Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Witam......Po pierwsze Dziewczyny-to do becikowego nie jest potrzebny pesel......Wiem to na 100,bo ja już odebrałam swoje 😉 .....Śliczna Królewna z tej Twojj Amelki....a ile w łosków ma.....Mój Oliwierek też ma sporo......ale pewnie nieługo im sie wytra od lezenia 😞 .....Moniczek kup sobie moze w aptece jakąs hrbatke laktacyjna......albo zrób bawarke-zwykłą czarną herbate z cukrem i mleczkiem......Ja narazie nie biore tych opalaczy,bo mam chyba wystarczająco pokarmu,bo mały sie najada i pucaty się robi.....no i wydaje nam ie z Mezem ,ze go przybyło 😉 .......Wczoraj połozna była i mówił,ze wzorowo wuygląda i widac ,ze najedzony.....no i mnie podbudowała,bo powiedziała,ze prawie pewna jest,ze bedę karmić przez 6 miesiecy jak już tyle przetrwałam 😉 moze i dłuzej.....Powiem Wam,ze z jednj strony to super z tym karmieniem cycusiem,bo i w nocy wygoda i z butelkam sie nie bawie.....kaska zostaje w portwelu.....ale z drugiej strony.....to ja nigdzie wyjsć nie mogę,bo mój Mały w dzien lubi się czesto napić z cycka i nieraz jst to co 30 min....nieraz co godzine.....a dłuzej ssie co 3 godz-wtedy m papu.......No i jak ide do sklepu to zaraz Mąz za mną wydzwania,ze Mały marudzi i go ssie......ostatnio do jeo cycka sie dobrał 😮 NO JAK MÓJ WŁASNY SYN MÓGŁ TAKIEGO WŁOCHTEGO SUDA POMYLIĆ Z MAMUSINYM CYCUSZKIEM:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam 🙂
Maxaro Ty juz odebrałas becikowe?????
ja złozyłam papiery i mi powiedzieli,ze do konca listopada bedzie decyzja...jakas masakra w tych urzedach..nie mam zielonego pojecia kiedy sie moge go spodziewac ;/
Dzidzia mi tez przybrala na wadze...wazy juz 3 kg...tez karmie tylko cycuszkiem..ale nie tak czesto...co 3 godzinki ..a w nocy dwa razy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej kobietki! 🙂 ale tu pusto... 😞 ja tez dopiero znalazlam chwile zeby cos napisac....mały zasnął,jakis dzis niespokojny jest,chyba go brzuszek boli... 😞dałam mu herbatki koperkowej to mu moze pomoze... 🥴
Jak sie odnajdujecie w roli mamusi...????ja z dnia na dzien coraz lepiej...juz sie przyzwyczailam do nocnego wstawania... 🙂 i Gracjanek coraz grzeczniejszy i lepiej spi w nocy... 🙂 kochany jest 🙂 🙂 🙂
Wkoncu poradzilam sobie z piersiami i obeszlo sie bez tabletek...szałwia pomogła... 🙂 a dzis po raz pierwszy zamierzam wykapac sie w wannie bo tak to bralam prysznic...bo w pologu podobno trzeba... 😲 jutro ide do szkoly a synus zostaje mezem i tesciowa...troszke zal i go zostawiac i smutno tak jakos ale musze... 😞 a co tam u was>>??pozdrawiam
:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A co tutaj taka cisza?Madziu tak,ja już jak mały miał tydzień to kase miałam.....akurat cynka dostałam zeby to szybko zrobić przed 1-wszym listopada....no tak troche po znajomosci,bo pewnie tak jak Ty bym czekała....no i kommplet dokumentów miałam,wiec szybko poszło.....Ja w przyszłym tygodniu ide z małym do pediatry,to dowiem sie ile przytył,bo tez tylko cycka je....Dziewczyny chodzicie codziennie na spacerki?i na jak długo,bo my wczoraj 3 godz,a dzisiaj 1,5-wiatru nie ma,ciepł go ubieram i hartuje......Teraz wisi mi na cycku,a ja klikam do Was.....Oliwierek w nocy budzi mi sie co 2,5....3 godz....possie z 10 min i dalej idzie spac....Dzisiaj o 9 wstalismy znowu ☺️ ...za to w dzien jak nie spi to co 20 min chce troszke cycusia......nie wiem czy pije sobie.....czy sprawdza czy ma cycka na zawołanie.....Ja sie smieje i nawet połżnej ostatio to powiedziałam,ze on jest teraz moi Bossem:laugh: ...Aha -szczeicie Dzieci na dodatkowe szczepienia i wykupujcie te płatne zamiast refundowanych?Buiaki od NAS 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szaro buro dziś na dworze...a mój Bartuś nie śpi i marudzi...
coraz więcej czasu mi absorbuje i nie mam możliwości częściej zaglądać...A rośnie jak na drożdżach hi,hi...Oglądałam wasze pociechy na NK i muszę powiedzieć że udały nam sie te październikowe dzieci 😉 😉 😉 🤪 🤪 🤪

