Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

hmmm, nawet miło było i pogadalismy i pośmialismy sie... 🙂
Tylko po dłuzszym siedzeniu zaczal mnie kłuc brzuch i musielismy wracac


Co do glukozy - ja mialam na czczo 4,67 po godzinie 6,10 a mam napisane ze powinno byc ponizej 10 wiec super









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej Mamusie,

mam dosc to dnia, pogoda masakra i dopadło mnie zmeczenie.
Kupilam dzis Córeczce, smoczki , butelki i okrycie kapielowe- musiałam odreagowac bo dorosły facet, którego cos boli jest straszny, marudzi jak dziecko ząbkujące, wszystko mu nie pasuje, ehh śpi ja wstane i już sie budzi i zaczyna gorzkie żale:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pierwsza??? o tej godzinie ??? 🤪
szok 😉
Dzień dobry 🙂
U nas nadal biało.
Ja już byłam na badaniach. NIENAWIDZĘ POBIERANIA KRWI! 😠
a jeszcze mam cienkie i niewidoczne żyły i mnie męczą przy każdym pobieraniu 😞 😠

Dzisiaj czeka nas szkoła rodzenia 🙂
Cieszę się 🙂 🙂








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry zimowo 🙂
Jagódka wiec dziś obie bedziemy sie uczyć na szkole rodzenia ja ide na 16 🙂
spałam jak suseł dzis za oknem biało w piecu ogien cieplutko i wogóle 🙂 prawde mowiąc najwieksza ochote to mam wyskoczyc na narty i na grzańca ... ale to musi chyba poczekać grzaniec na pewno musi poczekać ale na narty to chyba mogę przynajmniej raz sobie zjechać zobaczymy jak to bedzie w grudniu jak sie zmieszcze do kurtki i naciągne pianke na nogi i brzuch to zjade sobie chyba 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a tak wogole to dzis w realu są fajne rzecy do kupienia i jade przed szkołą bo są body z długim rękawem a ja potrzebuje 2 szt są ładne takie z misie puchatkiem i są koce polarowe za 9.99pln musze kupić, kupiłam w zeszłym roku i bardzo sie przydaja i teraz musze kupić do drugiego pokoju bo mam meble ze skóry i bywa że chłodno jest na nich w zimę wiec pod pupę kocyk i fajnie jest 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
no nie wiem pinacolada czy taki żarck 🙂ja nie mam żadnych zachcianek pokarmowych w ciąży wiec może nartki ... no pewnie rozum mi przyjdzie za chwile i puknę sie w głowę no ale co by sie stało jakbym sobie raz zjechała tylko raz ... ale spoko do grudnia czy stycznia jeszcze troche czasu jest pewnie bede okrągła jak bańka ( chociaz patrząc po swoim brzuchu to wierzyć mi sie nie chce że urośnie) i nie zmieszcze sie w sprzet . nie chyba jednak nie pojade ale w przyszłym roku Ize do nosidełka i wio 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - rany, boj sie Boga dziewczyno szalona!
narty sa absolutnie zabronione!!!! nawet w pierwszych 3 miesiacach! jeden z najbardziej kontuzyjnych sportów!!!!


Lece na mieszkanko - ponoc tata jedzie juz z ekipa - zaczna dzis!!!
tzn. maja taki zamiar a ja sie przed chwila dowiedzialam...uwaga...ze w calym Olkuszu i okolicach nie ma od wczoraj pradu!!!!!!!!!! kuzwa i niech mi ktos powie ze to nie jest zlosliwosc i ze akurat nie specjalnie uderza ona w nas!! 😠









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wlasnie dzwoniła do mojego i mowie mu stary zima w górach może w sobotkę na nartki co? i wiecie co mi powiedział ... do dupy nie na narty 😞 wiec chyba nie bedzie w tym roku nartek na nogach eh no trudno pojedziemy na sanki 🤪 w styczniu 🙂pinacolada ty to jednak trzeźwo myslisz w ciąży
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mam wyniki krzywej cukrowej na czczo 80 norma do 100 to dobrze po glukozie 2h norma do 106 a ja mam 107 to chyba ok mało przekroczenia ale zawsze ... morfologia mi troche spadła ale w normie jest ogólnie dobrze chyba 🥴 mama mi czytała przez telefon popołudniu bede miała w rece wyniki to przeanalizuje
Jagódka a ty dzis masz prelekcje czy jakieś ćwiczenia ???na szkole rodzenia?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy - no, chociaż "chłopa" masz zdrowomyślącego 😉 Pozdrów go ode mnie - mądry człowiek 🙂

jagoda - kurde, aż mi Cię żal jak słyszę że ciągle pod górkę macie do tego mieszkanka 😞

