Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Diviana napisał(a):
aasia napisał(a):
Dziewczynki a ja mam pytanie z innej beczki. Pisałyśmy kiedys o tych czerwonych kokardkach do wózka, nie wiecie gdzie można takie gotowe kupić?


W pasmanterii zapytaj.
Ja tam czekam na specjalną od Ciebie hihi 🙂 🙂 🙂

A Julka hihi najmłodsza jest, musi mieć wszystko pod kontrolą 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mamusie 🙂
Oj długo się zbierałam żeby znów do Was napisać,bałam się ,że po takiej nieobecności nie przyjmiecie mnie z powrotem. 🥴Troszkę Was poczytuję z ciekawości,troszkę z magdaleną pisałam wcześniej więc wiem co u Was. I z wielką radochą oglądam fotki waszych maleństw. Chciałabym już i Frania mieć przy sobie,ale u mnie narazie jeszcze żadnych oznak porodu.
Przepraszam że tyle mnie nie było,ale już nawet nie chce się tłumaczyć dlaczego 🤢
powoli wszystko wróciło w moim życiu do normy,więc i ja do Was wracam. 🙂 🙂Może nie będę zaglądać i pisać zbyt często ale brakowało mi Was i postanowiłam zaryzykować i znowu coś napisać. Całuje Was wszystkie te rozpakowane z maleństwami jak i jeszcze te w dwupaku i życzę szybkich i lekkich porodów 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MALSTEP jak miło 🤪 🤪 🤪
W końcu sie odezwalaś 🙂
Cieszymy się jak nie wiem co. Martwiłyśmy się o Ciebie. Co tam nieobecność.
Ważne że jesteś i że u Ciebie i Frania wszystko dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziękuję dziewczyny za miłe przyjęcie 🙂 🙂 🙂 nawet nie wiecie jak się cieszę 🙂 🙂 🙂
U mnie i u Frania wszystko dobrze,u mnie bez żadnych dolegliwości,ale oznak porodu też nie widać niestety,a chciałabym już urodzić jak pewnie wszystkie z Was które jeszcze nie urodziły 🙂 Jutro idę na KTG potem znowu we wetorek,zobaczyny co się okarze
.A u Franka też oki,duży i zdrowy chłop będzie,jestem trochę przerażona bo tydzień temu na USG ważył 3700 🤪 🤪 ,więc wolę nawet nie myślec jaki się urodzi 🤔 🤔
ale najważniejsze że jest zdrowy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ann witaj z powrotem 🙂
Aasia może to już ?? 🙂
Eleeza trzymaj się kochana 😘 oby się ruszyło !
Malstep fajnie że wróciłaś 🙂
Pati rewelacyjne wiadomości 🙂

Chociaż Antoninka jeszcze w brzusiu pozwoliłam sobie zalogować się na mamusie.net i dołączyć do Was 🙂

