Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Nadusia gratulacje....wszystko bedzie dobrze i mały wyrośnie na silnego faceta....Niestety fotki nie weszły....Moniczek u mnie 6w1 kosztuje 500...za 6 ty 500 i za 6tyg 200....Ja jeszcze nie wiem na 100%....ale chyba tylko na pneumokoki zaszczepie,a rota sobie darujemy...ale to wszystko sie jeszcze okaże....moze jutro sie wybierzemy.....Pozdrawiam wszystkie Maluchy
PS:Monia pięknie wyglądasz....doszłaś już chyba do kondycji 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Maxarko!Do kondycji to i może doszłam 😉 ale nie do figury,ale...jestem na diecie (specjalnej dla karmiącej mamy)no i zaczęłam ćwiczyć więc mam nadzieję osiągnąć jakieś efekty 😉

Pozdrawiam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czesc dziewczyny ja dzis mam ciezki dzien wczoraj maa meczyl brzuszk 😞
ale biedna plakala....
ja dzs tez poplakuje ze strachu przed jutrem na pociezenie kupilam sobie spodie ale co z tego jak rozmiar 28 a zawsze mialam 26 ☺️ dzis mam zly hmor poklocilam sie z moim chodz mnie przeprosil ☺️ ta pgoda tez mnie dobija ehhhh w czwaretk ide na szczepienie....moniczek schudniesz szybko bo karmisz cycem
dziewczyny dreczy mnie co kupic mojemu na swieta masakra on wszystko maa ustailismy ze w tym roku oszczedzamy i robimy prezenty po 200 kurcze pomozcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Dziewczynki....Moniczek ja też mam jeszcze pare kilogramów w zapasie,ale głęboko wierze,że sobie z nimi poradzimy......W sumie to miałam zamiar wrócic do formy na swieta,ale to chyba nierealne....ale powoli....powoli....nie jest zle,bo mieszcze sie w ciązowe spodnie....z urtkami i płaszczami gorzej,bo zawze dopasowane nosiła...a teraz cycuchy nie uszczają,ale nie dołuje sie,bo tam jest mlczko mojego synka....napisz Moni w skrócie coś o tej diecie dla karmiącej.....moze cos zaczerpne mądrego 😉 .....Niunia współczuję Amelce i Tobie tych kolek,bo podejrzewam,ze to jednak kolki.....choć krażą opinie,ze dziewczynki rzadko kolki mają....Może rozważ zmiane mleka,bo może Amelka zle je tolruje...ja tak miałam z synem starszym.....Puki co ja jestem strasznie zadowolona z karmienia oiersia -same plusy....mały nie płacz....wczoraj wieczorem nawet lazanie ze szpinakiem i pomidorami zjadłam i nic,a bałam sie,ze bedzie g brzusek bolał,bo pierwsy raz to jadłam odkad karmie.....No ale ja was rozumie ,ze nieraz karmienie z róznych przyczyn jest niemozliwe....Jutro mamy szczepienie to napisze Wam jak poszło....Mam nadzieje,ze nie bedzie zle go znosił....Połozna mi mówiła,ze dzieciaczki(zreszta dorosli tez)maja różna tolerancję na ból i jedne płacza bardzo przy kolkach inne mnij....Wyhodzi na to,ze mój syn to prawdziwy twardziel 😉 ...a Maz sie juz cieszy,bo planuje kariere bokserska dla niego....nawet imie wybrał żeby ładnie w ringu z nazwiskiem sie komponowało:laugh: ....niech mu świeci......a ja i tak wiem ,że Olis bedzie lekarzem...ewentualnie wzietym prawnikiem 😉 ....a tak naprawde to teraz najwazniejsze jest zeby zdroo rósł i sie rozwijał...a życie pokaze co z niego wyrosnie....czego yczę wszystkim naszym MALUSZKOM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niunia z tymi prezentami to masakra jest 😮 Ja swojemu to kosmetyki kupuję bo wszystko ma a on lubi się "wypstrykać"

Maxara - ta moja dieta to z internetu jest - dobierana indywidualnie przez dietetyka na stronie www.Vitalia.pl
Myślę że nie do końca jest potrzebna ale mnie motywuje i staram sie nie podjadać (a to największa moja bolączka 😉 )

Mojemu Bartkowi coś ostatnio sprawia kłopot wieczorne zasypianie,myślę że to kolki mogą być,kupiłam mu espumisan w kropelkach zobaczymy czy pomoże...