U mnie diś gość zaczyna robić tą łazienkę o 13:00. Rano kupiliśmy z mężem co trzeba (płytki wzięłam jednak gładkie białe i zrobimy taką "opaskę" wokół wanny). Zobaczymy czy rzeczywiście się facet wyrobi w 1 dzień choć nie sądzę bo tych płytek trzeba odbić jednak więcej żeby to jakoś wyglądało - ale on jeszcze o tym nie wie, hi,hi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy ja też mam przekroczoną glukozę, ale o więcej niż Twoja:
Glukoza na czczo 77
Glukoza 1h po 75g glukozy 190 (norma do 180)
Glukoza 2h po 75g glukozy 148 (norma do 140)
jestem już po spotkaniu z moja lekarką prowadzącą. kazała mi się nie denerwować, bo nie jest to duże przekroczenie (więc ty tym bardziej się nie martw)
dostałam skierowanie do jednodniowej kliniki na Karowej w Warszawie, gdzie wykonają mi profil glikemii - czyli dokładniejsze badanie. po tym najprawdopodobniej dostanę specjalna dietę i zostanie mi wypożyczony glikometr, którym będę musiała mierzyć poziom cukru przed i po posiłku. Trzeba się trzymać tej diety przez całą ciążę i do 2 miesięcy po. Potem robi się ponownie test i w 99% cukrzyca zanika.
Więc głowa do góry ... ja już się nie przejmuję, bo limit stresu na ciążę został wyczerpany: krótka szyjka, pępowina dwunaczyniowa, teraz to 🙂 ale najważniejsze, że Zuzia rosnie zdrowo 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamaliszka napisał:
misiamamy ja też mam przekroczoną glukozę, ale o więcej niż Twoja:
Glukoza na czczo 77
Glukoza 1h po 75g glukozy 190 (norma do 180)
Glukoza 2h po 75g glukozy 148 (norma do 140)
jestem już po spotkaniu z moja lekarką prowadzącą. kazała mi się nie denerwować, bo nie jest to duże przekroczenie (więc ty tym bardziej się nie martw)
dostałam skierowanie do jednodniowej kliniki na Karowej w Warszawie, gdzie wykonają mi profil glikemii - czyli dokładniejsze badanie. po tym najprawdopodobniej dostanę specjalna dietę i zostanie mi wypożyczony glikometr, którym będę musiała mierzyć poziom cukru przed i po posiłku. Trzeba się trzymać tej diety przez całą ciążę i do 2 miesięcy po. Potem robi się ponownie test i w 99% cukrzyca zanika.
Więc głowa do góry ... ja już się nie przejmuję, bo limit stresu na ciążę został wyczerpany: krótka szyjka, pępowina dwunaczyniowa, teraz to 🙂 ale najważniejsze, że Zuzia rosnie zdrowo 🙂


To fak..moja szwagierka miała cukrzycę ciążową...ona często się zdarza...dieta przez ciąże i trochę po i mija...
Jam po 119, a norma do 140 więc luzik 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziekuje mamamaliszka uspokoiłas mnie troche ja mam wizyte we wtorek 20 października mam nadzieje że potwierdzi sie to co mówisz 🙂
ja już po kosmetyce estetycznej 🙂 no wyglądam estetyczniej 🙂 dopiero jak siedziałam pod prysznicem to zrozumiałam że te narty to rzeczywiście nie najlepszy pomysł
chyba bym sobie nie wybaczyła jakby Izie sie cos stało ... no głupia baba ze mnie poprostu ... ale pomysl był fajny 😎
pinacolada czy to prawda że wyrywanie brwi to nie depilacja tylko epilacja????? tak mi powiedziała koleżanka ale ja prawde mowiąc nie spotkałam sie z taką nazwą
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak u mnie ,będę miała wyniki pewnie dziś.
Dziś rano listonosz przytargał mi 7 paczek a w nich wszystko dla córci już na rozmiar 68;-) wiem wiem pogrzało mnie,ale nie mogłam się powstrzymać.Później będę miała spokój.

Pogoda u mnie dziś o niebo lepsza-5stopni i zero wiatru deszczu i śniegu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamusie 🙂
Cosik sie przeziebilam przy tej wczorajszej wichurze.... na szczescie dzisiaj juz tak nie wieje ale i tak chyba zostane w cieplusim lozeczku .... wczoraj przyszla moja upragniona poduszka rogal i powiem wam ze przespalam cala noc o dziwo bez wstawania na siku i zachcianki i rano nic mnie nie bolalo normalnie cudzik jakis 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem, wrocilam.
Nie chce zapeszac ale...chyba w koncu ruszymy z remontem!!!ekipa uwija sie jak w ukropie, wlasnie pojechali po plyty gipsowe, na poniedzialek kazali nam juz pokupic i pozamawiac wszystko-drzwi wew, zew-montaz, halogeny, ledy itp...takze czeka nas zakupowy weekend 🙂 🙂 🙂











Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiamamy - co do szkoly rodzenia to my zaczynamy 17.30 i 1,5 godziny wyklady (dziś:
Fizjologia noworodka

* jak pielęgnować, jak karmić
* na co zwracać uwagę – objawy fizjologiczne i patologiczne
* podstawowe wiadomości o fazach rozwoju twojego dziecka

Skala NBAS

* skala behawioralnej oceny noworodkowa poprzez obserwację, pomaga rodzicom zrozumieć język dziecka (zobacz także: Artykuł o skali oceny wg Brazeltona)

Bankowanie krwi pępowinowej

* Wykład nt. dlaczego warto bankować krew pępowinową

a potem 1 godz. ćwiczeń - a dziś zajęcia prakytyczne z przewijania i kąpania 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...