Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Hej brzusie z rana.
Jestem tu dziś pierwsza. Byłam już zrobić sobie wyniki, a kolejki do laboratorium że szok. Nadal mam kiepski humor 😞
i chyba prędko mi się nie poprawi chyba że wydarzy się jakiś cud w co wątpie.. aj dobrze że mnie moja kruszynka w brzusiu rozwesela i mężuś - bez tej dwójki byłoby ciężko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzien dobry slonecznie
mycloud super z córcia wszystko ok 🙂 musisz dużo leżeć teraz jak masz tak bardzo skróconą szyjkę przy takiej małej porod może sie zacząc w każdym momencie wiec odpoczywaj! 🙂ja tez biore magne b6 od początku ciąży działa rewelacyjnie 3x1 i nie mam skurczu łydek 🙂
ktoś wyjatkowy ale mnie rozbawiłas tym lusterkiem 🙂
no Jagódka to mogła by uż do nas zajżeć 😉
my sobie nadal leżymy dzis moje słoneczko wstało takie radosne i skore do zabawy tak sie miziała o mame moja myszka kochana teraz poszła spac
pinacolada mnie lekarz powiedział że normą jest stawianie sie brzucha do 10 razy na dobe i wszystko jest ok jesli skurcze nie są regularne i nie trwają długo kilkanaście sek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
misiamamy - uspokoiłyscie mnie trochę ale te moje skurcze zdarzają się w miarę rgularnie : np. wczoraj miałam 3 pod rząd w 15min odstepach. I czułam się przy tym b.źle....

W ogóle nie spałam do 3 w nocy - taki miałam refluks po kromc z pasztetem! A taka była pyszna !! A o 2 w nocy - kiedy jeszcze nie spałam Julka przyszła ,że ją brzuszk boli... No i wymiotowała bidulka - na szczęście zdążyłam po wiaderko i nie narobiłyśmy bałaganu. Nie posłałam jej do szkoły w związku z tym..... śpi jeszcze bidulka....

Ktoś wyjątkowy - rozwaliłaś mnie tym swoim "rozwarciem" 🤪 No comment...

Zbieram sie do tego fryzjera, choć jakoś specjalnie mi się nie chce......No i Julkę muszę samą zostawić....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam wszystkie Mamuski.
Syla ja tez mam taki bol chyba od dwoch dni a wczesniej jakos tez mi sie zdarzylo. Szczegolnie w okolicach pepka jakby cos sie nacignelo czy przerwalo, wrazenie takie. Mialam jeszcze podobny bol wczoraj nad prawa lopatka, przy wstawaniu czy przekrecaniu sie na bok czyulam jakbym mi cos tam sie nadywrezylo. Mysle ze przyczyna moze byc coraz mniej miejsca i wszystko naciaga sie na maxa.

Dziewczyny czy tez was takie zmecznie ogarnia okrutne? Ja po godzince zakupow, gdzie chodzilam spacerkiem ( wolniej sie juz na pewno nie da 🙂) padlam, po prostu nawet nie mialam sily mowic, stopy bolaly mnie niemilosiernie i slabo sie ogolnie czulam. Energia ktora tak sie cieszylam od okolo 4 mca usnela chyba bo najchetniej, szcezgolnie popoludniami to bym lezala i spala a i w nocy tez spala 🙂 No a w czoraj to jeszcze jak juz sie wreszcie udalo mi polozyc mialam wrazenie jakby mi sie w glowie krecilo i dzis rano wstalam i b ciezko bylo sie dobudzic plus to krecenie w glowie, nie wiem czy to ze zmeczenia czy moze cos innego. Czy tez macie takie dolegliwoci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć dziewczyny! widzę że już każda z nas jest zmęczona ciężarem brzuszka - nie wiem czy Was pocieszę ale to już niedługo!Damy radę w końcu my ciężarne musimy się wspierać 😁

wczoraj w poczekalni do lekarza była mama z 3-4letnią dziewczynką, historia wczorajsza więc prawdziwa 😁 🤪

