Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
hej mamusie

my dzis z córeczka jak to przystało na kobietki ruszyłyśmy na zakupy 🙂 i podobało jej sie:laugh: najpierw pokupowałam niuni a pózniej sobie:laugh:

kupłam niuni też termofor- ponoc pomaga na wzdęcia a jest w etui pluszowym- taki hipcio 🙂

chyba lubi jeździc autem bo śpi a jak stoje w korku to sie budzi 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny odkryłam właśnie dlaczego dziś mieliśmy taką akcję z Nelcią tzn.dlaczego cały dzień płakała.Zauważyłam to odciągając pokarm swój do butelki ,żeby tam wkropić kropelki itd.Udało mi się ściągnąć jedynie 20ml z dwóch piersi po czym przestało lecieć mleczko.Wieczorem przystawiłam małą do piersi a ona się wściekała i nie chciała ssać.Okazało się,że jej mleko też nie leci i jest po prostu nie najedzona.Zadzwoniłam do położnej i okazało się,że mam kryzys laktacyjny 😠
Mąż pobiegł po mleko kazała kupić nan active1 więc ją nakarmiłam tym mleczkiem i padła! mam ściągać mleko swoje jeszcze laktatorem i ją przystawiać przed butelką jak będzie chciała ssać to wypije to co będzie i potem butelka.

Moje pytanie do tych,które karmią dzieci butelką? jakie są kupy po mleku modyfikowanym? jak często karmicie dzieci?czy będzie jej się bardzo ulewało? karmi któraś nan aktive?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny odkryłam właśnie dlaczego dziś mieliśmy taką akcję z Nelcią tzn.dlaczego cały dzień płakała.Zauważyłam to odciągając pokarm swój do butelki ,żeby tam wkropić kropelki itd.Udało mi się ściągnąć jedynie 20ml z dwóch piersi po czym przestało lecieć mleczko.Wieczorem przystawiłam małą do piersi a ona się wściekała i nie chciała ssać.Okazało się,że jej mleko też nie leci i jest po prostu nie najedzona.Zadzwoniłam do położnej i okazało się,że mam kryzys laktacyjny 😠
Mąż pobiegł po mleko kazała kupić nan active1 więc ją nakarmiłam tym mleczkiem i padła! mam ściągać mleko swoje jeszcze laktatorem i ją przystawiać przed butelką jak będzie chciała ssać to wypije to co będzie i potem butelka.

Moje pytanie do tych,które karmią dzieci butelką? jakie są kupy po mleku modyfikowanym? jak często karmicie dzieci?czy będzie jej się bardzo ulewało? karmi któraś nan aktive?


mycloud ja miałam podobną sytuacje do ciebie jakies dwa tygodnie temu. Mała płakała z głodu a ja nie wiedziałam o co chodzi. Teraz ściągam mleko laktatorem co ok 3 godz, jak nie leci to i tak "laktatoruję" sie min 15 minut na każdym cycu. Teraz mam wystarczająco mleka i niunia sie najada. Dostaje zwykle tylko jedną butle Bebilonu po kapieli. Dodatkowo pije herbatkę HIPP dla matek karmiących.

Tylko niestety karmiąc mała z butli moim mlekiem boje sie że nie będzie chciała brać cyca. A wiadomo że jak sie gdzieś wychodzi to cyc najwygodniej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny odkryłam właśnie dlaczego dziś mieliśmy taką akcję z Nelcią tzn.dlaczego cały dzień płakała.Zauważyłam to odciągając pokarm swój do butelki ,żeby tam wkropić kropelki itd.Udało mi się ściągnąć jedynie 20ml z dwóch piersi po czym przestało lecieć mleczko.Wieczorem przystawiłam małą do piersi a ona się wściekała i nie chciała ssać.Okazało się,że jej mleko też nie leci i jest po prostu nie najedzona.Zadzwoniłam do położnej i okazało się,że mam kryzys laktacyjny 😠
Mąż pobiegł po mleko kazała kupić nan active1 więc ją nakarmiłam tym mleczkiem i padła! mam ściągać mleko swoje jeszcze laktatorem i ją przystawiać przed butelką jak będzie chciała ssać to wypije to co będzie i potem butelka.

