Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

justyna_malutka napisał:
my właśnie wróciliśmy od lekarza. Piotruś dostał maść ze sterydami;/ mam kąpać go w krochmalu 2xdziennie a ja moge jeść tylko ryż z piersią a najlepiej tylko ryż bo tylko on nie uczula! I powoli wprowadzać do diety inne jedzenie i zobaczymy na co jest Piotruś tak uczulony;/ Nawet marchewki mi nie wolno;/



Justynko, mnie wszyscy przestrzegali przed sterydami..
zeby sobie nie pozwolic tego przepisac.

ten krochmal...slyszalam tez o tym, ale pojutrze idziemy na wizyte kontrolna i szczepienia to zobaczymy co lekarka powie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Misiamamy DZIEKKUJE musze tylko wychaczyć tutaj Glukoze i napewno to zrobie..

JAGODA dziekuje za instrukcje 🙂 nie mam nikon mam sony ale mam te funkcje co piszesz:P

Moje dziecko jest jakos bardzo niespokojne kolejny dzien, ale nocka byla okej. Eh dzis dałam jej znowu mleko bo w przeciagu godziny dwa razy oproznila mi dwa cycyki potem wyciagla 90ml mlekaa i po jakims czasie zwymiotowala to, normalnie wymitowala jak my dorosli.. jezu mi sie płakac chcialo.. ehh nie wiem co jest grane chyba za duzo zjadla raz po tym jak wyrzygala dalam jej tylko 40ml i bylo okej a teraz znowu zwrocila całą treść żołądka..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos wyjatkowy sliczna pyzunia a podziwiam cie zupka jarzynowa hehe moja ma bole brzuszka i pewnie jak skonczy 5m to bede sie bala jej cos dac nowego heeh 🙃

DUSIA- łaadnie haha ale dokladnie czego nie zrobi matka dla swojego dziecka! 🙂

JUSTYNKO- biudlkooo TY! ale bedzie dobrze dasz sobie rade cierpliwosci życze! ja mam isc na wizyte w czwartek ale sie powaznie zastanawiam i chyba najpierw wybiore sposob od Misiamamy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:



Justynko, mnie wszyscy przestrzegali przed sterydami..
zeby sobie nie pozwolic tego przepisac.

ten krochmal...slyszalam tez o tym, ale pojutrze idziemy na wizyte kontrolna i szczepienia to zobaczymy co lekarka powie.



Jagódka ja nie mam wyjścia. Wiem ze to nie jest dobre dla takiego maluszka ale co ja moge na to poradzic. DOstał maść z najmniejszą ilościa sterydów i mam odstawić jak tylko zacznie to znikać. A Piotruś wyglada strasznie. Cały w czerwonych krostkach i swędzi go strasznie bo nawet bidulek spac nie moze. Cały czas jest rozdrażniony.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny!
Ja wczoraj przeżyłam horror! Przystawiłam małą do cycka, a ona ostatnio już chyba go nie lubi 😞 , strasznie się przy nim denerwowała i wściekała aż się tak zakrztusiła, że przestała na chwilę oddychać! Myślałam że umrę! Przewróciłam ją do góry nogami i klepałam po plecach aż jej wszystko nosem wyleciało. Ona nawet nie zdążyła zapłakać, odechciało jej się jeść i odrazu zasnęłą.
Poprostu szok! Jak zobaczyłam ją taką nieoddychającą myślałam że oszaleję! 😞 😞 😞

Z tego co pamiętam niektóre z was też miały takie akcje, może powinnam iść z nią do lekarza? (Ale z nią widzę że wszystko jest ok.)

To wczorajsze zdarzenie uświadomiło mi że już nie mogłabym bez mojej Lenusi normalnie żyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorkiem
pinacolada wyczytałam,że twoja mała spała dziś jak zabita,to tak jak moja,ucieszyłam się bardzo.Małgosia spała od 21 do 5 rano(8godzin)dostała flaszkę i spała znów do 8.40 no i potem jeszcze na spacerku od 14 do 17.30 super.Piszę tak bo jestem chora i tatuś musi się lalunią zajmować.Ja ją tylko przebieram na kolanach i robię mleczko.
Wyobrażcie sobie,że przewiało Mnie i ból taki jak przy porodzie,jakaś masakra,jestem na zastrzykach-żeby możliwie szybko wrócić do formy.Strasznie ubolewam 😞 bo nie mogę jej w ogóle nosić,taki ból 😠i muszę prosić babcie o pomoc.No i na dodatek złapało mnie jeszcze przeziębienie,jak nie urok to sraczka 🤢

Jutro idę z Małgosią na szczepienia,już się boję jej płaczu 😞 no i w końcu się dowiem ile waży 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

agab napisał:
Cześć dziewczyny!
Ja wczoraj przeżyłam horror! Przystawiłam małą do cycka, a ona ostatnio już chyba go nie lubi 😞 , strasznie się przy nim denerwowała i wściekała aż się tak zakrztusiła, że przestała na chwilę oddychać! Myślałam że umrę! Przewróciłam ją do góry nogami i klepałam po plecach aż jej wszystko nosem wyleciało. Ona nawet nie zdążyła zapłakać, odechciało jej się jeść i odrazu zasnęłą.
Poprostu szok! Jak zobaczyłam ją taką nieoddychającą myślałam że oszaleję! 😞 😞 😞

Z tego co pamiętam niektóre z was też miały takie akcje, może powinnam iść z nią do lekarza? (Ale z nią widzę że wszystko jest ok.)

