Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
malstep napisał(a):
wiem gdzie to jest. A opowiedz coś więcej.Na czym polegająile koszuą itp;-)

tutaj jest cennik http://rytm.pl/index.php?url=tresc&id_tresc=29&rejon=2&linknr=3
a tutaj grafik http://rytm.pl/index.php?url=sale&rejon=2&linknr=2
Pań bylo okolo 17 🙂 🤪 fajna atmosferka, kazdy sobie brzuszki w dresikach oglada 🙂 na mnie dziwnie patrzyly, bo moj jest jeszcze mini - moze myslaly ze pomylilam zajecia hahaha 🤪
Na poczatku jest rozgrzewka, taki latwy mini układzik, z kroczków, kolan, machań rekoma itp, pózniej cwiczenia na okreslone partie miesni, glownie miednica i rozciaganie kregoslupa (dzisiaj bylo na pilkach takze super, bo z pilek korzystalam 1szy raz) a na koncu cwiczenia w lezeniu na karimatce i cwiczenie oddychania przeponowego i miesni Kegla 🤪 takze na prawde bomba 🙂 a te sa rano, takze superaśnie, bo i tak jestem w domku i nic konstruktywnego nie robie, to mozna sobie smignac na takie zajecia 🤪 😜 POLECAM 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Justyna 🙂
Ja płeć poznałam w 19 tygodniu, okazało się że będziemy mieli 3 córeczkę, a potem na połówkowym się potwierdziło.

Co do KTG. To taki aparat (taka skrzynka) do brzucha podłączają ci dwie wielkie słuchawki, przypinają je takim pasem. Badane KTG to badanie czynności serca maluszka z jednoczesnym zapisem czynności skurczowych. Wykonuje się je w ostatnich tygodniach ciąży i w czasie porodu. Raczej nie wykonuje się je tak wcześnie jak w 20 tygodniu. W takich tygodniach raczej obserwuje się akcje serca dziecka na usg i podsłuchuje detektorem.
Jeśli chciałybyście same podsłuchiwać to raczej detektor tętna, stetoskopem też się da, ale chyba jeszcze musicie troszkę poczekać by usłyszeć bicie serca przez stetoskop 🙂
Ja miałam KTG tylko w czasie porodu, trwa ono od 30 minut do godziny, sprawdza się jak dziecko znosi skurcze i początki porodu, obserwuje akcję serca. W razie gdyby spowalniała decyduje sie o cesarskim cięciu. Na wcześniejsze KTG byłam umówiona 2 tygodnie przed porodem, ale nigdy nie udało mi sie dotrwać, ale zazwyczaj już trafiałam na porodówkę.
KTG robi się wcześniej i częściej jeśli np trafiacie w ostatnich tygodniach ciąży na patologię ciąży.
Nie wykonuje je ginekolog na wizycie.

Jeszcze ktos pytał o zwolnienie. Lekarz raczej nie może wypisać zwolnienia 3 dni wstecz. Jeden dzień wstecz tak, ale nie 3.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Paninka napisał(a):
k8_online 1 kwietnia to moze nie byc zbyt wiarygodne, bo jak maluch ma duze poczucie humoru i psikusa wam zrobi.... 😁 😁 😁


hahahhahahaaha dobre, się uśmiałam - masz rację - nie pomyślałam o tym z tej strony hehehehehe 😜
🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Witam Justyna 🙂
Ja płeć poznałam w 19 tygodniu, okazało się że będziemy mieli 3 córeczkę, a potem na połówkowym się potwierdziło.

