Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:

A co do kg to ja muszę popracować troszke nad brzuchem bo mi strasznie ale to strasznie przeszkadza...Co prawda wciagne juz spodnie sprzed ciąży ale ten brzuch...A pozatym zrobiły mi się straszne rozstępy na piersiach. Brrrrr jak na to patrze to szok.


Ja mam to samo..w spodnie wejdę, ale brzuchol się wylewa... i rozstępy na piersiach mam straszne 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
justyna_malutka napisał:

A co do kg to ja muszę popracować troszke nad brzuchem bo mi strasznie ale to strasznie przeszkadza...Co prawda wciagne juz spodnie sprzed ciąży ale ten brzuch...A pozatym zrobiły mi się straszne rozstępy na piersiach. Brrrrr jak na to patrze to szok.


Ja mam to samo..w spodnie wejdę, ale brzuchol się wylewa... i rozstępy na piersiach mam straszne 🤨



widze ze osamotniona nie jestem 🙂 ufff jakies pocieszenie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My już po wizycie u pediatry.Z Nelcią wszystko dobrze,wyobraźcie sobie,że od urodzenia przybyło jej 800g 🤪 czyli przez 3tyg.Co do spraw brzuszkowych na razie mamy podawać przed każdym karmieniem 4x espumisan,lub 6x infacol oraz trilac 1x a jakby była wielka straszna kolka to w ostateczności eferalgan lub pół czopka glicerynowego.Gdyby to nie pomogło zgłosić się po coś mocniejszego.Pryszcze na nosku i czole normalna rzecz mam przemywać rumiankiem.Poza tym wszystko ok.W marcu szczepienie 5w1.Skierowanie na usg bioderek między 4a 6tyg.Lekarz super gość poświęcił nam max ilość czasu.W razie czego przyjedzie do nas do domu.Powód bolącego brzuszka to zbyt łapczywe jedzenie z cycka.Od wczoraj czekamy na kupkę ,dziś jej troszkę pomogłam termometrem,ale wyszła malutka.Biedna się tak męczy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
My mieliśmy ciężką noc... pierwszy raz co takiego 😞 Sebuś nie chciał spać...przy każdym pierdnięciu się prężył i płakał 😞 kupkę robił często... i też przy tym płakał 😞 jak tylko zasnął to budził się, żeby bąka puścić i płacz od nowa 😞 od czego to może być?? coś źle zjadłam, czy co 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
megi85 napisał:
My mieliśmy ciężką noc... pierwszy raz co takiego 😞 Sebuś nie chciał spać...przy każdym pierdnięciu się prężył i płakał 😞 kupkę robił często... i też przy tym płakał 😞 jak tylko zasnął to budził się, żeby bąka puścić i płacz od nowa 😞 od czego to może być?? coś źle zjadłam, czy co 😞



Mozliwe ze tak. Ale jesli sie to powtorzy dzis i jutro to niestety moga to byc kolki bo one najczesciej pojawiaja sie po 1 m.ż. 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A mu odkąd stosujemy Espumisan to nie mamy ciężkich nocy 🤪 On naprawdę skutkuje mimo ze ja daje tylko 2 krople przed kazdym karmieniem ale jak widac po przykładzie Mycloud to mozna aż 4 dawac wiec gdyby nam sie nie daj Boze pogorszyło to jeszcze zwiekszymy sobie dawkę.
A Sab Simplex jak w koncu dojdzie to postawimy na półce i bedzie w razie W a po 3 miesiacach podarujemy komus 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja schudłam już 15kg! a przytyłam 13 🤪 niestety jak opadł brzuch pojawiły się malutkie rozstępy na dole...cóż trudno jakaś pamiątka musi być.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Rozmawiałam z lekarzem na temat tego dlaczego kropli Sab Simplex mozna dawac 15 do kazdego karmienia (przyjmując ze dziecko je 7 posiłków na dobę to wychodzi 105 kropli!) a Espumisanu tylko 20 kropli na dobe skoro to ta sama substancja(simeticone)?

