Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

PINACOLADA - TO INFO DLA CIEBIE 🙂 - CO ZABRAĆ DO UJASTKA:
rożek
4-5 kompletów ubranek (zupełna dowolność, ale żeby pamietac o czapeczkach po kąpieli, niedrapkach, skarpetkach)
"pampersy" - też polecali bellę newborn - min. 20 szt.
chusteczki nawilżone
krem ochronny na pośladki
(linomac, bambino, nivea itd. nie sudocrem!)
smoczek
nakładki na sutki (podobno polozna musi doradzic wielkosci - ja z mezem wybralismy na oko 😉 )
(nie brac laktatora)

dla mamy:
3 koszulki
biustonosz do karmienia
wkladki laktacyjne
majtki siatkowe
i wspomniala o wkladkach bella - zapomnialam zapytac o to jakie i ktore - od mojej przyjaciolki wiem ze maja tam na miejscu podklady poporodowe


butelki,smoczki,szczoteczki, oliwki itd - szpital ma swoje.

Obchod jest co 3 godziny, ale polozna zalecala korzystanie z pomocy na maxa - wyciagnac od poloznych tyle ile sie da 🙂
Codziennie tez jest "doradca laktacyjny" - i z jego pomocy tez nalezy korzystac bo tak naprawde KARMIENIE dziecka jest najtrudniejsze i najwazniejsze


Co więcej - pierwsza kąpiel w II dobie odbywa sie przy udziale rodzicow - po tzwa. wizycie pediatrycznej mama na oddziale noworodkowym przyglada sie kapaniu, pomaga ubirac itd.

Na UJASTKU od niedawna jest tez "egzamin" z pielegnacji pępka 🙂


noooo, to tak w skrócie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ach miałam wam jeszcze napisać o tych badaniach co robiłam wczoraj popołudniu dostałam nareszcie do reki badania i krzywa cukrowa jest w normie mam coś pokręciła po 2 h mam 107 owszem ale norma jest do 110 czyli wszystko ok no morfologia mi troche spadła ale nieznacznie pewnie dodatkowe witaminki albo żelao mi przepisze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada - pisalam nizej czemu nie sudokrem 🙂
On jest na odparzenia a nie przeciwko wiec stosuje sie go juz jak sie odparzenia pojawia.
Na zdrowa skore - wysusza i podraznia 🙂


misiamamy
-wlasnie nie mowili nic o kremie na brodawki tylko zeby pamietac o nakladkach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam w piatek

Jagoda bardzo przydatne inf. dajesz 🙂 (mimo ze w nie ktorych nie sprawdzi sie u mnie)
chodzby to co dla dziecka do szpitala tylko zabrac musze rzeczy na wyjscie ze szpitala dla dzeciatka.
A dla siebie to standartowo to co i w PL.
Sluchajcie moja kolezanka od wczoraj a wzasadzie od poniedzalku rodzi... wczoraj juz zostala w szpitalu rozwarcie bylo na 5cm. meczyla sie cala noc niestety pekla ale dzis o 9.20 urodzila swoja pierworodna coreczke wazy niespelna 3kg. i strasznie placze (slyszalam ja przez tel.) porod byl okropny z tego co opowiadala...az strach pomyslec co ona tam przezyla ale suma sumarum corcia jest na swiecie i jest zdrowiutenka i domaga sie jedzenia glomodor jednym slowem jak jej mama stwierdzila!
no a mnie/nas to czeka za niespelna 2.5 miesiaca
DZIEWCZYNY JA SIE JUZ BOJE!!!!!!POWAZNIE ZACZYNAM SIE BAC!!!!
Junior kopie spac nie daje zaczyna swoje cwiczenia o kolo 3,30 i trwaja do 5-6rana pozniej od nowa 8 caly czas jest bardzo aktywny ...polozna mowila by zalozyc liste aktywnosci ruchowej Juniora oj nasz synek przekracza wszelkie normy ruchliwosci ...jest mega aktywny!
Juz czasem mowie do juniora by odpoczol bo sie meczy tym kopaniem matki ... moj M jest w szoku jak slychac kiedy przylozy ucho do brzusia junior obija sie o scianki M mowi ze to nie samowite...
Udanego dnia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juleńko - ależ się stęskniłam!!! :*

Powiem Ci, że ja też się OGROMNIE BOJĘ! strasznie! coraz bardziej! i w sumie to mój M. chyba też bo przedwczoraj sie przyznal przypadkiem w rozmowie ze znajomymi ze on tez by sie nie obrazil jakby synek sie jednak nie obrocil głowa w dół i bylaby wskazana cesarka 🥴
Bo ja tak sobie mysle i mysle...rany, wpadam powoli w panike!

🤢
😲











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nasz Ksawery też jest nadaktywny 🙃
Czasem a w zasadzie często proszę go żeby już szedł spać 🙂

Skacze, prostuje nogi, przybija mi piatki, kopie tate po twarzy..no masakra!!!

Jak tylko sie przystawi dłon do brzucha to dla niego to jest w sekundzie zaproszenie do zabawy... 🤪











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jejku Meggi jaza siebie sie boję a jestem w 26 tygodniu a Ty już w 30 🤪 jak ten czas szybko leci 🥴 ja sie tak boje że niekiedy to mi sie nawet po nocach sni ... a moja kolezanka dzis urodziła syna przez cesarke bo łubuz 2 tyg po terminie i nie chciało mu sie wyjśc na świat dalej to go musieli wyciągać ale zdrowy jak rydz i uwaga 4300g 🤪 chyba dobrze że cesarka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd ja to znam,nasza córcia też zwłaszcza wieczorami tańcuje jak szalona,wczoraj odsłoniłam brzuch mój mąż wpatruje się a tu nagle i kilka razu brzuch podskakuje ,dokładnie był w wielkim szoku! też ją muszę nieraz prosić ,żeby już poszła lulać;-)

Dzięki Jagoda za te info,już napisałam sobie 12pytań do swojej położnej.Z tymi nakładkami wstrzymam się też z zakupem.

