Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Mamusie 🙂


MY PO SZCZEPIENIACH 🙂
KSAWCIU JEST NAJDZIELNIEJSZYM MĘŻCZYZNĄ MOJEGO ZYCIA 🙂
AŻ SIĘ POŁOZNA ŚRODOWISKOWA ZDZIWILA ZE ZE SZCZEPIEN WRACAMY BO MALY NIE PLACZE!
MOJ MALY BOHATER!!!
WAŻY 4900 !!! TAK JAK GO ZWAZYLAM W DOMU!!! [wypisowa mial 3190], głowa plus 4 cm w obwodzie, KLATA ...5 CM WIĘCEJ!!! 😉 😎
🤪

GUNIA - MY UŻYWAMY PIELUCH 2 JUŻ OD OK 2 TYGODNI - PAMPERSIKI BO PO WIELU PRÓBACH ONE JEDNAK NAM NAJBARDZIEJ SPASIŁY.

CO DO GOŚCI - JA SIE WCZORAJ WYMIGAŁAM OD JEDNEJ WIZYTY BO SIĘ WPROSILI A JA ZA NIMI NIE PRZEPADAM A DODATKOWO BYŁAM MEGA WUR..I NA MĘŻA I NA DZICKO BO MI OBAJ DALI WCZORAJ W KOSC I NIE MIALAM OCHOTY NA POGADUCHY...POZA TYM STERTA PRASOWANIA, JA WLOSY TŁUSTE ZE HEJ, OBIAD DO UGOTOWANIA, JESZCZE MUSIALAM ISC NA ZAKUPY A LUDZIE TO MYSLA ZE DZIECKO CALY CZAS SPI I TRZEBA JE TYLKO NAKARMIC I CHCIELI "DLUZEJ POSIEDZIEC W KONCU" NO MASAKRA..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Cześć mamy ! - nareszcie mogę do was zajrzeć bo mały nie daje mi chwili dla siebie 🙂
Jakie u nas dziś ciepełko i słoneczko to normalnie szkoda siedzieć w domku ale chyba nie wyjdziemy bo Michał kaszle i kicha i się boje z nim wyjść. Kupiłam wczoraj w aptece tą Fride -jakie zdzierstwo z tego ! Za kawałek plastiku i rurki 29 zł ! Ale chociaż lepiej się wyciąga te smarki od tych gruszek. Co do chrzcin mamy już chrzestną! 🙂 Wreszcie bo zapomniałam wam kiedyś napisać że mąż był z miesiąc temu u siostry i coś zagadał że chrzestną zostaniesz czy coś w tym stylu a ona od razu że ma już jedną siostrzenice i zmienia temat no to ja dziękuje..dziecku się nie odmawia ale cóż,chcieliśmy ją na chrzestną bo jest młoda ma 26 lat. Ale łaski bez zadzwoniłam wczoraj do mojej siostry i ona się zgodziła jest po 30-stce ale chociaż się ucieszyła.
A chrzest planujemy 4 albo 5 kwietnia i zamierzam dać księdzu ok. 100-200 zł co mu będę nawalać niech „zarobi” na czymś innym hehe. A co do pieluch ja używam 2 od początku i są dobre 🙂
Śliczne maluszki z tych styczniowych dzieciąteczek !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Gunia my też pieluch 2 używamy juz od jakiś dwóch tygodni. Bo 1 niby nie za małe ale 2 jak dla mojego obrzartuszka są akurat 😉
Jagódka co Ci powiedzieli na uczulenie Ksawcia?? Przepisali Ci coś?? Ja tą maścia posmarowałam Piotrusia tylko dwa razy i prawie wszystko zeszło więc juz go nie smaruje. Mam nadzieje ze się znowu nie pojawi..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pinacolada ja mam wrażenie ,że Lenka już jest bardzo duża,że zaraz zacznie siadać 🤪 jeszcze jak ją ostatnio ubrałaś w tuniczke to już bym jej dała pół roku.Moja nie jest pulchna aż tak,ale długa jak nie wiem co..patrzę na nią i zastanawiam się jak ja ją urodziłam 🤪 będzie wysoka kobieta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny a jak to jest z tymi szczepionka??? sama muszę sobie kupić w aptece czy poprostu zapłacić w przychodni?? ja chce tą 5 w 1.

My dzis werandowałysmy się z córcia ponad godzinę na balkonie 🙂 teraz mała nadal spi w wózku a ja odpoczywam 🤪 🤪 poszłabym z nia na spacer ale nie mam klucza do wózkarni a tego wózka spowrotem na 4 piętro nie wtacham.... ale tatus ma dzis dorobić klucze wić może jutro pojdziemy "na miasto" 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał:
Gunia my też pieluch 2 używamy juz od jakiś dwóch tygodni. Bo 1 niby nie za małe ale 2 jak dla mojego obrzartuszka są akurat 😉
Jagódka co Ci powiedzieli na uczulenie Ksawcia?? Przepisali Ci coś?? Ja tą maścia posmarowałam Piotrusia tylko dwa razy i prawie wszystko zeszło więc juz go nie smaruje. Mam nadzieje ze się znowu nie pojawi..



