Skocz do zawartości

styczniowe maleństwa 2010 | Forum o ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 35,3 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • SyLa1205

    2760

  • pinacolada

    4867

  • Basia81

    2762

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

DZIEWCZYNKI! dostalam mmsa ze zdjeciem malej ZOSI - jaka boska!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
moj maz kazal sobie przeslac fotke i napisal ze sie strasznie wzruszyl!! jak ja bym juz chciala miec Ksawcia przy sobie!!!






Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny, ja niestety wylądowałam na L4
moja szyjka macicy przez ostatnie dwa tygodnie skurczyła się z 34mm na 28mm 😞
mam leżeć plackiem, odpoczywać i się nie przemęczać
co tydzień będę miała robione USG na którym będą sprawdzać czy szyjka pomniejsza się dalej
dolna granica do 25mm
jeżeli szyjka będzie miała taka wielkość najprawdopodobniej założą mi szwy
w tym całym nieszczęściu najważniejsze, że z Zuzią wszystko OK
7 września mamy USG połówkowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PINACOLADA - sama jestem ciekawa!!! tez chce tam rodzic! 🙂 wiem wiem, mam caly zestaw pytan.
Co do lewatywy - to nie jest to na pewno konieczne, ale polozna z UJASTKA ktora moja przyjaciolka miala oplacona (swoja droga skonczylo sie cesarka wiec tez niewiem czy sie placi tak czy siak poloznej...) powiedziala ze kobiety same decyduja sie na lewatywe dla swojej wygody i ze nie jest ot wcale okropny zabieg. Golenie - chyba tez dowolnosc, ale zapytam.
Obie chodzimy do jednego lekarza i on jest swietnym specjalista ale w NARUTOWICZU niestety...z Ujaska miala tylko nagrana znajoma siostry - polozna a jak sie przetrminowala to ta polozna dala jej namiar na prywatny gabinet lekarza z ujastka i tam juz jej wszystkie badania robili.

mamamaliszka - jejku, wspolczuje, trzymam kciuki zeby sie polepszylo..ja powiem szczerze boje sie czwartku bo mam wrazenie ze cos jest nie tak...




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda ja tez chodze do lekarza z Narutowicza i prawdopodnie tam tez bede rodzic.

mamamaliszka jestem pewna, ze wszystko wroci do normy 🙂 najwazniejsze, ze dzieciątko zdrowe 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Angelcake23- witam nową mamusię 🙂 i łap oklaska za półmetek. A tak wogóle to muszę nadrobić zaległości z tymi oklaskami. Zawsze zapominam 😉
Jagoda- nie martw się na zapas tylko zadręczasz się myślami, a dla Ksawcia to niedobrze.
Mamamaliszka- odpoczywaj ile tylko możesz!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję kochane :*
Chodzi tylko o to, że od początku ciąży wszystko przebiega idealnie aż tu nagle - w tamtym tygodniu dwa dni takiego kłocia ze szok, a teraz te wczorajsze zawroty głowy...wieczorem natomiast kłolo mnie cos jakby ..pecherz moczowy czy cos w okolicy...
Basia, Kochanie, zapytaj jesli mozesz czy zawroty glowy moga byc spowodowane spaniem na plecach?? i czy zbyt duża aktywność, wysiłek - moze spowodowac przeszywajace kłocia w brzuszku przy kazdym ruchu.. 😞

karina89 - ale numer! do Kusia??? 🙂



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jagoda włsnie poszukalam w ksiazce na temat spania na plecach i jest napisane:
POzycja na plecach choc najwygodniejsza, sprawia, ze cala masa ciezarnej macicy spoczywa na kregoslupie, jelitach i dwoch glownych naczyniach krwionośnych; aorcie (odpowiedzialnej za rozprowadzanie krwi do serca po calym ciele) oraz żyle głównej dolnej(zyle odpowiedzialnej za odpływ krwi z calej czesci dolnej ciała do serca). Może sie to stać przyczyną bólu pleców, hemoroidów, sprawić, że uklad trawienny bedzie mniej wydajny, przeszkadzac w oddychaniu i krazeniu krwi a nawet wywolywac niskie cisnienie krwi!

Ale jest rowniez napisane ze objawy towarzyszace w piatym miesiącu to:
okresowe bole glowy, omdlenia, zawroty glowy wiec moim zdaniem nie powinnas sie martwic 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...