Skocz do zawartości

sierpnióweczki 2011 ;) | Forum o ciąży


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
marta-lion napisał(a):
Jolajola81 lekarz zabronił ze względu na plamienia, mi też 😞.
A powiedz dlaczego plamiłaś ? A może źle doczytałam.


Tak wlasnie na poczatku ciazy, ale juz nie mam plamien i nie spytalam czy mozemy juz 😞
Tez biore duphaston i nospe i do tego wczoraj przepisal mi żelazo z kwasem foliowym bo spadly mi czerwone krwinki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 39,4 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Diviana

    2077

  • Paninka

    2060

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Aniołek82 ja jestem w 14 tygodniu i też myślałam że najgorsze za mną. A w sobotę trafiłam do szpitala z plamieniem i diagnoza brzmiała zagrażające poronienie. Ordynator mi powiedział, że w tym okresie ciąży niestety jeszcze poronienia się zdarzają.
Jolajola81 jeszcze co seksu. Jak bierzesz nospę to seks odpada. Nospa to lek rozkurczowy. Ma powstrzymywać skurcze. A skurcze macicy u wrażliwych kobiet powodują nawet pieszczoty, nie musi być seks.

PS. Ja biorę Duphaston i No-spę i mam bezwzględny zakaz seksu. A wogóle tylko leżeć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evelina myślę, że ten mięśniaczek może być przeciwwskazaniem do seksu. Może przynajmniej jeszcze przez jakiś czas. Ale zapytaj lekarza. Za to nie wieszają 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak marta-lion, masz rację. Zreszta ryzyko jest cały czas, ale mi chodziło o to ze ja od początku nie miałam stwierdzonego zagrozenia a lekarz i tak mi odradzał, a na ostatniej wizycie powiedział ze śmiało mozemy z partnerem wracac do normy bo najgorszy okres juz prawie za nami czyli I trymestr. 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lydziaa84 napisał(a):
a u mnie jakiś kompletny brak ochoty na przytulanki- mam nadzieję, że się to zmieni :
Widzę, że u was dobre wieści po badaniach- w takim razie trzymajcie kciuki za mnie jutro mam usg genetyczne
Trzymamy kciuki. Wiesz kobiety różnie reagują. Może jak początek minie wróci ochota 😁.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
marta-lion to mnie pocieszylas 😉 no w sumie nospa jest rozkurczowa moze seks nie wplynal by na to korzystnie, ale jak sobie pomysle ile jeszcze trzeba bedzie czekac co do podrozy kazal mi czekac do 5 mies to jeszcze 2 w sumie jak tak pomyslec to nie duzo zostalo. 😆
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hihi... No wiesz urodziłam dwie córki. Standardowo trzeba by odczekać 6 tygodni po porodzie, bo zazwyczaj tyle trwa krwawienie. Mi zawsze krwawienie kończyło się szybciej. Po ostatnim porodzie wytrzymaliśmy 5 tygodni 😁. Ale też czułam się super, nie miałam żadnych szwów, bo nawet nie nacinali mnie przy porodzie.
Standardowo połóg trwa 6 tygodni. Dużo też zależy od psychiki. Niektóre kobiety jeśli mają ciężki poród długo nie mogą się przemóc do seksu potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

alez temat się rozwinął hihi 😁
ja to nie miałam żadnych przeciwwskazań ale jakoś tak sama przez pierwszy trymestr się wstrzymuję a i szczerze mówiąc nie bardzo mam chęć 😎
a po porodzie o mnie to różnie bywało 😜 ale specjalnie długiej przerwy to nie miałam nigdy oczywiście poza połogiem kiedy bezwzględnie seks zakazany...
lydziaa84 to czekamy jutro na wieści z wnętrza brzuszka 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halo sierpnióweczki 😉
byłam dzisiaj u gina, widziałam moje maleństwo 🙂 machało rączką, kopało nóżkami 😁
niestety lekarz miał problem z badaniem przegrody nosowej - fasolka nie chciała sie odwrócić tak jak powinna 😞 z przeziernością też był problem, ale jakoś w koncu sie udało - wynik 1.65 Lekarz powiedzial, że wszystko jest ok, więc chyba nie powinnam się martwić ale jakoś wydaje mi się, ze te 1.65 to i tak dużo. Ale chyba jakaś przewrażliwiona jestem 😉 ogólnie lekarz stwierdził, że ciąża rozwija się prawidłowo, u dzidziusia nie zauważył żadnych nieprawidłowości, więc nic tylko się cieszyć 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i gratulacje siehankowa,widzę że nie tylko moja dzidźka nie dała się pomierzyć hihi...super że nasze fasolki rozwijaja się dobrze i niech siedzą sobie w naszych brzuszkach do sierpnia 😎.Teraz będziemy czekać na pierwsze kopniaczki 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludziaa84 trzymam kciuki za jutrzejsze badanie 🙂

