Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

A widzicie to rozumiem,czyli najpierw odwiedzę internistę ,a potem biegnę na badanie.Dobrze,że sikać można.
Właśnie ktoś wyjatkowy ja też nie rozumiem jak można mieć badanie na k.cukrową nie pijąc glukozy?

Dzięki za oklaski 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dusia - łap oklaska 🙂

Pinacolada - tak, chodzi mi o te wlasnie metki..grrr - no ja staralam sie ucinac i wydługywac tez te resztki spod szwa ale to nie zdaje egzaminu 🤢
Zaraz postaram sie wrzucic fote, daj mi chwilunie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - no własnie o takie cos mi chodzi. A jak założysz to ręce masz przykryte do nadgarstków czy kończy się wyżej? I napisz w którym sklepie i za ile kupiłaś i czy były inne kolory bo ja bym chciała popiel

Ktoś wyjątkowy - to co Ty miałaś robione to podstawowa morfologia, którą np ja mam robioną na każdą wizytę. A krzywa cukrowa to co innego!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No to właśnie pytałam lekarza o to kiedy się robi badania na glukozę tą tzw " krzywą cukrową " to mi powiedział że już miałam zrobioną i że tu mam wynik noi rzeczywiście jest w karcie ciąży napisane glukoza 77 i na wyniku morfologi też..No ale tak jak wy żadnej glukozy nie wypijałam nie no 🥴 powiem temu lekarzowi jeszcze raz na nastepnej wizycie..

A tak wogule powinno się robić KTG w ciąży..słyszałam , a ja także robionego nie miałam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Was mamusie!

Ktoś-wyjątkowy poniekąd masz rację, że miałaś robiony wynik glukozy, polega to tylko na pobraniu krwi z palca na czczo i odczytaniu wyniku ( nie może on przekraczać progu 120 ). Ale moja droga dziewczyny mowią o zupełnie innym badaniu, które nazywamy krzywą cukrową. Pierwszy wynik uzyskuje się tak jak wyżej opisalam, potem wypija glukozę i znowu pobiera się krew po godzinie (50gr glukozy) lub po dwóch godzinach (75gr glukozy). W ten sposób sprawdza się czy organizm radzi sobie z taką ilością cukru i produkuje dostateczną ilosć insuliny. Drugi wynik jest dobry jeśli nie przekracza progu 140 ).
Ja musialam wypić 75gr glukozy, mój wynik na czczo wynosił 83, a po wypiciu 85. Ponoć bardzo dobrze, tak mówiła pielęgniarka na Ośrodku, ale w piątek jadę do lekarza i dopiero będzie konsultacja.

Dusia łap oklaska 🙂

Jagoda śliczne to ponczo, ja na razie chodzę w płaszczu, ale jak zrobi się chłodniej to też chcę taką narzutę.

A jeśli chodzi o metki z ubranek to ja podobnie jak Piniacolada po prostu staram się jak najwiecej wyciąć, delikatnie żeby nie uszkodzić materialu. Czasem te pozostałe strzępki też udaje mi się wyskubać tak, że nie ma po nich śladu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wtorkowo
tak wczytywałam się w te Wasze wypowiedzi na temat siary, że aż zachęciłyście mnie do obserwacji moich piersi. poszłam do łazienki i zaczęłam dokładnie obserwować moje sutki uciskając je delikatnie palcami. nagle z jednego z nich poleciały dwie kropelki ... myślałam, że padnę ... popłakałam się 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
nie nie gunia ja mam wypisane w karcie ciazy tak : badanie serologiczne
wr
HBs
odczyn coombsa
Toksoplamoza IgG
IgM
IgG
IgM
IgG
IgM
HIV
Różyczka IgG
IgM
Inne
i tu mam wpisane
kreatyna 0,7
białko całkowite 7,1
glukoza 77

Cytologia
Stan czystości pochwy
AFP
Glukoza na czczo
Test GCT
Test OGTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - TO PONCZO JEST POPIELATE! :p może swiatło niefajne i dlatego myslalam ze to inny kolor ale to jest popiel 🙂
Kupilam je w Colosseum w M1 za 69 pln 🙂
Boki są tak gdzieś troszke za łokieć a przd i tyl długi - cieplutko mi było ostatnio 🙂

Ja sie o pokarm nie martwie a raczej o rozmiar moich piersi jak sie owy pokarm pojawi bo narazie poki co...z B doszlam do E i podobno jeszcze wszystko przede mna 🙃 😉 :laugh:

