Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

jo-aneczka napisał(a):
Siehankowa, a co należy rozumieć przez ruch dla celów tej metody, o której piszesz? To ma być tylko kopniak czy też może być jakakolwiek aktywność np. przeciągnięcie czy wypchnięcie pupy na zewnątrz?
Ja w sumie nie liczę ruchów, ale nad nimi czuwam.
I wiem, że są okresy całkowitego zastoju (1 - 2 godziny) ale najczęściej coś się w brzuszku dzieje, nie zawsze intensywnie, ale przez większość dnia coś.

Jak dla mnie chodzi o jakąkolwiek aktywność 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

marta-lion napisał(a):
jo-aneczka napisał(a):
Siehankowa, a co należy rozumieć przez ruch dla celów tej metody, o której piszesz? To ma być tylko kopniak czy też może być jakakolwiek aktywność np. przeciągnięcie czy wypchnięcie pupy na zewnątrz?
Ja w sumie nie liczę ruchów, ale nad nimi czuwam.
I wiem, że są okresy całkowitego zastoju (1 - 2 godziny) ale najczęściej coś się w brzuszku dzieje, nie zawsze intensywnie, ale przez większość dnia coś.

Jak dla mnie chodzi o jakąkolwiek aktywność 🙂

dokładnie, każda aktywność - poza czkawką 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My już po wizycie, Liwia nadal jest drobinką, waży niecałe 1800g czyli od poprzedniej wizyty (niespełna 3 tygodnie temu) przybrała 500g ale ginekolog twierdzi, że taka jej natura i że przybiera proporcjonalnie w swoim tempie, nie ma ani skoków wagowych ani spadków, więc mamy się nie schizować 😉
Ale niestety ciągle jest ułożona miednicowo 😞 Znowu nie mamy ładnych fotek bo nie chciała się za bardzo pokazać, chyba ma to po mnie, bo ja też jakoś ostatnio nie lubie być fotografowana 😁 😁 😁

Poza tym szyjka ok i zdziwiłam się bo dzisiejsze badanie ginekologiczne było prawie bezbolesne, poprzednie tak bolało, że myślałam, że kopnę lekarkę 😉

Okazało się, że miałam sporo szczęścia, bo bardzo często zapalenie oskrzeli plus napady astmy w tak zaawansowanej ciąży kończą się pęknięciem błon płodowych i wcześniejszym porodem 😮

Miałam dziś pierwsze ktg i myślałam, że oszaleję, Mała zaczęła tak kopać, że na wyświetlaczu przez większość czasu był alarm i napis TACHY CARDIA !!! A ja się strasznie denerwowałam, dopiero po chwili pielęgniarka powiedziała, że to normalne jak dziecko zaczyna kopać to ktg wariuje, a Liwka waliła centralnie w 2 elektrody 😁 😁 😁

No i ciągle ma ksywkę "Cyrkówka" bo cały czas ma stopy przy buzi 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Laseczki, normalnie się popłakałam ☺️
Ta piosenka jest dla mnie od Krzysia 😁 😁 😁 Co prawda styl nie w naszym guście ale słowa rozklejają 😁

http://www.youtube.com/watch?v=zlXgTrrqp7g


aniolek82 to też nie mój styl ale słuchając jej tez mi łzy poleciały, super 🙂 oklask dla Ciebie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aasia napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Laseczki, normalnie się popłakałam ☺️
Ta piosenka jest dla mnie od Krzysia 😁 😁 😁 Co prawda styl nie w naszym guście ale słowa rozklejają 😁

http://www.youtube.com/watch?v=zlXgTrrqp7g


aniolek82 to też nie mój styl ale słuchając jej tez mi łzy poleciały, super 🙂 oklask dla Ciebie 🙂


