Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Mycloud - Lenka juz niestety nie jest na cycku - przez ten pieprzony refluks musiałam zrezygnowac z karmienia 😞 Jest cały czas na Bebilonie z "zagęszczalnikiem" - moze dzieki niemu śpi dłuzej choc w dzien dostaje to samo a upomina sie co 3-3,5 godz o żarełko wiec nie wiem.
Ale to nie pierwszy przypadek bo poprzedniej nocy spała od 23:15 - 5:40 - 9:00 a jeszcze poprzedniej od 22:30 - 3:20 - 8 rano!!!(prowadzę zapiski 😉 ) wiec robi sobie dłuższe przerwy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolda sukienunia przesliczna!!! 🙂 my chrzest robimy kolo kwietnia i chyba było by malej za zimo w takiej sukienuni... no ale poczekam i zobacze... może też się skuszę 😁

a moja córcia po wczorajszy Dniu Marudy dzis grzeczna jak aniołek!! a juz sie bałam że to ja źle się nią zajmuje bez pomocy mojej mamy i że kiepska ze mnie mamuska.... ale chyba poprpostu Wiktoria miała dzień marudery bo dziś snowu jest sobą.... czyli grzeczniutkim aniołkiem 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
katpio napisał:
ja tez przyłączam się do pomysłu ze potkaniem, w szczególności nad morzem 😉 bo mam blisko, z tego co pamiętam to ty DUSIA TEŻ 😉
u nas na razie nadal problemy z wybudzaniem do karmienia. myślałam ze po jakimś czasie Weronika zacznie sama dopominać się o jedzonko, i tak się czasami zdarza, czytam ze wasze dzieciaczki często jedzą i dużo, mnie coraz bardziej martwi ze malutka mało je. położna każde wybudzać i karmić max co 3h i to od 100-120ml, a Weronika jak z musu zje 100 to jest rewelacja. potem się dusi, mleczko leci jej po buźce, po jakims czasie zdarza jej sie sporo ulać i po takiej dawce może spać ok 5-6 h jak dziś w nocy. wszystko mnie już wkurza bo jak zaczynamy wybudzanie to trwa to nawet ponad pól godz, zanim zje i jej się odbije kolejne pól godziny, potem się porozgląda po marudzi ze zmęczenia i zanim dobrze zaśnie, musze zaczynac wybudzanie do kolejnego karmienia.


Katpio karmisz butelką? dlaczego jeśli można wiedzieć?100-120ml naraz? szok!moja na cycka sama się budzi co 2,3h.





karmię butelką bo Weronika nie budziła się do karmienia, nie umiała chwycić brodawki a jak już chwyciła to wypluwała, poza tym troszkę possała i znów spała. więc nie wiedziałam czy cokolwiek ściąga z tego cycocha a pokarmu nie miałam jeszcze tak dużo by móc ocenić czy coś pojadła. w szpitalu położne dały butelkę i tak się zaczęło, przy cycku był krzyk przy butelce zjadła i znów spała. poza tym w szpitalu jedna położna twierdziła, ze dziecko ładnie ssie i mam nie dawać butelki, druga że dziecko zrobiło sobie z cycka smoczek i nic nie ciągnie. więc dla spokoju i własnej wiedzy, że cokolwiek je wolałam dać jej butlę i widzieć czarno na białym. i tak już zostało, bardzo nad tym ubolewam do dziś, bo pokarm się potem pojawił, przez jakiś tydzień ściągałam a dziś już pokarmu nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SyLa1205 napisał:
Karina89 napisał:
Dziewczyny co do kolki, to ja probowalam wszystkiego i nic. W koncu zmienilam butelke, wczoraj kupilam dr browna i nie chce zapeszac ale mala spi jak aniolek. wczoraj i przedwczoraj o tej porze byl placz jak cholera, uszy odpadaly a dzis spokoj 🙂

Mam jeszcze jedno pytanie, czy ktoras miala moze stycznosc z krwiakiem podokostnowym?? Czy ktores z malenstw mialo taki albo jakas Wasza znajoma??

moze mleczko nie odpowiada i zatwardzenie mała ma,co do butelki to tez moze byc ze za szybko jej lecialo i lykala duzo powietrza z tego sie biora wzdecia i nastepstwem jest placz.
Co do tego kwiaka to nie mialam stycznosci? czy toja kruszynka to ma? co sie stalo?


