Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
dzieki aniol 🙂
ja to burczenie czulam jakby nad jej pupka, trzymajac ja podczas karmienia, moja reka wzdluz jej cialka i dlon mialam pod pupka, wtedy to pozulam, ale mozna tez bylo wyraznie to uslyszec 🙂 ale juz jestem spokojniejsza. dzieki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Syluś uważaj na jajeczka jak karmisz piersią bo białko uczula czasem dzieciatka. A co do zielonej kupki to ja ostatnio czytałam w gazecie "twoje dziecko" ze zielony lub zielonkawy kolor kupki jest albo od tego ze kupka się utlenia, albo od zelaza i jeżeli dziecko normalnie je i przybiera na wadze to nie trzeba się tym martwić. a co do stroju kapielowego to w penym kupisz jaki tylko bedziesz chciała 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
justyna_malutka napisał:
Syluś uważaj na jajeczka jak karmisz piersią bo białko uczula czasem dzieciatka. A co do zielonej kupki to ja ostatnio czytałam w gazecie "twoje dziecko" ze zielony lub zielonkawy kolor kupki jest albo od tego ze kupka się utlenia, albo od zelaza i jeżeli dziecko normalnie je i przybiera na wadze to nie trzeba się tym martwić. a co do stroju kapielowego to w penym kupisz jaki tylko bedziesz chciała 🙂

Dawno nie bylam w penym ale z tego co pamietam to oni chowaja stroje na tzw zimę.? wiec chyba nie bedzie teraz strojów??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
w ogloe powiem wam moja ma katarek i anwet czasem kaszelek, dzis rano byla masakra ale jak jej zakropilam woda morska i chciala cos wyciagnac to nic nie wyszlo a w momencie jak jej fuklam to jej taaki wielki glutek wylecial i wciagla go z powrotem i chyba sie rozpłynął ? Lece kapac mala paaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniss77 napisał:
dziewczyny mam do Was pytanie. Moja malutka robi kupi i nie ma chyba raczej kolek, odpukac, ale od wczoraj chyba jakos to te kupki sa takie jakby wodniste, na pieluszce jest zabarwienie zoltawe i kilka jakby grudek, i mniej smierdziuszkowe sa 🙂slychac jak daje w pieluszke ale wrazenie mam takie jak zagladam ze to woda zabariowna z kilkoma tymi grudkami, czy to normalne? Wczesniej zrobila kilka kupek ale byly one konsystencji gestej. Spi ladnie, wiec mysle ze sie najada. czasem budzi sie co poltorej godziny, ale raczej spi 3 godziny mniej wiecej.
Np jak ja karmilam i reke mialam pod pupcia, to poczulam i uslyszlalam jak tam w kiszeczkach cos sie dzieje 🙂 wiecie tak jak burczenie w brzuchu, taki dzwiek 🙂
Ja dzis mialam maly przemarsz wojska 🙂 czy to moze byc powiazane? Jem raczej swieze rzeczy i staram sie dobrze odzywiac, nie wiem skad ten roztroj zoladka mnie dzis dopadl.Miala ktoras z WAs cos takiego z brzdacem? miewaja tak maluszki?


Takie wiercenie w brzuszku moja też ma.A kupa z grudkami jak najbardziej normalna.Kupa koloru musztardowego u dziecka karmionego piersią norma.To,że słychać jak kupa idzie w pieluchę też norma;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Takie wiercenie w brzuszku moja też ma.A kupa z grudkami jak najbardziej normalna.Kupa koloru musztardowego u dziecka karmionego piersią norma.To,że słychać jak kupa idzie w pieluchę też norma;-)



