Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Inez napisał(a):

I jeszcze jedno pytanie: co kupić w aptece? Mam coś przeciwgorączkowego i na kolki a co jeszcze? Co się może przydać?


Ooo to ja się podepnę pod to pytanie,
bo nic w tej chwili nie kupowałam...bałabym się cokolwiek podawać bez wskazań pediatry...
ale rzeczywiście jak pojawi się temp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie dobrze, zobaczysz 🙂 Ci znajomi na początku też jeździli po klinikach i doktorach, aż w końcu któryś powiedział by poczekać parę miesięcy... poczekali i jest ok 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, czas szykować się na SR.............niby wzięłam prysznic a znowu jestem mokra 🤢 Cholera by tę pogodę wzięła.. miała być burza, zaczęło grzmieć i się błyskać a za chwilę wyszło słonko i teraz duchota jeszcze gorsza niż była.......... bleee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pati to chodzi o paciorkowca?
U Moniczek i Tosi to podobno kwestia przeciwciał była.
Ważne, że zostało to wykryte i trzymam kciuki za najlepszy sposób do pokonania 😉

jo-aneczka
dziękuję za odpowiedzi na moje pytania 🙂

Inez ja bym 10 razy urodziła po takiej wyprawie 😁
Podziwiam!

Foga
ja tak jak K8 układałam ciuszki -rodzajami 😉

marta-lion gratuluję wygranej z uczuleniem 🙂
Jak miło, że ktoś czule myśli o moim porodzie 🤪 😘


Diviana
Męża trzeba pod ramię i razem do tej apteki 😉

Aniolek
Ty to masz rzeczywiście teraz tyle atrakcji...
ale wierzę, że to się unormuje 🙂
Zdrowia dla Oliwki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja dzisiejsza wizyta znowu odwołana. Mam jechać w środę. Może to i lepiej, bo ostatnim razem zapowiedział, że to będzie ostatnia wizyta przed porodem. A może jak coś pogmera w środku, to szybciej urodzę 😉 Już się nie mogę doczekać...
Torby też jeszcze nie pakowałam, Nawet nie mam torby... coś dzisiaj podwędzę teściowej.
Za to zamówiłam ostatnią brakującą rzecz dla maleństwa - pościel do łóżeczka. Jak się okazało mogę odebrać osobiście bo to 18 km ode mnie, a nawet podesłać wujka męża, bo mieszka w tym samym bloku. Allegro takie duże a świat taki mały 😁

Aniołek z Oliwką będzie wszystko dobrze, Wy już macie czarny limit wykorzystany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mapa nie to nie paciorkowiec tylko jakaś bakteria, która zapalenie płuc u noworodków wywołuje............. 😞 😞 😞 😞
Aniołku mam nadzieje,że niebawem zmagania zdrowotne Oliweczki się skończą i będzie tak jak pipsałam 🙂
Spadam obiad dogotować bo mąż zaraz z pracy wraca 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Marta dziękuję za odpowiedź. Oklask dla Ciebie 😘

Czekam jeszcze na odpowiedzi w sprawie rzeczy z apteki 🙂

Foga ja na szczęście nie muszę spakować zbyt wielu rzeczy, ale i tak mi się nie chce. Ale muszę sobie kupić kilka kosmetyków, w sensie takich miniaturek, bo nie ma sensu żebym zabierała całą butlę szamponu czy żelu pod prysznic.

mapa kurczę, no widzisz a ja nie urodziłam 😉 Ale pojawiły się skurcze, więc to jakiś tam postęp 🙂

aniołek bidulo ile Ty musisz się martwić. Pomodlę się dzisiaj za Ciebie i Oliwkę 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mapa - dzięki za podpowiedź, właśnie tak zaczęłam robić... tylko najwięcej wyszło mi teraz body z krótkim rękawem...cała szuflada.......

Existence - ty już chcesz rodzić?? Kurcze, przecież na ten sam dzień termin mamy 🤪

Ja uciekam.. musze jeszcze po drodze zaczepić o Rossmana, bo skończył mi się antyperspirant.....tylko na jedną pachę starczyło 🤢 No i tak jak Ty Inez, chcę jeszcze dokupić miniaturkowy żel pod prysznic i szampon do włosów.. malutką pastę do zębów już mam...