Otóż chodzi tylko i wyłącznie o to ze w Polsce taka dawka (20') jest dopuszczalna a w Niemczech inna (105') a biorąc pod uwage ze żołądki i jelitka dzieci na całym świecie są podobne to spokojnie mozna dawac wiecej tych polskich kropelek gdy jest taka potrzeba ale zaden lekarz po prostu nie moze tego zlecic.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadam na chwilke.

Byla lekarka - te krzyki i piski Ksawcia, to prezenie to "tylko" kolka - i wcale nie musi byc o tej samej porze - genrralnie to cale prezenie, placz przy robieniu kupki, wiercenie sie i placz przy jedzeniu itd. itp. [z tego co czytam to wszystkie to przerabiamy] to zwykla rzecz i moze trwac do pol roku! 🤢
Dostalismy recepte na debridat i mamy go podawac z esputikonem i zobaczymy czy bedzie lepiej.
No a problemy z zasnieciem i placz gdy tylko jest wsadzany nawet na spiaco do lozeczka to przyzwyczajenie do noszenia na rekach...
Jest zdrowy, fajnie rośnie, zmienia sie i wg lekarki jest super grzecznym dzieckiem :P:P [terefere 😉 ]

Wysypka na calej buzi, klatce piersiowej, uszach, karku i nozkach - potówki. żaden tradzik - takze uwazajcie z tymi masciami jesli stosujecie je bez konsultacji z pediatra 🙂

Bladosc skóry i czasami sinienie raczek to normalne bo do 3 miesiaca dziecko ma cos tam niewyksztalcone w ukladzie krazenia i po 3 mies jest zlecana morfologia czy to cos sie juz wyksztalcilo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

acha, dostalismy skierowanie do PROKOCIMIA na badania dot. tego refluksu, ale to jakby nadal ulewal [bo zdarza mu sie ulać nawet 3 godz. po jedzeniu - taki serek mu sie pojawia w ustach] i nie przybieral czy cos.

Co do pierwszego usmiechu to mi powiedziala "mama daj dziecku spokoj, usmiechnie sie ale ma jeszcze duzo czasu" ☺️


Ja dostalam nowe leki na nadcisnienie i powinny mi obrzeki zejsc do tygodnia - gorzej jak nie zejda bo to sa leki dla staruszkow a nie dla mlodych :laugh: i lepiej zebym je brala jak najkrocej 🙂

ok, uciekam konczyc zupe

papa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
Mamuśki - ponawiam pytanie o WAKACJE!!!

Zostajecie w kraju czy jedziecie gdzies dalej?



BAAARDZO BYSMY CHCIELI JECHAC GDZIES BO KOCHAMY PODROZE DALEKIE I BLISKIE ALE NA 100% NIE BEDZIE TO WYPRAWA ZA GRANICE.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Pinacolada jeśli wakacje zagraniczne to wakacje w Polsce ( w moim przypadku) to tak wybieram się 🙂 Chociaż czy ja wiem czy można to nazwać wakacjami 🙂I faktycznie są problemy z wózkami chociaż warto czasem poprosić o delikatne traktowanie, bo przecież wózek jest wkładany tuż przed wejściem Twoim na pokład.
Ja ostatnio tez mam problemy z Piotrusiem. Tylko by przy cycu siedział i nic więcej. Już nie mam do niego siły, zwłaszcza ze w cycusiach pusto po kilku próbach. A butla to juz nie bardzo mu się podoba... I chyba mam ten sam problem co Jagódka. Problemy z wsadzeniem do łóżeczka spedzają mi sen z powiek. Chyba trzeba zacząć tresure 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć mamy i dzieciaczki 🙂 dziękuję w imieniu Michasia za pochwały hehe.
Co do tego SAB SIMPLEXU u nas chyba nie za bardzo działa..i poza tym mały po nim ulewa..musimy jechać do pedatry po ten co pinacolada polecała.

