Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
słuchajcie bylismy w sobote pryw. u ordynatora oddzialu dzieciecego zeby zobaczyc czy to skaza i on nie potwierdzil i powiedzial tylko tyle zeby unikac jak ognia tego mleka dla alergigow bo to jest silna chemia... 😞

JA OSZALEJE!!!!! on non stop placze!!! juz nie wiem co robic non stop rycze albo dre sie na meza juz nie mam sily!!!! 😞 😞 😞 😞

Jagoda nie martw się! Dasz rade... pojedź może do przychodni do lekarza, jak ma skazę białkową to nie może jeść normalnie, bo cały czas mu coś będzie, bo po prostu nie toleruje produktów mlecznych i wtedy musisz je odstawić... a jak lekarz na skazę białkową powiedział Ci tylko, że nie masz dawać mleka dla alergików, to chyba jakiś dziwny jest...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
misiamamy napisał:
kochane własnie uświadomiłam sobie że przez ten poród zaczełam jesc zdrową żywnośc jak nigdy...
w życiu tak nie jadłam
ciemny chlebek gotowane miesko brokuły i inne warzywa na parze sok z buraka otreby przenne owoce i herbatki laktacyjne woda nie gazowana i do tego kawa zbożowa z mlekiem sojowym z wapnem i lecytyną oraz wapno na kości dodatkowo Boże co sie ze mną stało a gdzie hamburgery fryty mrozonki smazone kotlety sosy kremy i ciasta makowe ... 🙂 ale jaja ale powiem wam dobrze sie po tym czuje i nawet to zaakceptowałam bo polubić otrebów z wodą sie nie da 🙃 a jak u was z dietą ???


Ja jem wszystko oprócz cytrusów, rzeczy kiszonych i wzdymających (fasola, groch itp.) oraz mniej przyprawiam 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

megi ja go nie kamie piersia.
Dziewczyny ja wyladuje w wariatkowie, wszystko mi z rak leci a on sie od 7.00 drze i drze i drze i drze i drze i drze i drze a ja juz nie moge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ile mozna sie drze!!!???

Maz dzwonil do naszej lekarki no i jutro mu sie przyjrzy bo i tak idziemy na szczepienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio napisał:
ktos__wyjatkowy_ napisał:
No że byś wiedziała moniś 😉

Ja dziś moją małą ubrałam na marynarza 😁 😁


I dałąm jej malutka łyżeczkę zupy jarzynowej hehe jak byś cie widziały jej mine 🙂 🙂
Ale jej smakowało 😁

No ale nie mogłam jej dać więcej ;p


zupa jarzynowa????
rety, zaskakujesz mnie swoją odwagą, najpierw leki teraz zupa???


Nie wiem czy to można nazwać odwagą... nie chce nikogo obrażać, ale raczej głupotą... tym można nieodwracalnie zniszczyć dziecku żołądek... co z tego, że tylko łyżeczkę...dla takiego malucha łyżeczka to dużo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
megi ja go nie kamie piersia.
Dziewczyny ja wyladuje w wariatkowie, wszystko mi z rak leci a on sie od 7.00 drze i drze i drze i drze i drze i drze i drze a ja juz nie moge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ile mozna sie drze!!!???

Maz dzwonil do naszej lekarki no i jutro mu sie przyjrzy bo i tak idziemy na szczepienia.


Heh..ja zaspana jestem strasznie...zamuliłam... będziesz musiała mu mleko zmienić chyba na inne...a jak nic nie da to na to dla dzieci uczulonych...co z tego, że jest sztuczne, jak mały teraz strasznie cierpi i skaza białkowa tak sobie sama nie przejdzie...a ono pomoże...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
megi ja go nie kamie piersia.
Dziewczyny ja wyladuje w wariatkowie, wszystko mi z rak leci a on sie od 7.00 drze i drze i drze i drze i drze i drze i drze a ja juz nie moge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ile mozna sie drze!!!???

Maz dzwonil do naszej lekarki no i jutro mu sie przyjrzy bo i tak idziemy na szczepienia.


Jagódka Ty naprawde lec do lekarza i to nie jutro a dzis! Piotrus tez tak miał. Tylko ze ona mial wysypke na całym ciele! Jedyne miejsce nie ssypane to czoło. Dziś po tej maści skórka jest inna. Co prawda jeszcze wszystko nie zeszło ale chociaz nie jest ogniście czerwona. Boje sie mu tylko policzków smarować bo tez ma to na policzkach ale moze raz dziennie??Bo to w koncu sterydy, w małej dawce ale zawsze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A zapomniałam wam napisać.. w weekend byliśmy u rodziców na imieninach i weszłam w moje wizytowe spodnie 🤪 🤪 🤪 teraz zostało tylko "trochę" brzucha do zrzucenia 😉 chociaż zapięcie jest na wysokości brzucha i się zapiełam, ale fałdka jeszcze jest :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał:
Jagoda80 napisał:
megi ja go nie kamie piersia.
Dziewczyny ja wyladuje w wariatkowie, wszystko mi z rak leci a on sie od 7.00 drze i drze i drze i drze i drze i drze i drze a ja juz nie moge!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ile mozna sie drze!!!???

Maz dzwonil do naszej lekarki no i jutro mu sie przyjrzy bo i tak idziemy na szczepienia.