Ja sobie juz kupilam te silikonowe nakladki na brodawki AVENTU do karmienia bo mam tendencje do zapadania sie brodawek (mąż sie smieje ze bedzie mnie wystawial na balkon przed karmieniem zeby mi wyszly na wierzch 😉 ) no i tez dlatego ze nie chce miec poszarpanych i pogryzionych brodawek bo na sama mysl chce mi sie zemdlec 🤢

PODAJE CIEKAWY ARTYKUŁ - GDYBYŚMY SIĘ ZAŁAPAŁY TO OJ, CUDNIE --> (ale wdrazanie pewnie potrwa kilka lat...)

http://www.emetro.pl/emetro/1,85648,7138060,Porody_bardziej_po_ludzku.html?utm_source=Nlt&utm_medium=Nlt&utm_campaign=5039400












Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znajdzie się w rozporządzeniu? Kobieta będzie mogła wybrać najwygodniejszą dla siebie pozycję przy porodzie. Lekarz będzie musiał konsultować z nią wszystkie decyzje. Bez jej zgody nie będzie mógł naciąć krocza i podać leków przyspieszających poród. Ciężarna również zdecyduje, kto ma prowadzić poród - lekarz czy położna. Ważną zmianą jest zapisanie prawa kobiety do wyboru miejsca, w którym chce rodzić. W praktyce oznacza to otwarcie furtki dla porodów domowych. Najpierw jednak NFZ musiałby zacząć je finansować (wymaga to istotnych zmian w przepisach), bo dzisiaj w ramach ubezpieczenia kobieta może rodzić jedynie w szpitalu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, zespół nie umożliwił kobietom znieczulenia na życzenie, ani nie rozwiązał problemu wymuszanych przez szpitale dodatkowych opłat, np. za opiekę położnej, pokój o podwyższonym standardzie. Tym właśnie chce się zająć Krystyna Kozłowska, nowa rzecznik praw pacjenta. - Do połowy przyszłego roku opracujemy Kartę Praw Kobiety Rodzącej - zapowiedziała bez podawania konkretów.

😞
🥴 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzięki Jagoda - w takim razie w sobote jedziemy do Krakowa - o czym mój mąż jeszcze nie wie 😉 Muszę sobie kupić poncho, czapkę (noszę tylko kiedy jestem w ciąży:P ), buty i dla dzidzi czapkę ciepłą.

Na szczęście Julka weszła w zimowe i jesienne buty z poprzedniego roku, w kurtkę też mam nadzieję wejdzie więc tyle przynajmniej z wydatków odpadnie 😉 Kupię jej najwyżej jakąś czadową czapkę z szalikiem żeby miała coś nowego:P

Droga do działki prawie na ukończeniu- szybko się panowie uwinęli. Teraz tzreba będzie rachuneczek uregulować - no ale cóż, nie ma nic za darmo 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zakupoholiczki 😉

Ja jem obiadek właśnie kapuśniaczek na gęsi i na smalcu z gęsi specjalny robiony przez moją ciocię leczniczy na to moje gardło..dostałam antybiotyk i tak nic mi nie przechodzi..

A ja mam poncho akurat 😉 szyte przez moją babcie z wełny ale jest bardzo ładne i eleganckie właśnie mogła bym w nim teraz chodzić ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
oj dziewczyny no zostawic was na 2 h i pięć stron napisałyście 🙂
ktoś wyjątkowy gunia ma racje nie miałaś krzywej cukrowej tylko poprostu poziom cukru na czczo można z żyły ja tez miałąm ale krzywa cukrowa to co innego sprawdzają wtedy wydolność trzustki i taką właśnie krzywą powinno sie robić od 24 tc ciąży.
Jagódka super ponczo ja tez polecam świetnie grzeje a jak plaszczyk przeszywa wiatr to można stosować jako nakładka i cieplutko jest 🙂 a brązowe mieli????? albo czarne?????
pinacolada ja cię poprostu uwielbiam wiesz te uzalenienie od zakupów to trzeba poprostu pielęgnować rzadko kto ma takie 🙂
i jeszcze jedno powiem wam wraz z przybieraniem małej na wadze moj rozsadek i mysslenie schodzi na psy to nie wazne że wczoraj przejżałam wszystkie ciuchy corci dziś zrobie to jeszcze raz no bo przeciez rzeczywiscie meki trzeba usunąć jak zwykle nie pomyslalam .... ale wy kochane przynajmniej myślicie za mnie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...