My już po obiadku, teraz odpoczywam bo dzisiaj jakaś bez sił jestem a z rana po lekarzu miałam w domku dużo sprzątania bo mężowi zachciało się klatkę trzeć i wszędzie pełno białego pyłu mnóstwo 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malstep - super, ze jesteś z powrotem.
Ann - mi pediatra powiedziała, żeby przy okazji kąpieli usunąć również wydzielinę, tylko bardzo delikatnie i najlepiej samą wodą (robię to po zakończonej kąpieli).
A córcię kąpię codziennie, mimo, że podobno zmieniły się zalecenia i teraz należy kąpać co 2-3 dni. Kąpię w Balneum, pupę dodatkowo myję mydełkiem, a po zakończonej kąpieli używam oliwki, bo za sucha mi się skóra Hani wydaje.
Po oliwce Hania jest apetycznie tłuściutka. A do buzi stosuję krem Oilatum Soft.
Moniq - ja też witaminy daję wieczorem, po kąpieli a przed karmieniem. Mała jest wtedy głodna i chętnie otwiera paszczę 😁 Wypracuj sobie stałą porę na podawanie witamin, bo wtedy mniejsze ryzyko, że kiedyś zapomnisz.
Mapa, a ty powinnaś mieć już skurcze, albo wody powinny ci odpłynąć, i co??? Jak zaraz nie zaczniesz rodzić to możesz już dziś nie zdążyć 😉
Na pieczenie dziś się nie piszę, ale jadę na zakupy więc mogę kupić jakiś wypasiony jabłecznik i za twoje "rozpakowanie" zjeść 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Maslep super że wróciłaś, nie ważne co było dobrze że zdecydowałaś się dołączyć bo się martwiłyśmy.
Marta-lion ja pamiętam o tych kokardkach, tylko się zastanawiam kiedy będe miała chwile by pojechac do pobliskiego miasteczka do tej pasmanterii bo jak pisałam u nas nic nie ma nawet czerwonych wstążeczek 😠 a ja nawet dla Alutki nie mam jeszcze porobionych, ale się musze w końcu zdecydować bo w środę mnie do szpitala kładą.
U nas własnie przed chwilą przeszła ogromna ulewa i burza, ale wcale nie jest mniej duszno 🤨
Daniela ja dziś też nie do życia cały dzień przeleżalam jedynie podłogę w salonie umyłam bo po tym kominku to znów mam ten ochydny biały pył, a Ty się nie przemęczaj z tym sprzątaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo-aneczka napisał(a):
Na pieczenie dziś się nie piszę, ale jadę na zakupy więc mogę kupić jakiś wypasiony jabłecznik i za twoje "rozpakowanie" zjeść 😁
Co do pieczenia to ja robie dziś torta 🙂 Wprawdzie na jutro na urodziny Majki, ale zawsze 🙂
Więc rodzić proszę wszystkie 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
malstep super, że znowu piszesz i, że u Ciebie i Frania wszystko ok 😁 😁 😁 😘

A ja dziś się narobiłam. Mam pod opieką synka koleżanki (6 latek), więc zrobiłam na obiad ziemniaki, dwie surówki i z racji tego, że dziś piątek to nie jemy mięsa jajka sadzone. Naobierałam się, natarłam a młody do mnie, że on tego nie lubi 🤢 To się pytam co lubi? On nie powie. Mąż mówi, żeby zjadł chociaż ziemniaki i jakimiś tam sztuczkami próbował go namówić na jedzenie, ale on tylko na to żebyśmy mu nie rozkazywali. W końcu pomemłał ziemniaki i powiedział, że on to najbardziej lubi nuggetsy z kurczaka. No już lecę specjalnie do sklepu, żeby to kupić 😮 Powiedziałam, że albo to będzie jadł albo będzie głodny. Wybrał głód. Najlepsze jest to, że powiedział, że nie lubi tych rzeczy jak jeszcze nie położyłam talerza przed nim i nie wiedział co na nim leży 🤔 Potem pytałam się czy chce coś innego, że mogę mu chociaż jakieś kanapki zrobić (podobno lubi wszystkie), ale on na to, że on nic nie chce, bo będzie go brzuch bolał, po czym bierze w rękę ciasteczko. To się pytam czy po ciastku nie będzie go bolał. Oczywiście, że nie. Teraz siedzi z m. i ogląda bajkę.
Później jakąś pizzę mu zrobię. Mam nadzieję, że chociaż to lubi 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez dzieciaki to tak mają nie przejmuj się, jakby zjadł obiad to nie starczyło by miejsca na więcej ciasteczek, taki dzieciak też ma rozum i kombinuje jak może. Wiem ze o tyle to ciężkie że to nie Twoje dziecko i powie rodzicom że ciocia mu obiadu nie dała, ale czasem jak nie chce to lepiej zostawić jak się głodny zrobi to i sam poprosi cwaniak mały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No cwaniak mały to on jest nie ma co 😁 Na szczęście fajny z niego dzieciak ale po prostu przykro mi się zrobiło, jak tak się namęczyłam a tu d...

