Skocz do zawartości

na Październik :) więc to dopiero początek | Forum o ciąży


Lidka

Rekomendowane odpowiedzi

No to gratulacje dla Olisia - grzeczny chłopczyk 🙂 Fajnie już tak dłużej pospać co?Mój Bartuś w porywach przesypia do 6 godzin...CUDOWNIE...
A dzisiaj troszkę marudzi a rączkami to prawie się krztusi tak mocno wpycha do buźki...muszę pomyśleć o jakiejś maści na dziąsełka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4,6 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

witam 🙂 widze ze wasze dzidzie slicznie juz spią... 😉 no mój Gracjanek...to sie tak łatwo nie daje...jak idzie spac o 21...to budzi sie o 12...potem o 3...i okolo 5...i czasami juz nie chce spac...no a czasami wyspi sie w dzien i pozniej w nocy wojuje hihi... 🙂 ale jakos daje rade,no i co najwazniejsze problem kolek juz sie prawie skonczyl...jeszcze czasami niunia popłacze troszke sie powigina przy jedzeniu ale ogolnie juz jest oki... 🙂 najgorzej nie lubi jak mu czyszcze nosek...doslownie drze sie w niebogłosy... 🤨 chociaz naprawde robie to delikatnie... 😞 wasze dzieciaczki tez tak maja??? 🤢 sorki dziewczynki ze tak rzadko sie odzywam...obiecuje poprawe.. 😉 pozdrowienia i buziaki ode mnie i Gracjanka 🙂 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć Malinko......Wierz mi,że z Gracjankiem nie masz tak zle.....bo znam Mamy,ktore przez pierwsze pół roku,a czasem i rok wstawały co godz lub dwie....ja np:laugh: z pierwszym synkiem.....Dziewczyny znalazłam sposób na mojego Bandziorka żeby ładnie spał w nocy.......przewietrzam porzadnie pokój....ubieramy mu rozek,niedrapki i czapkę....i on uwiebia tak spac....nie wiem moze czuje się tak bezpiecznie i ściśnięty jak w brzuchu u Mamy...to juz druga pozytywn rada od mojej pani dr-pediatry...zeby go właśnie w rozku trzymac.....a pierwsza to było to żeby mu czpeczkę na głowe zakładać,że katarku nie będzie miał....Serio odkad to robie to ani raz soli morskiej nie uzywałam,bo nie miał kataru.....a i wyleczyłam mu cimieniuche....mascią robiona od mojej dr:laugh: KOCHAM JĄ....normalnie przez 3 dni mu nia główkę smarowalismy....na t czapeczka i po 15 min kapiel i szamponem umylismy....no a pózniej wyczesalismy....i juz prawie sladu nie ma....główka gładziut 🤨 ka....BUZIAKI MAMUSE I DZIDZIUSIE
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
A dzisiaj to mnie na sentymenty wzieło i mówię do Męża ,że w zeszłym roku swięta spędzalismy w Londynie i nawet przez mysl nam nie przyszło,że w przyszłym roku o tej porze bedzie nas wiecej 🙂 .....JESTEM STRASZNIE SZCZESLIWA.....dziecko -TO BYŁO TO CZEGO MI BRAKOWAŁO!!!! 😉 KOCHA GO STRASZNIE I CHYBA WARIOWAŁAM A JEGO PUNKCIE!!!!!A miałam byc surową i wymagajaca Mama......i co?....robi ze mną co chce.....ledwie chrzaknie,a ja juz go mam na rekach 😮 ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxara a pomyśl jak to przyjemnie i cudownie rozpieszczać takiego słodziaka 🤪 Ja uwielbiam tulać się do mojego Bartusia hihi no i zaraz mam na sobie dwójkę nastolatków hehe pełnia szczęścia 🙃 🙃 🙃

A co do opatulania dzidziusia to i u mnie to się sprawdziło...odkąd Bartek jest mocno opatulony do snu to przesypia od 4 do 6 godzin - 🙃 tak to dobra rada...Fajnie że masz taką świetną pediatrę...

