Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
czesc dziewczyny. Nie wiem czy poruszalyscie juz tutaj ten temat ale czy wiecie cos wiecej na temat twardniejacego brzucha? Jest to moja druga ciaza i w pierwszej tez mi sie zdazylo poczuc jak brzuszek robi sie twardy ale to raczej bylo sporadycznie. Teraz, od wczoraj czuje prawie non stop. Czy to jest grozne? Wiem ze macica przygotowywuje sie po malu ale nie wiem czy nie za czesto je mam. Czytalam na innych forach dziewczyny pisalay ze biora jakies leki typu nospa i inne rozkurczowe na to. Ze trzeba uwazac bo moze skonczyc sie przedwczesnym porodem. Czy nie wiecie kiedy powinno sie zaalarmowac, jesli to nie ustapi w ciagu ilus dni czy cos? Pozdrawiam Was cieplutko 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do twardnienia bruszka to chyba norma. Ja ta mam po wysilku, po ciezkum intensywnym dniu. Biore regularnie magneb6 = ale o szczegoly musisz zapytac swojego lekarza.

Idziemy na "kawke" z przyjacielem mojego meza i jego zona - ona tez ciezarna tylko jakos w 21 tc - starali sie rok.
Szkoda tylko ze ta jego zona jest taka dziwna i jakos mi do niej nie po drodze, ciezka w rozmowie...
Mam zamiar wrocic na hausa 😉


Buziaki









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
monis77 - a więc z tym twrdnieniem brzucha to jest rzeczywiście tak że to macica przygotowuje się do porodu. Nazywa się to skurczami Braxtona-Hicksa , które mogą sie pojawić już po 20tc. Nie powinny jednak być ani bolesne ani częste a przede wszystkim nie regularne. Jeżeli zaczną się pojawiać regularnir ( bez względu na to czy co 3 czy co 20min) to koniecznie trzeba się zgłosić do lekarza/szpitala bo może się to zakończyć porodem przedwczesnym.
Ja tak miałam w pierwszej ciąży, w 8 m-cu mnie złapało i miałam już co 5 min i wylądowałam w szpitalu i leżałam pod kroplówkami 2 tyg!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
pinacolada chrzanic plastikowy uchwyt najważniejsze że za kilka dni w nowej wannie sie wykąpiesz 🙂


wyobraź sobie, że facet który nam to będzxie robił przyszedł dziś zobaczyć co i jak i ja się go pytam czy do soboty się wyrobi a on mi na to że jutro o 13 zacznie i jutro powinien skonczyc! Musimy tylko jutro z mężem rano jeszcze jechać żeby klej do płytek kupić, silikon i fugę. Aaaa i problem ze starą wanną się rozwiązał (nie mieliśmy jej gdzie dać , a na śmietnik nie wolno) - gość sobie z niej oczko wodne w ogrodzie zrobi!! 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie wczoraj wieczorem złapało,miałam dość twardy brzuch na dole,ale miałam cięższy dzień za bardzo się nasprzątałam.W nocy tez się zdarzyło,rozbolało mnie podbrzusze,po 3min.ustąpiło,nie wiem czy to brzuch mi się naciągał,córka się tak mocno rozciągała czy coś innego,ale przeszło.Teraz jak będę 20.10 u lekarza to też mu o tym wspomnę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
przeczytała co stworzyłam moją kolejną prace magisterską łoj co ja w tej ciąży wypisuje kochane katastrofa przez godzine poprawiałam pierdoły które wymyśliłam .. a miałam sie bronic w tym miesiącu ale nie dam rady jeszcze nie mam kilku rzeczy i prawde mowiąc nie chce mi sie strasznie...ale chce sie obronić przed 20 stycznia potem bedzie kanał z czasem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy napisał:
przeczytała co stworzyłam moją kolejną prace magisterską łoj co ja w tej ciąży wypisuje kochane katastrofa przez godzine poprawiałam pierdoły które wymyśliłam .. a miałam sie bronic w tym miesiącu ale nie dam rady jeszcze nie mam kilku rzeczy i prawde mowiąc nie chce mi sie strasznie...ale chce sie obronić przed 20 stycznia potem bedzie kanał z czasem


Powodzenia...ja też piszę pracę i piszę i nie mam czasu w ogóle..dlatego nie zaglądam na forum ostatnio... też chcę się bronić przed porodem, ale muszę najpierw ją napisać a potem nauczyć się 70 pytań po 6 kalcelaryjnych 🤨 nie wiem jak ja to zrobię, hehe, tym bardziej, że pracuje wciąż, no ale co tam, muszę dać radę ,bo potem nigdy się nie obronię :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy - Ty się nie nabijaj ze mnie - bardzo proszę 😉 Myślałam dzisiaj o tym bikini i muszę Cię rozczarować bo o ile technicznie z woskowaniem bym sobie poradziła o tyle miałabym kłopot z wrastającymi włoskami, które niestety po wosku czasami mi się pojawiają. A to nie dość że bolesna ale i zbyt precyzyjna sprawa,żeby ją niezgrabnym rączkom mojego mężusia powierzyć. Zresztą on na widok igły mdleje, więc nie mam mowy żeby mi w tym temacie pomógł 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy wspolczuje i jednoczesnie cos o tym wiem - od polowy ciazy z Agata chodzilam na podyplomowke,egzamin mialam juz po jej urodzinach i do tej pory nie napisalam pracy, jakos mi sie nie zbiera czasu i natchnienia za jednym razem. Wiec poki Izunia w brzuszku zbieraj z calych sil energie i natchnienie i pisz! bede mocno trzymac kciuki!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...