Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
Moja niunia 😎
Ważyła 2970 i mierzyła 54 - kruszynka moja
Poród cc, na który zdecydowali się po 20-stej trzydzieści pare, chodź skurcze miałam co 2min od ok 10tej.
A wyszła na świat niuńka o 20:55
Moja szyjka była uparta że tak powiem 🤢
Ok lece papa [img size=499]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/SDC10185.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej dziewczynki 🙂

noc masakra- maleńka kwękała, płakała a ja nie pamietam jak i kiedy ją zabrałam do łózka... zmęczenie totalne 😞

wczoraj wieczorem dałam jej to mleko nan 1 i je po 80 ml, rano domieszałam nan ha1( z zawartoscią białka bliższa mleku matki) i tez zjadła i to 100 ml 🤪 i śpi już godzinke i nawet jak szalona ciocia Kasia wpadła i ją wycałowała ją to nie ruszyło:laugh:

mam nadzieje ze juz jej sie poprawi i miną te bóle bo kupke robiła w niedziele o 19 i wczoraj nie zrobiła. Rano dopadłam termometr bez rtęciowy ( ten elektroniczny co ma pomiar w 3 minuty) oliwka i posłuchałam rad misiamamy i pinacoladyi kupka zrobiona 🤪 .
PINACOLADA i MISIAMAMY wielkie dzięki za pomoc 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam kochane!
Ttinka córcia śliczności, a jakie bojowe rączki 😉
Pinacolada piękne z Waszej trójki laseczki 🙂
Gunia na razie nic nie pisała jak da znać to od razu Wam napiszę co i jak! trzymam mocno za nią kciuki!

buźki dla wszystkich mam, maleństw i brzuchatek 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basienko - ciesze się ze juz lepiej i łapcie oklaska za dzisiejszą kupkę 🤪
Podziwiam Cie kobieto ze Ty jeszcze trzymasz sie na nogach! Wyobrazam sobie jak Ty musisz byc zmeczona! Moze Twoja mama powinna sie do Ciebie przeprowadzic na jakis czas skoro tatus Vaneski wział nogi za pas i uciekł!?

U nas juz druga nocka całkiem fajna. Bez dolegliwosci brzuszkowych - jednak skonczenie antybiotyku zrownało sie z zakonczeniem gniecenia, kwekania i popłakiwania nocnego. Całe szczescie! Oby tak dalej. Dzisiaj wieczor ma przyjsc pani doktor na kontrole- osłucha Lenke bo nadal jej furczy w nosku. Ale uspokajała mnie przez telefon ze to furczenie to nie musi byc katar, ze niemowleta maja jakas inna budowe noska i to furczenie to fizjologia takze mamuski nie martwcie sie jesli Wasze dzieciatka sa ogólnie zdrowe a tylko w noskach im furczy!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny 😉
U mnie jakoś leci choć malutka ma kolki pod wieczór.. biedulka mi tak płacze już od kilkunastu dni..
No ale noc przesypia super tylko wieczorem marudzi..
Właśnie dziś dostarczono mi kropelki z zagranicy Sab Simplex mam nadzieje że jej pomogą bo serce mi się kraja jak ona tak płacze a ja nie moge jej pomóc 😞
Dziś spała od 12:00 do 8:30 obudziła się o 4:45 mrukła pociągła 4 razy cyca przytuliła się i usneła 🙂
Jest cudowna tyle śpi ;]

Nie mam za bardzo czasu nadrabiać forum bo zaraz ma przyjsć do mnie fryzjerka robić mi włosy 🙂


Widze że u Basi ciężko , współczuje naprawde bo jak mama moja jest w pracy i jestem cały dzień sama z Lenką to naprawde można się umeczyć..
Choć moja mała dużo śpi to ja wtedy sprzatam , piore itd..
Także po całym dniu można paść..
Basieńko trzymaj się mam nadzieje że dasz radę 🙂;*

A co do kupy to pamiętam jaki miałam stres że by zrobić tragedia..

A ostatnio dopadło mnie zatwardzenie 😞
No ale już jst ok 🙂 🙂

Wczoraj byłam w aptece bo Lenka skończyła 15 dni i musi brac witamine D3 noi witmainę K niby od 8 dnia ale na wsyztskich opakowaniach pisze od 14 dnia życia więc wczoraj dopiero wykupiłam i jej podaje zapłaciła 55 zł.. za witaminki na jeden miesiąc..Yh normalnie warjują w tych aptekach ! no ale cóż trzeba to trzeba 🙂

Daje jej z łyżeczki mieszam z moim pokarmem a wy jak podajecie ?