Malinka mój szkrab też nie lubi czyszczenia noska 🥴
Muszę kupić nawilżacz bo u mnie zbyt suche pwietrze i nosek mu sie zatyka...

A dzisiaj nie zmrużyłam w nocy oka ani na chwilę...drętwieją mi dłonie i myślałam że umrę dzisiaj z bólu 😠 😠 Najgorzej jak zapinam napki w śpioszkach to jakby sobie bym wbijała szkło w palce...muszę po świetach wybrać się do lekarza...

No cóż uciekam do kuchni kucharzyć :P

Buziaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witam przedświateczne....własnie choinke ubałam i zapaliłam swieczke w pogrzewaczu o zapachu świerka.....i mam jak prawdziwą 😉 ......Jajuz wszystko przygotowałam na wigilie i mam w zamrazalniku,bo bym oszalała jakby mi to przzło jutro robic....sałatki dzis lub jutro zrobie.....Nie 😆 dawno z zakupów wróciłam....nie było mnie ze 4 godz....ale zostawiłam u meczko i Tatus mu dał....a ja sie troche odchamiłam:laugh: .....pierwszy raz od 2 miesiecy tak długo mnie w domu nie było.....a Olis spi i ma mnie gdzies.....Podobno zaczał doic flache jakby to codziennosc była dla niego....cwaniaczek szybko sie uczy.....A własnie mi kurier mate przywiózł z Anglii i zaraz odpakujemy 😉 .....Moniczek a co zamierzasz na wigilli zjesc....bo ja własnie sie zastawiam na co sobie moge pozwolic.....pewnie pstaga zjem w folii pieczonego i barszcz z 2uszkami:laugh: ......no i jak robiłam pierogi z k:laugh: pusta to sobie zrobiłam ruskich,bo sie:laugh: boje kapuchy jesc 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno zjem barszcz z uszkami...jakieś ryby,może sałatkę,zrobiłam też zimne nóżki i właśnie piekę pasztet...a na słodko upiekłam piernik i będę robić ciasto czekoladowe...no kapusty jeść też nie będę może zrobię łazanki z makiem...
Boli mnie kręgosłup i najchętniej bym się położyła heh... 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
♥•´¯!|!¯♥¯-!|!¯`•♥ ´¯_!|! •:¦:•Witam serdecznie!!! •:¦:• !|!¯-`•♥•´¯!|!¯♥¯!|!¯`•♥ ´¯_!| _Przez śnieżycę, zawieruchę ślę życzenia i otuchę, by te Święta choć tak zimne były ciepłe i rodzinne. Moc prezentów i miłości w Nowym Roku pomyślności. _____________') _____________(')) ___________((('))) ___________((((')))) ___________((('))) __________•×.│.ו __________*•.¸_¸.•* __________*•.¸_¸.•* __________*•.¸_¸.•*-ZDROWYCH __________*•.¸_¸.•*-WESOŁYCH __________*•.¸_¸.•*-ŚWIĄT __________*•.¸_¸.•* __________*•.¸_¸.•*¶¶___¶¶¶¶¶ __________¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶___¶¶¶¶¶¶ _____¶¶¶_____¶¶¶____¶¶¶¶___¶_ _______¶¶¶¶¶___¶_¶¶¶¶¶_¶__¶¶_ _¶¶¶¶¶¶___¶¶¶__¶¶_¶¶¶_¶¶¶¶_¶| ____¶¶¶¶¶¶__¶¶¶¶__¶¶_¶¶¶¶¶__| ¶¶¶¶¶¶¶¶¶_¶¶__¶¶_¶¶____| ___| ________¶¶¶¶__¶¶_¶¶____| ___| ¶¶¶¶¶¶__¶_¶¶_¶¶¶¶¶_____| _i۝۝ _____¶¶¶¶¶¶___¶¶¶¶_____| i۝۝۝ __¶¶¶¶¶¶_¶¶__¶¶¶_______| _i۝۝ _¶¶¶__¶¶_¶¶__¶¶¶_____i۝۝ ___|__¶¶_¶¶___|_____i۝۝۝ ___|_¶¶___¶¶__|______i
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

