Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
witajcie laski! ja też od kogoś usłyszałam że te butelki browna są lepsze, bo jako jedyne mają rzeczywiście ten system antykolkowy rozwinięty. byłam nastawiona na aventa, ale teraz chyba zmieniam zdanie... no i też zastanawiam się nad tym stanikiem do karmienia, jak go kupić... przecież nie wiadomo o ile piersi się zwiększą 😮
u mnie dzisiaj chyba będą upały.
Doris na pocieszenie - ja też sama mykałam po bułeczki na śniadanko a mój jeszcze wylegiwał...
a teraz idę na spacerek 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
kurcze myślę cały czas nad tymi stanikami do karmienia, jeżeli mam D, przez całą ciąze nie powiększyły się wcale,to czy naprawdę muszę kupić o 2 rozmary większe???


mi w sumie się niewiele powiekszyły , ale jeszcze poczekam z zakupem 😉
może warto rzeczywiście większy kupic bo jak zacznie ci się produkcja mleka to będą baloniki jak ta lala coś mi się wydaje

No właśnie, kurcze weszłam na jekieś forum, laski pisały że wystarczy o jeden rozmiar większy, bo dochodzą jeszcze wkładki, a tu laski nasze mówiły, że dobrze nawet kupić o 2 rozmiary większy...Ja kupię pod koniec ciązy jeden o rozmiar większy i zobaczymy jak się sprawdzi "w praniu" , a zawsze później można dokupić większy jeśli będzie trzeba 🙂


też jestem takiego zdania.
ja zawsze miałam małe piersi , i teraz aż tak też nie urosły. ale podejrzewam że może jeszcze skoczą . także się nie wychylam z biustonoszem jeszcze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
Agamu napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Dzień Dobry wszystkim Brzuszkom 🙂 🙂
U mnie piękna pogoda, podobnie jak samopoczucie.
Laski pojawiła wam się już tzw: Siara?

Hej, mi się jeszcze nie pojawiła, ale któreś tu mówiły, że już mają 🙂


Ja czytałam gdzieś, że nie powinno się jej wyciskać, bo później pokarmu może nie być. Czy to prawda?

Nie mam pojęcia, jA nie wyciskam, ani nie duszę ich, bo mnie bolą cały czas. Ale czy można czy nie to nie wiem 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
widzę że wszędzie piękna pogoda 🙂 ja już nawet na termometr nie patrze bo skwar jest nie ziemski 😮 😎
co do siary to ja miałam dwa razy wyciek z prawego cyca 😜 więc mam nadzieje że nie na darmo mi mleczarnia rośnie , a co do staników to ja słyszałam że o jeden rozmiar kupić i będzie gitt, ja się wszczymuję póki co ... zobaczę po porodzie co się z cycami zacznie robić i wtedy kupię 🙃
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
agata_1982 napisał(a):
Hej Dwupaczki! 🙂nie mam na razie czasu, żeby Was nadrobić a widzę, że jak zwykle sporo naskrobałyście 😮 Melduję się tylko po wczorajszej wizycie, posłuchałam serduszka na ktg 🙂 wszystko ok, badanie też ok, krótka szyjka i dzidzia nisko ale to od dłuższego czasu, najważniejsze, że wszystko zamknięte 🙂 za tydzień mam usg to sobie po podglądam moja Alę 😆 😆 😆
No nic, trzeba zabrać się za sobotnie porządki, później jedziemy na małe zakupy- czas w końcu zabrać się za pokój dla Malutkiej 😆
Życzę wszystkim udanego, słonecznego weekendu i równie słonecznych humorów 😁 😁 🤪 🤪 🤪 🤪 😁


super że wsio ok 🙂 !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
MamaSandra napisał(a):
Agamu napisał(a):
MamaSandra napisał(a):
Dzień Dobry wszystkim Brzuszkom 🙂 🙂
U mnie piękna pogoda, podobnie jak samopoczucie.
Laski pojawiła wam się już tzw: Siara?