no wlasnie taki musztardowy kolor ale jakby wodnista, ze widze w pieluszce nasiakniete cos koloru musztardowego i te grudki.
A to co slyszalam to nie tylko jak idzie kupa w pieluszke ale tez slychac i czuc pod reka tak jak u dorosloego jak masz zatrucie i masz biegunke i w kiszkach Ci tak burczy.
No i wlasnie nie wiedzialam czy to ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wykonczona.
14 godz z synkiem non stop.
Teraz maz w koncu mnie zastapil.
Ksawciu przy kapieli zasnal 🤪
I nie chcial otworzyc buzienki zeby mu wetknac butle 😉
Oto pan Prezesunio 😉 [img size=328]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/2-f8bf5501bd27863ac84101292c1c5d00.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BUZIA ZAMKNIETA!!! 😉 [img size=490]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/1-6fc7a22718eaaa9357db6babb17c42d4.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA, maz kupil wage elektroniczna i w koncu wiem ile waze. Myslalam ze jest gorzej 🙂
Zeszlo mi juz ..uwaga...hehe 20 kg a zostalo ok 10 kg ale na oko mojego gina to 5 kg mi zejdzie jeszcze wraz z obrzekami.
Wiec od dzis biore inne leki na nadcisnienie plus "odwodnienie" i czekam na rezultaty 😉



Uciekam pod prysznic - bo to moja druga po BRZUSZKU rozrywka 😉

pa Kochane, bezkolkowych nocy!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam wieczorowa porą 🙂 my dzisiaj drugi dzień bez pomocy mojej mamy 😞 no i o ile wczoraj było wszystko super tak dzis mała udawala marude i mnie mocno wymęczyła, płacze a ja nie wiem co jej jest 😞 chyba to te kolki po pomagało jej "kicanie" albo poprostu kaprys na przytulanie i noszenie dupci 😉 samemu znacznie ciężej z takim maluchem.... ale jakoś dam radę 🙂 jutro miałam iść na narty na górkę szczęśliwicką z moją koleżanką co odbierała poród.... ale chyba nie będę mieć siły no i mój M jeszcze sobie nie radzi do końca z mała i chyba nie mogę go na tak długo zostawić samego bo sie oboje zapłaczą 🙂 moja mama moooocno rozpieściła mojego M przez ten miesiąc 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Basiu - Vanesska przepięknie w sukienusi wygląda 🙂
moniss gratuluję!!
co do brzuszkowego zjazdu jestem za 😁 i nawet za że nad morzem 🙂 super klimat :P
madziula moja też ma popękaną skóre na nóżkach i rączkach to przez przenoszenie i ja smaruje parafiną w płynie

i ja dziś zaległości ze 2 h nadrabiałąm przez mojego 'aniolka'
buzki znow placz.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny co do kolki, to ja probowalam wszystkiego i nic. W koncu zmienilam butelke, wczoraj kupilam dr browna i nie chce zapeszac ale mala spi jak aniolek. wczoraj i przedwczoraj o tej porze byl placz jak cholera, uszy odpadaly a dzis spokoj 🙂

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoras miala moze stycznosc z krwiakiem podokostnowym?? Czy ktores z malenstw mialo taki albo jakas Wasza znajoma??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Karina89 napisał:
Dziewczyny co do kolki, to ja probowalam wszystkiego i nic. W koncu zmienilam butelke, wczoraj kupilam dr browna i nie chce zapeszac ale mala spi jak aniolek. wczoraj i przedwczoraj o tej porze byl placz jak cholera, uszy odpadaly a dzis spokoj 🙂

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoras miala moze stycznosc z krwiakiem podokostnowym?? Czy ktores z malenstw mialo taki albo jakas Wasza znajoma??

