Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Julcia czemu się martwisz,że Junior będzie malutki?
Ja się martwię ,ale mam powód bo przy zaburzonej glikemii czasem dzieci rodza się za małe lub za duże.Moja córcia w 26tyg.ważyła prawie 900gram ani nie za dużo ani za mało tak jak podają różne źródła.

Właśnie kupiłam mnóstwo rzeczy ,których mi brakowało typu;staniki do karmienia,majtki siatkowe i jednorazowe,podkłady do przewijania i na łóżko,prześcieradło,ceratka na łóżko,podpaski wielkie po porodzie,pieluchy tetrowe i flanelowe,podkład do przewijania wielorazowy,proszek do prania,płatki kosmetyczne,waciki,gaziki,woreczki na zużyte pieluszki.I jestem mega zadowolona bo już mi to nad głową wisiało.Jutro kupię jeszcze 2 koszule do szpitala i kapcie do chodzenia i mam wszystko dla siebie ufff..Wolę mieć święta bez stresu a poza tym wiecie jak paczki dochodzą w przypadku kupowania na allegro przed świętami!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka co do wody w organizmie to mi gin teraz kazał ograniczyć picie - bo potrafiłam tak 4-5litrów dziennie i mi powiedział, że większość zostaje w komórkach i później będzie mi ciężko - po pierwsze urodzić, bo będę spuchnięta a po drugie stracić nadmiar kg!
Julia tak od razu to nie wolno tych pasów i gorsetów bo można krwotok spowodować, a o Juniorka się nie bój - będziesz miała jeszcze usg?popytaj się wtedy lekarza czy mały ma odpowiednią wagę i najważniejsze przestań się martwić!

a ja właśnie leżę po obiedzie i się ruszyć nie mogę 😉
dziś zaplanowałam zrobić listę czego brakuje, tylko to dopiero wieczorkiem jak Agata pójdzie spać, bo jak tylko zobaczy długopis to będzie chciała pisiu pisiu, a dziecko jeszcze nie zna ograniczenia do kartki 🙃 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Na temat mojej wagi wolę się nie wypowiadać - 2 tyg temu na wizycie było +15kg, więc nie drażnijcie mnie swoimi obawami 😉

Ja dziś od rana zadręczałam się czym innym a mianowicie obniżoną ruchliwością Leny. Pierwszy raz mi się tak zdarzyło. Pewnie malutka usłyszała jak wczoraj nazwałam ją ADHD - tak dawała w d...! Więc dziś od rana cisza! Mówię mężowi, zdenerwował się i zaczęliśmy ją budzić. Włączyłam jej Mozarta no i poruszyła się. On uradowany poszedł do pracy a ja nadal miałam "myślenicę" bo mała zaraz zasnęła. Potem zabrałam się za robotę ,żeby nie myśleć, zrobiłam mega porządki w garderobie (wygospodarowałam 2 duże p.ółki dla leny) i znowu sobie przypomniałam , że mało się rusza. I znowu panika! Już widziałam oczami wyobraźni jak jedziemy do szpitala i rodzę 2kg kruszynke 😞 Ale zasnęłam a jak się obudziłam to zaczęło się szaleństwo w brzuchu. Niby nie tak intensywne jak zazwyczaj ale rusza się dużo i często 🙂 Wolę zatem być walona po żebrach i wnętrznościach z siłą ciosów Adamka (no, ewentualnie Gołoty) niż przeżywać to co dziś!

Przyszła dziś paczka z kosmetykami Mustela - pachną prześlicznie - tak delikatnie dzidziusiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julia- trzymaj się tam hehe żeby Cie gdzies nie wywiałoo 🙂