Pozdrawiam serdecznie...buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
No dzieciaczki sa cudowne ja tez was obserwuje na NK.
Rosna jak na drozdzach a niedawno jeszcze nosilysmy je w sobie...
Zuzanka przytyla do 3 kg.bardo sie ciesze bo taki okruszek byl a teraz dziewczynka z policzkami hehe...spi ...sobie...je co 3 godzinki,ale ssie ok.20 minutek..wliczajac w to zabawe cycuszkiem hehe...

Powiedzcie mi czy jeszcze sie oczyszczacie..bo ja tak...i juz mam dosc ;/
Ostatnio wkoczylam na wage i 14 kg w dol..ale fajnie 🙂
Bardzo sie ucieszylam moze szybciej wroce do formy niz przy Natalce 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Mamusie.....Ja jutro ide do pediatry....wiec dowiem sie ile wazymy 🙂 .....ale klucha z niego sie zrobiła.....ma nawet ksywke-Pulpet:laugh: ....Dziewczynki szczepicie na rotawirusy i na pneumokoki?i czy pozostałe szczepienia wykupujecie te drozsze 5 w 1 lub 6w1...czy to co nfz daje? 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć kobietki !!!

Madzia - ja też jeszcze "przeciekam" i mam tak samo dość no bo ile można 😠 ale całe szczęście to już tylko plamienie
A moją wagę zepsuły dzieciaki i nie mogę się sprawdzić buuuu...

Maxara - ja mam zamiar zaszczepić na te dodatkowe a czy 5w1 czy 6w1 to jeszcze nie wiem zobaczę jaka różnica w cenie...

A mój Bartuś coraz dłużej w nocy śpi 🙂 a w dzień coraz dłużej czuwa i sobie coś po swojemu mamrocze pod noskiem 🤪 ...też zrobił się taki pełniejszy no ale w niedzielę skończy miesiąc :P ale zleciało...

pozdrawiam i ślę buziaczki od siebie i Bartusia...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Przełozyłam naszą wczorajszą wizytę u pediatry na jutro,bo dostałam cynk ,ze setki dzieci z katarami jest i to zarówno na zdrowych jak i na chorych dzieciach....a ja nie chce Oliwierka narazac.....Mój śpi ja zawsze....pewnie do wieczora,bo on tak ma,ze rano jak sie obudzi to szaleje dopołudnia...potem śpi z przerwami na cyca do 19....20....pózniej znowu szaleje 3 godziny i idzie spac.....Wczoraj wyjątkowo poszedł mi o 20.30 spac i rano o 6 pobudka....oczywiscie z przerwami na cycusia......Takze w ciągu dnia ma dwa dłuzsze okresy czuwania ok 3 godzinne i tak ma od urodzenia.....A WASZE?AHA....Moniczek kolezanka mi poleciła doskonały srodek na laktacje...Ona karmi juz pół roku synka i mówi,ze jak czuje ,ze ma mało pokarmu to sobie bachnie piwo karmelowe i w momencie ma cycuchy jak balony.....Ja sobie chyba kupie to piwko:laugh: przyjemne wkoncu z porzytecznym 😉 BUZIAKI DLA WSZYSTKICH MALUSZKÓW OD CIOTKI MAXARY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Maxarko za podpowiedź...może spróbuję 😉 bo mój Bartek wysysa mnie z kopytami 🤪 🤪 🤪