Do wieczorka kochane 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniołku trzymam kciuki za Oliwkę
Inez ja to się zupelnie nie znam to Ci nie pomogę co możnaby dla dzieciaczków takich małych, moze niech Twoja mama popyta w aptece, swoją drogą to tez nic nie mam nawet na temperaturę dla maluszka 😞
Ja już wróciłam z apteki i to nie mąż mnie wysłał tylko sama poszłam bo mnie będzie wkurzało jak się cały wieczór będzie drapał 😉 a mnie tylko jeden udziabał w łokieć a on cały pokąsany. A że ja oststnio mam humory i nastrój bojowy wszystko mnie wkurza, a samemu by mu sie nie chciało zatrzymać jakby wracał z pracy by coś kupić więc poszłam, w dodatku jakoś tak lubię się codzinnie przespacerować te 3 km od razu się lepiej czuję, jutro też mam zamiar jechac i sprawy załatwiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mapa napisał(a):
Inez napisał(a):

I jeszcze jedno pytanie: co kupić w aptece? Mam coś przeciwgorączkowego i na kolki a co jeszcze? Co się może przydać?


Ooo to ja się podepnę pod to pytanie,
bo nic w tej chwili nie kupowałam...bałabym się cokolwiek podawać bez wskazań pediatry...
ale rzeczywiście jak pojawi się temp...


Ja proponuję wodę morską do noska jeszcze zakpupic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja do torby też spakowałam szampon, żel pod prysznic i pastę miniaturkę 🙂 pamiętam że w 1ciaży wszystko normalne brałam to torby brakło 😁 i musiałam się w 2pakować. A teraz i podkłady się zmieściły i papier toaletowy i pampersy dla dzidzi 😉 😁
Foga powodzenia na wizycie, ja też mam dużo body na krótki rękaw
Pati już niedużo do porodu zostało, głowa do góry chociaż rozumiem twoje nerwy bo ileż można
Aniołek dużo zdróweczka dla Oliwki 🙂 Trzymajcie się dzielnie

Ja się zastanawiam jak tam Marcelek się czuje i Bartuś Kasi. Anya i Kamonik urodziły ale chyba nie mają czasu nas odwiedzać. Mam nadzieję że u nich wszystko dobrze. No i Crazzyy oczywiście myślę że tuli zdrowego i silnego synka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez napisał(a):
Marta dziękuję za odpowiedź. Oklask dla Ciebie 😘

Czekam jeszcze na odpowiedzi w sprawie rzeczy z apteki 🙂
Co do apteki. Przydadzą się gaziki jałowe 5cmx5cm i ten Octenisept (50ml), który Magda proponowała do pępka. Psikam tym osuszam gazikiem i jest lux 🙂
Woda morska tu się zgadzam, polecałabym też sól fizjologiczną na poczatek. Bo jak takiemu noworodkowi psikniecie z takiego aspiratora 😮
Co do gorączki najbezpieczniejszy jest chyba paracetamol, ale u takiego malucha poniżej miesiąca to i ja sama bałabym się coś podawać bez konsultacji z lekarzem.

Co do środków na kolkę ja się nie wypowiem, gdyż mnie to ominęło i jak na razie teraz też omija.
Nie wiem co jeszcze, ja bym też nie kupowała zbyt wielu rzeczy bo potem mogą być tylko do wyrzucenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny, tak zerknęłam do Was tutaj z sentymentu, bo ja sierpniówka sprzed roku 😉 o tej porze rok temu również nie mogłam się doczekać rozwiązania 🙂 miałam termin na 16 sierpnia, a mała urodziła się 23, w naszą drugą rocznicę ślubu dokładnie 🙂
mapa napisał(a):
Inez napisał(a):

I jeszcze jedno pytanie: co kupić w aptece? Mam coś przeciwgorączkowego i na kolki a co jeszcze? Co się może przydać?