Hej, mi się jeszcze nie pojawiła, ale któreś tu mówiły, że już mają 🙂


Ja czytałam gdzieś, że nie powinno się jej wyciskać, bo później pokarmu może nie być. Czy to prawda?


ja mam! ja mam ! samo mi leci , nic nie cisne .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Zocha napisał(a):
własnie przeglądam różności na allegro...
jeśli któraś z Was ma wyrobione zdanie o termometrze dla malucha to chętnie posłucham...
wypatrzyłam coś takiego.. jak myślicie , fajne? http://allegro.pl/philips-avent-termometr-elektroniczny-zestaw-i1700373461.html


hej! witam wszystkie mamuśki!
u mnie piękna pogoda dzisiaj, cieplutko i słoneczko świeci! Zaraz wyruszam do rodziców na wieś, wrócę pewnie jakoś wieczorkiem.

co do termometrów, to ja zamówie ten smoczek z termometrem. Nie wiem czy jest dobry, ale według mnie wygodny. No i dzidziuś przyzwyczajony do smoczka, także łatwiej będzie zmierzyć mu temperaturkę. A co inne przyszłe mamy o tym myślą?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
n0vika napisał(a):
Agamu napisał(a):
kurcze myślę cały czas nad tymi stanikami do karmienia, jeżeli mam D, przez całą ciąze nie powiększyły się wcale,to czy naprawdę muszę kupić o 2 rozmary większe???


mi w sumie się niewiele powiekszyły , ale jeszcze poczekam z zakupem 😉
może warto rzeczywiście większy kupic bo jak zacznie ci się produkcja mleka to będą baloniki jak ta lala coś mi się wydaje

No właśnie, kurcze weszłam na jekieś forum, laski pisały że wystarczy o jeden rozmiar większy, bo dochodzą jeszcze wkładki, a tu laski nasze mówiły, że dobrze nawet kupić o 2 rozmiary większy...Ja kupię pod koniec ciązy jeden o rozmiar większy i zobaczymy jak się sprawdzi "w praniu" , a zawsze później można dokupić większy jeśli będzie trzeba 🙂


też jestem takiego zdania.
ja zawsze miałam małe piersi , i teraz aż tak też nie urosły. ale podejrzewam że może jeszcze skoczą . także się nie wychylam z biustonoszem jeszcze.


ja kupiła rozmiar C, przed ciążą miałam takie "słabe" B. Te staniki do karmienia w większości są bawełniane, więc przy większych piersiach miseczki moga byc pełniejsze.
Jak kupowałam staniki 2 lata temu to wziełam rozmoar 80 B i na początku bardzo mnie piersi cisnęły bo do tego dochodzi wkładka laktacyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
asiulenka napisał(a):


co do termometrów, to ja zamówie ten smoczek z termometrem. Nie wiem czy jest dobry, ale według mnie wygodny. No i dzidziuś przyzwyczajony do smoczka, także łatwiej będzie zmierzyć mu temperaturkę. A co inne przyszłe mamy o tym myślą?


termomentr w smoczku sprawdzi sie tylko dla "smoczkowych" dzieci 🙂 jesli Twój maluch nie będzie nauczony smoka to moze CI nie zechcieć wziąć do buzi tego termometru.
Ja nie planuje w ogóle kupowac smoczków uspokajających bo potem ciezko oduczyć 😞
Dla Grzeia kupiłam, pociamkał 2 miesiące i sam odrzucił ( odziwo :blink 🙂 bo mu wyszły ząbki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leginsik napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
n0vika napisał(a):


zmieniając temat . czy wam z cycuchów też tak mleko się sączy ? no bo zalewać nie zalewa ale po nocy plamy zdarza mi się mieć 🤔


ja jezcze nic nie mam i zaczyna mnie to martwic 😮 z Grzesiem rzeczywiście, pod koniec ciąży leciało i musiałam juz używac wkładek laktacyjnych, a tu sucho! jedynie co to mam widoczne żyły na piersiach, takze pokarm chyba jednak będzie.