Taki głodomór że o matko...a waży już około 4,5 kg więc w niecały miesiąc przybrał ponad kilogram...
Teraz sobie postękuje :P bo się wyspał...znaczy muszę iść do niego ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 dawno nic nie pisałam...jakos nie mam weny tworczej...hihi 🙂 dzis moj syneczek spal w nocy bardzo dobrze,budzil sie tylko na jedzenie co 3-4 godzinki...i ja sobie tez pospałam...teraz tez spi dalej... 🙂 wczoraj bylismy u pediatry...mały zdrowiutki...ma super wyniki badan...i waży już 5400... 🙂 mój mały pulpecik ma naprawde wilczy apetyt... 🙂
Z dnia na dzien jest coraz wiekszy i coraz bardziej okazuje zainteresowanie wszystkiemu i wszystkim dookoła... 🙂
Jejku ale ten czas leci...Gracjan ma juz ponad miesiac...a jeszcze nie dawno rodziłam...aż mnie ciary przechodza jak prypomne sobie ile musialam przejsc... 😞 ale opłacało sie 😉
Dziewczyny boli was jeszcze tam na dole??bo mnie czasami rwie ze nie moge wytrzymac 🤨 a położna zagladala tam i mowila ze wszystko jest super... 🥴 mój mąż już odlicza dni...hihi:P
Pozdrowienia i buziaczki dla was i waszych skarbów 🙂 🙂 🙂


http://www.suwaczki.com/tickers/kjmni09kndxgxnyp.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry wszyskim :P

Bartek śpi więc mam chwilkę dla siebie 😉 ... dzisiaj mija 28 dni życia mojego szkrabka a zatem z noworodka staje się niemowlęciem 😁 no czas szybko leci hi,hi...A jak wasze dzidzie w kąpieli??Lubią wodę?Mój synuś dopiero zaczyna się przekonywać że może być miło w wanience,bo do tej pory strasznie mi płakał...

Malinka ja czasami jeszcze miewam bóle chociaż jak się myję to wygląda na to że już wszystko zagojone,no ale cóż - nadałam sobie niezłe tempo po porodzie bo muszę radzić sobie sama - z męża marny pożytek 😠 chociaż wiele obiecywał...ale życie to nie bajka...no dosyć narzekania...Bartuś wynagradza mi wszystko 🤪

Maxara - wypiłam to piwo karmelowe i powiem że chyba jednak w tym coś jest...Bartek się najadał i dłużej spał w nocy...w internecie wyszukałam jeszcze że są granulki homeopatyczne na laktację więc mam zamiar je zakupić...

