Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
ok juz znalazlam Jagoda ... dziekuje Ci za link-a ale w sumie to moze byc wysylka z polski ...wiesz o co chodzi mamusie ktore mieszkaja za granica ale maja stale meldunki w polsce i wysylaja je z polski... zobacze obadam jak co napisze emila czy wysylaja zgranice.
(ale swoja groga to ja mialam kilka prob zakupu ale nikt nie chcial wyslac do mnie 😞 a jak jedna mi sie zdarzyla to za rzecz ktora kosztowala 45zl. koszt wysylko 75zl. i co Ty na to? paranoja) ale warto sprobowac co i jak 🙂)
DZIEKUJE...
FAKTYCZNIE SA ZAJEFAJNE TE ZESTAWY PACZKI ale na pewno nie zniszczone?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
Zauważyłyście dziewczęta, że w KALENDARZU CIĄŻY nie ma w ogole niektorych tygodni??? (18-19 + 26-30)?? i admin nie odpisal mi od wczoraj dlaczego takie braki!?
wieszzz... ja sie nad tym rowniez ostatnio zastranawialam ?? bladego pojecia nie wiedzec dlaczego brakuje kilka tygodni?? tzn ze nic sie nie zmienia w tych tygodniach?? (ironia)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miewam,ale teraz biorę jeszcze czopki dopochwowe bo mam paciorkowca czopki są koloru beżowego więc upławy mam koloru jasno żółtego do takiego stopnia ,że noszę cienkie wkładki jak na okres bo szkoda bielizny 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wydzieliny - to jest ona obfitsza w ciazy i to normalne. Lekarz mi powiedzial, ze jesli nie ma dziwnego koloru i zapachu to jest to zupelnei naturalne, wiec ja nosze wkadki codziennie i sie nie przejmuje. Zreszta robilam cytologie miesiac temu i bylo wszystko OK.
Czopki brazowe - fuj - mialam je! 😉 łokropieństwo!







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DUSIA - no wlasnie, ja staram sie patrzec na to jakie ciuchy sa najmniejsze czy na lato czy na jesien czy na zime.
Nase malenstwa beda musialy miec kombinezoniki - przejrzalam oferte kombinezonow na allegro - boooooshe jakie slodkie!!!! misiunie, zajaczunie 🙃 🙃 🙃 cud miód!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Jagódka dokładnie te czopy są fatalne,ale co zrobić..jak się przypałętała bakteria!jedyny minus czopków to to ,że nie można współżyć;( co do ubranek to faktycznie zaczynamy od kombinezonów.Min.dlatego chcę kupić taki wózek ,którego do gondoli można zapiąć pasy w samochodzie gdyż jakoś nie wyobrażam sobie przewozić noworodka w foteliku podczas gdy dziecko będzie ubrane w grube ubrania i będzie mu niewygodnie,a tak w gondoli więcej miejsca.Niewiele jest wózków,które spełniają te wymogi z tego co ja wiem Chicco oraz Bebecar.

ps.bierzecie jakieś witaminki? mi lekarz przepisał Feminatal 400 z jodem i dobrze się po nim czuje.Polecam można kupić bez recepty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, FEMINATAL 400 jest OK 🙂 ja tez biore.
KUUURCZE, JAKA JESTEM ZŁA!!!!!!!!!!!!!!!! dzwonilam 2 tyg temu do LASERMED w KRAKOWIE tak reklamowanego na tym portalu - i pani kazal mi zadzwonic pod koniec lipca - no wiec dzwonie dzis - a pani do mnie - nie ma miejsc! grrrrrrrrrrrrrrrr







