Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
A ja dostałam dziś paczkę od jakiejś firmy z próbkami kosmetyków dla dziecka, chusteczkami nawilżającymi, smoczkiem, wkładkami do biustonosza, strzykawką do leków i różne książeczki i ulotki.
Nie wiem co to za firma mi przysłała, nie znam jej. Zapisywałam się do innych a tu taka niespodzianka. Koleżanka się śmieje, że jestem już w systemie norweskim i już mnie nie wypuszczą 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Ja uciekam, jak na razie 🙂 Nie jest gorąco czas się przespacerować kawałek. Ale, jak tylko wstanę to mi zaraz brzuch twardnieje, nawet ta no-spa nie pomaga.. 🤨

Ok lecę paa 😘 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też uciekam, Kochane brzuszki! Za dużo dziś z Wami nie popisałam... i wcale nie nadrobiłam zaległości... 😞 DUżo pracy, dużo spraw.... 😞
Pozdrowionka i do jutra! 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja piję kawkę z mężem i oglądam ''Rozmowy w toku''. Jeny jacy ludzie potrafią być popieprzeni 😮

Ja też w tym tygodniu będę zamawiać wózek i w końcu zacznę kompletować wyprawkę, bo na razie mam tylko łóżeczko i leżaczek i kilka ciuszków. Moja mama zupełnie zwariowała i kupiła już mnóstwo rzeczy i będzie mi wysyłać paczkami. Napisałam już do niej żeby mi też pozwoliła coś kupić 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych wklejam raz jeszcze metode Cardiff - liczenia ruchów 😉

Metoda Cardiff, inaczej karta ruchów płodu wg Cardiff, metoda licz do dziesięciu – metoda, za pomocą której ciężarna kontroluje zdrowie płodu. Polega na liczeniu ruchów wykonywanych przez dziecko w ciągu dnia. Obserwacje te prowadzi się od 29. tygodnia ciąży.
Liczenie rozpoczyna się od godziny 9.00 rano. Notuje się, o której godzinie nastąpił 10. ruch płodu (z dokładnością do 30 min). Wynik nanosi się na wykres, na którego osi poziomej są kolejne dni ciąży, a na pionowej czas podzielony na półgodzinne okresy.
Przykład
Gdy 10. ruch wystąpi o godzinie 14.10, zaznacza się na wykresie obszar pomiędzy godziną 14.00 a 14.30.Jeżeli do godziny 21.00 nie wystąpił 10. ruch płodu, to w specjalnym dodatkowym dolnym obszarze wykresu stawia się znak przy takiej liczbie ruchów płodu, jaką naliczono do godz 21.00.

Interpretacja wykresu
Wykres początkowo jednostajnie wznosi się, gdyż aktywność ruchowa dziecka w macicy wzrasta, i matka liczy 10. ruch coraz wcześniej (przed południem). W ostatnich kilku tygodniach ciąży krzywa wykresu opada; tłumaczy się to tym, że rosnące dziecko ma coraz mniej miejsca w macicy i matka odczuwa w związku z jego ruchami raczej ucisk niż kopnięcia, więc później zliczy 10 ruchów.


