Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej, hej!!!
U mnie pogoda fatalna, zachmurzone niebo i jakiś deszczyk siąpi, kupiłam kapustkę i mam zamiar zrobić ja na obiadek z młodymi ziemniaczkami, no i ogórki bo już wszystkie małosolne zjedzone. Co do teściowych to ja z moją w życiu nie chciałabym rodzić, chociaż moja teściowa nie przejawia chęci pomocy przy dziecku narazie, tylko że moja mama też nie bardzo je przejawia no zobaczymy jak to będzie. Co do depresji magadalenko ja mam co drugi dzień takie samopoczucie kiepskie, a co drugi nie mogę się doczekać az urodze i będe miała maluszka. W ogóle miałam jakiś durny sen po tym jak daniela napisła że ma tylko podkłady i majtki do szpitala a ja sie przeraziłam ze w sumie nie mam tego jeszcze, to śniło mi sie ze urodziłam i w szpitalu nie było też podkładów i pielęgniarki powiedziały ze jest sobota a one w sobote nie daja i musze wystrzymac do poniedziałku i tak sie martwiłam ze niby jak mam wytrzymac. Marta a Ty uważaj na siebie, bo jak pojedziesz na porodówkę to powiedzą że mąż Cię bije jak Cie zobaczą z tymi zadrapaniami i siniakami 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siehankowa napisał(a):
aniołek, jak nie masz torby do szpitala, to biegnij do Biedronki - tam były fane za niecałe 23zł 🙂 mój M. zaopatrzył mnie w taką 😎


Nom zgadzam się z Siehankową bo ja tez się w nią zaopatrzyłam i nawet pisałam tu na forum że w biedronce promocja na torby do szpitala 😁 😁

A co do pomocy to u mnie nikt do tej pory sie nie zaoferował i wątpię żeby się taki ktoś znalazł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniołek, jak nie masz torby do szpitala, to biegnij do Biedronki - tam były fane za niecałe 23zł 🙂 mój M. zaopatrzył mnie w taką 😎


Ja też kupiłam - różową 😁

Hehe ja tez będę mieć różowo-szarą z Biedronki 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marta-lion napisał(a):
mapa napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniołek, jak nie masz torby do szpitala, to biegnij do Biedronki - tam były fane za niecałe 23zł 🙂 mój M. zaopatrzył mnie w taką 😎


Ja też kupiłam - różową 😁

Hehe ja tez będę mieć różowo-szarą z Biedronki 🤪 🤪 🤪


hahaha ja tez kupiłam różowo-szarą 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
mapa napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniołek, jak nie masz torby do szpitala, to biegnij do Biedronki - tam były fane za niecałe 23zł 🙂 mój M. zaopatrzył mnie w taką 😎


Ja też kupiłam - różową 😁

Hehe ja tez będę mieć różowo-szarą z Biedronki 🤪 🤪 🤪


hahaha ja tez kupiłam różowo-szarą 😁 😁 😁

to wychodzi na to, że tylko ja mam brązowo - kremową 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daniela napisał(a):
marta-lion napisał(a):
mapa napisał(a):
siehankowa napisał(a):
aniołek, jak nie masz torby do szpitala, to biegnij do Biedronki - tam były fane za niecałe 23zł 🙂 mój M. zaopatrzył mnie w taką 😎


Ja też kupiłam - różową 😁

Hehe ja tez będę mieć różowo-szarą z Biedronki 🤪 🤪 🤪


hahaha ja tez kupiłam różowo-szarą 😁 😁 😁


😁 😁 😁
Daniela to dzięki Tobie 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 ja chyba wiem o czym mowisz 😉 czasem musze strasznie gleboki oddech wziac bo mam wrazenie jakbym sie dusila i powietrza by mi brakowalo...i to wcale nie po jakims wysilku ale nawet jak leze. mysle ze to normalne przeciez nasze maluchy juz kolo 2kg waza wiec nasze narzady musza byc uciskane 😁 😁