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Tak witaminki biore rowniez
kompleks witamin plus 12 mineralow.
A co do gondoli to masz 100%racje ze lepiej by ciecie bylo w gadali nizeli w foteliku.
No tak cenami lawiruja...
a wlasnie jakie sa ceny:
1)USG 3D a 4D(czy jest jakas roznica poniedzy tym a tym w cenie?)
2)Badan genetycznych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4D TO ruchomy obraz trojwymiarowy (czyli 3D+ruch) a 3D tylko obraz/zdjęcie. Tak mi tu mąż pomaga to wytłumaczyc 🙂 generalnie jak idziesz na badania 3d/4d to to sa te same badania tylko 4 d to jest to co widac w tej samej chwili co dzieje sie w brzuszku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazlam najtansza usluge za 220 pln no ale nie ma miejsc...
Co do gondoli to tez pierwsze slysze i nie sadze zeby gondole mialy atesty! 😲 bylam juz w wielu sklepach, rozmawialam z wieloma sprzedawcami i nikt nigdy nie wspominal o gondoli jako foteliku. Szczerze to nie sadze zeby to moglo byc mozliwe. Wozek MUTSY ktory kupujemy ma opcje fotelika rozkadanego - nazywa sie TRAVELLER PRIMA no i w nim maluch moze LEZEC NA PŁASKO i ma atest. Ale zeby gondola...hmmm no nie wiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz na allegro wózek Chicco i bebecar one mają atest i można przewozić dziecko w gondoli ,którą mocujesz do pasów samochodowych a dziecko ,które leży w środku też jest przypięte specjalną opaską w miejscu bioder,czy brzucha nie wiem dokładnie.Nie ma wiele takich wózków,ja też zastanawiałam się na mutsy,ale mnie bardziej podoba się Quinny buzz,choć nie o podobanie powinno chodzić 🥴 W 100% żaden wózek mi jeszcze nie odpowiada.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
znalazłam conieco o tej gondoli do samochodu.
firma Chicco - Trio 4 me - Gondolę łatwo zamontować na stelażu - służą do tego specjalne uchwyty. Dodatkowym atutem jest możliwość bezpiecznego przewożenia gondoli z dzieckiem w samochodzie (choć oczywiście najbezpieczniej jest w foteliku) dzięki systemowy Car Kit. Są to specjalne pasy służące do mocowania w samochodzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale gondolę też masz przypiętą pasami i dziecko w środku także.Jedyny fotelik jakiś normalny tzn.że dziecko może leżeć a nie półsiedzi ma firma mutsy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
ps. dzwonilam do innego punktu - a tam cena badania genetycznego plus 3d - blisko 400 zl! powariowali! 😠
przyjedz do nas obok Żor w Rybniku jest prywatny lekarz usg 4D kosztuje 200zl razem ze wszystkimi badaniami i lekarz nagrywa plytkę i mi mowili ze mozna jeszcze przyniesc sobie pendrajwa to ci foty dorzuca wszystkie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
z tym fotelikiem to ciekawa spfrawa ale ja jestem ogolnie chyba za takim normalnym ktory mozna rowniez wrzucic na stelaz, wiecie jade gdzies wrzucam tylko rame wozka do bagaznika i fotelik z dzidzia na siedzenie jest miejsce w wszedzie moge zabrac wozek 😉 i nie meczyc sie z noszeniem dzidzi 🙂 🙂 🙂
co do wozka to ja juz zglupialam bo coraz wieksze mam wymagania a tych wozkow jest od groma ale jeden nie ma tego drugi nie ma tego a gdy ma juz wszystko to mi się daszek nie podoba hehe:P no i tak to wyglądaa 😉

p.s hmm dostalam oklaska hehe tylko nie wiem od kooogoo:P:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
tu macie linka do głownej strony ich kliniki 😉
http://www.liftmed.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=78

oferują tez wiele innych rzeczy;D wiecie medycyna estetyczna 😉
a ponoć bardzo mily ginekolog, jak dzwoniłam to ta Pani(żona lekarza) była przemiłaa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syla, z tymi Zorami to nie glupi pomysl bo obecnie mieszkam blizej slaska niz krakowa wiec moze...tylko moi rodzice chcieli byc a oni musieliby z Krakowa..
Co do fotelikow- ja mam podobne zdanie jak Syla. Tez jestem za tradycyjnymi fotelikami - bezpieczniejsze dla dziecka i dla nad wygodniejsze
Co do wózkow ogolnie to tez zgadzam sie z Syla. Jak juz jakis jest super i wychodzi na prowadzenie to nagle inny wozek ma cos fajniejszego np. wieksza spacerowka i glebsza gondole... 🤢







Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...