Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

BASIA - 🤪 🤪 wow - 1 kg! no to niezle! mam nadzieje ze moj synek tez przybedzie kolo 1 kg!my idziemy w czwartek za tydzien na wizyte.


KTOS WYJATKOWY - pogotowie nie moze Ci odmowic przyjechania do dziecka a jesli tak sie zdarzy to zawsze mozesz sciemnic ze ma wysoko goraczke albo cokolwiek - moja mama tak robila za kazdym razem jak nie miala jak isc do lekarza a potrzebowala zeby mnie ktos zbadal ; 🤪 )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
JAGÓDKA-Vanesska jak chce jesc to jest wrzask, i wcina wszystko: rączki, pieluche, mój policzek:laugh:

Ja wiekszośc czasu byłam sama - teraz od paru dni jest Jarek ale on przez poruszanie sie o kulach nie wiele mi pomoze więc sikam jak mała śpi albo leży spokojna. robie mleko w pokoju- czaem jedną reką bo ją trzymam...moja córeczka dyktuje o której jem, siusiam:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda - nie chce Cie dobijac ale moja niunia sie nie drze! Ona kwili, mruczy, stęka ale nigdy sie nie drze w niebogłosy. A ponieważ miedzy karmieniami spi (w łożeczku, na naszym łożku, w gondoli) to nie mam problemow z codziennymi czynnościami. Jedynie wczoraj przy niej warowałam caluski dzien po tym zakrztuszeniu ale to na ten moment wyjscia do wc pilnowała jej Julka.
Koniecznie musicie odzwyczaic go od noszenia na rekach bo Ty kobieto niedługo za przeproszeniem palcem do d... sobie nie trafisz!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu!!! mialam wlasnie poruszyc ten temat!!!!
my placimy za ENFAMIL AR 1 = 34PLN/400 G i starcza nam na 4 dni czyli miesiecznie to ok 260 pln a Mały bedzie jadl coraz wiecej wiec stawka sie moze nawet podwoic! plus pieluchy, oilatum, chusteczki, inne kosmetyki - to wychodzi jakies 600 pln miesiecznie!!!
tez nie wiem co z tym zrobic - patrzylam w necie to mleko to nasze kosztuje ok 25 pln a le u nas w aptekach ceny sa powyzej 30 pln! grrrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - jejku, jak ja bym poszla do fryzjera czy gdzies...dzis przyjechaly do mnie mama z siorka i siorka robila foty i jak sie zobaczylam na nich...ZAŁAMKA! ZOMBIE przy przy mnie to MISS UNIVERSAL...
A co do soli morskiej - czasem uzywam ale to jest pod duzym cisnieniem wiec lekarla polecila mi tetrisan - to sa kropelki soli fizjol. i po tym probuje odciagac ale to siedzi tak gleboko ze czasem cos tam wyjdzie ale rzadko... 🥴




Dlatego właśnie ze siedzi to głeboko to trzeba pod cisnieniem!! To zalecenie lekarza i połozna dzis tez to potwierdziła. ja jak Lence "psikne" do noska to czasami słysze ze az jej do gardziołka zaleci i połyka. Ale przynajmniej sie pieknie wszystko odmoczy i potem mąż to odsysa 😉 Przynajmniej w tym jest niezastąpiony 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - ale jak go odzwyczaic? ja bardzo chetnie bym go odzwyczaila ale JAK???? 😞 😞 😞 😞




No kochana - łatwe to nie będzie ale warto poki mały i nie bedzie pamietał 😉 Po prostu trzeba go wziąc na przetrzymanie i juz. Najedzonego i przewinietego wkładasz do łożeczka - mozesz siedziec obok zeby Cie widział, mozesz go głaskac po glowce, trzymac za paluszek, spiewac kolysanki i czekasz az zasnie. jak sie bedzie darł to tez zasnie wczesniej czy pozniej ze zmeczenia! Ale trzeba byc konsekwentnym i codziennie to samo! 2-3 dni i sie oduczy! Przerabiałam to z Julka ktora wtedy miala ok roku!! Boli jak cholera jak słyszysz płacz wlasnego dziecka ale to dla waszego wspolnego dobra - uwierz mi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda no lepiej zacznijcie jak najszybciej go oduczać.Moja siora urodziła małą w tamtym roku i też tylko na rączki i tylko rączki pomagały na płacz.A teraz Oliwka ma 1 rok i już chodzi ale jak jej coś się nie podoba to na rączki bo jak nie to się tak drze że aż się zachodzi 😞 to będzie dla was trudne ale lepiej jak Ksawcio jest mały bo później nie dacie sobie z nim rady.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - ale wkadac do lozeczka juz spiacego czy w ogole takiego rozbudzonego??? 😲
on sie wydziera jak upiór - kiedys go nagram i Wam jakos przesle 😉 tak ze jestem na niego wsciekla a potem mi go zal bo tak to ogolnie sama slodycz... 😞