"Mamo zobacz jaki ta Pani ma duży brzuch, Pani ma dzidzusia w brzuszku, wtrącam się i mówię mam mała dziewczynkę w brzuszku. Mamo to ja też byłam kiedyś u Ciebie w brzuszku?tak byłaś. A widziałam Twoje kości?tak widziałaś. A one mnie kłuły? śmiech mój i mamy 😁 po chwili zamyślenia a ja w domu też mam małego dzidziusia 🙂 ale ten dzidzuś jest plastikowy. Nie prawda on jest prawdziwy ja go urodziłam w małym szpitalu 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 "

Normalnie z mężem cała drogę powrotną do domku się smialiśmy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny,
niestety nie mam ostatnio czasu do was zaglądać. Cały czas cos zalatwiam, wczoraj przegląd auta, ubezpieczenie, zakupy z teściową w mieście. Jak mwróciłam to już na nic nie mialam sił.

Dzisiaj znowu jadę, zaliczę małe podcięcie u fryzjera, odwiedzę koleżanki w pracy, odstawię samochód do elektryka bo mi prąd od autoalarmu ucieka i akumulator się rozładowuje 😠

Mycloud uważaj na siebie, a Twoja niunia waży tyle i moja, jak byłam na badaniu 9 lispopada to miała 1700 🙂)

ktoś_wyjatkowy już myślałam że serio chodzisz z takim rozwarciem szyjki :laugh: ale na szczęście od wejścia pochwy do szyjki daleka droga 😉

Monis77 ja mam takie niemiłe uczucie w pachwinie, ale myslę podobnie jak Ty, pewnie mięśnie maksymalnie sie naciągają.
A wczoraj mała tak mi na pecherz cisneła, że biegiem szukałam sklepu z wc bo normalnie bym popuscila 🤪

Piniacolada dziwne te Twoje skurcze jak piszesz że regularne, hmm dobrze że niedługo masz wizytę to sie wyjaśni.

Ktoś pisał o zawrotach głowy, ja też miałam jakieś 2 tyg temu, i trwało to przez 4 dni! I do dzis nie wiem skąd sie wzięly.

Zmykam realizować dzisiejsze plany, zajrzę do was popoludniu jak wrocę. Trzymajcie się, życzę dnia z usmiechem na twarzy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was wtorkowo! 🙂
Co do zawrotów głowy, to również je czasem mam, nagle pojawiaja się ni z stąd ni z owąd ale przechodzą. Dziś mineła Nam nocka naprawde fajnie, w sumie sie wyspałysmy 🙂 tylko minus taki ze brzuch niemiłosiernie swędzi no i te krostki.. no i godzina 9rano skurcz łydki .. ehh 😞 płakała i biłam się w nogę byłam tak besilna że nawet nie mogłam jej wygiąć tak jak powinnam zeby puściło, no a teraz to mam zakwasy na łydce.. ehh

