Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
moniss77 napisał:
megi85 napisał:
>moniss77 napisał:
megi a czemu po 6 dniach? z tego co slyszlalam to 2 tyg po czekaja i wtedy wywoluja. Czy mialas jakies objawy dla ktorych wczesniej?


Po sześciu dniach, bo 1 dzień po terminie trafiłam do szpitala, bo na ktg małego tętno zaczęło spadać i chyba dlatego, że leżałam już 5 dni zdecydowali się na wywołanie...



MEGI A CZULAS ZE COS NE TAK I OSZLAS DO LEKARZA I WTEDY OKAZALO SIE ZE SPADA TO TENTNO MALEGO CZY BYLAS AKUURAT NA BADANIU I PRZEZ PRZYPADEK?


byłam akurat na badaniu...ale potem mi powiedzieli, że to mogło być przez to, ze podczas badania zmieniłąm pozycję, albo, że mały złapal za pępowinę na chwilę...bo potem wszytskie ktg, które miałam robione codziennie leżąc w szpitalu były prawidłowe, ale lekarz stwierdził, że nie ma sensu mnie wypisywać do domu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jejku ja tez chce do fryzjera!!!!

W weekend synek byl aniolem - w tyg aniol go opuszcza i daje mi popalic...
Dzis na przyklad nie spal w dzien praktycznie w ogole.
Juz mam dosc.
Co sobie zapisze ze zasnal (bo prowadzimy taki":pamietnik" 😉 ) to musze to wykreslic bo sie od razu budzi i kweka i steka i krzyczy...i tak w kolko...
Teraz zjadl 120 ml, zasnal, polozylam go oczywiscie od razu oczy otworzyl i drze sie no to go przewinelam a on dale jsie drze o jedzenie!dostal kolejne 30 ml zjadl 25 ml i niby spi. zobaczymy jak dlugo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoras z Was tak ma ze dziecko jak zasypia to potem caly czas tak co kilka sekund lub minut tak jakby robil kupke przez sen??? prezy sie, steka, robi sie czerwony i tak co chwile ale nawet sie nie budzi 🤢
Czy drazni go po prostu praca jego jelit, ma jakies tiki nerwowe czy rzeczywiscie caly czas pracuje nad kupka???

Pojutrze idziemy na kontrolna wizyte pediatryczna po 4 tygodniach (bo dzis o 17.15 zaczniemy 5 tydzien! 🙂 )
i jestem BAAAARDZO CIEKAWA ile Mały wazy 🙂


Co do karuzeli - pinacolada - oj to prawda, nietrafiony - czemu wczesniej nie pisalas oszczedzilabym sobie nerwow, miejsca w pokoju i calkiem sporej kasy... 🤢
PINACOLADA-masz moze...albo zreszta wysle maila 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córcia też przez sen pręży się,kwęka,ale się nie budzi.A jak słyszę,że coś tam sobie gaworzy to podchodzę do niej i jest na nią sposób tzn.głaskanie po głowie;-)od razu cisza...dziś miała problem z kupką,ale pomasowałam jej brzuszek i zrobiła mega kupę.Moja śpi ciągle.Je ,przebiorę ją,a nawet może spać z kupą ,porązgląda się,podczas przewijania włączam jej karuzelę z muzyką i jest ogromnie wniebowzięta.Potem utulę i zasypia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Misiamamy :
jakas dawke luteiny bralas? i jaki rodzaj? bo ja mam podjezykowa 3xdziennie i teraz zastanawiam sie czy przez ten tydzien nie brac 2xdziennie bo moja lekarka mowi ze moge juz odstawic a ginek mowil ze do 37tyg moge brac. Hmmm...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny. U mnie dzis 9 dzien po terminie. Mialam killka skurczy dosc mocnych ale niebolesnych specjalnie. Chodze juz wolniej od zlowia, w okolicach lona czuje jakby malutka probowala sie przebic ale dalej czekamy. Najpozniej do niedzieli. W niedziele mam sie stawic jakby nic sie nie wydarzylo i dostane zel.
mam do Was pytanie dzis na wkladce po powircie ze spaceru zauwazylam troche ciemnozoltej wydzieliny. Czy to normalne?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniss77 jedna z grudniowek wlasnie miala ciemna zolta wydzieline i to byl wlasnie czop sluzowy...Ech zycze Ci zeby to bylo to i zeby sie zaczelo w ciagu tych 24-48godzin 🙂
tu masz linka
http://www.brzuszek.net/index.php?option=com_fireboard&Itemid=37&func=view&id=165875&catid=10&limit=6&limitstart=6
to wlasnie Skorka miala zolta wydzieline.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane 🙂dzionek minął szybko i bezboleśnie jak narazie 🙂 Już jutro będę w szpialu pod kroplówką 🤪 i wreszcie urodzę 🤪 a jak nie ruszy to CC bo po 28.01 jest dezynfekcja oddziału 🤪ale mam już stresiora ładnego.Jutro chyba do was nie zajrzę.Do szpitala jedziemy poo 11:00 - ale super :laugh:

Ttinka słodką masz niuńke. 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monis ja miałam coś takiego kilka razy pod rząd i lekarz raczej u mnie stwierdził,że to upławy.