Leginsik, pytanie do Ciebie - na październiku polecałaś butelki dr Browna z tą rurką w srodku. Miałas z nimi styczność? mnie zastanawia co robi ta rurka i jesli prze z nią ma leciec mleko to jak będzie leciało jak w butelce będzie juz koncówka mleka? Bo ta rurka jest do samego konca butelki 😮

tak,miałam stycznosc z ta butelka..zajmowalam sie dzieckiem ponad pol roku...mala ani razu nie miała kolki. Ta rurka ma na celu zapobiegania powstawaniu i gromadzeniu sie pecherzykow powietrza.Dziecko bez problemu wypije mleko do konca,nic sie z niego nie wylewa.
Kobity narzekaja na schodzaca miarke,bledem jest szeste wyparzanie,wrecz gotowanie butelki,mozna to zrobic raz i po kazdym uzyciu szczoteczka wyczyscic butelke w srodku a nie gotowac 😮


aha, no to ciekawa wydaje sie ta butla. Nie wiedziałam po prostu jakie zadanie ma ta rurka w butelce 🙂
a co do gotowania butli, to ja przelewałam tylko wrzątkiem, zaden napis ni schodził. Potem jak kupiłam lovi samosterylizujące ( polecam ) to tez nic nie schodziło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Helołłł 😁

Sobota mija sobie leniwie 😁 Posprzątałam,teraz siedze z wywalonymi nóżkami 🙂 I oczywiście czekam na wiadomość od Męża czy sie obronił 😉 Zakupiłam troszke rzeczy dla Malutkiej z czego jestem mega zadowolona 🙂
Pościel do łóżeczka,dodatkowe prześcieradło,dodatkową pościel do łóżeczka,pościel do wózka, przewijak,pokrowiec na przewijak,wanienke,gąbke do wanienki,kocyk,rożek 🙂także cały tydzień w domciu ktoś musi być,bo kurier będzie walił drzwiami i oknami 🤪 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieńdoberek 🙂

Z cycuchów też mi leci, dziś po nocy miałam dwie plamy na piżamie, trochę się zdziwiłam, bo były na wysokości dołu brzucha 😮 ale widać piżama mi do góry podjechała 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Chciałam oficjalnie podzięować Dorci i Agusi Czarnej 😘 😘 za trzymanie kciuków za mojego Męża 🙂Obronił się zdolniacha na 4!!!!jupiiiiiiiii 🙂


GRATULACJE!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
Helołłł 😁

Sobota mija sobie leniwie 😁 Posprzątałam,teraz siedze z wywalonymi nóżkami 🙂 I oczywiście czekam na wiadomość od Męża czy sie obronił 😉 Zakupiłam troszke rzeczy dla Malutkiej z czego jestem mega zadowolona 🙂
Pościel do łóżeczka,dodatkowe prześcieradło,dodatkową pościel do łóżeczka,pościel do wózka, przewijak,pokrowiec na przewijak,wanienke,gąbke do wanienki,kocyk,rożek 🙂także cały tydzień w domciu ktoś musi być,bo kurier będzie walił drzwiami i oknami 🤪 😁 😁