Dziękuje, to dla Krzysia ten oklask 🙂 Jak mi to puscił to ja się poryczałam a jemu łezka w oku się zakręciła 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jestem z wami dziewczyny juz 🙂 bylam na zakupach 🙂 kupilam sobie buty szybkowklady takkie adidasowe zebym nie musiala sie schylac przy ich ubieraniu hihi 🙂 patyczki do uszu z ogranicznikiem dla malutkiej dwa mydelka i wate bawełniana 🙂 teraz ide bardziej w kosmetyczne rzeczy dla niuni 🙂 jeszcze musze skompletowac swoja wyprawke do szpitala :P bo dla malej juz mam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eleeza, no to dobre wieści przynosisz. Dobrze, że wcześniej nie wiedziałaś o możliwych skutkach zapalenia oskrzeli i astmy bo byś się stresowała 🙂
A antracyt to według mnie dobry wybór 😉 No i dziewuszka w różach będzie się ładnie w nim prezentować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Elize,że maleństwo rośnie , a żenie przybiera na wadze niewiadomo ile to nawet lepiej dla Ciebie będziesz miała może lżejszy poród. 🙂 Nie każdy noworodek musi ważyć koło 4 kg, rodzi się multum dzieci 2800-3200 i te dzieci podobno szybciej potem nadrabiają...
Najważniejsze,że rośnie i się rozwija 🙂
Ja spadam już spać bo po prostu dziś cały dzień jadłam, a teraz jestem przejedzona i oczy zamykają mi się same przy kompie...
DOBRANOC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam w telefonie internet ale cos wolno chodzi musze sobie router podlaczyc u siebie :-) troche oczy bola bo male literki. Nie chce nikogo straszyc ale jak lezalam na patologii ciazy to bylo liczenie ruchow od 9do 10 i od 18do19 i musialo byc 10 ruchow w tych godzinach. Jak nie bylo to ktg. Kolezanka z sali miala 4-5 ruchow i po ktg nie spodobalo sie ordynatorowi i jej wywolywali porod bo sie bali ze zycie malego zagrozone moze byc. Dlatego tak wazne zeby te 10 ruchow bylo. Ale pewnie co szpital to inaczej. A no i dla pewnosci codziennie przed liczeniem przychodzily z taka maszunka jak malutkie ktg i sluchaly serduszka i kopniaki tak z 15 sekund.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolcia12345i napisał(a):
Czesc mam w telefonie internet ale cos wolno chodzi musze sobie router podlaczyc u siebie :-) troche oczy bola bo male literki. Nie chce nikogo straszyc ale jak lezalam na patologii ciazy to bylo liczenie ruchow od 9do 10 i od 18do19 i musialo byc 10 ruchow w tych godzinach. Jak nie bylo to ktg. Kolezanka z sali miala 4-5 ruchow i po ktg nie spodobalo sie ordynatorowi i jej wywolywali porod bo sie bali ze zycie malego zagrozone moze byc. Dlatego tak wazne zeby te 10 ruchow bylo. Ale pewnie co szpital to inaczej. A no i dla pewnosci codziennie przed liczeniem przychodzily z taka maszunka jak malutkie ktg i sluchaly serduszka i kopniaki tak z 15 sekund.


jak dla mnie to bez sensu...przeciez dzieci maja rozne godziny aktywnosci...moja np. jak zauwazylam najbardziej sie rusza kolo 12-13 i tak od 20 do 22 mniej wiecej. wtedy to popis daje a w o innych porach to czuje ja ale duuuuuzo mniej 😮

ja tez juz ide pod prysznic i lezec...papapapa 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka jeszcze 3 ostatnia cukrzycowa kolacja i tez ide spac :-) nie myslalam ze na tej diecie cukrzycowej tyle.mozna jesc praktycznie nie rozstaje sie z zarciem hehehe a tyje ok. 1kg na miesiac. Ciekaee czy jak po porodzie bym ja stosowala to bym schudla szybko. Najwazniejsze ze glodna nie jestem raczej przezarta hehehe. Nic ide jesc i spaciulku dobranoc:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie czeka jeszcze 3 ostatnia cukrzycowa kolacja i tez ide spac :-) nie myslalam ze na tej diecie cukrzycowej tyle.mozna jesc praktycznie nie rozstaje sie z zarciem hehehe a tyje ok. 1kg na miesiac. Ciekaee czy jak po porodzie bym ja stosowala to bym schudla szybko. Najwazniejsze ze glodna nie jestem raczej przezarta hehehe. Nic ide jesc i spaciulku dobranoc:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz weszłam do domu 😜 😜
Spokojnie to się teraz zrobiło, nie było mnie 4h i tylko 5 stron. A wcześniej wyskoczyłam na chwilkę i miałam 15 😜 😜