Bo ja mam to Vita-D i Vita-K ;p
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Streszczam się póki mała spi.Tak więc apropo wczoraj...zadzwonił mąż do szpitala i lekarz kazał mi przyjechać z tym ciśnieniem na izbę przyjęć.Więc ubraliśmy dziecko ,spakowaliśmy się gdyby mnie chcieli zostawić i jedziemy nie ważne,że mróz -25.Biednego dziecka było mi najbardziej żal.W izbie ciśnienie już spadło było jak przyjechałam 140/90 a za chwilę 128/90.Dali nam pokój do karmienia i przewijania..na całe szczęście.Zrobili mi szybko badanie krwi i zaraz wezwał lekarz.Badanie krwi przyzwoite nawet bardzo.Przepisał mi dopegyt to co Tobie Jagoda i kontrolę za 4tyg.Wtedy zobaczymy co dalej.Generalnie biorę już garść tabletek;(czuję się jak babcia.Na szczęście dziś nocka była znośna tylko raz wstawanie.Dziecko cudne śpi i śpi,mało płacze,kłopoty z brzuszkiem mieliśmy tylko raz.Głowa dziś boli mniej.Jeszcze zapomniałam wam napisać ,że w szpitalu jak nie mogłam wstawać to podawali mi basen;-)super sprawa!!!

Przy porodzie nie byłam nacinana ,ale sama pękłam przez to,że ta rączka szła razem z głową.Szycie było znośne.Mam szwy rozpuszczalne.Teraz już je mało czuję i w ogóle już mało krwawię.W pasie żadnej fałdy taka dietka cud.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz kilka słów o dziecku...tak jak pisałam córcia jest bardzo grzeczna.W samochodzie w mrozie śpi i nawet nie zająknie.Śpi,je dużo ,kupy są ok.4-5na dobę.Mój mąż jest w niej zakochany po uszy,patrzy i patrzy na nią i aż ma łzy w oczach.W nocy sam ją przebiera mi każe leżeć.Podaje mi ją do cycka tylko.Dziś już poszedł do pracy,więc jestem sama.Nosi ją ciągle,tuli,wróciłyśmy do domu ,a tam wielki bukiet kwiatów dla nas;-)bardzo mi pomaga,a jak byłam w szpitalu to położne były w takim szoku o siedział z nami 12h i sam się nią zajmował jak ja nie byłam w stanie.Nawet wczoraj ją sam kąpał 🤪 generalnie można się zakochać w takim człowieku po raz kolejny i poznać z zupełnie innej strony...takiego mężczyznę ,którego zupełnie rozwala widok własnej córki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
😉


Mycloud - no to super 😉 naprawde się ciesze że masz takiego męża 🙂

Jednak istnieją jeszcze normalni faceci , ojcowie i mężczyżni tylko pozazdrościć [img size=267]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0036___.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
🙂 moja duża lenka 🙂

strasznie urosła i zrobiłą się ciężka praktycznie ciuszki na 56 już są przymaławe a nie które małe [img size=267]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/Zdj__cie0040___.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz poproszę bardziej doświadczone mamy o odpowiedzi na małe pytanka:

1)co to jest wizyta PATRONAŻOWA? co tam się dzieje i jak wygląda? mam zalecenie jechać 28.01 na taką.

2)czy macie też zalecenia podawania od 8doby zycia Vitak do końca 3ms?

3)oraz podawania od 15doby życia Vitad ? co to w ogóle jest?

4) czy także macie zalecenie kontroli stawów biodrowych między 4-6 tyg.życia?

Bardzo dziękuje za podpowiedź.Jestem zielona w tym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka 🙂 jak sie czujecie dzisiaj ? 🙂
MyCloud szwagra brat jest pediatra 🙂 wit K jest na krzepliwosc krwi bardzo wazne to jest oczywiscie a wit D3 jest na zoltaczke 🙂 podaje sie ta witaminke profilaktycznie 🙂
i na pewno nie zaszkodzi 🙂
co do kontroli stawow to wykonuje sie wlasnie usg pomierzy 4 a 6tyg zeby zobaczyc czy sie bioderka dobrze uksztaltowaly jesli nie to zaleca sie pieluszkowanie 🙂
Pozdrowionka 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
A teraz kilka słów o dziecku...tak jak pisałam córcia jest bardzo grzeczna.W samochodzie w mrozie śpi i nawet nie zająknie.Śpi,je dużo ,kupy są ok.4-5na dobę.Mój mąż jest w niej zakochany po uszy,patrzy i patrzy na nią i aż ma łzy w oczach.W nocy sam ją przebiera mi każe leżeć.Podaje mi ją do cycka tylko.Dziś już poszedł do pracy,więc jestem sama.Nosi ją ciągle,tuli,wróciłyśmy do domu ,a tam wielki bukiet kwiatów dla nas;-)bardzo mi pomaga,a jak byłam w szpitalu to położne były w takim szoku o siedział z nami 12h i sam się nią zajmował jak ja nie byłam w stanie.Nawet wczoraj ją sam kąpał 🤪 generalnie można się zakochać w takim człowieku po raz kolejny i poznać z zupełnie innej strony...takiego mężczyznę ,którego zupełnie rozwala widok własnej córki.