______________./\.
____________ __>_( ɕѼ Ҩ .
___________@.♥ '(█) ♥ *$
________Ѽ "( ()♥t (Ѽ)o*♥*
_______(█),-♥.-Ѽ _Q@,0 ɕ(█)
____________>o*oѼ @. -♥-'Ѽ ♥._ Ѽ
_______@.♥ '*Q ♥ *(█), @.♥ '*
___.♥' @ _ ɕ♥ _.-'~♥-. @ ´(♥)`-*.o
__.(█)* ♥ ..-' (Ѽ) o *.(Ѽ) 0 *(█)`)
_________(Ѽ ) '-._♥__(Ѽ)@
____;--♥' ♥Ҩ 0‘(Ѽ) Q o *♥ * Ѽ ♥
___ * (Ѽ)._♥__* .Q.~ ♥- ♥Ҩ. 0 () Q ♥*'.
_(█)* ♥ *‘ o * ♥ _(█)Q~ ♥Ҩ __Ѽ♥__(█)
_____________▓▓▓▓▓___________
__________▓▓▓▓▓▓▓▓▓__________

Świąt białych, pachnących choinką, skrzypiących śniegiem pod butami, spędzonych w ciepłej rodzinnej atmosferze, pełnych niespodziewanych prezentów. Świąt dających radość i odpoczynek, oraz nadzieję na Nowy Rok, żeby był jeszcze lepszy niż ten, co właśnie mija 🙂życzy Gracjanek z rodzinką... 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://c.wrzuta.pl/wm6191/fc136f00002a7cfe458e634a/0/boze%20narodzenie9

Wigilijny nadszedł czas,
całujemy mocno Was
chcemy złożyć Wam życzenia
w Dniu Bożego Narodzenia,
niechaj Gwiazdka Betlejemska,
która świeci Wam o zmroku
doprowadzi Was do szczęścia
w nadchodzącym Nowym Roku!

Z buziakami dla maluchów ślą Monika z Bartusiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy po świątecznie 🤪 🤪 🤪

U nas dwa dni padał deszcz 😞 po śniegu ani śladu...
Święta spędziliśmy ciepło i rodzinnie ale powiem wam że Bartuś to okazał się domatorem :laugh: Nie bardzo lubi być poza domem hihi,a szczególnie jak przyszła pora jego spania.Jest tak przyzwyczajony że po kąpieli kładę go do łóżeczka że za nic nie chciał zasnąć w foteliku i do tego tak marudził że musieliśmy o 20 wracać do domku...jak przyjechaliśmy położyłam go i zasnął od razu.Tak bardzo przyzwyczajony hehe...
teraz śpi obok mnie i wstanie tak po 10...kochany chłopczyk 🤪

A jak wasze dzieciaczki przeżyły swoje pierwsze święta?