To wczorajsze zdarzenie uświadomiło mi że już nie mogłabym bez mojej Lenusi normalnie żyć.


Koniecznie wezwij lekarza. To jest bardzo niebepieczne i lekarz musi ja osłuchac - najpierw zaraz po zakrztuszneiu - ale z tego co piszesz est juz za pozno - wiec kolejne powinno byc za tydz bo wtedy ewent. cos sie zacznei dziac w plucach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniolku kochana wracaj szybko do zdrówka!!!
Agab my mamusie tak mamy, że bez tych naszych serduszek nie potrafiłybyśmy egzystować!
Syla u nas spada poziom bilurbiny bez glukozy, pytałam się położnej czy mam małą poić ale stwierdziła, że nasz poziom 12,9 nie jest aż tak wysoki żeby Majka sobie z nim nie poradziła. Więc czekam i trzymam kciuki żeby sobie mała dała radę 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej
widze ze nie tylko ja jutro bede przeżywac horror szczepienia 🙂 moje słoneczko ani razu nie płakała w szpitalu a jej 3 razy krew pobierali, może i jutro bedzie bez płaczu 🙂

tzn ona może nie zapłacze ale ja napewno się porycze, w szpitalu ile razy nawet jej sprawdzli poziom cukru i widziałam krew na paluszku to ryłam jak głupia ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi85 napisał:
Cześć mamusie 🙂 nie było mnie przez weekend i musze 45 stron nadrabiać 🤪

Przeczytałam wszystko, ale już się zakręciłam kto co pisał... 🤔

Więc składam tylko Jagodzie zaległe życzenia urodzinowe ;p


Dziekuje! 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ojej, jestem padnieta.

Ciezki dzis dzionek był. lenka malo spała a i teraz nie mogla zasnac. swedzi ja ta wysypka (niby tradzik) na twarzy i bidulka pociera buzka o co sie tylko da. dałam jej w koncu fenistil - moze jakos noc przetrzymamy a jutro ma wpasc połozna i jak nic nie zaradzi to w piatek przy szczepieniu mam nadzieje ze dostaniemy w koncu jakas masc na to cholerstwo 😠

ktos wyjatkowy - szalejesz - dopieroco sie uzalałas nad lenka ze ma straszne kolki a dzis eksperyment z zupą jarzynową? Nawet gdybys Ty zjadała (a przeciez karmisz) to nie zdziwiłabym sie ze malutka cierpi a Ty jej do "pyszczka" dałas odrobine??? Kobieto, wyluzuj.Po co Ci to! Na eksperymenty przyjdzie czas!

Spadam bo ledwo zyje.
do jutra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc mamusia

u nas no ehhhhhh jaka noc nie śpimy od 3:32 kolki płacz i wogóle twardy brzuszek katastrofa teraz moja dziewczynka usneła zjadła 2 cyce 80 ml mleka i 30 wody zaraz musze ją ubrac i musimy jechać pozałatwiać rzeczy na chrzciny och ciezko było dzis w nocy ciezko

ktoś wyjątkowy dziewczyno co ty robisz zniszczysz dziecku żoładek ona nie ma na tyle enzymów żeby strawic zupe!!!!!!!! oszalałaś ? przecież ona jest za malutka! na dawanie dziecku pokarmu na smak przyjdzie czas nie kombinuj! jak myślisz dlaczego dzieci tak małe jedzą tylko mleczko?????.... bo tylko to mogą strawic !nie świruj chyba że chcesz jej zniszczyć zołądek a sobie sprezentować horror i nieprzespane noce i dnie pomyśl troche !

przepraszam że tak ostro ale tak mnie wkurza jak ktos testuje swoje fanaberie na dziecku możesz sie na mnie obrazić zdania nie zmienie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
No że byś wiedziała moniś 😉

Ja dziś moją małą ubrałam na marynarza 😁 😁


I dałąm jej malutka łyżeczkę zupy jarzynowej hehe jak byś cie widziały jej mine 🙂 🙂
Ale jej smakowało 😁

No ale nie mogłam jej dać więcej ;p


zupa jarzynowa????
rety, zaskakujesz mnie swoją odwagą, najpierw leki teraz zupa???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agab napisał:
Cześć dziewczyny!
Ja wczoraj przeżyłam horror! Przystawiłam małą do cycka, a ona ostatnio już chyba go nie lubi 😞 , strasznie się przy nim denerwowała i wściekała aż się tak zakrztusiła, że przestała na chwilę oddychać! Myślałam że umrę! Przewróciłam ją do góry nogami i klepałam po plecach aż jej wszystko nosem wyleciało. Ona nawet nie zdążyła zapłakać, odechciało jej się jeść i odrazu zasnęłą.
Poprostu szok! Jak zobaczyłam ją taką nieoddychającą myślałam że oszaleję! 😞 😞 😞

Z tego co pamiętam niektóre z was też miały takie akcje, może powinnam iść z nią do lekarza? (Ale z nią widzę że wszystko jest ok.)