Teraz zmykam na sniadanko (bo od godz leze w lozeczku jeszcze) u mnie jedna godzina do tyłu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Megi już ci pisze co wziełam 😉
1xRęcznik kąpielowy
1xRęcznik do twarzy
2xPiżamy do karmienia
1xBiustonosz do karmienia
3xMajtek bawełnianych
1xMajtki jednorazowe
Ciuszki dla dziecka - jeżeli personel wymaga
bo u mnie nie..
40xPampersów
40xChusteczek nawilżanych
1xOliwka nawilżająca ( muszę dokupić )
Inne kosmetyki jeżeli personel wymaga
1xMydło zwykłe dla mnie lub żel pod prysznic
1xGąbka kąpielowa lub myjka
1xKulka pod pachy
1xMyjka do naczyń
1xTalerz
1xKubek
1xŁyżka duża
1xŁyżka mała
1xWidelec
1xNóż
1xNożyk
1xRękawiczki dla dziecka
1xSmoczek
1xGruszka ( na wszelki wypadek )
2xMaty poporodowe po 5szt.
2xPodkłady poporodowe po 10 szt.
1xKlapki pod prysznic
1xPapucie
1xSzlafrok
1xChusteczki higieniczne
1xKocyk
1xRożek ( muszę dokupić )
1xJasiek poduszka 😉
1xPapier toaletowy
1xRęczniki papierowe
1xKrem do twarzy , rąk , stóp , balsam jak chcesz coś do włosów jak używasz...
1xPasta do zębów ( muszę dokupić)
1xSzczoteczka do zębów ( muszę dokupić )
1xAparat + baterie
1xSzampon
1xGrzebień lub szczotka
1xMaszynka do golenia - jeżeli personel wymaga
1xLewatywa - jeżeli personel wymaga
1xDowód osobisty lub paszport
1xKarta ubezpieczeniowa , magnetyczna
1xKarta ciąży
1xGrupa krwi
1xBadania na krzepliwość jeżeli chcesz rodzić w znieczuleniu ZZO
1xOstatnii Mocz i Morfologię
1xUSG - najlepiej wszystkie
Noi oczywiście jakieś ważne wypisy albo zaświadczenia jak masz..Np uczulenie na jakieś środki czy coś..
1xKoszulka w której będziesz rodzić
1xWkładki laktacyjne
1xOdciągacz pokarmu

chyba wszystko


Dzięki 🙂 CZekają mnie mega zakupy 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniss77 napisał:
Witam wszystkie Mamuski.
Syla ja tez mam taki bol chyba od dwoch dni a wczesniej jakos tez mi sie zdarzylo. Szczegolnie w okolicach pepka jakby cos sie nacignelo czy przerwalo, wrazenie takie. Mialam jeszcze podobny bol wczoraj nad prawa lopatka, przy wstawaniu czy przekrecaniu sie na bok czyulam jakbym mi cos tam sie nadywrezylo. Mysle ze przyczyna moze byc coraz mniej miejsca i wszystko naciaga sie na maxa.

Dziewczyny czy tez was takie zmecznie ogarnia okrutne? Ja po godzince zakupow, gdzie chodzilam spacerkiem ( wolniej sie juz na pewno nie da 🙂) padlam, po prostu nawet nie mialam sily mowic, stopy bolaly mnie niemilosiernie i slabo sie ogolnie czulam. Energia ktora tak sie cieszylam od okolo 4 mca usnela chyba bo najchetniej, szcezgolnie popoludniami to bym lezala i spala a i w nocy tez spala 🙂 No a w czoraj to jeszcze jak juz sie wreszcie udalo mi polozyc mialam wrazenie jakby mi sie w glowie krecilo i dzis rano wstalam i b ciezko bylo sie dobudzic plus to krecenie w glowie, nie wiem czy to ze zmeczenia czy moze cos innego. Czy tez macie takie dolegliwoci?


Takie naciąganie i ciągnięcie to może być zabawa Twojego maleństwa pępowiną. Jeżeli mniej więcej w tym miejscu masz ułożone łożysko, to dzidzia może bawić się i chwytając rączką ciągnąć pępowinę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
no wiesz ostatnio jak sobie sisiałam to tak z ciekawosci wzielam lusterko jak skonczylam i patrze a tu juz taka duze wejscie mi sie zrobilo 🤪 nie na 2 prawie no na półtora gdzieś..