Mamusie kolejne pytanko:

Jak wygląda sprawa szczepień? kiedy są następne i jakie? czy szczepicie dzieci przeciw rota wirusom i pneumokokom?kiedy się wykonuje takie szczepienie? bo ,że za pieniądze to rozumiem gdyż nie jest już obowiązkowe.

W piątek jesteśmy umówienie w USC na zarejestrowanie córci i zaraz zarejestrujemy ją w przychodni.Wizytę tą patronażową mamy w czwartek w przychodni przyszpitalnej...kurcze taka zima i ciągać dziecko;(

Czy wasze dzieci też mają często czkawkę i kichają?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
anitek i tobie zleci co to góra 3-4 tygodnie 🙂 no piłeczka już jest baardzo ciężka.A tak swoją drogą to wecie co wczoraj czy przedwczoraj zrobiłam:laugh: zważyłam sobie brzuch na wadze :laugh: :laugh: 🙃 i waży 8 kg hehe :laugh: dobra kończe ide kąpciaći spać ? papa trzymajcie kciuki.ak coś to wyśle esa albo wejde na brzuszek bo mam net w komie.więc dam wam znac.papa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCLOUD - wcale nie musisz chodzic do przychodni!!!
Ja zamawialam wizyty domowe i oni maja obowiazek przyjsc! dla takiego malucha to nie jest wskazane raz ze zimno dwa ze zarazki w przychodni!
Jedyne czego w domu nie zrobia to nie zwaza dziecka [chyba ze masz specjalna wage a mozna ja pozyczyc]
Kontrola wagi jest istotna po ukonczeniu przez dziecko 1 mies zeby zobaczyc jak dziecko przybiera. My musielismy jechac po 2,5 tyg bo Ksawciu nam wymiotowal,bylismy w szpitalu na pogotowiu no i dlatego konieczne bylo zwazenie go zeby podjac decyzje dot. karmienia.
WIZYTA PATRONAZOWA tez w domu!U nas polozna byla w dniu przyjscia ze szpitala - inna sprawa ze wziela kase bo powiEdziala ze ona pracuje tylko rano - ale byla. Gdybysmy ja chcieli to ma przyjsc tyle razy ile chcesz [ale jej nie chcielismy bo byla okropna]a po miesiacu maluch jest pod opieka nie poloznej ale pielegniarki ktora tez powinna przyjsc do domu jakby cos.
USG bioderek - miedzy 5-6 tyg - zazwyczaj trzeba sie rejestrowac od razu po przyjsciu do domu bo terminy sa długie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MYCLOUD - nie wiem co z dodatkowymi szczepieniami ale te obligatoryjne sa w 6 tyg zycia dziecka - u nas to jest 10 lutego.

Co do kichania i czkawki - zdarza sie, ale nie jakos czesto, ale kichanie to dobra rzecz przynajmniej oczyszcza sobie nosek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Monis ja miałam coś takiego kilka razy pod rząd i lekarz raczej u mnie stwierdził,że to upławy.

Mamusie kolejne pytanko:

Jak wygląda sprawa szczepień? kiedy są następne i jakie? czy szczepicie dzieci przeciw rota wirusom i pneumokokom?kiedy się wykonuje takie szczepienie? bo ,że za pieniądze to rozumiem gdyż nie jest już obowiązkowe.

W piątek jesteśmy umówienie w USC na zarejestrowanie córci i zaraz zarejestrujemy ją w przychodni.Wizytę tą patronażową mamy w czwartek w przychodni przyszpitalnej...kurcze taka zima i ciągać dziecko;(

Czy wasze dzieci też mają często czkawkę i kichają?


Mycloud o szczepieniach będziesz dowiadywać się w przychodni, teraz na wizycie patronażowej dostaniesz skierowanie, albo od razu zapiszą Cie na pierwsze szczepienie. Wtedy też powiedz,że chcesz na rotawirusy szczepić. Na pierwszej szczepionce dowiesz się kiedy będzie druga i tak dalej. Co do pneumokoków to nam pani pediatra powiedziała, że jeśli dziecko zostaje w domu i nie będzie szło do przedszkola przed skończeniem 3lat to najlepiej szczepić jak ma ok 2,5 roku wtedy daje się tylko jedna szczepionkę a nie więcej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziula trzymam kciuki!
wychodzi na to, że zostanę ostatnia - Guni pewnie ze szpitala bez córci nie wypuszczą, jutro Madziula a w niedzielę Moniss a ja jak nic się nie wydarzy to do szpitala w poniedziałek ale cholera wie ile będą wywoływać z Agatą udało się dopiero 4dnia! no cóż będę styczniowo-lutową mamusią 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...