No wlasnie mojej małej zrobił sie krwiak po porodzie. Dosc duzy. Bylismy juz dwa razy na odciaganiu, za pierwszym razem odciagneli 55 ml krwi a za drugim 20 ml. Jutro kontrola znowu. mam nadzieje ze juz jej nie beda meczyc. Jeszcze jej zostalo wybulwienie na glowce ale to nic w porownaniu z tym co bylo. Dlatego pytam bo jestem ciekawa czy ktoras miala z tym stycznosc i jak sie top wchlania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada śliczne ubranko, my podobnie planujemy chrzest w kwietniu, więc za zimno na takie wdzianko ;(
a jak często i ile zjada twoja Lenka.
ja dziś w nocy też nie budziłam Weroniki do jedzenia bo w ciągu dnia zjadła 6 posiłków niestety w mniejszych ilościach jak zalecono, ale zjadła 😉 i w nocy obudziła się dwa razy, 20.00-1.30, potem o 4.00 i 7.30 więc też sobie pospałam. jeśli dziś w dzień też zje min. 6 posiłków to w nocy też nie będę jej wybudzać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kajtucha napisał:
Pinacolada śliczne ubranko, gdybym miała corcie to bym jej takie zrobiła sama ale chłopca w szydełko nie ubiore 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Ktoś wyjątkowy nasze maleństwa kończą dziś PIERWSZY MIESIĄC ŻYCIA! Niesamowite jak ten czas leci...



Kajtucha mój Piotrus tez ma dzis miesiac 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katpio napisał:
jagódka znalazłam Cie na N-K 😉
PRZYJMIESZ ZAPROSZENIE 😉
a jak pozostałe dziewczyny macie tam profile?


Tak tak, wiem, już mam Cię w znajomych 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

justyna_malutka napisał:
Dziś Piotrus kończy miesiąc 🙂 Kurcze ze ale zleciało 🙂
Mamusie mam pytanie czy Wasze dzieciątka tez się tak wiercą podczas spania?? Ja jak połoze Piotrusia do łóżeczka to po 3 godzinach znajduje go w poprzek. To normalne??


NASZ MA DOKLADNIE TO SAMO!idzie jak rogalik zgodnie z ruchem wskazówek zegara 😉 🤪 i zazwyczaj się zatrzymuje na ochraniaczu w łożeczku i juz dalej nie pelznie 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aallicee napisał:
pinacolda sukienunia przesliczna!!! 🙂 my chrzest robimy kolo kwietnia i chyba było by malej za zimo w takiej sukienuni... no ale poczekam i zobacze... może też się skuszę 😁

a moja córcia po wczorajszy Dniu Marudy dzis grzeczna jak aniołek!! a juz sie bałam że to ja źle się nią zajmuje bez pomocy mojej mamy i że kiepska ze mnie mamuska.... ale chyba poprpostu Wiktoria miała dzień marudery bo dziś snowu jest sobą.... czyli grzeczniutkim aniołkiem 😁


Ja z kolei myslalam ze przy tatusiu w weekendy jest grzeczny a mnie nie toleruje 😉 ale nie - tez juz jestem pewna [nawet lekarka byla zeby stwierdzic ze nic mu nie jest tak ryczal w poneidzialek] ze sa dni MARUDZENIA i sa dni ANIOŁKA 🙂 [jak wczoraj]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ksawciu spi - chyba na dłuzej bo zasnal zaraz po karmieniu wiec poiwnien pospac jakies 3-4 godz 🙂

W nocy spi zazwyczaj albo od 24-5.00 albo od 2.00-6,7:00
W ogole jak on juz "gada" szok, z dnia na dzien sie zmienia!!! 🤪