a ja z radosci ze juz pojutrze mala zobacze ( mam nadzieje ze po usg nadal to bedzie ona bo wczoraj na zakupach moj ojciec bardzo sceptycznie podchodzil do kolorow kocyka recznika itp podchodzil ze chyba troszke mi sie udzielio) tyle energii dostalam ze juz posprzatalam obiad zrobilam ( tylko kuchenke odpalic wystarczy) a dzisiaj ziemniaczki, kotlety z kurczaczka mizeria i kalafiorek panierowany 😜 😜 😜 szafe znalazlam w dobrej cenie i zastanawiam sie co tu jescze zrobic

a to szafa ktora chce kupic 😁 😁 😁
http://allegro.pl/szafa-regal-patryk-r004-biuro-biurowy-taija28-i1674741183.html
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Dziewczynki, Wy tez czasami macie problemy z oddychaniem?????? 🥴 🥴 🥴Bo nie wiem czy to dzidzia mi uciska czy moze cos innego sie dzieje ale normalnie strasznie ciężko mi oddech złapać 😮 😮 😮

Ja tez tak mam ale jak ide po schodach, albo w ogóle dłuzszy czas ide, lub jak w nocy sie obudze bo leze na plecach i sie dusze, a w ogóle to ostatnio spie po 5 godzin w ciągu doby i nie mogę spać i nawet mi sie nie chce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
Dziewczynki, Wy tez czasami macie problemy z oddychaniem?????? 🥴 🥴 🥴Bo nie wiem czy to dzidzia mi uciska czy moze cos innego sie dzieje ale normalnie strasznie ciężko mi oddech złapać 😮 😮 😮


To całkiem normalne w ciąży. Biorąc pod uwagę, że dziecko ścisnęło ci wszystkie wnętrzności, więc płucka też mają mniej miejsca.
Ja też szybko dostaję zadyszki, a nawet jak się położę to na moment mi oddech odbiera 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzieki, troszkę mnie uspokoiłyście 🙂 Ale to takie dziwne uczucie jakbym miała sie zaraz udusić 😮 😮 😮 Myslałam, ze jak sie położę to bedzie lepiej ale zmiana pozycji nic nie dała 🤢. Wiec chyba musze czekać aż niunia postanowi podarować mamusi troszke wiecej komfortu w oddychaniu 😉 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milium napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Dziewczynki, Wy tez czasami macie problemy z oddychaniem?????? 🥴 🥴 🥴Bo nie wiem czy to dzidzia mi uciska czy moze cos innego sie dzieje ale normalnie strasznie ciężko mi oddech złapać 😮 😮 😮

Ja tez tak mam ale jak ide po schodach, albo w ogóle dłuzszy czas ide, lub jak w nocy sie obudze bo leze na plecach i sie dusze, a w ogóle to ostatnio spie po 5 godzin w ciągu doby i nie mogę spać i nawet mi sie nie chce.


He, he, milium, ja mam tak samo. Jak leżę na plecach to się duszę. Dlatego jak idę spać to jedną poduchę podkładam pod brzuch (co by Haneczce wygodnie na podusi się spało 😉) a drugą roluję i podkładam pod plecy, żeby przez przypadek na plecy się nie odwrócić.
Bo żeby przewrócić się na drugi bok w trakcie snu to już nawet nie marzę - nie ma takiej możliwości - muszę się obudzić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniolek82 napisał(a):
dzieki, troszkę mnie uspokoiłyście 🙂 Ale to takie dziwne uczucie jakbym miała sie zaraz udusić 😮 😮 😮 Myslałam, ze jak sie położę to bedzie lepiej ale zmiana pozycji nic nie dała 🤢. Wiec chyba musze czekać aż niunia postanowi podarować mamusi troszke wiecej komfortu w oddychaniu 😉 😜