Należy się skonsultować z lekarzem, jeżeli:
-w ciągu 2 kolejnych dni odczuwa się mniej niż 10 ruchów płodu;
-w ciągu jednego dnia nie odnotowuje się żadnych ruchów płodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati123 a ja jeszcze tak a propo tego Twojego odczuwania ruchów dzidzi. Może to, że Twój aktualny tryb życia jest dość leniwy bo masz nakaz leżenia i oszczędzania się wpłyną na bobaska 🙂
I córcia bierze przykład z mamusi i dużo odpoczywa 🙂 Wiesz jeśli emocje matki mają wpływ na dziecko to może tak samo jest z aktywnością fizyczną 🙂 A po drugie to dziewczyny mają rację im bardziej zaawansowana ciążą tym dziecko ma mniej miejsca i jego ruchy są dużo ograniczone.
Wiesz zależy mi żebyś się tak nie stresowała bo Ty i tak masz dużo trudniej od nas w tej ciąży. Więc dodatkowy stres nic nie pomaga a wręcz jest nie wskazany. Dlatego głowa do góry. A jeśli tak jak piszesz te ruchy mimo że są rzadko ale je odczuwasz to na bank jest wszystko ok.
A ja tak napisałam ale w sumie sama nie liczę ile razy dziennie mój Szymek się rusza. Więc nie potrzebnie Cię zdenerwowałam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane brzuszki!!!
Dziewczynki brakowało mi Was przez te kilka dni 🤨 🤨
Mąż poszedł na 18 do pracy rodzina z mazur pojechała do domu a ja w końcu mam czas aby Was poczytać 🙂
Także zabieram się za nadrabianie zaległości 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem z powrotem 🙂
No i w ten oto piękny sposób moja niunia wyprowadziła mnie z moimi szmatkami z szafki. Juz całą zajmują jej ciuszki 🤪 🤪 🤪 🤪 A gdzie mam dać swoje 😲 😲 😲?????? A najlepsze jest to, ze pewnie dla Oliwki jeszcze dojdzie pare ciuszków, bo na pewno cos dokupię 😜 😜 😜 😜
Teraz tak się zastanawiam, że przydała by sie jej jakas dodatkowa komoda 😮 😮 😮
Ja pikole, jak to ogarnąć???????? 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madzia nie zdenerwowałas mnie wcale 🙂
Ja się niepokoję bo wiesz wcześniej maleńka fisiowała ,aż miło, a teraz spokojniej, ale dzięki Wam i wykresowi i opisowi Siehankowej przestaje się niepokoić, zresztą wszamałam właśnie spagetti i mała się rozszalała więc jest ok.
Zresztą co ma być to będzie, ja tam jakoś spcjalnie humorów w ciązy nie mam, ale dla odmiany raz na jakiś czas mam obawy i wewnętrzny niepokój,że coś jest nie tak...i tak dwa trzy dni i potem znów się cieszę ciążą więc powinnam już się z tym oswoić...
łydzia i kobietk iktóre kupiły swoim skarbom Jedo Fyn 4 DS z fotelikami mam pytanko bo nie pamiętam dokładnie jak tam cenowo Wam wyszło.
Ja na razie mam jedną wydaje się sensowną odpowiedź gdzie wózio fotelik i adaptery razem z przesyłką kosztuje 1850 zł. Nie wiem czy to spokoczy Wy miałyście taniej???
A imam pytanko czy powinnam zamawiać dodatkowo śpiworek na zimę??? bo jak tak to jeszcze dodatkowo 115 zł.
Myślałam,że t będzie łatwiejsze, a teraz to jakoś sił i głowy mi brak do tych zakupów końcowych 😞 Dobrze,że już do końca się zbliżam bo jakoś wcześniej miałam więcej zapału i energi do zakupowych szaleństw...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
lydziaa84 napisał(a):
pati ja zamawiałam na bobowózki.pl tam sobie możesz sprawdzić ceny i zamawiałam razem ze śpiworkiem- można dokupić inny ale ja chciałam mieć komplet

Tak tylko a stonce nie ma całego czerwonego wózia na który się już zdecydowałąm i napisałam maila do nich z zapytaniem i czekam na odpowiedz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati123 napisał(a):
lydziaa84 napisał(a):
pati ja zamawiałam na bobowózki.pl tam sobie możesz sprawdzić ceny i zamawiałam razem ze śpiworkiem- można dokupić inny ale ja chciałam mieć komplet

Tak tylko a stonce nie ma całego czerwonego wózia na który się już zdecydowałąm i napisałam maila do nich z zapytaniem i czekam na odpowiedz 🙂


jak ja miałam pytania to dzwoniłam, szybciej się czegoś dowiesz 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siehankowa, a co należy rozumieć przez ruch dla celów tej metody, o której piszesz? To ma być tylko kopniak czy też może być jakakolwiek aktywność np. przeciągnięcie czy wypchnięcie pupy na zewnątrz?
Ja w sumie nie liczę ruchów, ale nad nimi czuwam.
I wiem, że są okresy całkowitego zastoju (1 - 2 godziny) ale najczęściej coś się w brzuszku dzieje, nie zawsze intensywnie, ale przez większość dnia coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...