja leciałam niedawno i powiem Ci że jakoś kiepsko to przeżyłam bo brzuszek mi się mocno napiął i nawet chodzenie do toalety nie pomogło, w dodatku przełożyli nam lot na noc, wszyscy spali tylko ja nie i jak łaziłam to jeszcze wszystkich budziłam, ale najlepiej chyba lekarza zapytać. Mi lekarka powiedziała że trzeba korzystać póki można 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...