Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
laski ja was czytam ale nie wiem co za bardz napisac 🙂 mala rosni zdrowa ja rbka jeszcze od urodzenia zadnej krotecki na ciele nie miala 🙂 taa ma pieka i mieiutka ta skorke - a jej zazdrszcze nie to co moje roztsepy na tlu codz uwaga uwaga MAXARO moja kochana uratowalas moj adek bo rozstey jasnieja ten krem jest super 🙂 i fajnie pachnie 😁
mojej malej dopie 3 ni temu zorbila sie krosteczka po zczepenu - po tym c dostaj e sie po urodzeniu - i ja trche pobolewa bo troszke marudna dzis w nocy byla i nad ranem ale jest okej ogolem 🙂 kupilam sobie jeansy i kozaki na koturnie i szpilce sa super 🙂a po becikowe ide w pitek 🙂zawsze sie przydadza te pieniadze chdz 400 zl wpalamy na konto amelki 🙂 i co miesiac 100 zl zeby miala latwiej w zciu ale astrzezenie jest takie ze dostanie je dopieo jak skonzy stuia:P:P
de wywiesic ciuszki mojej malej niuni cormalnie piore co dni tak m ida ciuszki a mam ich ohohohoo chodz dalej chodzi w newbornach le juz w niektore od 0-3 month sie miesci 🙂 i jutro jej ubiore tka licznasukinke welnna z zlotymi przeszyciami to wam posle fotke 🙂
ale ten czas lei moja juz ma 5 tyg i 1 dzien - aha ostatnio jak mala brzuszek bolal to poszlam zapalic ;/ zlamalam sie ;/ ale i tak tylko 2 dziennie bo przy malej czasu ni mam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Monia no nie Ty jedyna jesteś niezadowolona ze swojego wyglądu.....bo ja też 🤔....no ale My już babcie po 30-tce ....ale nie jest zle,bo chudnę w oczach....aż za bardzo....waze sie co tydzień w sobote i ostatnio 4 kilo w ciagu tygodnia zjechałam:P .......bedzie dobrz do świąt.....to karmienie cyckiem działa cuda.....Juz sie przyzwyczaiłam do tego gotowanego jedzonka....dzisiaj była wołowinka.....jutro mam miruunę na parze 🙂 ....Tobie Monia zazdroszcze świeżutkich ryb....bo blisko masz morze.....ja to w gorach muszę sie zadowolic mrożonymi.....Niunia super ,ze rozstepy znikają....byle tak dalej....a u Was jak z wagą....mi jeszcze z 8-10 kilo zostało 😞 ....ale z 27 to i tak super......Nawet mi teraz nie brakuje tego żarełka z ciąży....teraz piję butle wody niegazowanej i herbatki ziołowe....ale efekty są....Mój Mąz już jest zachwycony.....NO JA JESZCZE NIE ,ALE BĘDE.....WKRÓTCE.....AHA.....nosicie majtki z pasem albo pasy na brzuszek.....wiem,ze bardzo krytykuja ta etode,że miesnie wtedy nie pracują ,bo są ściśniete.....ale ja i tak zamówiłam na allegro,bo mi odstaje brzuszek jak w 4 miesiącu....albo i 5.....BUZIAKI dla wszystkich dzidziulków ode mnie i Oliwierka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Hej dziewczyny 🙂
Nie psałam już bardzo dawno., ale moj synek pochlonal mnie calkowicie.Rosnie jak na dzrożdżach.Dzisiaj pierwszy raz zaczał usmiechac sie do mnie swiadomie.Ja go rozsmieszalam a on sie pieknie usmiechal....
Mecza nas troszke kolki, ale podaję mu INFECOL i brzuszek robi sie bardziej miekki.Kacperek ma troche problemy z zasypianiem nie wiem dlaczego.Moze to przez te kolki????
Ja natomiast mam okropnego doła, bo nie mogę stracić jesze tych 8 kilo.Mało tego wydaje mi sie, ze przytyłam....No trudno....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacperek ślicznie się uśmiecha :P Mój Bartuś też już reaguje uśmiechem szczególnie na pewne dźwięki...Natalia wyglądasz jak modelka a masz doła - nie chciałabyś mnie zobaczyć hehe,zostało mi z 15 kilo do zrzucenia 😞 ale właśnie zamówiłam sobie dietę dla matki karmiącej bo ja to wiecznie głodna chodzę 🤪
Maxara ja to mam problem z podjadaniem 🙃 i karmienie nie działa wyszczuplająco heh...no ale z małą pomocą dietetyka mam nadzieję że to przezwyciężę...

