Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzień dobry mamusie 🙂
a ja własnie wróciłam z badań morfologia odczyn coumpsa i glukoza łoj nie dobra ale przeszło najgorzej było po wypiciu bo zgagi dostałam od zaru 🙂 mama sie ze mnie śmieje że w tym brzuchu zamiast dziecka to taka mała zgaga mi rośnie 🙂 wyniki jutro zobaczymy co tam w tym moim organiźmie jak znosi ciąże .
Basieńko tak musiało byc zrozumiał teraz bedzie miał jeszcze czas na przemyślenie tego do końca bedzie dobrze ale ty siedz w łóżku bo córcia jest najważniejsza to on słoneczko sie musi teraz starać i udowodnić ci że na was zasługuje bo wy dla niego jesteście najwiekszym darem daj mu dojść do siebie psychicznie i fizycznie a wszystko sie ułoży ale ty kochana dbaj o siebie i vanesske on o siebie zadba nie martw sie bedzie dobrze ja jestem dobrej mysli 🙂i ciesze sie bardzo że do niego w końcu to dotarło!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
dzien dobry wtorkowo 🙂
ostatnio przesypiam prawie całą noc 🤪 budzę sie tylko czasem o 5.00 a potem o 7.30 jak mój wstaje i potem juz spanie do 10.30 :laugh: i od razu czuje sie lepiej 🙂

wczoraj miałam jakiegoś jesiennego doła przez te kłotnie z moim facetem, no ale te kopniaczki i laskotki w brzuchu zawsze wywołują uśmiech na mojej twarzy 🙃 🙃

Basia fajnie że tata Vanesski zrozumiał 🙂 tylko się nie daj mu zmanipulować... dla dobra swojego i głównie Vanesski 🙂 faceci są zmienni jak pogoda 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam siary!wczoraj patrzyłam w aptece na herbatki wspomagające laktację i można je pić od dnia porodu,więc trzeba będzie zakupić.
Przyszła mi dziś sukieneczka dla córci -normalnie cud miód i orzeszki;-)wiecie jak ja się teraz cieszę ,że będę miała dziewczynkę,kupuję jej takie cudne różowiutkie ubranka ,kapelusiki na wiosnę zupełnie mi odbiło!
Wiecie co od wczoraj tak boli mnie kręgosłup ,że dłużej na krześle jak 20min nie posiedzę.Ból promieniujący w dół,muszę sobie poduszki podkładać.Licytuję poduszkę do karmienia Monogram,mam nadzieję ją wygrać.
Imię dla córci wybrane:NEL /KORNELIA.
Jak na Nel nie będą chcieli zarejestrować bo to zależy od urzędu to Kornelia.Więc Jagódka może uaktualnić tabelę.
W Zakopcu śnieg 😲 fajnie 😉
W sobotę trzeba wymienić opony bo już zima tuż tuż!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś ogladałam taki film,ale w internecie jak urodziły się bliźnięta w 24tyg.byłam pod wielkim wrażeniem najbardziej tego,że takie dzieci mają szansę przeżyć przy dzisiejszej medycynie i te dzieci są już faktycznie nie malusieńkie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

misiamamy - nie mysl o tym bo ogromnie duzo zalezy od Twojego nastroju i samopoczucia 0 jak bedziesz sie tym zamartwiac to rzeczywiscie nie bedziesz miec pokarmu.
A nwet jesli nie bedziesz miala - to tragedii nie ma. Znam cale mnostwo dzieciakow i opowiesci mam niekarmiacych ktorych dzieci wcale nie choruja w pozniejszym wieku.
Nie martw sie 😉

