Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka Sterimar to woda morska 🙂


no patrz...az poszlam sprawdzic i masz racje 😉 a w aptece prosilam o sol fizjologiczna i to mi dala 😠 w takim razie mam wode morska czyli musze sol dokupic...kochana moglabys mi jakas polecic zebym znowu gafy nie zrobila ☺️
Paninka zwykłą sól fizjologiczną w takich plastikowych ampułkach.

dziekuje bardzo, oklask dla Ciebie 😘....i mam jeszcze pytanie ☺️ ta sol i wode to na zmiane sie uzywa czy jak? bo ja kompletnie zielona jestem...myslalam ze psika sie tym w sprayu potem frida i juz ☺️ ☺️ ☺️
Jak używasz jednego to nie drugiego. Takiemu noworodkowi to lepiej tą sól, bo jak mu takim sterimarem psikniesz 😮 😮 😮
Sola możesz też np przemywać oczka, kiedy ropieją.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka Sterimar to woda morska 🙂


no patrz...az poszlam sprawdzic i masz racje 😉 a w aptece prosilam o sol fizjologiczna i to mi dala 😠 w takim razie mam wode morska czyli musze sol dokupic...kochana moglabys mi jakas polecic zebym znowu gafy nie zrobila ☺️
Paninka zwykłą sól fizjologiczną w takich plastikowych ampułkach.

dziekuje bardzo, oklask dla Ciebie 😘....i mam jeszcze pytanie ☺️ ta sol i wode to na zmiane sie uzywa czy jak? bo ja kompletnie zielona jestem...myslalam ze psika sie tym w sprayu potem frida i juz ☺️ ☺️ ☺️
Jak używasz jednego to nie drugiego. Takiemu noworodkowi to lepiej tą sól, bo jak mu takim sterimarem psikniesz 😮 😮 😮
Sola możesz też np przemywać oczka, kiedy ropieją.


psiknelqm w powietrze i myslalam ze mozna tak samo do noska...ta koncoweczka taka malenka sie wydaje ze myslalam ze akurat do psikania w taki malusi nosek ☺️ ☺️ ☺️ojoj chyba jeszcze wiele sie musze nauczyc!!! 😜 😜 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po wizycie... Niestety mam tego paciorkowca... 😞 😞 😞 ...skąd się przypałętało to świństwo? 😞 😞 😞
Ale mój lekarz mnie pocieszył, zebym się nie przejmowała i że tak się zdarza... Tylko mam krzyczeć podczas porodu, że to mam! 😜 podadzą mi antybiotyk.

A tak to już jestem gotowa do porodu! Tzn szyjka gotowa! I tak naprawdę to może nastąpić w każdej chwili! Może być też tak, ze z tak krótką szyjką będę chodziła 2-3 tygodnie.
Mój lekarz ma ostatni dyżur w szpitalu w środę, a potem ma urlop i powiedziała mi, że tak naprawdę to najlepiej, jakbym w środę urodziła! AAA!
Nie wiem, czy to z emocji, że czekałam w przychodni ponad godzinę, czy z tego, co mi mówił lekarz, ale mam wrażenie, ze chyba mi ten czop zaczął odchodzić! 😲
I najgorsze, ze nie spytałam, czy mam przestać brać ten magnez i no-spę, ale chyba mam już przestać, nie? ...bo one przecież rozkurczowo działają...
I teraz mam tez zagwozdkę - czy łazić po schodach i brać się za porządne sprzątanie, by urodzić do tej środy, czy lepiej się oszczędzać i poczekać żeby urodzić po 15.08 i załapać się na ten dłuższy macierzyński! AAA! 🙃 🙃 🙃
No ciekawe, ciekawe! 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka moze i można ja bym teraz tam mojej Julce nie walnęla tym Sterimarem do noska 🙃 🙃 🙃

Agusia wiesz te twoje dylematy chyba nie wiele dadzą. I tak wyjdzie wtedy kiedy będzie chciało hihi 🤪 🤪 🤪
PS. A sesja była?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczynki.
Agusia ja wlasnie znow wrocilam z dlugiego spaceru i nic. W ponoiedzialek umylam okna codzoennie dlugi spacer i granie w pilke nozna tzn kopanie i nic. Czop nie odchodzi zadnych skurczy nawet przepowoadajacych masakra. A 3 wrzesnia mam wesele ale ta moja mla uparta jest. Jutro mam ktg ale co z tego 🙂
Marta to dobrze ze ta pani doktor tak szybko utrafila przyczyne alergii.
A moja doktor tez mowila ze jak jest paciorkowiec to nie leczy sie go przed porodem tylko podaje antybiotyk w trakcie.
Ojej dziewczynki pisza o porodach expres ja juz w nocy spac ie moge ze strachu ale jak to teraz poczytalam to mi sie troszke lepiej zrobilo....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas przeszła burza, lało jak nie wiem a za jakieś 10min słonko wyszło. Porąbana ta pogoda
Agusia no to trzeba się cieszyć może dzidzia już niedługo "wyjdzie" 🙂 Chociaż ja mam tak że raz bym chciała żeby już była Antoninka z nami innym razem żeby siedział...a babie w ciąży nie dogodzisz 😁 😁 Co ma być to będzie 🙂
Mam taką ochotę na jabłecznik ale nie mogę używać jeszcze piekarnika 😠 😠 a Wy tu tak szczujecie 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję Wam dziewczynki za odpowiedzi 😘
Lista prawie ukończona, będę mogła podać mamie 🙂