Co do KTG. To taki aparat (taka skrzynka) do brzucha podłączają ci dwie wielkie słuchawki, przypinają je takim pasem. Badane KTG to badanie czynności serca maluszka z jednoczesnym zapisem czynności skurczowych. Wykonuje się je w ostatnich tygodniach ciąży i w czasie porodu. Raczej nie wykonuje się je tak wcześnie jak w 20 tygodniu. W takich tygodniach raczej obserwuje się akcje serca dziecka na usg i podsłuchuje detektorem.
Jeśli chciałybyście same podsłuchiwać to raczej detektor tętna, stetoskopem też się da, ale chyba jeszcze musicie troszkę poczekać by usłyszeć bicie serca przez stetoskop 🙂
Ja miałam KTG tylko w czasie porodu, trwa ono od 30 minut do godziny, sprawdza się jak dziecko znosi skurcze i początki porodu, obserwuje akcję serca. W razie gdyby spowalniała decyduje sie o cesarskim cięciu. Na wcześniejsze KTG byłam umówiona 2 tygodnie przed porodem, ale nigdy nie udało mi sie dotrwać, ale zazwyczaj już trafiałam na porodówkę.
KTG robi się wcześniej i częściej jeśli np trafiacie w ostatnich tygodniach ciąży na patologię ciąży.
Nie wykonuje je ginekolog na wizycie.

Jeszcze ktos pytał o zwolnienie. Lekarz raczej nie może wypisać zwolnienia 3 dni wstecz. Jeden dzień wstecz tak, ale nie 3.



a u mnie w klinice od 28 tc KTG jest robione przez położną,na każdej wizycie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Brzusie 🙂
marta-lion witam już na spokojnie 😘
W pracy czasem zaglądam ale zawsze na szybko 🙃

madalena20 ja też mam rano dużo mniejszy brzusio, wieczorem jest większy 😁

jolajola81 z tego co wiem zwolnienie można wypisać 2 dni wstecz,
choć lekarze robią to niechętnie.
Kiedyś tak mi internistka powiedziała.

Justyna891 witaj wśród nas 😁
Ja jeszcze nie znam płci, ale tez już jakieś 4 tyg nie miałam usg,
czekam do 20tc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczyny ale dziś piszecie, nie mogłam nadrobić 🙂
Przyszły moje ubrania zamówione na allegro, spódnica ok, ale spodnie jakies takie wielkie, będe je musiala w domu zmierzyć, a co najśmieszniejsze ten sam rozmiar co spódnica i u tego samego sprzedającego 😮
A dziś na obiad wsunęłam lazanię i 2 pączki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep to możliwe. Skoro to prywatna klinika. I mają tak wyposażone gabinety. Normalnie ginekolog raczej nie posiada aparatu KTG w gabinecie i obserwuje serducho na USG oraz podsłuchuje detektorem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Nie mogłam dziś nadrobić czytania, ale udało mi się, ufff 😎 Zadzwoniłam dziś do gina i pytałam o to, co mam zrobić z tymi moimi wynikami moczu. Sywierdził, że od biedy mogą być, i że jak nie mam żadnych innych dolegliwości, to mogę spokojnie czekać do następnej wizyty, czyli do 5. 04. Pytałam, czy mogę brać ten Urosept i powedział, że nie zaszkodzi a nawet warto go brać, a dzień przed wizytą kazał jeszcze powtórzyć wynmiki moczu. Powtórzę, a co..... Choć ostatnio jak dawałam, to w pojemniczku moim było ledwo co tego moczu, a jak zobaczyłam na stoliku u laborankti, co ludzi oddają, to mnie odrzuciło i rozbawiło zarazem.... Facet przedemną oddał pełen kubeł 🤪 🤪 🤪 panie, ludzie czasami wyobraźni nie mają... Współczuję tym Paniom w labolatorium 🙂...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, mam ochotę dziś na obiad zrobić frytki z kurczaczkiem i jakąś surówkę, tylko martwi mnie wizja późniejszej zgagi... Cholera, już mnie trafia, że tak muszę uważać z tym jedzeniem.... Jak tylko zjem coś słodkiego, kwaśnego czy ostrego lub tłustego to mam taki niesmak w gardle i ustach, że wymiotuje od tego......masakra...... Pozostaje mi tylko jeść ziemniaki z masłem i ryż....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezu, jakiego BYKA walnęłam........ ☺️Sorki, miałao być surówki.........Przepraszam, nie wiem jak to zrobiłam......MOjaj mama zabiłaby mnie za to......Ona jest uczulona na poprawną ortografię 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Foga nie pocieszę Cię, bo powiem że w sumie będzie coraz gorzej nie lepiej. Bo im dzidzia większa tym mocniej uciska na żołądek itp. I wtedy juz nie ważne co zjesz. Ja z Majką miałam zgagę nawet jak wodę mineralna piłam. Aż mój mąż jak się dowiedział teraz o ciąży od razu sam miewa zgagę 🙂 🙂 🙂