Buziaki dla Was i milusińskich ode mnie i Bartusia 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 🙂 ja tez zagladam na forum...czytam co sie u was dzieje...ale sama jakos jestem tak zajeta opieka nad Gracjankiem ze czasami nie mam na nic siły... 😞 dzis wkoncu pospałam... 🙂 a mój skarb jeszcze spi ale juz sie kręci... 😉
Mam doła bo siedze całe dnie w domu z tesciowa...a mojego męża nie ma bo pracuje codziennie od rana do wieczora...dzis moze skonczy wczesniej... 🙂 no i nie długo weekend...super...bo z mężem przy boku jakos mi lepiej... 🙂
Dziewczyny może jestem szalona ale wziełam wczoraj lusterko i przyglądałam sie jak wygladam tam na dole po porodzie i stwierdziłam że jest jakas inna... 😞 i ja sie boje teraz pierwszego seksu z męzem... 😞 a jak jest z wami>>????
Natalio naprawde super wygladasz i nie masz co sie przejmowac tymi dodatkowymi kilogramami...minął dopiero miesiac wiec daj sobie jeszcze troszke czasu... 😉 ja tez sie przejmuje bo został mi odstajacy brzuszek i czekam az bede mogla zaczac cwiczyc... 🥴 ale pocieszam sie ze nie jest tak zle...bo naprawde inni maja gożej... 😲 i maja wieksze problemy.Ja wchodze w stare dzinsy ale z trudem je dopinam,tak jakby biodra mi sie rozszezyły... ☺️
Natalio twoj synek slicznie sie usmiecha...mój próbuje wiec pewnie nie długo tez zamieszcze fotke mojego usmiechajacego sie skarba... 🙂

Pozdrawiam 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
CZEŚĆ Mamuśki....ślicznie się Kacperek uśmiecha.......a co do kolek to ja cos wiem o tym,bo mój Kacper miał takie straszne kolki,że jak miał z 2 miesiace to wyladowalismy u znachorki,bo zadne leki mu nie pomagały.....nawet takie specjalnie robione opłatki......Nie wiem czy to wiara uczyniła,ale zalecenia znachorki pomogły.....NOŚ GO TAK JAK DO ODBICIA Z PODKURCZONYMI NÓZKAMI TZW POZYCJA KRÓLICZKA I MASÓJ MU SPÓD STOPEK-ŚRODKOWĄ CZĘŚC..NIEMOWLAKI TAM MAJĄ TAKI TRÓJKĄCIK I UCISKAJ GO NA STÓPKACH MAŁEGO.....POWINIEN SIE WYGAZOWAC.....SPRÓBUJ!!!MOJEMU POMOGŁO......Malinko mało masz już do zrzucenia.....do lata laska będziesz....zresztą jak my wszystkie.....OPŁACAŁO SIĘ DZIEWCZYNY MECZARNI 9 MIESIECY....ROZSTEPY....CELULIT I NADWAGA.....BOTERAZ MAMY NAJCUDOWNIEJSZE STWORZENIA POD SŁONCEM I WIELE KOBBIET ODDAŁBY WSZYSTKO ...NAWET 100KILO NADWAGI....ZEBY BYC W NASZEJ SYTUACJI.....Moniczek pij duzo herbatek......i tym oszukuj podjadanie......naprawde wystarczy,ze sie. zawzięłam....cieżko jest wiadomo np.jak torta jedza....ale jak staje na wage to mam taką motyacje,że normalnie az dumna jestem....Załozyłam sobie,że do Swiat mam wrócić do normalnej wagi....może ciezko bedzie ale zobaczymy....Jak u Was z tymi pasami i majtkopasami....nosicie?http://www.allegro.pl/show_item.php?item=809599877.................ja takie zamówiłam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja chcialam sobie taki pas kupic...to moj mąż na mnie naskoczył ze po co mi to... 🤨 ze dobrze wygladam... 🤨 wcale nie bo odstajacy brzuszek zostal 😞 i chyba sie zaopatrze w taki pas... 😉 mój maluszek spi juz 4godziny jak wstanie to bedzie bardzo głodny i bardzo zły...hihi 🙂 mały głodomorek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiła sobie taki pas,no ale teraz żałuję że nie pomyślałam o allegro...kupowałam w sklepie i zapłaciłam 55 zł 😠
Zakładam go tylko jak gdzieś wychodzę 🙃
Przyjaciółka poleciła mi ćwiczenia...