Mamusie i brzusie moja mama chodzi do dietetyczki i poprosiła ją o zrobienie przykładowego jadłospisu dla mam karmiących. Wczoraj dostałam go na maila. Przejrzałam tak pobieżnie i wygląda fajnie. Ten plik jest w excelu i jak któraś z Was chce to prześlijcie mi swój adres mailowy na sierpnióweczkach 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebralam wyniki z GBSu- ujemne.To znaczy ze go nie mam tak?
nie pamietam ktora z was miala problemy z plytkami krwi,odebralam wyniki z morfologii tez niby wszystko ok ale mialam kolo 70 a min jest 130.Labolatorantka zwrocila mi uwage zebym to sprawdzila.Ost tez mialam ponizej normy ale minimalnie.
Martusia ja tez bym chetnie na ten torcik sie polasila ☺️
za chwile sie zaloguje na mamusiach.net 🙂
malstep super ze wrocilas 😘 😘
mapa wszystkiego najlepszego!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Inez to może dałoby się ten jadłospis wrzucić na sierpnióweczki, wtedy nie musiałybyśmy Cię zamęczać mailami 🙂
Justyna to ja mam za mało tych płytek krwi, trzeba o to dopytać lekarza, bo jak widzisz ja ze względu na to w dniu w którym mam termin mam się do szpitala zgłosić i krzyczeć przy porodzie że tak jest. Mi lekarz mówił że z tymi płytkami to kiepsko jest gdy ma się 20-30, a jak więcej to jeszcze pół biedy ale trzeba uważać szczególnie przy porodzie i być wtedy pod kontrolą.
No i gratuluję braku paciorkowca.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diviana tak mi sie kojarzylo wlasnie ze to ty mialas problemy z tym.W poniedzialek mam wizyte jak dotrzymam to z mu pokarze. Te plytki to mi leca najpierw 140/130/113 a teraz 70 🤢 a ty ile mialas na ost badaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ja na ostatnim miałam 100 ale miałam jeszcze coś dodatkowo z płytkami badane i tam było mniej, ale to było 2 tyg temu a dziś robiłam kolejną morfologię więc wyniki będę miała w poniedziałek dopiero. A u mnie też właśnie tak spadało najpierw było w normie a później coraz mniej i mniej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Diviana żebym ja jeszcze wiedziała jak to zrobić 😜
Wyślę ten jadłospis madalenie może ona coś pokombinuje i wstawi na stronkę.
Madalena co Ty na to?

Dziś koleżanka zapytała się mnie czy zdaję sobie sprawę z tego, że za tydzień mogę zostać mamą. I wiecie co? Nie zdaję sobie z tego sprawy. Powiedziałam jej, że już tak bardzo chcę urodzić (w sensie fizycznym), że nie zastanawiam się nad tym jak to zmieni moje życie, że pojawi się istotka tak zależna ode mnie i kochająca mnie za darmochę 😁 Jak o tym myślę to tchu mi brak, ale i doczekać się nie mogę 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Justyna nie czytaj bo się niepotrzebnie nakręcisz
Ja uciekam. Zajrzę wieczorkiem bo kurcze ledwo widzę na oczy 😮
Diviana z innej beczki jakie masz firany u małej w pokoju?? Kurcze muszę coś kupić dla Gabi na okna a ma ich w pokoju aż 3 😲 i nie mam pomysłu...czy normalna firanka, czy te makarony.... pokój w "pomarańczach" ma być hmmmmm i pomysłu na żyrandol też nie mam 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Justyna po pierwsze nic nie czytaj bo tylko stracha sobie narobisz i stresu niepotrzebne, ważne że wiesz o tym że to masz, idziesz w poniedziałek do lekarza (jakbyś nie dotrwała i byś miała poród to krzycz że masz za mało płytek oni wezwą lekarza i jakby co podadzą Ci zastrzyki na krzepnięcie krwi) jak doczekasz wizyty to lekarz zdecyduje czy tak jak ja będziesz musiała jechać do szpitala w dniu kiedy masz termin, czy np. powtarzać wyniki badań. Ja ze względu na te płytki miałam badany cytrynian i tam mi wyszło nisko po prosu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...