Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Evelina ja to bąbelka czuję różnie. Dziś to np. czułam go pod żebrami ale wczoraj w podbrzuszu. Teraz się zastanawiam czy to możliwe bo skoro madaleny dzidzia jest już odpowiednio ułożona i nie przekręci się to może mi się tylko zdaje 🤢
madalena czy to już pewne że dzidzia twoja się już nie przekręci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej wizycie lekarz mówił, że dzidzia ma jeszcze sporo miejsca i może się jeszcze przekręcić ale to w bardzo rzadkich przypadkach. Zazwyczaj jest tak, że jeśli dzidzia bardzo szybko ułoży się główkowo to znaczy, że taka pozycja jest dla niej najwygodniejsza i tak już pozostaje do końca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no dziewczyny chyba zaraz zacznę płakać 😞 😞
Jakie cudne są te ubranka dla dziewczyneczek 🥴
Jak ja bym chciała.... kurcze nie mogę się oprzeć i chyba kupię chodź jeden zestawik 🤪 a co może się kiedyś przyda 🙂 Te allegro chyba mnie tak zdołowało. 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UFF. poprasowałam........ teraz na chwile legnę na wyrku, bo brzusio delikatnie boli.... Moja nieb też główkowo ułożona, ale gin mówi, że jeszcze dzieci mogą się obrócić.... różnie to bywa ale należy myśleć, że wszystko będzie tak, jak ma być 🙂
Wczoraj ciotka do mnie wyskoczyła z tekstem, że za bardzo się spieszę z kupowaniem rzeczy dla Małej.. czy ja wiem??? W końcu kupiłam tylko pieluszki i butelkę, no i obejrzałam kilka wózków i parę rzeczy na all............ Przecież muszę jakoś w czasie wydatki rozłożyć a poza tym, jakoś nie wyobrażam sobie siebie w sierpniu w upale biegającą po sklepach jak rusałka........ bardziej chyba będe skora do zalegania na leżaku lub fotelu 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga masz absolutną rację, nie możemy popadać w jakieś paranoje, że to może się źle skończyć i zapeszyć. Moim zdaniem to jest odpowiedni czas na zakupy dla dzidzi oczywiście nie wszystko na hura ale co miesiąc można pozwolić sobie na kilka sztuk ubranek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny jestem tego samego zdania co wy 🙂 powoli zaczełam kupować pieluszki, ciuszki itp. ale mój to zaczął mówić że nie powinnam zapeszać i wstrzymać się z kupowaniem do 8 miesiąca 🤢 chociaż tak jak foga nie widzę siebie chodzącej po sklepach w upale z brzuchem wielkości olbrzymiej piłki lekarskiej 😮 ale też nie pozwolę by m sam coś kupował bo bąbel w krótkim rękawku w zimie by chodził 😜
co do kasy to my (dokładniej ja bo mój m to rozrzutny jest 😜) co miesiąc odkładamy bo nie dalibyśmy rady wyskoczyć z 2 czy 3 tys. na wyprawkę za jednym zamachem 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny!
U nas pogoda wyjątkowo piękna (w końcu w Norwegii ładniej niż w Polsce 😜 ).
Byłam już na zakupach, teraz zabieram się za obiad a potem z mężem na spacerek.

Witam nową mamusię 🙂

Ja na razie rzeczy nie kupuję, ale się rozglądam. Mam już łóżeczko i dostałam piękny kocyk, ale całe zakupowe szaleństwo mam zamiar zacząć w czerwcu. Jakoś tak ustaliłam sobie na samym początku i tak zrobię.
Oglądam mnóstwo rzeczy na allegro, porównuję, czytam opinie. I chyba sobie zrobię jakąś listę w excelu, żeby pisać co mi potrzebne i odhaczać co już mam 🙂

Mam do Was pytanie dziewczyny:
jak jeździcie samochodem to zapinacie pasy? Bo mój mąż kategorycznie mi zabrania i nie wiem czy to dobrze. Raz mieliśmy gwałtowne hamowanie i dobrze, że nie miałam pasów, bo bardzo mocno ucisnęłyby mi brzuszek.
A jak jest u Was?

Miłego dnia 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 ale stało się coś konkretnego czy masz taki dzień? Jeżeli chce Ci się płakać to może po prostu to zrób i będzie lepiej zobaczysz. Ja tam się nie hamuję. Chyba, że jestem zdenerwowana to próbuję się uspokoić ze względu na maleństwo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naoglądałam się ubranek dziewczęcych na all i taki foch mi się włączył. Ale tak jak napisałam poniżej chyba skuszę się na jakiś jeden komplecik dziewczęcy. Bo nie wytrzymam są takie cudne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnienie posiadania córeczki jest bardzo silne i nie daje mi spokoju. Co jakiś czas włącza mi się lampka i sygnalizuje tęsknotę za posiadaniem córki. Chodź ja to jestem dziwna... przecież lekarz nie powiedział mi że na pewno będę miałam synka. 🤨 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
madalena20 napisał(a):
Naoglądałam się ubranek dziewczęcych na all i taki foch mi się włączył. Ale tak jak napisałam poniżej chyba skuszę się na jakiś jeden komplecik dziewczęcy. Bo nie wytrzymam są takie cudne.