pozdrowienia i buziaczki dla was wszystkich 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czes dziewczny zasiadam poki mala spi bo bylysmy na psacerze z citka 🙂 dawn mnie nie bylo bo nie chcialo mi sie wchodzic na kompau nas padalo 3 dni!!! ale wychodzilam z mala na balkon ja przewiteryc bo lpeij jej sie spi i jest nauczona ze popoludniu a spaer i o 7 kapiel 🙂ryual nasz 🙂 kurcze moja mala taka klucha sie zrobila 🙂 ma juz 55 cm 🙂 i 3570 wiec w ciazgu 2 tygdni przytyla nam 370 gram tak je jak opetana dziecko na butelce powinno jest co godz a na je co 2 po 120 ml!! a jak nei zje 120 to za po gdziny zas chce jesc zeby doknczyc ja ... ale w nocy je 2 razy i to na sie in pomruczy i spi uciekam bo plakusia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki!!!Dzisiaj byliśmy pierwszy raz u pediatry i super na wadze przybiera tak jak Twój Bartuś Moniczek w 3 tygodnie przybrał prawie 1200gram-wiec mleczko Mamusi dobre jest 😉 ....ale w dzień jak nie śpi to co 20min na cycu wisi....ale to mnie bardzo cieszy,bo nie spodziwałam sie,ze na samym cycusiu tak ładnie bedzie przybierał....Dzisiaj pierwszy raz odciagałam odciagaczem,bo dotej pory on wszystko wyciagał....ale mam zamiar zamrozickilka butelek w razie W.....Mój na szczescie nie ma żadnych kolek.....alergii....ale pilnuje tego co jem.....żeby mojemu Maleństwu nie zaszkodzić....Jestem strasznie szcześliwa ,ze tak super sie wszystko układa....A co do piwa karmelowego to ja też całe bachłam sobie wczoraj 😮 ....i w nocy Mały nie nadażał z połykaniem mleczka....i tez ładnie spał ☺️ .....BUZIAKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Mój Bartuś dziś jakiś niespokojny był - nie mam pojęcia czemu 😞 No ale po południu wyszliśmy na spacer,a teraz go wykąpałam i nakarmiłam i w końcu usnął grzecznie...śpiewałam mu kołysankę 🤪 hihi....
Maxara ja też wypiłam piwo karmelowe na noc i chyba więcej tego mleczka wypił bo dłużej spał,no a w dzień również lubi często przy cycu siedzieć 🙃
Jutro minie już miesiąc jak skarb jest z nami...przy bąblu małym czas szybko płynie :P

A jak Wam mija czas?Dzieci dają pospać w nocy?

Pozdrawiam serdecznie...Buziaki i dobrej nocy 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski 🙂
I jak tam u Was??
my coraz lepiej Zuza przyiera ladnie na wadze a ja na szczescie ja trace..juz mi spadło 14 kg ;D;D;D
Ale coz przy dwojce dzieci jest co robic...marzy mi sie przespana calkowicie nocka..ale to tylko marzenia puki co..choc ogolnie wstaje w nocy tylko dwa razy
Zuzanka zrobila sie juz taka pelniejsza...i widac po ciuszkach rosnie i rosnie...co bardzo nie cieszy bo mialam problem z ciuszkami na 50 cm malenstwo hihihihihih
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam mamuski...widze,ze forum zamarło a szkoda... 😞 😞 😞 bo fajnie sie pisalo.
Zuzanka ma dzis miesiac 🙂
Juz taka duza dziewczynka hehe jakos szybko zlecialo 😉
Idziemy dzis na wazenie..zobaczymy ile przybrała...


Zyjecie?? czy dzieci Was tak doszczetnie pochloneły?Odezwijcie sie pazdziernikowe mamusie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Cudne macie zdjecia na nk..ja jestem stale na bierzaco 🙂
Pozdrawiam i ucalujcie Wasze szkrabki 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pozdrowionka Madziu!!! 🤪 🤪 🤪
Wszystkie widzisz zajęte jesteśmy na maxa 🙃
Rzadko kiedy dziewczyny zaglądają...nie to samo co z brzuszkiem nie ??? Berbecie na zewnątrz trochę więcej naszego czasu potrzebują...

Buziaki dla Zuzki - z okazji miesiąca 😉 😉 😉

No ja też na NK podgląduję was stale hihi....

W ogóle z was szprychy takie,że nie widać że w ciąży byłyście,a ja to nawet swoich zdjęć nie wstawiam żeby nikogo nie wystraszyć 🤪 no ale cóż starość nie radość hihihi 🙃 🙃 🙃

Buziaki dla wszystkich!!! 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...