Hehehe...to normalne...macica się rozrasta i masz pwiększone wejście pochwy...ale rozwarcia szyjki nie sprawdzisz sama, bo jest w środku i nie widać tego tak z zewnątrz :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
cześć dziewczyny! widzę że już każda z nas jest zmęczona ciężarem brzuszka - nie wiem czy Was pocieszę ale to już niedługo!Damy radę w końcu my ciężarne musimy się wspierać 😁

wczoraj w poczekalni do lekarza była mama z 3-4letnią dziewczynką, historia wczorajsza więc prawdziwa 😁 🤪

"Mamo zobacz jaki ta Pani ma duży brzuch, Pani ma dzidzusia w brzuszku, wtrącam się i mówię mam mała dziewczynkę w brzuszku. Mamo to ja też byłam kiedyś u Ciebie w brzuszku?tak byłaś. A widziałam Twoje kości?tak widziałaś. A one mnie kłuły? śmiech mój i mamy 😁 po chwili zamyślenia a ja w domu też mam małego dzidziusia 🙂 ale ten dzidzuś jest plastikowy. Nie prawda on jest prawdziwy ja go urodziłam w małym szpitalu 🤪 🤪 🤪 🙃 🙃 "

Normalnie z mężem cała drogę powrotną do domku się smialiśmy


Hahaha, ale fajna historia...widać mała ma bujną wyobraźnię 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Witam Was wtorkowo! 🙂
Co do zawrotów głowy, to również je czasem mam, nagle pojawiaja się ni z stąd ni z owąd ale przechodzą. Dziś mineła Nam nocka naprawde fajnie, w sumie sie wyspałysmy 🙂 tylko minus taki ze brzuch niemiłosiernie swędzi no i te krostki.. no i godzina 9rano skurcz łydki .. ehh 😞 płakała i biłam się w nogę byłam tak besilna że nawet nie mogłam jej wygiąć tak jak powinnam zeby puściło, no a teraz to mam zakwasy na łydce.. ehh

Teraz zmykam na sniadanko (bo od godz leze w lozeczku jeszcze) u mnie jedna godzina do tyłu 🙂

Też miałam takie problemy z łydkami i to jużdawno, ale znalazła m na nie sposób... jak tylko czuje lekki ból i że łydka sięnapina, to od razu biorę całą stopę do góry ( przyciągam palce do góry, jakbym chciała dotknąć piszczela) i skurcz przestaje mnie brać, a jak już wezmę, to ten sam sposób i ból przechodzi... czasem też jużtak jest napięta noga, że nie dam rady stopy podnieść, to robię to rękami i przechodzi...spróbuj...polcam, mi bardzo pomogło...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mamamaliszka napisał:

Takie naciąganie i ciągnięcie to może być zabawa Twojego maleństwa pępowiną. Jeżeli mniej więcej w tym miejscu masz ułożone łożysko, to dzidzia może bawić się i chwytając rączką ciągnąć pępowinę 😁

jee ale fajnie ze to napisałaś hehe od razu mi jakos tak lepiej:P jezeli to moze przez takie cos bolec az przyjemniee 🙂 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Wiecie 3cm szyjki to jeszcze nie jest źle! nie kazał leżeć na szczęście,ale uważać na siebie i nie przemęczać się.Myślę,że biorąc tą nospę też dużo da bo nie będzie przynajmniej skurczy.

Ale wiecie co normalnie jak lekarz zaczął mi mówić,że jak przyjdę następnym razem tzn. 1 grudnia da mi skierowanie na ostatnie już badanie krwi czyli wr itd to ja mówię do niego już ostatnie? on mówi,że mogę jeszcze zrobić po 36tyg.i między czasie rodzić! 🤪 Boże jak to blisko..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witajcie kochane...
JA zaraz biorę się za gotowanie obiadku...chociaż nie wiem czy się nie położyć od wczoraj się źle czujemy i to bardzo a do lekarza dopiero 1 grudnia (tak jak ty mycluod)
coraz bliżej do rozwiązania. Ja tez już torbę mam spakowaną ale jeszcze tylko kilka rzeczy dorzucę jak trzeba będzie jechać do szpitala mam zapisane na kartce i przypięte na lodówce żeby nie zapomnieć 😉)chciałabym już małego przytulić do siebie 😉))) i strasznie jestem ciekawa tego pierwszego uczucia po porodzie!

Pozdrawiamy 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...