dawaj linki kochana....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Anulcia napisał(a):
Chciałam oficjalnie podzięować Dorci i Agusi Czarnej 😘 😘 za trzymanie kciuków za mojego Męża 🙂Obronił się zdolniacha na 4!!!!jupiiiiiiiii 🙂[/quote
a mowiłysmy hi hi , no to chłop magazynier tak czy inzynier....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Ania pogratuluj męzulkowi 🙂 🙂 🙂
A ja jestem dziś wkurzona strasznie, Tomek miał być w pracy do 13, to się okazało że coś tam muszą skończyć i nie wiadomo jak długo im zejdzie...a do tego rozładował mi się telefon, a ładowarkę zostawiłam u rodziców i nawet nie mam jak z nim się skontaktować 😠 😠 😠
A do tego martwię się troszkę tą wagą Gabrysi,wiem że nie powinnam bo wszystko jest oki, lekarz też mówił że jest w porządku po prostu będzie drobniutka i nie za duża przy porodzie, ale to wszystko jest w normie 🙂 a ja głupia zaczęłam czytać o jakimś braku przyrostu masy, i o innych rzeczachtego typu i aż się wystraszyłam że coś mogłoby złego się stać, ...wiem że jestem głupkowata i że sama wymyślam problem (którego nie ma)...sama na siebie jestem zła 😠 😠 😠 że sie niepotrzebnie nakręcam...
I w ogóle dzień mam taki właśnie cały do dupy!!!!!!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Ania pogratuluj męzulkowi 🙂 🙂 🙂
A ja jestem dziś wkurzona strasznie, Tomek miał być w pracy do 13, to się okazało że coś tam muszą skończyć i nie wiadomo jak długo im zejdzie...a do tego rozładował mi się telefon, a ładowarkę zostawiłam u rodziców i nawet nie mam jak z nim się skontaktować 😠 😠 😠
A do tego martwię się troszkę tą wagą Gabrysi,wiem że nie powinnam bo wszystko jest oki, lekarz też mówił że jest w porządku po prostu będzie drobniutka i nie za duża przy porodzie, ale to wszystko jest w normie 🙂 a ja głupia zaczęłam czytać o jakimś braku przyrostu masy, i o innych rzeczachtego typu i aż się wystraszyłam że coś mogłoby złego się stać, ...wiem że jestem głupkowata i że sama wymyślam problem (którego nie ma)...sama na siebie jestem zła 😠 😠 😠 że sie niepotrzebnie nakręcam...
I w ogóle dzień mam taki właśnie cały do dupy!!!!!!!!

jak cie kapne w ta chuda dupe to zobaczysz , za mała byłoby zeby wazyła 1 kg, a nie 1300, pamietaj dzieci najwiecej przybieraja w 8 m-cu i zebys sie pozniej nie zdziwiła jak Gabi do poradu bedzie miała 4 kg , wtedy bedzisz myslała jak ja wypchniesz .....i tak przy tym co ty schudłas to duzo wazy dzidzia ....
a nie masz od kogo pozyczyc ładowarki ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
Ania pogratuluj męzulkowi 🙂 🙂 🙂
A ja jestem dziś wkurzona strasznie, Tomek miał być w pracy do 13, to się okazało że coś tam muszą skończyć i nie wiadomo jak długo im zejdzie...a do tego rozładował mi się telefon, a ładowarkę zostawiłam u rodziców i nawet nie mam jak z nim się skontaktować 😠 😠 😠
A do tego martwię się troszkę tą wagą Gabrysi,wiem że nie powinnam bo wszystko jest oki, lekarz też mówił że jest w porządku po prostu będzie drobniutka i nie za duża przy porodzie, ale to wszystko jest w normie 🙂 a ja głupia zaczęłam czytać o jakimś braku przyrostu masy, i o innych rzeczachtego typu i aż się wystraszyłam że coś mogłoby złego się stać, ...wiem że jestem głupkowata i że sama wymyślam problem (którego nie ma)...sama na siebie jestem zła 😠 😠 😠 że sie niepotrzebnie nakręcam...
I w ogóle dzień mam taki właśnie cały do dupy!!!!!!!!

normalnie tylko do tyłka nakopać!!! a jak wszystkie się zawziemy to biedna ta twoja...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mariola-s napisał(a):
Agamu napisał(a):
Ania pogratuluj męzulkowi 🙂 🙂 🙂
A ja jestem dziś wkurzona strasznie, Tomek miał być w pracy do 13, to się okazało że coś tam muszą skończyć i nie wiadomo jak długo im zejdzie...a do tego rozładował mi się telefon, a ładowarkę zostawiłam u rodziców i nawet nie mam jak z nim się skontaktować 😠 😠 😠
A do tego martwię się troszkę tą wagą Gabrysi,wiem że nie powinnam bo wszystko jest oki, lekarz też mówił że jest w porządku po prostu będzie drobniutka i nie za duża przy porodzie, ale to wszystko jest w normie 🙂 a ja głupia zaczęłam czytać o jakimś braku przyrostu masy, i o innych rzeczachtego typu i aż się wystraszyłam że coś mogłoby złego się stać, ...wiem że jestem głupkowata i że sama wymyślam problem (którego nie ma)...sama na siebie jestem zła 😠 😠 😠 że sie niepotrzebnie nakręcam...
I w ogóle dzień mam taki właśnie cały do dupy!!!!!!!!

normalnie tylko do tyłka nakopać!!! a jak wszystkie się zawziemy to biedna ta twoja...