http://www.youtube.com/watch?v=nRjEKVKACWM

Podobno działają...ja na razie zbieram siły żeby zacząć heh...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
zesc asi zagadam i dzis:0 bylysmy w sklepei na zakupach kupilam sobie plaszcz i maej sukienke swiateczna w tesco ale sliczna jest hihi ja nei narzekam b jestem inna ja wrecz chcialam zeby mi troce po ciazyzostalo mam 169cm i teraz obecnie 55 kilo w ciazy bylo 71 na koniec a na poczatku 7 :P wiec ja sie ciesze bo sie zaokralilam ale tak pozytywnie brzuch mi zeszedl ginka na wizycie powiedzia ze wygladam jak bym ie rodizla hehe - ponoc p cesarce dlug zostaje taki brzuszek ale ja juz mam plaski nawet jutro wam posle fote:P moja uwielbia sie smiac na snie ale tak ze az rusza brzuchem- dslowinie sie chichra a co jeszze do ilogramw laki szybk zrzucicie dpier miesiac minal zobacycie w maju jak bedziecie smigac w miniowkach ...ja marze o solarce wygac sie na ciepym lozu nei umie ju patrzec na moja bladosc :/ aleeszcze 2 tyg aha dzis dstalam okres:P:P i ju zakladam krzek nuvaring e sumie t zaloze o o 2 🙂 powiemwam jaki jest :P dzis moj m wraca a tk chcial mnie pomolestowac haha... moja klucha juz spi a ja czekam na losowanie kto komu kkupuje prezent co do pasa o ja dostalam od siostry ale nie chodze bo ciezko mi sie oddycha ogolem musze isc do lekarza bo ja leze na boku - obojetie jaim- mam okropny ucisk w klatce peirsiowej juz od 3 tygodninie wiem co to moze byc... jak myslicie? siorka ma jeszze taki pas co zapia sie g i jest jak w saunie heheh zobaczymy jak on dzial ale za 2 tyg jak blizna sie podgoi .. i za 2 tyg chce wskczyc do kapieli do maty ozonwej - od tesciowej 😁- ale jestsuper tak to maasuje i skora super po tym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dkladnie wszystkeigo naj maxarko dla olusia 🙂mja siostra tez ma oivierka 😉
laski dzis ide d lekarza lneo po skierowanie do chirurga bo mam komplikacje z rana - na bliznie rosnie mi dzikie mieso przetoczka myslalmam ze ono wejdzie a tu lipa byla polozna i okazuje sie ze to przetoczka no coz;/ musze to usunac zrobilo mi sie t od tego ze za bardz szalalm na pcztak :P za szybko wsalam sie wyprotowalam dzwigalam i rbilam rozne pozy edym slowem sie ei szczedzzalam dzis zapslam moja core na badani sluchubou nas w szpialu jest awaria aparatu - d 4 lat 🤔
i mamy termin na 8 lutego do gornoslaskiego centrum matki i dziecka
dzis ide a sklepy po szkole i na 17 45 d tego lekarza;/
co tam u was??
moja mala wczoraj mi w ciagu dnia spaala max 4 godz !!! i potem o 23 usnela i wstala 8 30 i dalej spi ona jest niemozliwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dziewczynki!!!

Bartuś się najadł i teraz sobie leży grzecznie...4 grudnia idziemy na szczepienie,orientujecie się może jakie są ceny dodatkowych szczepionek?Nie mam pojęcia ile pieniędzy wziąć ze sobą 😞 ...
Dzisiaj pogoda u mnie straszna - wieje i pada deszcz...nie wyjdę dziś na spacerek 😞 😞 😞
Wracacie po urlopie macierzynskim do pracy? Ja chcę zostac na wychowawczym,odpocznę sobie trochę 😉