Aniołek, przeczytałam, że kobiety, które są w pierwszej ciąży, to z reguły odczuwają ulgę po 36 tygodniu. Wtedy brzuch się obniża, dzidziuś przemieszcza się w niższe partie i płuca mają więcej miejsca.
Nic nie napisali o drugich i kolejnych ciążach, hmmm... nie wiem jak to rozumieć? Że niby do 40 tygodnia mam na półwdechu chodzić????
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
milium napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
Dziewczynki, Wy tez czasami macie problemy z oddychaniem?????? 🥴 🥴 🥴Bo nie wiem czy to dzidzia mi uciska czy moze cos innego sie dzieje ale normalnie strasznie ciężko mi oddech złapać 😮 😮 😮

Ja tez tak mam ale jak ide po schodach, albo w ogóle dłuzszy czas ide, lub jak w nocy sie obudze bo leze na plecach i sie dusze, a w ogóle to ostatnio spie po 5 godzin w ciągu doby i nie mogę spać i nawet mi sie nie chce.


He, he, milium, ja mam tak samo. Jak leżę na plecach to się duszę. Dlatego jak idę spać to jedną poduchę podkładam pod brzuch (co by Haneczce wygodnie na podusi się spało 😉) a drugą roluję i podkładam pod plecy, żeby przez przypadek na plecy się nie odwrócić.
Bo żeby przewrócić się na drugi bok w trakcie snu to już nawet nie marzę - nie ma takiej możliwości - muszę się obudzić.

No ja przy każdym przekręceniu też sie budze, ale wtedy lece do toalety bo czuje jak sie mały przemieszcza i nagle taki napór na pęcherz i musze wstac, potem sie kłade, chwila ze zgagą zanim się usadowi w wygodnym dla siebie miejscu w brzuszku no i wówczas cierpnie mi juz ten bok i mysle nad przekreceniem sie na drugi, ale wytrzymuje do konca i wtedy juz w ogóle nie moge zasnąć haha, ale dobrze że nie jestem sama 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jo-aneczka napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
dzieki, troszkę mnie uspokoiłyście 🙂 Ale to takie dziwne uczucie jakbym miała sie zaraz udusić 😮 😮 😮 Myslałam, ze jak sie położę to bedzie lepiej ale zmiana pozycji nic nie dała 🤢. Wiec chyba musze czekać aż niunia postanowi podarować mamusi troszke wiecej komfortu w oddychaniu 😉 😜


Aniołek, przeczytałam, że kobiety, które są w pierwszej ciąży, to z reguły odczuwają ulgę po 36 tygodniu. Wtedy brzuch się obniża, dzidziuś przemieszcza się w niższe partie i płuca mają więcej miejsca.
Nic nie napisali o drugich i kolejnych ciążach, hmmm... nie wiem jak to rozumieć? Że niby do 40 tygodnia mam na półwdechu chodzić????


hihihih 😁 No to jeszcze ok 4 tyg 😉 Mi tam sie wydaje ze w kolejnych ciążach działa to tak samo, bo niby, że wam się brzuszek nie obniza????????????????? 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aniolek82 napisał(a):
Dziewczynki, Wy tez czasami macie problemy z oddychaniem?????? 🥴 🥴 🥴Bo nie wiem czy to dzidzia mi uciska czy moze cos innego sie dzieje ale normalnie strasznie ciężko mi oddech złapać 😮 😮 😮

Też tak mam...Pewnie dlatego,że płuca maja mniej miejsca niż wcześniej bo bobasek zajmuje coraz więcej 🙂
Co do leżenia na plecach jak leże niekiedy oddechu łapać nie mogę 😮
Przy przewracaniu się na drugi bok w nocy czuje wszystkie wnętrzności jak mi się wywracają i zanim sie uleżą odpowiednio ton stękam,aż mój mąż zawsze sie budzi i pyta czy wszystko ok....
A zadyszka łapie mnie przy spacerku do Wc więc już się z tym oswoiłam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 🤪 🤪 🤪
zgłaszam sie grzecznie że żyję 😉 🙃 i dołączam "solidarnie" do ciężarówek sapiących na półwdechu hihi...też mi strasznie ciężko oddychać 😮 a brzuszek dodatkowo uciska mi na jakieś żyły i strasznie drętwieją mi nogi....no i załapałam doła że już tak strasznieeeee długo chodzę jak słoń 😜 😉 a tu jeszcze prawie dwa miesiące - zaczyna mi sie dłużyć hehe...
Nie gniewajcie się ale Was nie nadrobię w czytaniu...chwila na siedząco wystarcza żeby bolał mnie kręgosłup 😞 no ale mam nadzieję że wszystko u Was w porządeczku 😎
Dobrze że wakacje na dniach to starszaki pomogą mi w większości obowiązków 😆
Macie juz też tak że nie możecie doczekać się maleństwa? ja już bym chciała żeby było ze mną ☺️
Życzę wszystkim miłego dnia 🤪 😘 😘 😘
zajrzę niebawem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A ja po południu jadę do cioci, bo dowiedziałam sie własnie, ze kuzynka znów dała nam troszkę ciuszków i rogala do karmienia 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 🤪 Aż normalnie bezdech mi przeszedł 🙃 🙃 🙃 🙃 😉