Mnie jak dzisiaj skurcze złapały w nocy, to moja pierwsza myśl była ''o matko jak to tak boli to ja jeszcze nie chcę''. No i przeszło 😜 Chociaż wiem, że te skurcze to był pikuś 😮
Ale myśląc ''na trzeźwo'' to też chciałabym już urodzić. Ale mi to chodzi o moją mamę. Matko ona się załamie jak wnusia nie zobaczy. I błaga mnie i modli się żebym urodziła najdalej w terminie 🥴
Mąż też wczoraj jak głaskał mnie po brzuchu to mówił ''synek weź już wyjdź, tak już bym chciał Cię zobaczyć''. Aż mi się łezka w oku zakręciła ☺️ Moje kochane chłopaki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz po wizycie,wszystko ok tylko synek malutki-2660kg.Moze nie dostarczam mu wystarczajaco duzo skladnikow? 🥴 mam wyrzuty sumienia 😞 i zero oznak zblizajacego porodu.Ale to mnie akurat nie martwi bo czasami tak jest a po godz od wizyty moze zaczac sie akcja porodwa 🙂 w piatek mam isc na wymaz z szyjki macicy.Jak wyglada to badanie? duzy dyskomfort poodczas badania?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj dziewczynki kochane 🙂
Czytam Was i tak się zastanawiam nad tymi skurczami...Mnie łapią nieregularne od jakiegoś czasu jak popracuje tak jak dziś to są częściej, ale nie regularne są więc nie panikuję 🙂...No i tak się zastanawiam jaki pływ maja te skurcze na dziecko???Mnie te skurcze bardzo nie bolą tylko mam tak dziwnie skoszony jak to mówi mój mąż brzuch....no i nieraz jak mnie złapie nawet zmiana pozycji nie pomaga...Jutro idę na wizytę i jak nie zapomnę dopytam lekarza, a może któraś z Was ma tak jak ja ,że mam skurcz i jeszcze robi mi się duszno...wiecie z czego to wynika?? 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pati ja dziś w nocy miałam pierwszy raz skurcze i to tak w półśnie, więc nie za bardzo jestem w stanie to opisać. Pamiętam, że bolało i też się zastanawiałam jaki to ma wpływ na synka, czy go to nie boli 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Siehanowa jak ta muzyka dla bobasków sie nazywała?

Jola nie jest to czasem Lap Raimond ? Tak mi się coś kojarzy, ale nie jestem pewna 😜 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mamusie ja oszaleję z moimi teściami no normalnie mam dość(ona 52 on 72lat)z ich synem jestem prawie5 lat, małżeństwem ponad 2 a mieszkamy z nimi ponad rok !!!!!i ciągle jak gdzieś idę albo wracam to się pytają czy nogami szłam a jak odpowiadam, że tak to wielkie zdumienie i zawsze w tedy powtarzam JA LUBIĘ CHODZIĆ!!i teraz też wróciłam od swojej mamy i teściowa pyta czy na nogach szłam mówię, że tak a ona no tak autobusy teraz tu nie jeżdżą(miasto mamy w przebudowie) na co ja przecież jeżdżą ale ja lubię chodzić a ta na to no to trzeba powiedzieć to Błażkowi(mojemu m.)i za chwilę słyszę jak teściu dopytuje czy na nogach szłam i w głębokim szoku jest, że tak!!
ja nie wiem tak ciężko zrozumieć i zapamiętać, że się lubi spacerować!!?? 😠 😠
musiałam to z siebie wyrzucić 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jolajola81 napisał(a):
Właśnie mi teściowa powiedziała, ze jeszcze tydzien pochodze, bo mam brzuch wysoko 😮

a i sie zdawalo, ze juz mam nisko 🤢

jola, mi dzień przed porodem też jeszcze mówiono, że urodzę po terminie bo brzuch wysoko 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
siehankowa napisał(a):
jolajola81 napisał(a):
Siehanowa jak ta muzyka dla bobasków sie nazywała?

RaimondLap 🙂 ściągnij sobie z chomika 😉 ja tak zrobiłam 😉 nagralismy na płyte i non stop puszczamy małemu 🙂
tutaj masz linka muzyka bobasa - chomik

ale musze sie zalogowac? 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniołek, nie martw się tym niedomknietym otworem... mojej siostry córka - zresztą tez Oliwka - miała taką wade... i tez nie wykryli tego od razu po porodzie tylko jakoś chyba ze 2 tyg, pózniej... Jezdziła z małą na wizyty do kardiologa dziecięcego do Wrocławia - chyba raz w miesiącu i tam kontrolowali to... i po paru miesiącach (nie pamiętam dokładnie ile - ale na pewno nie dłużej niż pół roku) Oliwce domknął się ten otwór 🙂 dzisiaj Oliwka ma roczek i jest sliczna i zdrowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...