Ja na szczepienie w piątek idę i coraz bardziej się denerwuję heh...już sobie wyobrażam ten płacz ojoj 😞 A idę z dwójką bo mojemu starszemu synowi przysłali "zaproszenie" na szczepienie na odrę,świnkę i różyczkę...Mam nadzieję że jakoś to przeżyję 🙃 Napiszę potem jak było...

Pozdrawiam 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej 🙂 no mojego maluszka też od około 3dni męczą kolki...wiem ze to napewno kolka bo byłam dzis z nim u lekarza...przepisal mu infacol i wode koperkowa i lacido baby...i mam mu masowac brzuszek,kłasc go na brzuszku i poklepywac go po pleckach...wiec zobaczymy...bo juz nie daje rady,nie wiem co mam robic gdy on tak biedny placze a wrecz krzyczy z bólu... 😞 😞 😞 straszne te kolki... 🤨
Teraz Gracjanek leży w łóżeczku...już mu podałam leki mam nadzieje że pomogą bo inaczej to sie chyba załamie nerwowa... 🤨 ja juz bylam na szczepieniu...mały krzyczal strasznie...a pozniej goraczkował,ale na szczescie mam to juz za soba...ale za 6tygodni znowu to samo... 😞

Pozdrowionka i buziaki dla was i waszych maluszków ode mnie i Gracjanka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
maxara wem ze to kolka tylk ona ma tak ze tydzien przerwy a potem dni podwieczor placze ... kumplea mowila mi zebym poszukala na necie takieg leku z nemiec bo w polsce go nie dopuscili a w czecha- wszedzie jest on dostpny wiec zaraz go poszukam a ponc jest reweacyjny i podaje sie go tez zapobiegawczo, o smaku bananwym od pierwszych dni zycia .... jutro idziem na szczepienie iwec pewnie bedzie placz tak mi jej szkoda kurcze ja nei wiem czy dam rady zobaczyc jak ja kluja .... i c d zmian mleka to ona je dobre mleko bo uzywamy bebilonu i kupilam nutramigem d zageszczania - daje jej raz na dzien - na noc malinka mjej to woda koperkowa i infacol dzialal tak ze jeszcze barzdiej plakala a nie toeruje widocznie kopru wloskiego - jak ma kolki pierdzi i to duzo ja jej brzuszek masuje a 2 osoba grzeje suszarka to jest wtedy spokoj albo ciepla peilcha na brzuch i mocno ja tule .. a brzuszku lezenie na pocatku jej tylko pomagalo teraz bardziej wiazanie na mmie- na sztywno zeby nei ruszala ngami i rekami i jeszcze jak nose ja na brzuszku ze lezy mi brzuchem na rekach to tez jej pomaga co dziecko to co innego podziala kupilam jej awet buelke dr browns ale taka jej uroda widocznie musze to prztrwac ona tak z 3 godziny plakusia a potem si i zarz sie zrywa i tk 3 godz bidactwo moje malutki ja moga bym wziasc ten bol na siebie ale tak sie nei da 😞 😞...
ja sie zberam do chirurga mla si od 10 z przrwa na jedzeni i dalej spi ...malinka a jaki ty mleko uzywasz bo ty tez nei karmisz ycuchem prawda/ i jeszcze mialam sie cie pytac kiedy wymienia sie przplywy smoczkow do karmienia??/ z 1 na 2 ??? nie wiesz moze??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja daje małemu bebico Ha(hipoalergiczne)ale pytałam sie dzis lekarza czy te kolki to wina mleka to powiedział ze nie...tylko ze takim maluszką wolniej pracuja jelita...i dlatego te brzydkie kolki są... 😞 a co do smoczków to nie wiem kiedy sie wymienia...ale cos słyszałam ze co 3miesiace... 😉 ale nie jestem pewna... 😞