Gunia Helenka widzę grzeczniutka przy kąpaniu tatuś spisuje się na medal hehe 🙂

Pinacolada Lenka przesłodkie ma pysie.
A co do wakacji hmm jeszcze nic nie planujemy ale może pojedziemy na góra weekend do Krakowa 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Jagoda80 napisał:
acha, dostalismy skierowanie do PROKOCIMIA na badania dot. tego refluksu, ale to jakby nadal ulewal [bo zdarza mu sie ulać nawet 3 godz. po jedzeniu - taki serek mu sie pojawia w ustach] i nie przybieral czy cos.

Co do pierwszego usmiechu to mi powiedziala "mama daj dziecku spokoj, usmiechnie sie ale ma jeszcze duzo czasu" ☺️


Ja dostalam nowe leki na nadcisnienie i powinny mi obrzeki zejsc do tygodnia - gorzej jak nie zejda bo to sa leki dla staruszkow a nie dla mlodych :laugh: i lepiej zebym je brala jak najkrocej 🙂

ok, uciekam konczyc zupe

papa



czytałam dzis własnie o takich badaniach. Podaja dziecku do wypicia kontrast i potem robia przeswietlenie i patrza czy tresc zołądka sie cofa 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny u Agaty jak skończyła miesiąc na twarzy pojawiło się mnóstwo krostek - podobno to normalne i dzieci i pomógł krochmal, którym przecierałam buźkę po kąpieli 🙂
co do wakacji to jeśli uda nam się (tzn mężowi wygenerować wolne) to pojedziemy ale nie daleko - troszkę południe Polski i Czechy - już się boję myśleć o pakowaniu 🙂

dziś mieliśmy Majkę werandować i nici za mroźno było. Jutro przyjedzie babcia i na 3h zostanie z dwiema wnuczkami a my na miasto pozałatwiać 'parę' spraw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
co do wakacji to my planujemy jechac na Teneryfe 🙂jest ponoc fajnie cieplo ale nie za ciepło 🙂 wiec idealna temp dla dziecka 🙂 ale zobaczymy jak finsnowo bedziemy stac bo moj sie uparl żeby sobie samochod we wrzesniu kupić za 20tyś 🤪 nie rozumiem tych facetów 🤨
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wakacje w tym roku w Polsce nad morzem specjalnie dla małej,żeby nałykała morskiego powietrza.

Sylla-oj kochana nie tylko faceci tacy są,sama kocham najdroższe i największe samochody i ciągle zmieniam na lepszy model;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam moje kochane ;*
Ostatnio rzadko tu zaglądam ale moja mała przerzuciła się na kolki od godziny 12 , 1 w nocy przez 3 ,4 godziny czasem do rana więc czasem chodze jak trup teraz w weekend miałam szkołę to już wogule..
A jak mam chwile czasu to nauka lub sprzątanie itd..
Same rozumiecie
U nas po za kolkami wszytsko ok mała rośnie jak na drożdżach 🙂

Próbowałam na kolkę od pediatry poprosić o DEBRIDAT ale niestety 2 razy mi odmówiła teraz idziemy jak mała skończy 6 tygodni czyli za 2 tygodnie i 2 dni i będę normalnie żądać a nie prosić 😠 ;/
Madziula ten sab simplex mojej małej tez gów.. pomaga, nic zresztą ani herbatki z rumianku ani z koperku ani ciepła kąpiel ciepły okład czy noszenie na rękach przytulanie czy gimnastyka i tak się drze i płacze a ja płacze razem z nią bo nie wiem jak jej już pomóc..


Co tam u was słychać wogule ? 🙂:*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Megi85 no to moja tak robi właśnie i to poprostu kolka..
Ja musze spróbować Espumisan albo Bobotic bo to ten sam skład tylko Bobotic jest tańszy..
A widze że tam o Sudocreamie pisałyście ja nie używam używami oliwki raczej no chyba że jej się odparzy to
wtedy posmaruje ale tak to oliwka

Lece do apteki po ten espumisan na dzis noc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...