Pozdrawiamy serdecznie 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witamy witamy witamy po swietach w czasie nei mialam czasu jak napisac 🙂
prezenty sie udaly rodzinka sie zachwycala mala -przespala cala wigilie wstala tylko na prezenty 🙂 😁 te pianino do lozeczka jest zajebiste 🙂 🙂 jk sie bawi i smieje do tego - musze sie pochwalic ze duczylam moja dzidzie noszenia na raczkach i sie smieje sama w foteliku albo lozeczku - tylko do usypiania ja noszr 🙂 tule sie - moja od poczatku byla zawijana w beta zek albo kocyk ciasniej b tak lubi .... dziewczyny co mysliscie o nosidelkulasnie dostaLISMY Z CHICCO i juz probowaam spoko jest chodz kilogramow pare slodkich tam jest 🙂 mate tez dostalismy ale zabawki sa jeszcze za wysoko i nei siega tylko mietli takie kwiati- dzis wszyscy wylecieli juz do ir wiec pis\ze musze psadac sprzatac po sniadanku zanim wroca z lotiska tescie i moj m 🙂 ostatni miesiac jest w du ... ae jeszcz eopowiem wam histrie z kapaia - dziwczyny zawalu bym dostala- kapiem a stalezu i na tym wanienka 0- ten stlaz wyjebc\yl moj odra\u przez okno po tym co sie stalo- waniena z dzckiem z nieggo wyleciala- ja na szczescie ja zlapalam chodz nei wiem jak ja tozrobilam ze rece przlozyam przez stojak na szczescie nic sie nie stalo ei chce myslec co by sie stalo jak bym jej nie zlapala- od urodzeia ja apalimy wszystko ok a tu taki psikus- i teraz kazdy sie smieje :amelka bawi sie w kaskader A NAJLEPSZE ZE NAWET NIE PLAKALA CHODZ MOJ PISK I MOJAEGO M BYL ZADZWIJAJACY - K UCIEKAM ODEZWE SIE POZIEJ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy po swiętach.....W Wigilie Oliwier był bardzo grzeczniutki....no i dobrze,bo mówia z,e jaka Wigilia taki cały rok.....No ale juz w 1-wszy dzień świat był niespokojny....pewnie brzuszek go bolał,bo z jedzeniem sie nie oszczedzałam....No i już nigdy nie pochwalę swojego dziecka....Wx:lol Wczoraj np.poszlismy z nim do kosciolai mówie do mamy,ze on już chyba spacerki polubił i wózek bo sie ni drze.....5 min nie upłyneło i musielismy sie ewakuować do domu......No i Wam tz go chwliłam,że ładnie w nocy spi i raz sie tylko budzi.....No....do czasu ,bo juz powrócił do starych zwyczajó...i pobudke mam co 2 3 godz....a nad ranem to nawet co godz....tylko moze i jest w tym troche mojej winy,bo jak sie przebudzi to ni płacze tylko sie rusza i oczy otwiera ,a ja go wtedy sruuuuu do cycka i jak pprzysnie to zpowrotem do kołyski zeby go nie rozbudzic i jeszcze troche snu złapac....A co do maty to Oliś tzdostał z rybkami z fishera i bardzo sie nia interesuje...jak jes wypoczety to nawet pół godz na niej lezy....Fisher ma wiele plusów-dla mnie najlepsza firma dla dzieci....Ma przede wszystkim zabawki dostosowane kolorystycznie,wielkosciowo do wieku dziecka.Np ta mata z rybkami....Oliwierek smiało dostaje zarówno z boku do zabawek jak i nad nim....a nawet nózkami kopie w takie kółko z rybkami ,które nad nim sie krei,,,sliczne piosenki no i klory idealne dla młodszych niemowląt...fiher price własnie doskonale rozróznia wiek....ze np 2-miesiecze dziecko lubi pastelowe barwy=czerwien...muzyka delikatna i nie za głosna....a w zabawkach dla starszych np 6miesiecznych dzieci dzwieki i kolory moga byc ostrzejsze i bardziej oddalone....no dobra juz nie reklamuje,bo i tak z tego nic nie mam:P Pózniej wam fotke pokaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Aha Niunia to całe szczęście,że Małej nic sie nie stało.....Mówia,ze Matki ratujace swoje dzieci sa zdolne do wszystkiego....są przypadki,że auta w wypadkach podnosiły aby uwolnic swoje maleństwo....widza rzeczy niewidzialne dla zwykłego człowieka....wchodza do kuchni w momencie gdy na dziecko leci wrzatek.....to wielki dar....i całe szczescie,ze pod wpływem macierzynstwa tak nam sie zmysły wyostrzaja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiem maxara wiem kazdy nie wie jak to zrobilam ale to taki zmysl sie 7 wytwtarza matce ze musi uratowac soje dziecie 🙂
ide na solarium wlasnie z mamka 🙂 przypilnuje mi na chwile malej ...,
twoj na poczatku byl grzeczny teraz troszke sie mu znodzilo to grzecznictwo 🙂 ale za to moja na pocvzatku miala problem z brzuszkiem ale od meisiaca juz nei 🙂 i jest super aniol normlanie 🙂 ja mam mate z canpol babys od mamy nie mam czasu szukac na necie 🙂 ale tak to wszystkie zabwaki ma tak jak ty z fp 🙂 tez moja ulubiona firma od lezaczka po grzechotki 🙂
hahah ino nie mam takiego zolwia - dostala na gwiazke jezdzi w kolo siwewa stary przeboj vengaboys czy cos takiego "boom bomm" i swieci jak dyskoteka 😁 uwielbia ja 🙂 🙂: ja nei moge jak ten vczas leci 🙂 a ja dalej tesknie za moim brzuskziem:P dziwnbie mi chodzic w niektorych ciouchach bez brzucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Niunia no to nie ma problemu jak za brzuszkiem tesknisz-prawie styczen sie zacznie niedługo i moze wskoczysz do pazdziernikówek 2010:laugh: .....ale tak serio to ja tez czasem chciałabym go znowu w srodku poczuc.....ale w takich rozmiarach jak jest teraz to raczej nie chciałabym go rodzic....:laugh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej...
Super że po świętach zawitało nas tu więcej 🤪 Cieszę się że święta udane...
Niunia to niesamowite że mamy taki instynkt samozachowawczy,Bogu dzięki że Amelce nic się nie stało...
Maxaro nie przejmuj się ,że Oliś częściej wstaje...w trzecim miesiącu jest kolejny skok rozwojowy i maluch potrzebuje więcej pokarmu...mój Bartek ma to samo,czasami wisi mi na cycu aż mnie boli no ale już zaczyna u nas znowu się normować...
To samo pewnie u Gracjanka,Malinko wytrzymaj a niedługo nie będzie pewnie Ci robić takich psikusów...Może nie uwierzycie ale w wigilię mój malutek przespał 8 godzin aż się wystraszyłam :P ...a dzisiaj budził się co dwie godziny 😞
A teraz marudzi że hej...