Basia - wlasnie jutro maz pojedzie do hipermarketu i sprawdzi czy to mleko jest a jak nie to jeszcze sprawdzimy w takiej aptece gdzie co wt sa rabaty 20%
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
PINACOLADA - ale wkadac do lozeczka juz spiacego czy w ogole takiego rozbudzonego??? 😲
on sie wydziera jak upiór - kiedys go nagram i Wam jakos przesle 😉 tak ze jestem na niego wsciekla a potem mi go zal bo tak to ogolnie sama slodycz... 😞

Basia - wlasnie jutro maz pojedzie do hipermarketu i sprawdzi czy to mleko jest a jak nie to jeszcze sprawdzimy w takiej aptece gdzie co wt sa rabaty 20%



wkładać rozbudzonego tzn. gotowego do spania bo teraz to oni beda miec juz dłuzsze chwile czuwania miedzy jednym jedzonkiem a drugim ale jak wiesz ze jest czas na spanie to wkładasz do łóżeczka i już. Będzie to bardzo ciężkie ale jest wykonalne. Radzę zacząć od jutra jeśli bedziesz miec meza w domciu bo sama mozesz nie dac rady. Musicie sie wspierac i jak jedno wymięknie to drugie musi go zmienic. Musisz sobie zdac sprawe ze dziecko płaczem tez sie zmeczy a Ty nie mozesz sie "zmęczyc" pierwsza! Uprzedzam - bedzie ciezko, serce bedzie pekac na kawałki ale wierze ze dacie rade!! Pamietaj - to kwestia 2-3dni!! Trzymam kciuki!!

Ps. Uprzedzcie sąsiadów zeby nie wzywali policji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagódka jestem jak najbardziej za radami Pinacolady i Madziuli. Serce się kraje no ale trzeba dla Waszego dobra. Ksawcia kładź do łóżeczka jak najedzony przebrany - niech sobie popatrzy na karuzele, ochraniacz, no albo kładż go na kocyku na podłodze, będzie obserwował. Pod żadnym pozorem nie bierz go za każdym razem na ręce jak kwiknie lub zapłacze i wszystkim na około mów że jak leży to też się nim mogą zajmować niekoniecznie muszą od razu brać na ręce! Trzymam kciuki za powodzenie!

Basiu kij z naczyniami teściowa zrozumie a Ty musisz być wypoczęta!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Odnośnie mleka - to ja , ta ktora sie zarzekała ze karmic piersia nie bedzie, otworzyłam puszkę bebilonu 3 tyg temu i za tydzien bede musiała ja wywalić bo sie "przeterminuje" a jeszcze 1/4 nie ubyło!
Chciałam kupic w 100ml butelkach (płyn) ale nigdzie nie moge dostac a w moim przypadku to byłoby o wiele lepsze bo otwieram buteleczke i nic sie nie marnuje. A na wyjscia z domu jakie wygodne!! Tylko problem z kupnem - w aptekach internetowych pozycja niedostępna czasowo - jutro zapytam u nas w Bochni - moze akurat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basia81 napisał:
jestem padnieta, od rana na nogach, lekarze, urzędy i zakupy...
ta rana juz mnie tak boli że mam wrażenie że zaraz pęknie a jeszcze sterta naczyn w zlewie na mnie czeka- odpuściłabym sobie ale o 9 rano ma by teściowa:laugh:



Nie myj garów! - przyjdzie teściowa, zobaczy że nie wyrabiasz (przy dwójce dzieci to normalne 😉 ) i może kupi Ci zmywarkę 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...