BASIA - SÓL DO PRZYPALONEGO ŻELAZKA - REWELKA! WŁAŚNIE PRÓBOWAŁYŚMY Z TEŚCIOWĄ - SUPER SPRAWA! a uzywasz do tego pary albo wody czy nasucho? bo mi troszke na poczatku kilka rys ta sól zrobila 🥴
(mąż znowu mi przypalił żelazko i jak na niego nakrzyczałam to on się bronił: "kochanie, ja tu niczego nie dotykam, nie przekręcam tylko włączam i prasuje" - no... 🙃 wiec nakrzyczalam na niego jeszcze bardziej ze wlasnie dlatego ze nie zmienia temp. nie uzywa pary - przypala swoje bluzy!faceci...:side 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was kochane

Rzeczywiście okropnie ponury, zimny i wietrzny dziś mamy dzień. Pospałam do 10 a potem ruszyłam w poszukiwaniu "gawiedziańskich" płytek do łazienki bo jutro ma przyjść wanna a w czwartek facet żeby ją zamontować więc muszę dokupić gdzieś 1m2 tego syfu bo w piwnicy niestety nie znaleźliśmy 😞 Dała mi pani w sklepie 1 szt żebym sobie przymierzyła i porównała - już widzę ze to nie to ale przynajmniej zbliżone będzie. Od dziś z kolei robią nam drogę do działaki także "ruch w interesie" na całego 😉

Basieńko - czasami tak bywa że dopiero "elektrowstrząsów" potrzeba ,żeby te głupie chłopy zaczęły myśleć. Miejmy nadzieję, że mu nie przejdzie a wręcz przeciwnie, że jak zobaczy Vanesske to dopiero się w niej zakocha bezgranicznie i ani mu w głowie będzie odchodzić od Was. Odwiedzaj go w szpitalu ale nie przesadzaj znowu, bo jemu nogi się zrosną i bez Twojej obecności a Tobie i dziecku takie przesiadywanie(zwłaszcza że powiennaś leżeć) moze nie wyjść na dobre.

Ja jeszcze nie piorę ale wczoraj postanowiłam ze na najbliższej wizycie ( w nast.czwartek) wezmę 2 tyg zwolnienia bo już jestem bardzo zmeczona i wtedy się tym zajmę.
To narazie tyle....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
powiem wam tak zaczynając ciaze nie mogłam oglądac tv nic nie mogło dziłac aani radio ani muza ani tv od razu miałam nerwy wiec czytałam nie nie czytałam pochłaniałam ksiązki w ilości 1,5 szt na dzien cały czas książka każda ciężka zabójstwa przekrety otrucia gwałty same thillery sensacie medycyna sądowa potem przeszły mi nerwy na sprzęt grający i moglo sobie już cos tam cicho lecieć do teraz glos z tv minimalny mam ustawiony ale filmy tylko komedie żadnych sensacji mordów ino komedie i ewentualnie house i tak było do początku 6 miesiąca teraz znowu wraca tv nie albo max cicho ale książki taaaaaaaaak i to z grubej rury szpiegowskie sensacyjne kryminały .... nie wiem czy to skutek ciąży czy nie ale jest to conajmniej dziwne juz sie boję jakiego zamachowca szefa al kaidy nosze w sobie moj mąz sie śmieje że nasza mała to bedzie przychopatyczny morderca jak nie przestane czytać tych książek i podsuwa mi poezje i matematykę analityczna zeby dziecko troche wiedzy normalnej złapało on nawet ostatnio mnie pytał z definicji fizycznych bo podobno trzeba umysł ćwiczyc w ciżży bo po innych ksiązkach mi sie zlasuje 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEWCZĘTA!!!!!!!!
TATA DZWONIŁ!
JEZUUU, MAMY EKIPE!!! A NAWET DWIE CHĘTNE! DROGIE, ALE SPUSZCZAJĄ Z TONU I MOWIA ZE W 2 TYG NAM ZROBIA MIESZKANKO!!!!! 🤪 🤪 🤪 🤪
JEDNA EKIPA MOZEWEJSC POJUTRZE DRUGA W PONEIDZIALEK. TATA NIE WIE KTORA WYBRAC 🙂
KAMIEŃ Z SERCA!!!!
TO JA LECE PRASOWAC PIELUSZKI!!!