Jagódka Ty naprawde lec do lekarza i to nie jutro a dzis! Piotrus tez tak miał. Tylko ze ona mial wysypke na całym ciele! Jedyne miejsce nie ssypane to czoło. Dziś po tej maści skórka jest inna. Co prawda jeszcze wszystko nie zeszło ale chociaz nie jest ogniście czerwona. Boje sie mu tylko policzków smarować bo tez ma to na policzkach ale moze raz dziennie??Bo to w koncu sterydy, w małej dawce ale zawsze


Justynko, nie ma jak dzis bo maz nie moze sie zwolnic bo dzisiaj jest sam a poza tym lekarka jest do 11.00 :/
ale co do tej wysypki - to tak jak Twoj Piotrus - tylko czubek glowy i czolo nie jest zasypane tym syfem:/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:


Justynko, nie ma jak dzis bo maz nie moze sie zwolnic bo dzisiaj jest sam a poza tym lekarka jest do 11.00 :/
ale co do tej wysypki - to tak jak Twoj Piotrus - tylko czubek glowy i czolo nie jest zasypane tym syfem:/


A nie możesz wezwać lekarza do domu??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - to pewnie skaza białkowa zwłaszcza ze wysypka jest na całym ciele. Zostaje wam przejsc na Bebilon Pepti lub Nutramigen bo tylko te mleka nie zawieraja laktozy. A drze sie bo odstawiłas mu wszystkie leki i pewnie go brzuszek boli. Daj mu troszke (2,5ml) Debridatu i założ mu Viburcol - niech sie dziecko nie meczy.
Moja tez cały ranek wyła bo nie mogła kupy zrobic - założyłam jej czopek glicerynowy i wlaneła taka ze nie wiedziałam jak sie do tego zabrac! od pępka po łopatki i kolana była uwalona. Teraz sodko zasneła w kuchni przy szumie wentylatora 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie mam siły czytać waszych postów bo to co się działo u nas wczoraj to już szczyt! była taka ostra kolka,że ja myślałam,że umrę! od 16-01.00 w nocy!!!wezwałam pediatrę bo musiałam wykluczyć inne rzeczy,mała darła się tyle godzin..przerażający krzyk.Lekarz ją zbadał i wszystko ok,więc dał receptę na debridat i kazał podać eferalgan,i inne na uspokojenie.Dopiero po podaniu paracetamolu zasnęła.Czegoś takiego jeszcze w życiu nie widziałam.A teraz nie chce zasnąć od 07.00 ja się zastrzelę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Oj biedne te dzieciaczki wasze! moja sie prezy i ma chyba wzdecia kupki to ona robi, czopki glicerynowe mi przyszly i wczoraj jej dałam na wyprobowanie czy tu chodzi o kupke ze tak sie kreci i wierci ale nie zrobila nie wiadomo jakiej, natomoast ta druga po czopku byla dosc spora. Ja mam dylemat czy mleko mam wartosciowe.. w dzien caly czas siedziala by przy cycku.. a w nocy spi grzecznie.. dobrze ze odpukac nie ma zadnej wysypki, a teraz zasnac nie moze. ILE WASZE DZIECI NIE SPIa W DZIEN?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
>SyLa1205 napisał:
Oj biedne te dzieciaczki wasze! moja sie prezy i ma chyba wzdecia kupki to ona robi, czopki glicerynowe mi przyszly i wczoraj jej dałam na wyprobowanie czy tu chodzi o kupke ze tak sie kreci i wierci ale nie zrobila nie wiadomo jakiej, natomoast ta druga po czopku byla dosc spora. Ja mam dylemat czy mleko mam wartosciowe.. w dzien caly czas siedziala by przy cycku.. a w nocy spi grzecznie.. dobrze ze odpukac nie ma zadnej wysypki, a teraz zasnac nie moze. ILE WASZE DZIECI NIE SPIa W DZIEN?


moja niuńka śpi coraz mniej, w dzień to śpi tak po ok. 30min.,czasami raz dziennie zaśnie na 2 - 3h, często już sobie leży i próbuje gaworzyć, albo marudzi całe dnie:laugh: , nie zasypia już po jedzonku i trzeba ją usypiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
A moja śpi w szumie radia,znalazłam taką stację a właściwie brak stacji haha,może pośpi bo mam dość!

O właśnie podaję też viburcol 1x1.wy też?



O! super stacja! Też muszę taką znależć:laugh: :laugh: .

Viburcol też dawałam, ale na moją nie działa, nie widziałam żadnej różnicy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moja w koncu zasnelaa po ciezkich katuszach! zobaczymy na jak dlugoo..

Agab moja tezz sobie zaczyna gadac 😁:d a najbardziej lubi lezec na przewijaku i patrzec na misiee wtedy to gada pełna gęba hehe

A co jest najpiekniejsze ze z dnia an dzien widze jaka Ona sie kumata robi:P i cwana:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrocilismy ze spacerku, Ksawciu tuz przed oczywiscie ulal i sie zaczal wydzierac ale zapakowalam go do wozka i spoko. zasnal i spi do teraz...ufff...

DZIEWCZYNY - WY PO CAŁYM CZOPKU TEGO VIBURCOLU DAJECIE??? MOJA PRZYJACIOLA WIEM ZE POLOWKE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda80 napisał:
wrocilismy ze spacerku, Ksawciu tuz przed oczywiscie ulal i sie zaczal wydzierac ale zapakowalam go do wozka i spoko. zasnal i spi do teraz...ufff...

DZIEWCZYNY - WY PO CAŁYM CZOPKU TEGO VIBURCOLU DAJECIE??? MOJA PRZYJACIOLA WIEM ZE POLOWKE


Tak cały,takie mam zalecenie od lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to synuś dziś po spacerku 🙂 W ogole po spacerku ma zawsze tak piekna cere ze tylko pomarzyc zeby byla taka caly czas... [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1_brz.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...