Moje pytanie do tych,które karmią dzieci butelką? jakie są kupy po mleku modyfikowanym? jak często karmicie dzieci?czy będzie jej się bardzo ulewało? karmi któraś nan aktive?


ja karmię tym mleczkiem, kupę to wystarczy jak zrobi raz na trzy dni, moja robi tak co drugi dzień, robi normalną, miękką (też ją karmię najpierw cyc, a po dorabiam 60-90ml mleka). Ulewać to nie ulewa za dużo czasem się tylko zdarzy, ale moja niuia ma ciągle cofki i ciągle jej się odbija , to chyba nie po tym mleku - bo po zwykłym nan czy bebilonie komfort było dużo gorzej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Widzę,że chwalicie się wagami swoich pociech,dziś Małgosia miała koło 4600,także przez 5 tyg.przytyła 1100 🤪 położna była dziś u Nas ostatni raz i się śmiała,że pajace jakieś inne,większe już nosi 🙂
A tak z innej beczki,chciałam się zabrać za siebie tzn.ćwiczyć a ona,że narazie mogę tylko nożyce 😞 że mam jeszcze czas,a ja się mieszczę tylko w jedne spodnie sprzed ciąży(kolejne 5 par się kurzy)Nie mogę już patrzeć na ten flak wystający znad paska buuu buuu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dziewczyny nawet nie wpadłam na pomysł prowadzenia zapisów pobudek w nocy - jestem wtedy jak robot wstaje biorę wyciągam cyca karmię odbijam i kładę a potem kładę siebie i zasypiam 😁
wiecie co mój mąż dziś w nocy wyprawiał??masakra ma chłop jazdy - jak Maja się budziła on zaczął mówić ciciciiiiiii i podniósł rękę do góry i tak jakby na pilocie chciał ściszyć 🤪 🙃
i co chwilę się budził i pytał czy mi coś pomóc 😁

u nas Maja ma problem z zaśnięciem wieczorem po kąpieli- wyciągnie półtora cycka i się wierci kręci i napina - czułości wymaga bo pomagają rowerki i głaskanie po główce - dziwne to troszkę bo w ciągu dnia i potem w nocy nie ma problemów z zasypianiem, chyba wykorzystuje że Agata już śpi i starzy mogą być tylko dla niej :P

co do wagi to u nas za tydz położna przyniesie wagę, jutro przyjdzie nas odwiedzić - martwię się bo wydaje mi się, że mała zażółciła się...zobaczymy jutro co powie położna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aniolku ja mam inny problem zaginęły moje spodnie z przed ciąży, na samym początku chodziłam w lnianych bo przecież wtedy było cieplutko...a teraz nie wyskoczę w lnianych bo mi tyłek odmarznie, a nie mam kiedy iść i kupić i jakie kupić?bo ten flaczek z przodu mam nadzieję, że troszku zniknie więc po co kupować jakieś które za chwile trzeba będzie odłożyć?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
cześć ! po ciężkim dniu jak wszystkie teraz 🙂
Michałek przytył aż 300 g a jutro kończymy 2 tygodnie 🙂
u nas wszystko w porządku jutro mam zamiar wyjść z małym na
pierwszy spacerek zobaczymy pogoda pokaże.Choć u nas rano zawsze mrozik
dziś było -8 a póżniej zeszło do -5.

Syla wspominałaś że mała kicha i kaszle.A ma katarek ? bo próbowałam małemu
odciągnąć przez aspirator do nosa ale nic nie szło.Jak sobie radzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dusia_P napisał:
dziewczyny nawet nie wpadłam na pomysł prowadzenia zapisów pobudek w nocy - jestem wtedy jak robot wstaje biorę wyciągam cyca karmię odbijam i kładę a potem kładę siebie i zasypiam 😁
wiecie co mój mąż dziś w nocy wyprawiał??masakra ma chłop jazdy - jak Maja się budziła on zaczął mówić ciciciiiiiii i podniósł rękę do góry i tak jakby na pilocie chciał ściszyć 🤪 🙃
i co chwilę się budził i pytał czy mi coś pomóc 😁

u nas Maja ma problem z zaśnięciem wieczorem po kąpieli- wyciągnie półtora cycka i się wierci kręci i napina - czułości wymaga bo pomagają rowerki i głaskanie po główce - dziwne to troszkę bo w ciągu dnia i potem w nocy nie ma problemów z zasypianiem, chyba wykorzystuje że Agata już śpi i starzy mogą być tylko dla niej :P

co do wagi to u nas za tydz położna przyniesie wagę, jutro przyjdzie nas odwiedzić - martwię się bo wydaje mi się, że mała zażółciła się...zobaczymy jutro co powie położna



JA ROBIĘ DOKŁADNIE TO SAMO I SOBIE PORÓWNUJE !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...