A ja wAs witam dopiero popołudniem 🙂 byłam na zakupyy padam na twarz 😉
Wiec tak łożeczko wybrane w sobote jedziemy je kupic tak jak mowilam kojec z graco 😉 śliczny, teraz promocja i kosztuje 99 euro 🙂
Kupilam dzis rowniez inne niezbedne rzeczy lista mi sie pomniejsza 😉 Np
Szlafrok
Kapcie
Majtasy big mama hehe 10szt;p
2reczniki do szpitala(bo takich wyjsciowych to nie mialam za bardzo, a kupilam bordowe haha brudu nie bedzie widac żart:P)
Kupilam dla niuni myjki 4x do mycia i recznik przesłodki 🙂
I ti nawiązuje do kobiet które są koło Cork 🙂 Na przeciwko penneys w tym sklepie Gunneys 🙂 sa cudowne reczniki dla naszych pociech za jedyne 4.99 😉 🙂 🙂 naprawde są super 😉
Co do wózkow tez ogladalam i powiem Wam ze oni maja inne gusta oj inne;0 i chyba tez sie zdecydujemy na wozek z graco(najlepszy) a jedyne 250euro bo przeceny sie zaczynaja tutaj jak to przed swietami, Wiec na wozek bedziemy polowac hehehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Julenko kochana nie myśl o takich głupotach cos ty!!!!! nie wolno tak myśleć!
uwaga załatwiam Ci jak Jagódce wedle życzenia Junior ty mamusie nie stresuj smyku weź zacznij porządnie jeść skarbie bo mamunia sie niepokoi 🙂 popatrz mama specjalnie z Polandu przywiozła Ci takie piekne prezenty wózio kolyske słoneczko teraz ładnie się baw w brzusiu a jak przyjdzie czas -tak jak mamie przepowiadaję nie wcześniej- to szybciutki na świat wychodź, nie grymaś w szyjce ani w miednicy, tylko tak rach ciach bezboleśnie na zewnątrz wprost w ramiona mamci:laugh: słuchaj cioci ciocia ma naprawde racje 🙂

a powiem Wam że przyszła mi dziś posciel z ochraniachem dla Izabelki z tato mamo i rożek powiem wam piękne sa jestem strasznie zadowolona kolor śliczny i ładnie odszyte piękne 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jednak dobrze mieć dziewczynkę ,po latach pomoże Ci w domu;-)

Też kupuję taka pościel bo innej ładniejszej nie wypatrzyłam,ale kolor kremowy,ja jednak wolę stonowane kolory.


Dziewczyny ja ostatnio apropo tematu "becikowego"zastanawiałam się do jakiego ośrodka się idzie po takie becikowe tzn.w jakim mieście? tam gdzie ja jestem zameldowana czy tam gdzie mieszkam,ale przyznam,że ja nadal jestem zameldowana w Łodzi,ah jakoś nigdy nie było czasu tego zmienić bo i tak niebawem się przeprowadzimy do domu i znowu bym musiała to zmieniać.Więc jestem ciekawa jak to jest...?

Zaraz którąś obdaruje oklaskiem bo nam pouciekały.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Mycloud w sprawie becikowego to wydaje mi sie że powinnaś kierować sie tam gdzie jestes zameldowana.

Misiamamy śliczna ta pościel, ja też mam z mamo-tato (przyjaciele w kremie) i rożek w tym samym wzorze.

Dziewczyny mam pytanie, ile ważna jest podbita legitymacja ubezpieczeniowa?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia dziękuje rożek oczywicie mam tego samego koloru powiem wam bałam sie ze to jakaś plichta będzie ale jest naprawde porządny
pinacolada tobie Juleńka pomaga mnie dziś mama poprasowała 🙂 widze że dzis dzien na wyręczanie
mycloud ja niestety nie wiem jak ci pomóc wydaje mi sie że bedziesz musiała to załatwic w łodzi bo mały automatycznie bedzie przypisany tam gdzie ty chyba ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ach chciałam sie zapytać dziewczyny jak kupujece stanik do karmienia to jaki rozmiar (obwód) kupujecie taki jak macie teraz czy troszkę mniejszy????? bo mam aprawde duży problem jak nie byłam w ciąży miałam 75 pod biustem ale teraz mam tak 85 i rośnie brzuch mam wysoko obwód sie zwiększył ale po ciąży bede miała mniej ...chyba 🤪 ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ta pościel ładnie jest odszyta, szczególnie ochraniacz taki ładny zaokrąglony, ja mam caly zestaw z baldachimem i przybornikiem. Jeden minus - źle się prasuje 😞 A rożki macie usztywniane czy nie? Ja mam z wkładem z pianki i jest kieszeń że można wyjać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
gunia no właśnie taki chce rożek..

Zaraz będę prasować mój szlafroczek ;p bo bo jeszcze wyprałam w proszku dla dziecka że by jak coś to był w jego proszku prany ;p

A miałam pytać jeżeli chodzi o tetrowe pieluchy to wyparzacie je najpierw z proszkiem czy bez ? czy wogule dajecie takie.. ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...