Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Moja Jagoda też dostała potówek, ale to chyba przeze mnie, bo ubieram ją w długi rękaw, bo wydaje mi się, że w krótkim jej zimno.. na sine i zimne rączki i nóżki 🤢 🤢 🤢
A mam pytanie jeszcze odnośnie spacerów:
otóż dzis u nas jest gorąco ale wieje straszny wiatr.... wychodzic na dwór czy nie w taka pogodę?? No i jak ubrać dziecko..... no ja zwariuję z tym ubieraniem....... a na noc ubieracie w długi czy krótki rękaw???

Przepraszam za tyle pytań ale po prostu jestem zielona w te sprawy ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Foga ja okien nie otwieram, ale to dlatego, że u nas jest inwazja os.

U nas dziiś było 33 st. i dość mocny wiatr. Julka była ubrana w body z krótkim rękawem i przykryta pieluszką.
A na spacerze byliśmy o 18, bo wcześniej się nie dało wytrzymać taki upał.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga, ja też otwieram okna w nocy.
Dziś w ciągu dnia miałam 29 stopni w sypialni 😲 😲 😲, więc w nocy byśmy się podusili przy zamkniętych oknach.
W sypialni otwieram okno dachowe, które jest daleko od łóżeczka, zostawiam otwarte drzwi, a w przedpokoju na oścież otwieram duże drzwi balkonowe. Są tak umiejscowione, że nie ma przeciągu, ale powietrze trochę się rusza 🙂
Siehankowa, na mamusie.net jest wątek o potówkach. Niewiele na nim wpisów, ale dziewczyny polecały linomag i sudocrem. Nie wiem czy na buzię się nadają, ale szyjkę można na pewno posmarować.

Dobranoc, idę wytapiać w łóżku ostatnie kilogramy tłuszczyku, które mi zostały po ciąży 😁 Jeszcze kilka takich upalnych dni i nocy i będę zgrabna jak łania 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta, dzięki za odpowiedź - ja w sumie dziś nie wyszłam z małą na dwór... właśnie przez ten silny wiatr... a w dzień koszmarny upał..... NIe wiem, ale ja to jestem przewrażliwiona na punkcie tych temperatur optymalnych dla dziecka... A myślisz że 8 dniowy maluch może iść w krótkim rękawie na dwór na drugi w swoim życiu spacer???

Jola - dzięki, a jak się chowa Twoja malutka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga myślę, ze w taki upał jak dzis był to smiało moze.

Dziewczynki macie gratulacje i pozdrowienia od Aniołka. Niestety trafiły z Oliwką do szpitala 😞 Oliwka ma infekcje moczu. Trzymajmy kciuki za nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

madalena20 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
siehankowa napisał(a):
Pati123 napisał(a):
Siehankowa moja Nadia dostałą potówek już w szpitalu i położne mówiły, abym poczekała aż potówka się dobrze wybuduje, a potem na gazik nalała spirytusu 70% i przemyła tak,aż zejdzie biały czubek i za jakiś czas można zasypać np puderkiem. Ja tak robie bo moja Nadia ma potówki na szyjce bo wcina dosyć sporo i druga broda jej urosła i tam się poci, a dodatkowo ma potóweczki jeszcze za uszkami...ten sposób w naszym przypadku zdał egzamin na 6 🙂 A z kolei moja szwagierka też miała problem z potówkami u synka to kąpała w nadmanganianie potasu, ale mówiła,że ten sposób w ich przypadku średnio skuteczny....Je też kąpię w Oilan 🙂.

też słyszałam o tym spirytusie, ale troszke boję się przemywać nim buzkę... ale skoro mówisz, że ten sposób działa, to może spróbuję na karku i na uszkach, bo tam tez ma potóweczki...


Spróbuj i zobacz jaki rezultat daje, a jeżeli chodzi buzięto może próbuj nadmanganianem 🙂

Pati, a taki spirytus kupe w aptece? to jest taki sam jak spirytus salicylowy?


siehankowa
a nie lepiej będzie jak tymi leko saszetkami będziesz przecierać one są nasiąknięte właśnie spirytusem

A wiesz ze nie wpadłam na to? 😉 ale faktycznie tak zrobie, bo mam kilka saszetek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny
Widzę,że od wczoraj mamy nie zły wysyp.Wszystkim dziewczynka gratuluję iżycze szybkiego powrotu do domu.a za reszte trzymam kciuki,bo niewiele was zostało 🙂
siehankowa co do potówek,to mojemu Filipkowi wyszły na czole,dzis jak była połozna zaleciła mi przemywanie buzi rumiankiem lub do wody przegotowanej ,tak pół kubka wody ,dodać łyzkę sody oczyszczonej.Mi po porodzie wyszły w pachwinach potówki i tą soda sobie wyleczyłam.
A co do kropelek z Niemiec,to ja mam ta maść i co wieczór smaruję wokół pępuszka małemu,dodatkowo podaje mu dwa razy dziennie dicoflor 30.
U nas też upał na maksa.Nie idzie dychac,a u małego w pokoju 28 stopni 😮
Tez na noc otwieram okno.Dzis do spania ubrałam tylko body na krótki rękawa,więc mysle ,że bedzie ok.
A co do mojego samopoczucia to za tydzień bede miała pobrany jeszcze raz wymaz i zobaczymy co z tym gronkowcem.
Przez ten cały stres i leki trochę zanikł mi pokarm,i głównie jesteśmy na butelce,a piersia tylko dokarmiama.Zobaczymy jak rozwinie sie dalej ta sytuacja.
Oki,zmykam.Dobranoc.Spokojnej nocki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Foga, ja wychodze z założenia, ze nawet jak jest zimno to powinno wyjść się z maluszkiem chociaz na krótki spacer... tak więc nie stresuj się kochana 😉 i pamiętaj, ze lepiej jak maluszek zmarznie niż się przegrzeje...
co do ubioru na noc, to ja zakładam Ksawierowi bawełniane pajacyki z długim rękawkiem... i przykrywam kocykiem...z tym, ze my w sypialni mamy ok 20-22stopnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki dziewczyny... no to wygląda na to, że za ciepło małą ubieram....
ale boję się, ze przeziębię ją w samym krótkim rękawie 😮 😮 😮

no nic uciekam... może trochę pośpimy.... jutro moja siostra ma 18stkę ale my nie idziemy.... za wcześnie z ,maluszkiem do tylu ludzi iść.... zmienimy się z m..... on pobędzie trochę a później pójdę ja coś przekąsić , tylko nie wiem co będę mogła, by mała nie miła rewolucji w brzuchu.......

Dobranoc kochane 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...