Pozdrowienia i buziaki dla was i waszych pociech 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć dziewczyny gratuluję Wam wszystkim pięknych dzieciatek. Czy możecie jako świeżo upieczone mamy udzielić mi rady na co się zdecydować. Chodzi o wybranie miasta do porodu i późniejszego zamieszkania z maluchem na jakiś czas. Są dwie możliwości:
1. Rodzę w mieście, w którym obecnie mieszkam od 2 lat. Jest to duże miasto, dużo szpitali ale o żadnym nie wiem nic np. z opowiadań koleżanek. Ale mam tu swoje mieszkanko, wrócę do swojego gniazdka, będę u siebie, intymnie z mężem i rodzinka nie zwali mi się od razu na głowę bo mieszka daleko. Niestety będzie bez żadnej pomocy z zewnątrz (mama, teściowa). Tylko ja i mąż.
2. Rodzę w moim rodzinnym mieście. Mam tam zaufanego lekarza, znam szpitale. Po porodzie mieszkam jakiś czas u rodziców w domu za miastem, gdzie czystsze powietrze i natura (to będzie maj). Mam pomoc od mojej mamy. Z minusów to to że nie będę jednak u siebie, mąż będzie ze mną może dwa tygodnie i rodzinka zwali się od razu na głowę (moja i męża).
Powiedźcie mi, co jest ważniejsze czy ten spokój i intymność czy pomoc od najbliższych. To moje pierwsze dzidzi. Nie mam doświadczenia w takiej sytuacji i nie wiem czy dam sobie radę.
Dziękuję bardzo.
Pozdrawiam 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Madziocha ja zdecydowanie wolałabym byc jakis czas przy mamie.Nawet nie zdajesz sobie sprawy jak wazna jest pomoc w tych pierwszych tygodniach. W dodatku jestes rozbita psychicznie przez hormony. Ja sama na poczatu poczułam sie jak dziecki i chcialam do mamy...Po drugie podczas porodu bardzo wazne jest wsparcie.Lepiej jest rodzic w znanym otoczeniu i ze swoim lekarzem.Bedziesz czuła sie bezpiecznie....
Poki co życze spokojności dla Ciebie i dzidzisia.Zbierajcie sily, bo czeka was wielki wyczyn...Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

Madziocha - pomoc i wsparcie to rzecz bardzo ważna i na pewno w porozumieniu z mężem zdecydujesz co lepsze...Ja jednak jestem za ciszą i spokojem,wszelkie zbyt szybkie wizyty działają na mnie jak płachta na byka...Moja mama i siostra przyszły od razu w dniu powrotu ze szpitala i chociaż bardzo je kocham to nawet z nimi nie rozmawiałam....

Co u Was kochane dziewczyny,mało co tu zaglądacie 😞
Jak tam,przesypiacie nocki?Mój Bartek budzi się ze dwa razy w nocy,no ale potem śpimy do 8...Czasami wieczorami jestem wykończona - wszystko na mojej głowie,mąż mało co mi pomaga...przydałby mi się masaż kręgosłupa heh :P

Pozdrawiam serdecznie...ślemy buziaczki dla maluchów 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A Witam mamusie 🙂
wkoncu doszlam do siebie troszke wiec moge odwiedzic nasze forum...
Walcze z zapaleniem piersi...3 dni mialam goraczke siegajaca nawet to 39 stopni non stop..schodzila tylko na ok.2 godziny do 37.8 przy paracetamolu 😞
Masakra...drgawki,bole cycuszkow..no poprostu paranoja 😞
mam w lewym cycuszku 5 mm zastoj i to on wszytskiemu winien..teraz jestem na antybiotyku i z dnia na dzien ejst lepiej,ale czuje sie jak dojarka poprostu bo Zuzi lewa piers nie daje tak dobrego mleczka jak prawa :P
Pozdrawiam serdecznie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć dziewczyny...

Madzia współczuję - słyszała że to strasznie boli...trzymam kciuki żeby szybko przeszło

Ja wczoraj przeżyłam chwilę grozy...Bartek wymiotował 😞 strasznie aż mu przez nos poszło i potem tak płakał bidulek...
A poza tym to rośnie - wyrósł mi z pierwszych ubranek :laugh:
W przyszłym tygodniu idziemy na szczepienie to się dowiem ile waży...Wybrałam tą szczepionkę 6w1,u nas kosztuje 190zł jedna dawka...Pozdrawiamy Was i maluszki...buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Madzia uszy do góry....ja też przeżywam rozczarowanie aczkolwiek związane z partnerem i jest mi również ciężko,ale już pisałam że jeden uśmiech Bartka wystarczy żebym zapomniała o wszystkim co złe...A on z dnia na dzień coraz fajniejszy jest...Uśmiecha się do mnie,coraz bardziej lubi swoje zabawki i uwielbia jak mu czytam bajki,a teraz ściągam sobie nagrania dla dzieci i będę mu śpiewać 😉

Pozdrawiam dziewczyny moje strasznie zajęte 😉Buziaki dla małych skarbów 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...