Ale mam coś na pocieszenie w sierpniu minie 😎

To edytuj sobie posta i popraw 🙂 Hihi ja też jestem nauczycielem 🙂 Tyle że matmy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej dziewczynki
Miałam az 46 stron do nadrobienia,ale wszystko przeczytałam 🙂
witam nowa mamusie 🙂
marta-lion ale masz fajniutką ta dzidzię 🙂
Ja dzis na obiadek kasza i gulasz,mniam,mniam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga próbki moczu to jeszcze najmniejszy problem pań z laboratorium 😉
W czasie studiów mieszkałam w pokoju ze studentką analityki medycznej,
to co nieraz opowiadała...szok...

A ja coraz częściej czuję bulgotki w brzuchu,
najmocniej jak siedzę 😁

I mój apetyty mnie zdumiewa 🙂
Najgorzej, że mam coraz mniej zdrowe zachcianki 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mapa napisał(a):
Foga próbki moczu to jeszcze najmniejszy problem pań z laboratorium 😉
W czasie studiów mieszkałam w pokoju ze studentką analityki medycznej,
to co nieraz opowiadała...szok...

A ja coraz częściej czuję bulgotki w brzuchu,
najmocniej jak siedzę 😁

I mój apetyty mnie zdumiewa 🙂
Najgorzej, że mam coraz mniej zdrowe zachcianki 🤢


No ja dzisiaj na obiad zjadłam kebaba i popiłam colą, więc chyba mniej zdrowo nie może być 😜
Ale stwierdziłam, że przez te dwa tygodnie co jestem w Polsce to sobie odpuszczam 😁

Witam nową mamuśkę
Ja też nie znam jeszcze płci, ale jutro mam wizytę to mam nadzieję, że się dowiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez witamy w Polsce.Jasię najadłam jak mały bąk 😆
Widziałam,że pisaliscie o teściach.Ja nie narzekam,sa ok,nie wtracają się.Az czasami mam wrażenie,że zapomnieli o nas 🙂A co do mieszkania,to my mieszkamy sami w nie duzym domku.Więc miejsca u nas pod dostatkiem.I ogródek mam,wiec nie narzekam.
Dziewczyny potrzebuję jakiś syrop na kaszel,bo coś mnie zaczyna dzis męczyć 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do pracy,to ja jestem na l4,prawie od dwóch miesiecy.Bo miałam ciąze zagrożoną,plamienia.I moja kierowniczka tez uznała,że najlepiej jak posiedzę w domu,o dziecko jest najważniejsze.Na poczatku byłam załamana,że nie bede mogła pracowac,ale jakos sie przyzwyczaiłam.Najgorzej jak mąz ma popołudniówki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczkare22 jak mnie zaczyna gardło boleć to pije herbatę z sokiem z malin i żurawiny i odrazu przestaje boleć 🙂 polecam spróbować jak nie przejdzie to wtedy proponuje syropek dziewczyny napewno doradzą jaki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mi to lekarka przepisała ale tego nie stosowałam 🤢 z tego co pamiętamdziewczyny brały i mowiły że słodki 🙂
dobra dziewczynki ja uciekam do domu 🙃 jak mi się uda to się odezwe poźniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...