Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczyny!

Katpio pokoik cudny 🙂

Dziś mam zdecydowanie lepszy dzionek 🙂 głowa nie boli,za oknem słoneczko choć lekki mrozik.Tylko troszkę narzekam na kręgosłup,bo wczoraj Mnie wzięło na sprzątanie i troszkę było tego za dużo 😲 ale jak mam czekać aż się przykleję do podłóg i mebli to wiecie same.....3 tygodnie to mało 😉

mycloud ja też póki co mam tylko sól fizjologiczną,reszta pewnie wyjdzie w praniu.
A tak poza tym to już MAM WSZYSTKO 🙂 dziś zamierzam spakować torbę do szpitala i the end

Aha doszperałam się czegoś o ktoś wyjątkowy weszłam na Jej profil,znalazłam nr gg i tak wynika z opisu,że nie ma neta.Miejmy nadzieję,że poza tym czuje się dobrze,pewnie wkrótce się odezwie,gdyby podała Nam tel.było by więcej info.A tak pozostaje Nam czekanie... 😞



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio - sliczny pokoik!!! w koncu sie udalo ze zdjeciami 😉 ja tez mam wizyte w poniedzialek i juz sie nie moge doczekac 🙂

mycloud
- ja kupilam sol fizjologiczna w sprayu *z delfinkiem) i w ampulkach do rozpuszczania bo oczka tez trzeba przemywac a sprayem sie nie da 🙂

ja wózkiem tez jezdze po mieszkaniu 🙂 ciagle go wypinam i wpinam i zmieniam na fotelik :P

justynka
- dziekujemy :* 😘
A z tymi nocami to mozesz sie tylko cieszyc 🙂

A tak a propos fotelików - wczoraj myslalam o tym jak my takie maleństwo przewieziemy taki kawal drogi ze szpiatala do domku...
Ty Pinacolada masz chyba mniej wiecej tyle samo km co my do pokonania.
Rożka sie nie uzywa w foteliku, nie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda ja też o tym myślałam,ale uważam,że śpiworek wystarczy na fotelik,ma przecież specjalne otwory na pasy.

Ile macie km do szpitala?ja zaraz sprawdzę ile ja mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
U Nas też nie było mowy o jakimkolwiek przesuwaniu terminu porodu,od początku jest 02.01.
Czekam na środową wizytę,to może wtedy coś się wyjaśni.Też bym chciała wiedzieć ile Małgorzatka już waży-ostatnie USG miałam 21.10-to szmat czasu-wtedy ważyła ok.1600g

Lekarz może jedynie zasugerować,że poród odbędzie się troszkę wcześniej lub póżniej-ale 100% pewności nie może dać.
dziewczyny co będzie to będzie-byle Nasze Aniołki urodziły się zdrowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do fotelika to narazie mam kombinezon i ten kocyk co zamawialam na allegro specjalny do fotelika. Myslicie ze to wystarczy?
A w aucie to i tak chyba trzeba bedzie dzieciatko odwinac i porozpinac.. mam nadzieje ze nie bedzie jakich strasznych mrozów...

Co do ŚPIWORKÓW to my ostatnio jak kupowalismy wózek to w tym samym sklepie pan nam pokazal śpiworki do wózków - z owczą wełną - sliczne, koszt ok 90 pln.

My w zależnosci od tego na jaki szpital sie zdecydujemy to do jednego mamy ok 40 km a do drugiego ok 50-55 km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mamusie Nowego Roku! 🙂
Jak się czujecie? Któraś z Was już rozpakowana?
Z mojego terminu (29.12) wychodzi, że mogę do Was dołączyć, chociaż jestem grudniówką...
Pozdrawiam Was serdecznie i dużo zdrówka życze na te ostatnie tygodnie!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ania - no mam nadzieje ze starczy bo nie wiem czy zdazymy kupic spiworek a tak to dziadkow wysle po niego jak juz synek bedzie z nami bo przeciez na spacerki to nie tak od razu 🙂

Dziewczeta, poród juz tuż tuż - wszystkie myslicie o znieczuleniu czy ktoras wogole wyklucza czy idziecie na zywiol i w trakcie zdecydujecie...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aniusia124 - witaj 🙂
no ja wlasnie do Was ostatnio pisalam ze istnieje duze prawdopodobienstwo ze bede grudniowka 😉 zreszta tak mialo byc na samym poczatku 🙂 Termin nibyna 4 stycznia mam ale 2ch lekarzy ostatnio stwierdzilo ze bedzie grudzien jak nic 🙂