Anochi wielkie dzieki, masz oklaska 🤪 🤪 🤪 😘
Buziaczki dla Alusi 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
aniolek82 napisał(a):
dzieki, troszkę mnie uspokoiłyście 🙂 Ale to takie dziwne uczucie jakbym miała sie zaraz udusić 😮 😮 😮 Myslałam, ze jak sie położę to bedzie lepiej ale zmiana pozycji nic nie dała 🤢. Wiec chyba musze czekać aż niunia postanowi podarować mamusi troszke wiecej komfortu w oddychaniu 😉 😜


Aniołek, przeczytałam, że kobiety, które są w pierwszej ciąży, to z reguły odczuwają ulgę po 36 tygodniu. Wtedy brzuch się obniża, dzidziuś przemieszcza się w niższe partie i płuca mają więcej miejsca.
Nic nie napisali o drugich i kolejnych ciążach, hmmm... nie wiem jak to rozumieć? Że niby do 40 tygodnia mam na półwdechu chodzić????

ja czytałam , że w pierwszej ciazy brzuszek obniża się ok 3-4 tyg. przed porodem, a w kolejnych ciążach na ok 2 tyg. przed...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć !! Usiadłam do kompa i się też Wam pochwale brzusiem !!
A na sierpnióweczki wyślę z głową hihihihhi 🙂 🙂
Widzę że temat oddychania macie hmmmmmmmm powiem tak - idzie zdechnąć hihihi czasami też się budzę i nie wiem na jakim świecie żyję, czytałam nawet że jak się za długo na plecach leży już w tak wysokiej ciąży to można zemdleć. Ja się raz obudziłam cała sina 😮 😮 Po całym dniu leżenia to w nocy mam problem bo mnie biodra bolą i się kręcę a mały jeszcze sobie od paru tygodni lubi poświdrować stópką między żebrami hehehe no i zgaga non-stop. Ale jak siehankowa napisała 3-4 tyg. przed się brzusio obniży i zgaga przejdzie i oddychać będzie łatwiej tylko coś za coś bo będziemy pewnie siedzieć na kibelku całe dnie 🙂 🙂 choć teraz już i tak 5 razy w nocy wstaję 🙂
Moja fotka 34 tydzień 🙂 🙂
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/189/34tydzieciy.jpg/][IMG]http://img189.imageshack.us/img189/645/34tydzieciy.jpg[/IMG][/URL]

Uploaded with [URL=http://imageshack.us]ImageShack.us[/URL]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej. ja kupilam sobie takiego duzego rogala do spania i spie jak niedzwiadek od 22 do 9 rano. Nawet do lazienki ostatnio w nocy nie wstaje albo raz. Co do oddychania to czesto lapie zadyszke jak wchodze po schodach a tak normalnie to nie bo brzuszek mam raczej nisko caly czas.U mnie dzis leje jak scebra.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolcia, brzusio śliczny i zgrabny.
A z tym obniżeniem brzuszka to fakt. Potem to na pęcherz dzidziusie będą naciskać. A to jeszcze gorsze jest od półwdechu 😉
A jak ty się czujesz, pozwala ci lekarz się troszkę ruszyć, czy nadal całe dnie leżysz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...