Niunia90 podaj mi jak mozesz nazwe tego leku co ci kumpela poradziła...bo jak pomysle ze pozniej gracjanek znowu bedzie cierpial to az sie plakac chce 😞 😞 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam Mamuśki.....My już po szczepieniu....Oliś miał 6w1.....450zł 😮 ..i dwa ukłucia,bo z pnumokokami....MAM NADZIEJĘ,ZE DZIEKI TEMU NIE BEDZIE CHOROWAŁ.... 🥴 ...za 6 tyg znowu to samo.....Dziwczyny jak sie wybieracie na sczepieie to kupcie sobie od razu altacet w tabletkach,bo ten w gelu g....wart i badaże zeby dziecku nóżki obłozyc po szczepeniu,bo lubia puchnąc.....i nurofen w czopkach,o tez czasem gorącza sie pojawia.....Mój Mały puki o nie gorączkował i nie marudzi,ale ponoć do 3 dni moze sie pojawić.....Płakał bidulek,ale co zrobic?A wy szczepicie na 6w1 z pneumokokami?Kupa kasy,ale co zrobic jak panstw nie gwarantuje nam tak podstawowej szczepionki....za murzynami jak zawsze jestesmy....Niunia smoczki wymienia sie dopiero od 3 miesiaca życia...wtedy są z 2 lub 3 dziurkami....Współczuje Wam z tymi kolkami,bo wiem co to znaczy....Starszy syn u znachorki wyladował,bo wytrzymac nie moglismy.....pisałąm Wam juz zresztą o tym....Pociesze Wa,ze to mija w 3 lub 4 miesiącu życia....BUZIACZKI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A jak u Waszych maluchów z zabawkami...intersują sie już?bo starsze sa troszke....ój jeszcze nie bardz....Macie moze którs mate edukacyjną?i czy sie srawdza,bo mi siostra w Anglii kupił i pocztą wysłała i zastanawiam sie czy go to już zaineresuje?Mąz ostatnio jak przyjechał z delegacji po 3 tyg to kuił mu grzechotki...pozytywki....a on to ma w d.....:laugh: ....chyba za mały jeszcze....Aha i wazy już 5500....szok....Ponad 2 kilo w 6 tyg....Pytałam dr czy nie za duzo,bo wszędzie pisze 700gram do kg w ciągu miesiąca,ale na powiedziała,że jakby sztucznie był karmiony to by krzyczała,ale on tylko cyca wiec moze tyle przybierac....w szoku jestem ,że na piersi tak przybiera ładnie....a ja tylko wkładki kupuje,bo mleko to mi sika dosłownie:laugh: ....Jakie witaminki podajecie Dziciaczkom,bo ja D3 I K....Ale sie opisałam i ile ptań do Was am....pewnie na połowe nie odpowiecie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś kupiłam małemu herbatkę Humany z melisy,lipy i tymianku,może to mu ułatwi wieczorne zasypianie...zaopatrzyłam sie też w aspirator do noska Frida - szczerze mówiąc nie wierzyłam w jego skuteczność ale okazał się rewelacyjny i mam nadzieje że pozbędziemy się katarku...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Moniczek aspirator jest świetny. Moja mała też ma katar.Więc ja robie tak że najpierw wpryskuje wode morska kłade małą na 2 minutki na brzuch żeby zaczęło jej wyciekać a potem używam fridy i naprawde duzo tego z noska wyciągam. Naprawde jest juz dużo lepiej .Polecam też oklepywanie malca.I napewno będzie dobrze!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz Maxara ja też zastanawiam się nad matą dla Bartusia...na razie to interesuje go tylko karuzelka - jak się kręci to mały sobie do niej "gada"...a zabawkami też na razie się nie interesuje...A z witaminek ja też podaję D3 i K i jeszcze C (z powodu katarku)Słyszałam że K to do końca 3 miesiąca sie daje a D3 przez cały czas karmienia piersią...A dziewczyny butelkowe,jak u was z witaminami?Bo D jest chyba w mieszankach mlecznych....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akigo napisał:
Moniczek aspirator jest świetny. Moja mała też ma katar.Więc ja robie tak że najpierw wpryskuje wode morska kłade małą na 2 minutki na brzuch żeby zaczęło jej wyciekać a potem używam fridy i naprawde duzo tego z noska wyciągam. Naprawde jest juz dużo lepiej .Polecam też oklepywanie malca.I napewno będzie dobrze!