zawsze to jakaś forma zabezpieczenia na wypadek gdyby lekarz się pomylił 😜 😁 😁 🤪 😁
chociaż ja też mam mieć chłopca ale kilka ubranek dla dziewczynki mam ☺️ 😜 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
magdalena, a co szkodzi żeby chłopca w róż ubrać? Ostatnio oglądałam usta usta i tam mały Leon był ubrany na różowo- nie cały 😉 Więc jeśli Ci się podoba to kup 🙂
Mi dla odmiany podobają się głównie chłopięce ciuszki i już mam upatrzoną śliczną koszulę flanelową i powiedziałam, że i tak ją kupię mojej niuni 🙂
Co do róchów to mała bryka po całym brzusiu wczoraj chyba 20 min bawiłyśmy się w stuk-puk 🙂 i cały brzusio mi skakał 🙂 A! czasem też rozrabia bardzo nisko- nie jest to przyjemne uczucie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Brzusie u nas pogoda też do kitu. Okropnie zimno jest, brrr
My już po obiadku-ziemniaczki i gołąbki a teraz z Gabi bierzemy się za pieczenie ciasta
Foga właśnie kupiłam pościel 🙂 i dodatkowo wzięłam prześcieradło
Evelina ja dzidzię czuję wszędzie i pod żebrami i na pęcherzu. robi mi już "bańki" na brzuszku. Wczoraj tak się wierciła że myślałam, że mi brzuch rozerwie bo się jakoś w poprzek układałą
Anya my z mężem taką specjalną skarbonkę założyliśmy jak się dowiedziałam że jestem w ciąży. W tą sobotę już ją rozbiliśmy. Wystarczyło na wózek, pościel i materac. Więc w sumie coś tam nazbieraliśmy a teraz to nie wiem jak będziemy zakupy robić bo jak tu ktoś dobrze napisał chyba Foga zapierdziela sie cały miesiąc na opłaty i zbyt wiele nie zostaje na inne wydatki 😞 😠 😠

No lecę to ciasto działać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałam madalena ta wyprawka z kotkiem śliczna, chyba się skuszę dodałam do obserwowanych 🙂 No i Madzia głowa do góry 🙂 Może jednak będzie córcia?? przecież na 100% nie wiesz kto tam siedzi 😘
Inezja pasy zawsze zapinam ale ten dolny daje pod brzuch tak nisko bardzo i on wtedy nie ciśnie mnie ani nie przeszkadza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Daniela my na szczęście wózka i łóżeczka nie musimy kupować ale za to musimy pomalować i umeblować pokoik (ściągnąć tapety położyć gładz i pomalować bo był to pokój mojej mamy i jest przesiąkniety dymem papierosowym) więc na trochę kasy pojdzie ale gdyby nie to że ja pracuję ze sporą ilością nadgodzin i m to byśmy mieli niezbyt ciekawą sytuację 🤢 Dlatego póki mam siłę to pracuję i nie myślę nawet o L4 bo bym dostała 1/3 tego co teraz zarabiam 😮 w jakich to my czasach żyjemy 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Wszystkim
Witam nowa mame 🙂
Ja juz wiem ze wózek i nosidełko dostane od brata i bartowej, przyjaciel męża zaproponował nam leżaczek z funkcja huśtawki wiec na razie troche wydatkow odpada.
Co do zapinania pasów ja czasami zapinam ale zazwyczaj jeżdze bez bo tak mi wygoniej. Zdania sa podzielone. Z tego co wiem teraz sie zaleca nawet kobietom w ciazy pasy zapinac, ja jednak czesciej ich nie zapinam
Miłego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja oglądałam program w telewizji o pasach i kobietach w ciąży. I tam pokazywali jak prawidłowo powinny kobiety w ciąży stosować pasy. Wychodzi na to, że pasy te dolne oplatające brzuszek powinny przechodzić pod brzuszkiem a nie na brzuszku a do takiego zapięcia potrzebny jest taki jakby fotelik klin pod tyłeczek mamusi a takie cudo kosztuje ok 150-200 zł jak dobrze pamiętam. I wg mnie nie opłaca się go kupować. Dlatego ja nie zapinam pasów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej laseczki 🙂
My wlasnie obiadek wcinamy. 🙂
madzia prosze mi sie tutaj nie dołowac a jak chce ci sie plakac to się wyrycz wtedy poczujesz sie lepiej. 😉 Ja zawsze tak robie i pomaga 😉
Jesli chodzi o ruchy to ja czuje takie delikatne kopniaczki na dole brzuszka ale takie porządniejsze ruchy to powyzej pepka albo całkiem z prawej strony brzuszka. Podejzewam, że malutka tam sie usadowiła bo węzły to własnie bolą mnie tez z prawej strony i myslę, ze jeszcze jest ulozona główka do góry.
A wiecie co ostatnio z Krzysiem zaobserwaliśmy, ze Oliwka przy tatusiu jest bardzo spokojna. 🙂 Jak nie ma go przy nas to boksuje mamusie az brzuszek faluje a jak tylko zjawi się tatuś to delikatnie daje znac o sobie i to wszystko 🙂 Kurcze, moze Krzysiu bedzie siedział z dzidzia w domku a ja pójde do pracy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...