PS. z tym żelazkiem to super tylko sól mi wlazła we wszystkie dziurki w żelazku i puszczam parę odkamieniam i nic, nadal tam siedzi 🙃 Macie jakis sposób???








Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda to super nam od poniedziałku robi mieszkanie facet i naprawdę idzie mu to kończy już kuchnie i malowanie dużego pokoju...od przyszłego tygodnia zacznie łazienkę i przedpokój potem pokoik Pawełka i już się wprowadzamy hurrrrraaaaa 🙂)))))))

Dziś miałam robiona krzywą cukrową i chyba wyniki nie wyjdą takie jak trzeba 😞 😠 bo pielęgniary zamiast mi powiedzieć że mam siedzieć godzinę w poczekalni po wypiciu glukozy, a po pobraniu jeszcze jedną. To ja poszłam załatwiać swoje sprawy a tego nie wolno robić!!!!!!!!!!!!
echhh i co ja mam począć?????zobaczymy jutro na wyniki co tam szumi w nich i wtedy zobaczymy

Pozdrawiamy was ;***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tą glukozą? idziesz na czczo na pobranie krwi,potem zaraz pijesz glukozę czekasz 1h i znowu pobierają krew tak? i juz? ja mam zamiar w tej godzinie wolnej załatwić piętro niżej internistę a to nie wolno się ruszać z miejsca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ktos__wyjatkowy_ napisał:
Ja miałam robioną glukozę jednak bo pytałam lekarza na wizycie ale nie piłam żadnej glukozy oczywiście na badania poszłam na czczo no ale nikt mi o tym nie mówił poprostu wiedziałam..ale nie piłam żadnej glukozy.



ktoś wyjątkowy - sorry, ale nic nie pojęłam 😉 To miałaś w końcu robioną tą glukozę (krzywą cukrową) czy nie??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Jak to jest z tą glukozą? idziesz na czczo na pobranie krwi,potem zaraz pijesz glukozę czekasz 1h i znowu pobierają krew tak? i juz? ja mam zamiar w tej godzinie wolnej załatwić piętro niżej internistę a to nie wolno się ruszać z miejsca?



z tego co słyszałam to powinno się siedzieć grzecznie w poczekalni bo każdy "wysiłek" fizyczny przekłamuje wynik. Tak więc ja zabieram gazetkę i będę ją czytać przez 2h 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos_wyjatkowy - no ja tez nie kumam 🤢
mycloud -
- pobieraja krew na czczo
- potem pijesz glukoze
- po godzinie znowu pobieraja krew - podczas tej godziny nie moznanic jesc i nie jest wskazany ruch, najlepiej siedziec lub leżec - mozna sikac 🙂









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa i jeszcze jeden temat zapodaje - macie jakis cudowny sposob na usuwanie metek z ubranek maleństwa??? bo mnie tu już telepie - połowa ubranek z dziurami :/ grrrr
Tylko baaaardz onieliczni producenci polscy wpadli na to zeby robic metki papierowe i wtedy jednym pociagnieciem sie je usuwa...
ale wszystkie ubranka z second handow i HMów i innych - grrrrrr
te metki sa wszedzie, nawet w czapkach 😞









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam poniedzialkowo! dzis mam studniowke 🙂 boziu kochany jak tan czas leci...

co do siary to ja juz mam kilka tygodni, misiamamy sprobuj nacisnac na sutek moze kropelki sie pokaza, a jak nie to jeszcze jest pora, zeby sie pojawila 🙂 i naprawde nie martw sie ze jeszcze nie ma.

Ja dzis na poprawe humoru kupilam przewijak i bardzo Agacie sie spodobal bo z owieczkami i tylko chodzi po domu i mowi bee beee beee beee jak malo potzeba do szczescia 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...