No nie wierzyłam w działanie Fridy - a jednak...a oklepuję od wczoraj bo też właśnie wyczytałam w internecie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dziewczyny,a ja własnie odkryłam,że tez mam ta fride,bo wiedzialam,ze kupiłam jeszcze w ciazy aspirator,tylko nie wiedziałam,ze tam rida pisze:laugh: ....no szczerze to raz go użyłam,a tak to sól i na brzuszek,a pózniej patyczkiem,ale powiem wam,ze mi dr powedziała,ze katar ma,bo bez czapeczki jest....i naprawde odkad mu zakładam przez dzien zwykła bawełniana czapke...nawet nie na uszy...tylko glowke zeby zakryc....to ani razu soli nie uzywałam....kataru nie ma....sama w to nie wierzyłam,bo połozna mi powiedziała zeby go nie przegrzewac....a dzisiaj jak bylismy na szczepieniu to podziekowałam pani dr....jednak taki Maluch traci cała ciepłote przez głowe....naprawde polecam,bo u mnie jak reka odjął
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moja ma katarku nei ma na szczescie a fride uzywam bo ma kozy i o wielkie heheh wrocilam od chirurga troche mi pogrzebal ae nei ma zle 🙂 ino dal mi jakas masc za tydzien kontrola ...malinka to sie nazywa lexaks lub lexoks ja karmie butelka i tylko daje witaminke d3 jedna krople na wieczor - ale za sie 2 ustrzela 😁 jutro te szczpeinie ale sie boje ja narazie zaszczepie panstwywmi a potem pneumokoki
co do maty mama kupila jej na mikololaja wiec w niedizle wyprobujemy i ddam znac mam z canpol baby
j czoraj sprobowalam dac malec herbtke z jablkiem i meliska pisze ze od 4 miesiaca ale tak troszke to nei zaszkodzi nawet polozna mi mwoila ze moge dac.... w irlandi pomyslcie ze dzieciaki 2 miesieczne jedza juz desreki np jablka z sloiczkow 😮 😮 😮
heheeh ostatnio kapalismy mala w toomi tubbe z ciekawosci bo mamy ale zawsze kapiemy ja w zwyklej wanience pokaze wam fotke:P [img size=306]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCN0676.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niunia słodka ta twoja dzidzia... 🙂 mój maluch wlasnie spi,a zaraz bedziemy go kąpac...co cały dzien dzis spi wiec zapowiada mi sie ciekawa nocka... 🤨 no ja tez uzywam aspirator frida.Ostatnio to mały krzyczal jak mu czyscilam nosek,ale dzis obeszło sie bez krzyku.. 😉 mój mały narazie interesuje sie tylko karuzelka nad łóżeczkiem... 😉 a maty nie moge kupic bo mam tak mało miejsca w pokju ze nie mam gdzie jej położyc...masakra dosłownie mieszkac z tesciami i na jednym pokoju sie gniezdzic... 😞ale mam nadzieje ze po nowym roku sie cos zmieni...i sie wyprowadzimy...chociaz mam dobrze bo mi tesciowa dziecka pilnuje jak musze wyjsc,albo nie mam czasu dla siebie to go zawsze wezmie. 🙂 ja podaje malutkiemu witamine d3(k nie bo jest w sztucznym mleczku)i podaje mu witaminki cebion multi na wzmocnienie organizmu po tej chorobie co lezal w szpitalu...
dziewczyny jak wy zmniejszacie zdjecia??? zeby tu wstawic bo ja nie umiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!Bukiecik dla was z rana : http://www.ekartki.pl/cards_files/2/2964_Bukiet%20kwiat%C3%B3w.jpg

Niunia Amelka slodko wyglada w tej tubie 🤪 🤪 i jaka zadowolona...Bartek na razie jakoś nie lubi wody 😞 Może jak już będzie się mógł czymś bawić to polubi...

Malinka ja zmniejszam zdjęcia na paint-cie o 80% i jakoś wychodzi...Z pierwszym dzieckiem też mieszkałam na pokoju u teściowej-okropność a na pomoc też nie mogłam liczyć...

od dwóch dni daję małemu espumisan na kolkę i wczoraj już miałam spokojny wieczór-maluszek sie nie męczył ufff mam nadzieję że podziała do końca okresu kolkowego 🤪

buziaki 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartunio - leży sobie i "gada" jak najęty hihi : [img size=240]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/03_12_09_0946.jpg" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam 🙂 a mój maluch spi mi na recach...i cwaniak bo jak go odkladam to sie budzi...:P :P :P a tez juz sobie gada po swojemu hihi 🙂 a teraz odkrył jak dobre sa raczki i wklada je do buzi z upodobaniem a szczegolnie lewa...wasze dzidzie tez tak maja/???a za to moj gracjanek uwielbia kapiel,ale gozej jak go z wanny wyciagam to juz mu sie nie podoba 😮
niunia90 dzieki za linka i telefon,napewno skorzystam 🙂 bo wczora wiecorem znowu mialam akcje 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprobuje wkleic zdjecie... [img size=415]http://www.brzuszek.net/images/fbfiles/images/DSCF1883.JPG" src="https://brzuszek.net/applications/core/interface/js/spacer.png" />
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...