JUSTYNKO, zmieniamy melko na BEBILON PEPTI I NARAZIE PRÓBUJEMY BEZ ZAGESZCZACZA.
CO DO WYSYPKI - powiedziala ze narazie masci nie przepisuje bo one sa ze sterydami zbyt silne i daje sie je dopiero w 4 czy ewent. 5 mies.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to uczulenie moze tez byc atopowym zapaleniem skóry ale to sie zobaczy. Zmienimy mleko i zobaczymy. Te krotki moge smarowac ewent. ATOPERALEM, EMALIUM a polozna doradzila zeby woda z OILATUM przed kapiela przetrzec buzie lub ewent. ta oliwa z oliwek.
Co do ulewania musimy zawiezc skierowanie do dziecego szpitala w prokocimiu w krk a oni ocenia czy juz czy jeszcze nie trzeba robic specjalistycznych badan przelyku. Nasz o tyle dobrze ze super ekstra przybiera na wadze wiec nie ma az tak duzego problemu z tym ulewaniem


Dzisiaj przychodnia byla pelna!!! przed nami jakies 10 maluchow - masakra! a Ksawciu caly czas spal u mnie na rekach! szok jaki grzeczny 🙂

Płakusiał tylko przy ukluciu ale dostal smoka i spokój 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaa i oczywiscie zrobilam awanture ze hej 😎
Meza prosilam ale on zbyt delikatny 🙃 nie chcial wioski robic a ja zaczelam sie drzec i zaraz szybciutko nas poprosili.
Wyobrazcie sobie my tam 2 godziny w dusznej poczekalni z małym brzdacem a pielegniara wyczytywala nazwiska ktore dopier oco przyszly - okazalo sie ze ta z rejestracji wchodzi do lekarki, rzuca jej na stol ksiazeczki swiezo zarejestrowwnych dzieci no i te potem biora karte z brzegu czyli ostatnia i wzwywaja po nazwisku!!! no myslalam ze mnie trafi! wydarlam sie tam, zadyme mala zrobilam z mezem ale nie swoim 😉 i okazalo sie ze dawno powinnismy wejsc bo przed nami przyjela z 4 dzieci ktore byly pozniej :/ 🤢 🥴
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poczekalni zaczepila mnie jedna mama - pytajac personalnie o Ksawcia - okazalo sie ze to ta kochana babeczka z karetki ktora wiezlismy kiedys Ksawcia do szpitala 🙂 🙂 🙂 pogadalysmy [nawiasem mowiac powiedziala mi ze strasznie schudlam od tamtego razu] :P 😎 😎 😎
To samo mi powiedziala dzis lekarka kiedy rozmawialysmy o tych moich nadcisnieniach i obrzekach - stwierdzila ze pieknei schodzi bo nie jestem juz taka nalana :P:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Piszecie o szczepieniach, to jeszcze przed nami, idziemy po 10 marca i też chcę kupić tą 5w1. Czy trzeba mieć receptę?

No wracając do pieluch Wasze maluszki są starsze :P moja z tych koncowych styczniowych bobasków 🙂 Mam jeszcze w domu trzy paczki 1, po ich zużyciu przejdziemy na 2. Używam Huggies, są chłonne i nie mamy uczulenia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gunia - mi brakuje jakies 4-5 cm 😉

Nie, nie musisz miec recepty - nie boj sie! - wchodzisz do gabinetu a oni od razu Ci proponuja te platne bo lekarze od koncernow farmaceutycznych dostaja za to drogie prezenty 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku, dostalam wlasnie smska od meża ktory musial wrocic do pracy - napisal ze mamy bardzo dzielnego synka i ze jak go trzymal za raczki przy szczepieniu i on zaczal plakac to..jemu tez łzy połyneły...bo jak widzi jak Ksawciu cierpi to jego tez boli bardzo...
a ja nawet nie zauwazylam [i nie plakalam] 🤢
Matko, jakiego mam wrazliwca za meza 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:

Ogolnie boje się że moj pokarm nie jest wartosiwocy i mam wrazenie ze młoda jest wiecznie głodna hehe ale to chyba moja Fobia!:P


Oj Syla Syla oczywiście, ze to TWoja fobia :P pokarm mamy jest najbardziej wartościowy i przystosowuje się do potrzeb dziecka... wiec to raczej potrzeba ssania, a nie ciągły głód !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
>SyLa1205 napisał:


Czy wedzonego nie mozna jesc, jak karm sie piersią? kurde zjadlam jajecznice z wedzonym mieskiem z żeberek, wczoraj i chyba mała sie uczuliła.


Ja jem wędzone i nic Sebkowi nie jest od tego...


moja córcia po wędzonym jest bardzo niespokojna i męczą ja baki i kupa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć kochane 🙂
co do chrzcin to my chyba max 100zł damy, koleżanka 2lata temu chrzciła i ksiądz jej powiedział 50zł więc mam nadzieję, że przez ten czas dużo stawki nie podniósł 🙃

co do wędzonego to zależy od maleństwa ale niby nie powinno się jeść bo w dymie wędzarniczym jest dużo bardzo szkodliwych substancji, dlatego też matki karmiące i dzieci do 5roku życia nie powinny jeść nic wędzonego 🤪 (coś zostaje po studiach 🙃 )

Jagoda a czym i dlaczego smarować miejsce szczepienia? tak jest w tej 6w1? mi nic takiego nigdy nie mówili 🤢
Gunia Helenka śliczniusia 🙂
Misiamamy i Aniołku moja niuńka też coraz bardziej lubi spać na brzuszku - lepiej wtedy układ pokarmowy pracuje 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
a i jutro będziemy wiedzieli ile Maja wazy bo położna ma przytachać do nas wagę 🙂

Pinacolada jak wyglądała pupcia Lenki jak zaczęła jej się odparzać od chusteczek? Bo u Majki są takie czerwone krostki - mąka ziemniaczana na nie nie pomaga, krem na odparzenia z nivea też nie 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...