Kochana to mój mężuś tak jak Twoj nossi mówi do niej! 😁 hehe zapatrzony i zakochany po uszy 🙂 tez ja kąpał ale kazał sie pilnowac hehe mama siedziała obok i drygowała żeby było dobrze On tymi wielkimi łapskami tak to super delikatnie robił 🙂 🙂

A my jak wychodzilysmy ze szpitala dostalysmy bukiet w szpitalu a jak przyszlam do domu to miałam mnooostwo kwiatów!:P tatuś z tesciem wykupili chyba całą kwiaciarniee! kwiatowo bylo wiecej niz na moim weselu naprawde heh przerozne roze sotkrotki gerbery no wsio wsio! 🙂 zaniemówiłaam bo w sumie byly rozsypanee i tulipanki na wejscie pod nogi no szok ze takie cos wymyslil;p jak kwiaty raz na okazje dostane od niego heeeeh ☺️ W 1wszy dzien po porodzie siedzial tez ze mna i zajmowal sie małą, jakie badania i szczepienie miala to wszedzie On jezdzil z nia bo ja odjezdzałam co chwilke 😉 😎 wiesz taka bańka hehe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Teraz poproszę bardziej doświadczone mamy o odpowiedzi na małe pytanka:

1)co to jest wizyta PATRONAŻOWA? co tam się dzieje i jak wygląda? mam zalecenie jechać 28.01 na taką.

2)czy macie też zalecenia podawania od 8doby zycia Vitak do końca 3ms?

3)oraz podawania od 15doby życia Vitad ? co to w ogóle jest?

4) czy także macie zalecenie kontroli stawów biodrowych między 4-6 tyg.życia?

Bardzo dziękuje za podpowiedź.Jestem zielona w tym.


odp 1 wizyta patronażowa - u nas odbyła się w domu Pani Pediatra przyszła, zbadała mała, odpowiadała na pytania. Do tego również wizyty Pani położnej u nas było 8 przez pierwsze miesiące -ważenie, oglądanie pępka, itp itd
odp 2 wit K zaleca się dawać takim maluszkom, aby nie nastąpiły wylewy krwi do jam ciała
odp 3 witamina D na rozwój kośćca dziecka - podaje się ja mniej więcej do ukończenia pierwszego roku życia, lub do momentu gdy zrośnie się ciemiączko, w zależności od pory roku zmienia się ilość podawanej wit D (w lato gdy jest słońce i skóra sama produkuje wit D podawane jest mniej)
odp 4 te badanie jest obowiązkowe, żeby sprawdzić czy wszystko jest ok, większość dzieci ma zalecane po nim szerokie pieluchowanie, ale o tym jak już będziesz miała robić, bo po co za wczasu 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Teraz poproszę bardziej doświadczone mamy o odpowiedzi na małe pytanka:

1)co to jest wizyta PATRONAŻOWA? co tam się dzieje i jak wygląda? mam zalecenie jechać 28.01 na taką.

2)czy macie też zalecenia podawania od 8doby zycia Vitak do końca 3ms?

3)oraz podawania od 15doby życia Vitad ? co to w ogóle jest?

4) czy także macie zalecenie kontroli stawów biodrowych między 4-6 tyg.życia?

Bardzo dziękuje za podpowiedź.Jestem zielona w tym.




ad1. Wizyta patronazowa zazwyczaj odbywa sie u dziecka w domu tzn przyjezdza lekarz z przychodni do ktorej sie zdeklarowałas zapisac dziecko i sprawdza stan zdrowia małej. Ja przy Lence tez dostałam polecenie w 10 dni po wyjsciu ze szpitala zgłosic sie do przychodni i byłam i p doktor ogladnela Lenke, poinformowała o szczepieniach, witaminkach, zwazyła i tyle. Sa jeszcze wizyty patronazowe połoznych ale w tym przypadku polozna przyjezdza do domu 3X. U mnie wlasnie dzis byla po raz 2-gi.

ad2. tak ale tylko i wylacznie przy karmieniu piersia- przy sztucznym juz nie a przy mieszanym co drugi dzien

ad3. to jest wit D3 i jest konieczna do prawidłowego rozwoju kosci i zarastania ciemiaczek

ad4 - tak, juz jestem zarejestrowana :-)

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...