A dziś mnie tak brzuch i mariolka bolały, że myślałam że zaraz urodzę, ale całe szczęście przeszło 😉 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki 🙂
Widzę, że weszłam jak już wszystkie brzuszki idą spać 🙂 Ale u mnie dziś bardzo zakręcony dzień 🙂
Do południa byłam sprzedawać książki po moim Norbercie, a po południu u szwagierki na kawie. Acha - jeszcze rano kumpela na kawie była. Jutro też będzie nieciekawie - najpierw z Norbkiem na badania, potem do kwiaciarni po kwiaty na zakończenie roku szkolnego, a na koniec z kumpelą - tym razem po zakup podręczników 🙂
Eleeza gratuluje zdrowiutkiej malutkiej 🙂 I cieszę się, że wszystko w porządku po zapaleniu oskrzeli 🙂
Ale mi się rymło 🤪
Jola wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ŻRE na maxa (w dosłownym znaczeniu tego słowa) 😁 😁 Kuba się mnie np. pyta czy jestem głodna to mówię, że nie bo niedawno jadłam. On idzie przynosi sobie jedzenie, a ja je zjadam 😁 😁 Jak patrzę na jedzenie to wszystko bym zjadła 😁 😁 Całe szczęście też tyje tylko kg. na miesiąc. Ale to chyba też dlatego, bo na kibelku siedzę min. 2 razy dziennie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

paninka no wiem moj tez sie ruszal czasami niechetnie w tych godzinach,ale wtedy polozne trzesly brzuchem i klaskaly i kazaly dalej obserwowac. To juz pozniej sama go budzilam i pukalam do niego az sie obudzil. Dobrze ze dlugo nie.lezalam bo by mi sie nerwowy urodzil bo kto lubi byc budzony. Chyba nikt. Ale tak musialo byc. No a jak ktos byl blisko terminu to takim baczkiem jeszcze robia zeby obudzic i jak po tym nadal malo sie ruszaly dziubaski to juz bylo raczej wywolywanie porodu. Nam chyba by jeszcze nie wywolywali no chyba ze zatrucie ciazowe.bysmy dostaly.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
Eleeza, no to dobre wieści przynosisz. Dobrze, że wcześniej nie wiedziałaś o możliwych skutkach zapalenia oskrzeli i astmy bo byś się stresowała 🙂
A antracyt to według mnie dobry wybór 😉 No i dziewuszka w różach będzie się ładnie w nim prezentować.


Moja pulmunolog mi mówiła, że jest zagrożenie wcześniejszym porodem, ale byłyśmy w stałym kontakcie więc nie panikowałam. Znam już swój organizm na tyle, że wiem w którym momencie jaki lek na astmę muszę zażyć i w jakiej dawce, żeby nie dopuścić do poważnego napadu, a lekarka mi ufa i często daje wolną rękę w tej kwestii. Określiłyśmy tylko maksymalne dobowe dawki dopuszczalne w ciąży i dałam radę 🙂
Za to ginekolog była mocno przestraszona, co było dla mnie bardzo dziwne, bo ona z reguły ma dość luźne podejście do wielu rzeczy i nie panikuje 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj sobie przynosi prawie codziennie bajaderke a ja sie slinie jak pies do tego i czasami wacham heheheh ale nie ruszam. Po porodzie podobno bede mogla kawal torta zjesc hihih to sobie odbije i znowu dieta zeby do figurki wrocic. Ide buziaczki:-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...