pozdrawiam 😘 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
moniczek moja mala wlasnie spi b u nas daremna pogoda 🙂
dzis w ncy przezylam szok ile ona spi
wykapalam ja o 19 3 o 20 dosttala jedzoko o 21 zasnela i !!!!! wstala zjesc doiero o 1 w nocy zjadla 150 i potem wstala m o 7 30!!!! i juz nie spalysmy 🙂 ale sie ciesze 😁 😁 😁
dziewczyny co sadzicie o ych sidelkah??? b ja juz uzywam :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aha... za 4 dni damy amelce pierwsze jaBLUSZKO!!!!!! dzieciaczki na butelce szybcej jedza od mjejg siosttra crce zanim skonczyla 3 miesiace byla na 2 owocach jabko i banan 🙂 ale ssie cieze juz takie stae pokarmy 😁 😁 jak mowie jej ze bedze ie dlg jesx bananki jabluszka ziemniaczki marchewke i wrobelki o sie bardzo cieszy i gosno sie smeje a nagada sie hehehe pozdrawiamy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
http://www.allegro.pl/item862949143_chicco_nosidelko_babytrage_go_fuego_2009_nowosc.html nosideko czerwone
http://www.allegro.pl/item863227363_fisher_price_ksiazeczka_rymowanka_pl_l4886.html to dostalismy od mikolaja
http://www.allegro.pl/item864872396_fisher_price_slimak_smakosz_klockow_71922.html
cs podobnego do zegara jeszcze i pianino na lozeczko .... ide troszke ogarac dom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaa....ja też często wspominam jak mój szkrab buszował po brzuszku :laugh: to takie rozkoszne...

A zabawki z FP są super...też postawiłam na tą firmę...a ostatnio kupiłam maluchowi nawet smoczek fishera...teraz czekamy na matę taką jak ta : http://www.allegro.pl/item861672633_fisher_price_rainforest_mata_edukacyjna.html

Buziaki dla maluszków 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...