To wczorajsze zdarzenie uświadomiło mi że już nie mogłabym bez mojej Lenusi normalnie żyć.


kurcze co za okropieństwo, współczuję co musiałaś przeżywać.
mi dziś Weronika po porannym karmieniu, kiedy nosiłam ją do odbicia, chlusnęła przez ramię jakieś 30ml mleczka, i wystraszyłam się co nie miara, a co dopiero brak oddechu. nawet nie chcę o tym myśleć. pamiętam jak kilkakrotnie w szpitalu Weronika z nerwów i płaczu zanosiła mi się kiedy próbowała chwycić pierś i jej nie wychodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
jagoda pinacolada- włąsnie czytam sobie gazete świat kobiety oglądam strone po stronie i na co trafiłam???? 49sztuczek jak wyglądać młodziej po 30. urodzinach 🙃 🙃 🙃 🙃 🤪 🤪 🤪 🤪 jak o tym już w gazetach piszą to widze że nie bedzie łatwo utrzymac mlodość 🙂ale z dugiej strony w końcu znaleźli 49 sztuczek 🙂 wiec może sie uda 🙂 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kochane własnie uświadomiłam sobie że przez ten poród zaczełam jesc zdrową żywnośc jak nigdy...
w życiu tak nie jadłam
ciemny chlebek gotowane miesko brokuły i inne warzywa na parze sok z buraka otreby przenne owoce i herbatki laktacyjne woda nie gazowana i do tego kawa zbożowa z mlekiem sojowym z wapnem i lecytyną oraz wapno na kości dodatkowo Boże co sie ze mną stało a gdzie hamburgery fryty mrozonki smazone kotlety sosy kremy i ciasta makowe ... 🙂 ale jaja ale powiem wam dobrze sie po tym czuje i nawet to zaakceptowałam bo polubić otrebów z wodą sie nie da 🙃 a jak u was z dietą ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
ojej, jestem padnieta.

Ciezki dzis dzionek był. lenka malo spała a i teraz nie mogla zasnac. swedzi ja ta wysypka (niby tradzik) na twarzy i bidulka pociera buzka o co sie tylko da. dałam jej w koncu fenistil - moze jakos noc przetrzymamy a jutro ma wpasc połozna i jak nic nie zaradzi to w piatek przy szczepieniu mam nadzieje ze dostaniemy w koncu jakas masc na to cholerstwo 😠

ktos wyjatkowy - szalejesz - dopieroco sie uzalałas nad lenka ze ma straszne kolki a dzis eksperyment z zupą jarzynową? Nawet gdybys Ty zjadała (a przeciez karmisz) to nie zdziwiłabym sie ze malutka cierpi a Ty jej do "pyszczka" dałas odrobine??? Kobieto, wyluzuj.Po co Ci to! Na eksperymenty przyjdzie czas!

Spadam bo ledwo zyje.
do jutra



Pinacolada - a czy ona ma tą wysypke tylko na twarzy???
jak ona wyglada?
Nasz jest nie do zniesienia od ok 3 - 4 dni. i nie wiem czy dlatego ze znowu zaczal ulewac, czy dlatego ze odstawilismy mu wszystkie leki na brzuszek i kolki czy dlatego ze go wysypka swedzi 😞
zmienilam proszek, zmienilam kosmetyki i nic - jest coraz gorzej.
Ja wczoraj mialam kryzys - juz mi rece opadaja. nic nie pomaga -caly czas marudzi - nosze go bujam i nic, ciagle placze 😞 a juz byl taki kochany spokojny..a teraz nawet z misiami nie chce gadac 😞
Ta wysypka na buzi u nas jest bardz osucha-takie skorupy doslownie. masa czerwonych krost i plamek wokolo nich i jak sie patrzy pod swiatlo to to jest takie wypukle jak wlasnie skorupa. cala skora na buzi zaczela mu sie luszczyc i schodzic 😞
Na brwiach ma wielkie czerwone plamy z krostami, schodzaca skore i takie zolte strupki-podobno zaschniety zluszczony naskorek i trzeba to zdrapywac po naoliwieniu...
Ze skora glowy sobie poradzilismy i juz sie tak nie luszczy- wyczesalam,ale te brwi sa gorsze albo takie samo 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie bylismy w sobote pryw. u ordynatora oddzialu dzieciecego zeby zobaczyc czy to skaza i on nie potwierdzil i powiedzial tylko tyle zeby unikac jak ognia tego mleka dla alergigow bo to jest silna chemia... 😞

JA OSZALEJE!!!!! on non stop placze!!! juz nie wiem co robic non stop rycze albo dre sie na meza juz nie mam sily!!!! 😞 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...