siehankowa
myślę, że to dobre wieści 🙂 Norma zachowana 🙂

Dziewczynki niby 2 tygodnie różnicy a aż zazdroszczę już Wam tego 14 tygodnia ☺️
Na razie odliczam do 8 lutego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry brzuszki 🙂
7 rano, pierwszy dzień urlopu, a ja zamiast spać to jakoś nie moge 😜 w ogóle całą noc śnił mi się mój brzuszek, że czułam ruchy i w ogóle 🙂 jakaś taka podekscytowana jestem po wczorajszej wizycie 😜 pewnie dlatego, że na reszcie zobaczyłam mojego bejbika 😁
i wiecie co, nie wiem czy to normalne, bo to moja pierwsz ciąża, ale tak chyba dopiero wczoraj tak pełną piersią poczułam, że jestem w ciąży 😎 od samego początku bardzo cieszylam się, że będziemy mieć dzidziusia, bo bardzo chcieliśmy go, ale jakoś tak więcej było myśli czy wszystko ok, czy damy rade itp Ale wczoraj jak zobaczyłam bejbika takiego już "dużego", jak machał łapką i wiercił się w brzuszku 😁 cudowny widok 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie czwartkowo 😉
jej siehankowa spać nie możesz 😜 ja do dziewiątej ☺️ tyle dobrze że mój smyk mały da mi tyle pospać hihi,tylko że w nocy się budzi i marudzi i trzeba go złóżeczka do naszego łóżka przenosić...a wierci sie i rozkopuje i to taki czujny sen...
Fajny taki przypływ macierzyństwa 🙂...ja byłam we wtorek na USG i tak samo ucieszyl mnie widok maleństwa,które już sobie fika i macha rączkami 😁 i mogłabym tak patrzeć i patrzeć no ale niestety nie trwa to zbyt długo hehe...a następne dopiero połówkowe po 20 tygodniu...
Co dziś porabiacie? ja mam dzień sprzątania hihi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Fajnie Wam ztymi machcającymi łapkami i fikołkami...
Ja jak ostatnio widziałam dzidzie to był 8 tydz i jeszcze była fasolką 🙂
Z ustęsknieniem czekam na kolejne usg mam nadzieje w tym lub przysłym tygodniu 🙂
Może stwierdzą,że jest ok i puzczą mnie wreszcie do domku...
Co do wczorajszych wywodów na temat "przyjemności " małżeńskich wczoraj się tyle oczytałam, że dziś w ocy miałam sny erotyczne 🤪 Pewnie dlatego,ż od momentu zajścia w ciążę się nie kocham i jestem wyposzczona na maksa 🙃
Tym które mogą mówię korzystajcie póki możecie, bo wiem im wyższa ciąża tym więcej przeciwskazań, z tymi które nie mogą solidaryzuje się w długoterminowym poście 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.
Hihi moniczek co dziś porabiamy? 🙂. Leżymy sobie na maksa 🙂 🙂 🙂 (jedyne dozwolone zajęcie). Mąż właśnie jedzie na zakupy, bo lodówka zaczyna być pusta. O sprzątaniu to mogę zapomnieć. Wczoraj śmiałam się, że w sierpniu to nie poznam swojego domu taki będzie bałagan 😁.
Pati123 ja chyba mogę obiema rękami podpisać się pod deklaracją "ciąża bez seksu", bo raczej nie zapowiada się na to, że kiedyś lekarz zdejmie mi zakaz 😞.
Siehankowa delektuj się teraz wolnym, bo rozumiem, że już nie wracasz do pracy. Potem zwolnienie?
Kurcze ja jakoś nie mogę zacząć prawdziwie się cieszyć. Ciągle mam jakiś strach. Czy wszystko się powiedzie. Od początku ciąży stresy i to pewnie dlatego. Jak widzę maluszka na usg, a w związku z problemami widzę dość często, to kamień spada mi z serca, że wszystko dobrze. Nie mogę doczekać się kopniaków, bo wtedy maluch sam będzie do mnie "mówił" że jest dobrze. Jakoś psychicznie będzie mi lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz rację marta-lion te kopniaczki to są przełomowe...ja tak samo wiem że jak mnie szkrab mały kopie znaczy wszystko w porządku a do tej pory w podświadomości siedzi obawa czy wszystko jest w porządku...no ale zaczęłaś drugi trymestr więc największe zagrożenie już minęło...życzę Tobie i nam wszystkim mamusiom sierpniowym żeby nasze maleństwa jak najszybciej dały znać ze środka 😜 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No myślę moniczek, że ze względu że to nasze "dość" 😆 kolejne ciąże poczujemy je w miarę szybko 🙂
A powiedz mi, wszystkie porody miałaś SN ?

Pati123 bardzo współczuję ci tego szpitala. Ja leżałam w sumie 10 dni (wtedy i teraz) i mam dość. Ale jak to tłumaczył mi mój mąż teraz wszystko dla naszego Michałka lub Julii 🙂 🙂 🙂.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...