My jeszcze wszystkie w komplecie - jak Wy to mowicie w dwupaku 😉 a u Was z tego co widzialam jest już sporo dzieciątek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane mysle ze kombinezon i kocyk w zupelnosci wystarcza! no i moze pieluszke falnelowa zeby przykryc buzke - zrobic tzw zalonke zeby wiatr nie smagal buzki malenstwa podczas przenoszenia do samochodu.

co do znieczulenia ja nie bede miec bo w koszalinie nie robia 😞 najblizej (ok 200km) w szczecinie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja na wyjście ze szpitala dla mojego malucha mam przygotowane body z długim rękawem, rajstopki, skarperki, welurowego pajaca, kombinezon, czapke, a że ostatnio dostałam śpiwór do wózka z otworami na pasy w foteliku więc jeszcze wezmę śpiworek 🙂 jak będzie za duzo to spytam pielęgniarke noworodkową czy sie dzidzia nie zapoci w czasie drogi i najwyżej czegoś nie ubiore 🙂 a śpiworek można otworzyc w samochodzie 🙂
leżałam w tym spzitalu 7 stycznia i pamietam że mróz był w tym okreśie taki że nawet wisła była zamarznieta i było pełno sniego 🙂 więc wolałabym sie przygotować no sytuacje podobną jak w roku poprzednim 🙃 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem aalicce cenki warszawskie są niezłe,ja też się nieźle wykosztuję,ale uważam,że nie będę żałowała tak wydanych pieniędzy.Właśnie do mnie dzwoniła moja położna umówiłyśmy się na następną niedzielę na spotkanie przed porodem,będziemy sporządzać dokumentację szpitalną,żeby potem jak przyjadę do szpitala ze skurczami wyszła po nas jedynie i wzięła na oddział.
Daleko macie dziewczyny do szpitala,to ja myślałam,że mam kawał drogi bo muszę przejechać połowę Warszawy i sprawdzałam wychodzi ok.20km,mam nadzieję,że nie zacznę rodzić rano kiedy wszyscy jadą do pracy bo szpital jest w centrum Wawy i nie wiem jak przebiłabym się przez korki 🤪

Ja zabieram kombinezonik i śpiworek rozpinany,w samochodzie się dziecko troszkę rozbierze.

Znieczulenie...hmmm powiem wam ,że sama nie wiem,opcja oczywiście jest koszt 600zł,ale w tej chwili trudno mi powiedzieć,może wytrzymam,a może nie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - tak tylko pytalam z tym rozkiem 🙂 ale w sumie nawet nie ma jak w tym rozku pozapinac w pasy 😉

alice - troche drozej tam u Was w stolicy 😉
my w poniedzialek umawiamy sie z naszym ginem na wizyte w jego szpitalu na porodówce, ma nam tez na poniedzialek dac odpowiedz w sprawie jego znajomej anestezjolog ktora moglaby mi ewent. podac ZZO (i niestety w tym szpitalu ktory jest blizej i w ktorym pracuje nasz lekarz nie ma normalnie anestezjologa i nie podaja zzo) - i to jest platne ok 400 pln. Nad polozna sie zastanawiamy i jest to koszt ok 700 pln. W tym drugim szpitalu ZZO jest na zyczenie i bezplatne a polozna 700-1000 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - tak tylko pytalam z tym rozkiem 🙂 ale w sumie nawet nie ma jak w tym rozku pozapinac w pasy 😉

alice - troche drozej tam u Was w stolicy 😉
my w poniedzialek umawiamy sie z naszym ginem na wizyte w jego szpitalu na porodówce, ma nam tez na poniedzialek dac odpowiedz w sprawie jego znajomej anestezjolog ktora moglaby mi ewent. podac ZZO (i niestety w tym szpitalu ktory jest blizej i w ktorym pracuje nasz lekarz nie ma normalnie anestezjologa i nie podaja zzo) - i to jest platne ok 400 pln. Nad polozna sie zastanawiamy i jest to koszt ok 700 pln. W tym drugim szpitalu ZZO jest na zyczenie i bezplatne a polozna 700-1000 pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...