moze mleczko nie odpowiada i zatwardzenie mała ma,co do butelki to tez moze byc ze za szybko jej lecialo i lykala duzo powietrza z tego sie biora wzdecia i nastepstwem jest placz.
Co do tego kwiaka to nie mialam stycznosci? czy toja kruszynka to ma? co sie stalo?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ja tez przyłączam się do pomysłu ze potkaniem, w szczególności nad morzem 😉 bo mam blisko, z tego co pamiętam to ty DUSIA TEŻ 😉
u nas na razie nadal problemy z wybudzaniem do karmienia. myślałam ze po jakimś czasie Weronika zacznie sama dopominać się o jedzonko, i tak się czasami zdarza, czytam ze wasze dzieciaczki często jedzą i dużo, mnie coraz bardziej martwi ze malutka mało je. położna każde wybudzać i karmić max co 3h i to od 100-120ml, a Weronika jak z musu zje 100 to jest rewelacja. potem się dusi, mleczko leci jej po buźce, po jakims czasie zdarza jej sie sporo ulać i po takiej dawce może spać ok 5-6 h jak dziś w nocy. wszystko mnie już wkurza bo jak zaczynamy wybudzanie to trwa to nawet ponad pól godz, zanim zje i jej się odbije kolejne pól godziny, potem się porozgląda po marudzi ze zmęczenia i zanim dobrze zaśnie, musze zaczynac wybudzanie do kolejnego karmienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
katpio powiem CI ze ja nie mam takiego problemu, bo Piotruś to straszny głodomorek. Nie dość że zjada z obu cycusiów to chce jeszcze i musze mu butle dorabiać. Wczoraj wciagnał dodatkowo 90ml. Choc powiem CI że na poczaku on też długo spał ale nie dłuzej niż 4 godziny i z wybudzaniem to była masakra...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej (sorry ale pisze jedna reka )

u nas nocka super - mala spala od 0:30 do 7:00 🤪

chyba wyjdziemy dzis na spacerk bo sli cznie swieci slonko.

kupilam wczoraj lence ubranko do chrztu - wiem ze troche wczesnie ale tak mi sie spodobalo a poza tym byla promocja i nie moglam sie oprzec. potem wam wkleje link - moze ktoras tez skorzysta z okazji

link do nk tez wkleje albo po prostu szukac : kinga bieniek, bochnia i powinno wyszukac.

pozdrawiam slonecznie z malopolski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał:
ja tez przyłączam się do pomysłu ze potkaniem, w szczególności nad morzem 😉 bo mam blisko, z tego co pamiętam to ty DUSIA TEŻ 😉
u nas na razie nadal problemy z wybudzaniem do karmienia. myślałam ze po jakimś czasie Weronika zacznie sama dopominać się o jedzonko, i tak się czasami zdarza, czytam ze wasze dzieciaczki często jedzą i dużo, mnie coraz bardziej martwi ze malutka mało je. położna każde wybudzać i karmić max co 3h i to od 100-120ml, a Weronika jak z musu zje 100 to jest rewelacja. potem się dusi, mleczko leci jej po buźce, po jakims czasie zdarza jej sie sporo ulać i po takiej dawce może spać ok 5-6 h jak dziś w nocy. wszystko mnie już wkurza bo jak zaczynamy wybudzanie to trwa to nawet ponad pól godz, zanim zje i jej się odbije kolejne pól godziny, potem się porozgląda po marudzi ze zmęczenia i zanim dobrze zaśnie, musze zaczynac wybudzanie do kolejnego karmienia.


Katpio karmisz butelką? dlaczego jeśli można wiedzieć?100-120ml naraz? szok!moja na cycka sama się budzi co 2,3h.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pinacolada napisał:
hej (sorry ale pisze jedna reka )

u nas nocka super - mala spala od 0:30 do 7:00 🤪

chyba wyjdziemy dzis na spacerk bo sli cznie swieci slonko.

kupilam wczoraj lence ubranko do chrztu - wiem ze troche wczesnie ale tak mi sie spodobalo a poza tym byla promocja i nie moglam sie oprzec. potem wam wkleje link - moze ktoras tez skorzysta z okazji

link do nk tez wkleje albo po prostu szukac : kinga bieniek, bochnia i powinno wyszukac.

pozdrawiam slonecznie z malopolski


Zdradź sekret co zrobiłaś,że Lanka tyle spała? w nocy jest na cycku tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...