Mam do was pytanie dotyczące golenia przed porodem.Położna nas bedzie goliła czy jak zdążę to sama mogę się ogolić choć sądzę ,że technicznie nie dam rady.

Nie bójcie się dziewczyny wiem ,że to marne pocieszenie ,ale poród porodowi nie równy,jedna męczy się długo inna urodzi łatwiej,po to mamy położne i szpital wybrany przez siebie,żeby nam w tym pomogli przynajmniej psychicznie i ułatwili sprawę.

Mój mąż ostatnio oglądałam filmy w necie jak wygląda poród-mówię mu ,że on mi nie będzie zaglądał między nogi i powiedziałam na co ma się przygotować,a poza tym mówię ,że po to płacisz grubą kasę za położną ,że ona Ci wszystko powie co masz robić.On musi byc na wszystko przygotowany.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ojej, dziewczyny padam!! wydepilowałam klientkę od stóp do głow - wszystko co się dało:P Jestem wykończona, boli mnie wszystko :-((
A rano byłam na krzywej cukrowej - wypiłam bez problemu i bez cytrynki 🙂 Tylko to czekanie 2 h dało mi w kość. Już nie wiedziałam jak siedzieć! W końcu wyłożyłam nogi na krzesło naprzeciwko i tak siedziałam, a co? 😉

Łazienka się robi pełną parą. Może się już dziś wykąpię w nowej wannie, kto wie? 🤪

idę się położyć na chwilkę....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gadulki kochane dobrze ze Agata oglada zwierzatka to moglam troszke poczytac 😉
misiamamy szczerze mowiac penatena nie znam, dostalam po porodzie w szpitalu jakies wkladki, ale bylam wtedy jeszcze w szoku i nazwy nie pamietam 😉 moze to byly te-a bylam z tamtych tez zadowolona.
Jagoda co szpital to chyba inne zalecenia i rady u mnie bylo tak:
co do poloznej to jak przychodzila do nas miala byc 8 razy, byla 7 i tylko w wyznaczone przez przychodnie dni, u kolezanki pokazala sie tylko raz drugi raz przyszla bo ta po nia zadzwonila, jakby nie zadzwonila to by sie nie pokazala - a za 8 wizyt maja placone
co do kapania w 1dobie to tez tak slyszalam, pozostawiaja wiekszosc sluzow zeby dziecko mialo ochrone, a potem kapiel pod bierzaca woda pod kranem-dla mnie to byla makabra jak slyszalam przerazliwy placz malenstw. Co do nacinania krocza to nie prosilam wczesniej tylko jak widzieli ze malej bedzie latwiej wtedy dopiero nacieli. OILATUM u nas uzywaja w szpitalu do kapania, a do natluszczania parafine w plynie, w dodatku Agata byla przenoszona wiec luszczyla jej sie skora na stopkach i raczkach wiec dlugo w domu stosowalismy parafine-duzo tansza od oliwki i chyba bardziej naturalna. U nas w szpitalu polecali zwykle mydelko nivea, ale u nas sie nie sprawdzilo bo strasznie wysuszalo skore malej 🙂
mycloud ja golilam sie przed pojsciem do szpitala (tzn maz mnie golil bo ja nie dalabym rady), a ze poszlam w pon rano a Agata urodzila sie w czw wieczorem to czesciowo odroslo, no i polozna mnie golila, mi juz wtedy bylo wszytsko jedno!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
OJ Jagodka... no tak, ta alternatywa i u mnie/nas wystepuje poniewaz astme mam i moze byc problem i ewentualnosc cesarskiego ciencia ale jak na razie porod naturalny moj M jest niepoprawnym optymista i caly czas powtarza ze DAMY RADE 🤪 a ja juz taka pewna tego nie jestem ... 🤢 ciagle powtarza ze to nas jeszcze bardziej scementuje i zblize i mam mu nie odbierac tej nadziei uczestniczenie w tym jakze waznym wydarzeniu kiedy mnie ogarnia panika 🤪 🤪 🤪 a z drugiej strony chce sprobowac porodu naturalnego chociaz mam taki metlik i sama nie wiem co bedzie dobre dla nas.... 🤨

Justynko - wiem co czujesz (ja nie moialam netu przez 6dni) odchodzilam od zmyslow! moge niemiec TV ale netu.... 😠 nie moze zabraknac ..to jest jeden z mozliwosci komunikowania sie chociazby z Wami i z krajem...wiec lacze sie wraz z Toba 🙂i szybkiego podlaczenia sie do sieci!!!
POZDRAWIM CIE!

1)
MACIE JUZ MOZE POCZATKI PAKOWANIA TORBY DO SZPITALA???
2)
A CO MYSLICIE O PROWADZENIU NOTATEK Z AKTYWNOSCIA RUCHOWA SWOICH BERBECI W WASZYCH BRZUSZKACH???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugotowalam krem z brokułów, zrobiłam grzanki, zaraz bede robic zapieknake z ryzu i jabłuszek..mniaaaan 🙂 🙂 🙂


Megi - Ty masz termin tak jak ja na 4 stycznia teoretycznie ale wg mojego kalendarza to jest środek 29 tygodnia 🙂

Pierwsza wg listy powinna urodzić anioł..zreszta - zamieszczam tabelkę 😉 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/tabela_p__ci_16.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...