Ooo to ja się podepnę pod to pytanie,
bo nic w tej chwili nie kupowałam...bałabym się cokolwiek podawać bez wskazań pediatry...
ale rzeczywiście jak pojawi się temp...


możecie sobie zawczasu kupić już witaminkę D3 i K (K jeśli zamierzacie karmić piersią, bo jeśli butelką, to nie trzeba), bo to się podaje codziennie niemowlętom. można kupić w kapsułkach, które się wlewa do buzi dziecka, lub w kropelkach - które są o wiele tańsze, ale na receptę.
z przeciwbólowych środków, to mi pediatra polecała paracetamol 125 mg w czopkach, - takim maluszkom podaje się po pół takiego paracetamolu. Ale moja mała Łucja nie miała potrzeby tego użyć. Natomiast stosowałam czopki homeopatyczne Viburcol, pomagały przy kolce.
nie kupujcie witamin typu Cebion, mi sugerowali w szpitalu kupienie ich, więc kupiłam, ale prawie w ogóle nie użyłam.
Dla siebie możecie kupić altacet, gdy będziecie miały nawał pokarmu, to pomaga.

pozdrowienia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inez to prawda od 8 doby życia powinno się podawać witaminę K i D. W aptece są do kupienia kapsułki Vita K oraz Vita D. Starczają na miesiąc. Kosztują razem niestety około 60zł 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja do noska kupilam sol fizjologiczna taka http://www.orbifarm.pl/product-pol-1852-Sterimar-Baby-Spray-do-nosa-50ml.html
to nie wystarczy? trzeba jeszcze ta wode morska kupowac? z apteki mam jeszcze sudocrem tantum rosa i octenisept - madalena to polecala do pepuszka i rany poporodowej 🙃 a lekarstw dla malej zadnych nie mam w razie czego m. podskoczy bo tez nie wiem co mialabym podac ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach, zapomniałabym, polecam bardzo do kremowania pupy maść Bepanthen (maść, nie krem) o niebo lepszy od sudokremu. Stosuje się go również do usunięcia ciemieniuchy. Na prawdę jest super!!!
do pępuszka ja używałam sprytusu 70%, obmywałam kikucik patyczkiem do uszu namoczonym w spirytusie, dobrze to szło, bo ten kikucik trzeba tak dookoła podmywać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Paninka Sterimar to woda morska 🙂


no patrz...az poszlam sprawdzic i masz racje 😉 a w aptece prosilam o sol fizjologiczna i to mi dala 😠 w takim razie mam wode morska czyli musze sol dokupic...kochana moglabys mi jakas polecic zebym znowu gafy nie zrobila ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka Sterimar to woda morska 🙂


no patrz...az poszlam sprawdzic i masz racje 😉 a w aptece prosilam o sol fizjologiczna i to mi dala 😠 w takim razie mam wode morska czyli musze sol dokupic...kochana moglabys mi jakas polecic zebym znowu gafy nie zrobila ☺️
Paninka zwykłą sól fizjologiczną w takich plastikowych ampułkach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Inez to prawda od 8 doby życia powinno się podawać witaminę K i D. W aptece są do kupienia kapsułki Vita K oraz Vita D. Starczają na miesiąc. Kosztują razem niestety około 60zł 😞
dlatego najlepiej na receptę, wtedy parę złoty wychodzi 🙂 ja też się nacięłam na początku na te drogie kropelki, a potem dopiero położna środowiskowa mi powiedziała, że są kropelki na receptę za pół darmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Paninka napisał(a):
marta-lion napisał(a):
Paninka Sterimar to woda morska 🙂


no patrz...az poszlam sprawdzic i masz racje 😉 a w aptece prosilam o sol fizjologiczna i to mi dala 😠 w takim razie mam wode morska czyli musze sol dokupic...kochana moglabys mi jakas polecic zebym znowu gafy nie zrobila ☺️
Paninka zwykłą sól fizjologiczną w takich plastikowych ampułkach.


dziekuje bardzo, oklask dla Ciebie 😘....i mam jeszcze pytanie ☺️ ta sol i wode to na zmiane sie uzywa czy jak? bo ja kompletnie zielona jestem...myslalam ze psika sie tym w sprayu potem frida i juz ☺️ ☺️ ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...