Lece robic sosik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Małgośka też już sypia trochę dłużej,też prowadzę notatki 😉
wczoraj np.20.00-1.00,1.30-5.30 ale potem czuwała do 12.30,ale zazwyczaj od 22.00-2.30,3.00-6,7.00 także nocka przespana.Tylko dlaczego nie chcą już dalej spać np.do 10.00:P bo ja bym jeszcze pooospałaaaaa 😉
Nie wiem czy ona tak długo śpi bo jest na butelce czy im starsza to tak jest 🤔
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera był koncert płaczu od 11-15.00 myślałam,że padnę.Codziennie do południa nie może zrobić kupy.Podaję te krople,ale powiedzmy,że cokolwiek pomagają.Niby bąki wychodzą,ale kupy nie ma.Jedna była wczoraj pod wieczór i potem koniec.Męczy się i męczy,lekarz zalecił ,że jak już długo się męczy,żebym podała czopek glicerynowy połowę,więc już bezradna wzięłam ten czopek,ale jak ja go włożyłam to ta go wypchnęła ,ale w końcu poszła duża kupa!ja wiem,że jej to pomaga,ale nie mogę jej pomagać robić kupę każdego dnia bo potem w ogóle nie zrobi sama.Załamka.Jak to się nie zmieni do końca tyg.idę po receptę na debridat.Lekarz na razie nie dał bo chciał najpierw zobaczyć czy te zadziałają.Jak już się wykupkowała to i tak była marudna jak nie wiem,więc u nas dziś dzień marudzenia.Teraz zasnęła mam nadzieję,że da mi odetchnąć.Czy któraś może dawała swojemu dziecku czopek?

Dziewczyny ja każdego dnia oprócz weekendów jestem z nią sama i żyję choć ledwo.
Jak ja wam zazdroszczę tym co karmicie butelką,że możecie troszkę w nocy pospać.Moja jak pośpi 3h to trzeba się cieszyć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud-Małgośka wcześniej też sypiała w nocy po 2,3h byłam zmordowana tak jak Ty,myśłałam że ona już tak ciągle będzie sypiać,ale im starsza tym sen ma dłuższy 🙂Cierpliwości
Wydaje mi się,że nie ma tu znaczenia czy cycek czy butelka
p.s.od tyg.jesteśmy na butli.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Dziewczyny ja każdego dnia oprócz weekendów jestem z nią sama i żyję choć ledwo.
Jak ja wam zazdroszczę tym co karmicie butelką,że możecie troszkę w nocy pospać.Moja jak pośpi 3h to trzeba się cieszyć.



mycloud Piotrus spi po 2-3 godziny w nocy wiec nie jestes sama. Choc zauwazyłam ze czas sie wydłuza 🙂 Spokojnie zobaczysz wszystko sie unormuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziele ja już nie mogę.Po 15min się obudziła z takim rykiem,że było ją słychać wszędzie.Nie chciała ani cycka ,popiła troszkę rumiankowej herbatki i płacz jak nie wiem co.Aż zadzwoniłam zapłakana do męża co robić.Położyłam ją na naszym łóżku i włączyłam suszarkę spokój do tej chwili.Ja się załamię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mycloud napisał:
Ja pierdziele ja już nie mogę.Po 15min się obudziła z takim rykiem,że było ją słychać wszędzie.Nie chciała ani cycka ,popiła troszkę rumiankowej herbatki i płacz jak nie wiem co.Aż zadzwoniłam zapłakana do męża co robić.Położyłam ją na naszym łóżku i włączyłam suszarkę spokój do tej chwili.Ja się załamię.


z tego co piszesz,to chyba kolka-ona nie zawsze występuje wieczorem,a pisałaś jeszcze że nie mogła zrobić kupki,tak mi się wydaje.Niestety czasami nic nie pomaga i musisz tę kolkę przeczekać.A próbowałaś tego kicania o którym pisała chyba Jagoda?Może to pomoże,trzymam kciuki,oby Nelci przeszło 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
pinacolada - napisz mi proszę jeszcze raz ile dajesz miarek Nutritonu do mleka( tak żeby przeleciało przez smoczek), ja też chcę go wypróbować (tylko nie wiem czy mogę bez konsultacji z lekarzem 🤢 ), Twojej Lence przestało się po tym mleczko cofać?

aha, wysłałam zaproszenie na NK.

Dziewczyny wrzućcie też linki do waszych profili na Nk - wkońcu bym mogła Was zobaczyć, a nie tylko "wyobrażać" sobie jak wyglądacie 😉 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...