Wszystkie sie zbierzemy w kupe i kopmniemy Agatke w pupe 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Chciałam oficjalnie podzięować Dorci i Agusi Czarnej 😘 😘 za trzymanie kciuków za mojego Męża 🙂Obronił się zdolniacha na 4!!!!jupiiiiiiiii 🙂[/quote
a mowiłysmy hi hi , no to chłop magazynier tak czy inzynier....


licencjat..ale plany snuje dalej 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
ehh kurcze wiem, że jest wszystko ok i że niepotrzebnie wymyślam głupoty i najchętniej sama bym sobie nakopała do tyłka!!!!! mój gin też by mi nakopał, jakby mnie usłyszał 🙂 Nie wiem co mnie tak naszło dzisiaj 🙂
Aguś a ładowarki nikt nie ma takiej, mam tu drugi telefon jeszcze, chciałam kartę przełożyć, tyle że tego swojego nie mogę otworzyć ...jak pech to pech 🙂 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
czarna79 napisał(a):
Anulcia napisał(a):
Helołłł 😁

Sobota mija sobie leniwie 😁 Posprzątałam,teraz siedze z wywalonymi nóżkami 🙂 I oczywiście czekam na wiadomość od Męża czy sie obronił 😉 Zakupiłam troszke rzeczy dla Malutkiej z czego jestem mega zadowolona 🙂
Pościel do łóżeczka,dodatkowe prześcieradło,dodatkową pościel do łóżeczka,pościel do wózka, przewijak,pokrowiec na przewijak,wanienke,gąbke do wanienki,kocyk,rożek 🙂także cały tydzień w domciu ktoś musi być,bo kurier będzie walił drzwiami i oknami 🤪 😁 😁

dawaj linki kochana....


wzór nr43
http://allegro.pl/4-el-posciel-do-wozka-kolyski-belbina-i1698713625.html
http://allegro.pl/mata-do-wanienki-materacyk-do-kapieli-4-kolory-i1686865318.html
do podusi biedronkowej kocyk 😁
http://allegro.pl/kocyk-z-mikrofibry-drukowany-biedronka-90-x110-cm-i1664417310.html
różowy sen
http://allegro.pl/komplet-kolorowe-sny-10-el-90x120-super-cena-i1688390230.html#gallery
wanienka
http://allegro.pl/wanienka-dziecieca-wanna-102-cm-3-kolory-hit-i1659602781.html
rożek i od tego sprzedawcy kaftaniki i śpioszki takie zwykłe jednokolorowe,bo jakoś mnie tak naszło 😁
http://allegro.pl/rozki-rozek-bawelna-super-jakosc-okazja-i1685099107.html
pościel na zmiane nr.78 różowe misie w okienkach
http://allegro.pl/3el-posciel-120x90-ochraniacz-poszewki-i1700470958.html
przewijak i pokrowiec do tego dokupiłam
http://allegro.pl/baby-raj-przewijak-usztywniany-na-lozeczko-i1691654988.html

Sie rozpisałam 😮 😲 😁 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
ehh kurcze wiem, że jest wszystko ok i że niepotrzebnie wymyślam głupoty i najchętniej sama bym sobie nakopała do tyłka!!!!! Nie wiem co mnie tak naszło dzisiaj 🙂
Aguś a ładowarki nikt nie ma takiej, mam tu drugi telefon jeszcze, chciałam kartę przełożyć, tyle że tego swojego nie mogę otworzyć ...jak pech to pech 🙂 🙂

bedzie dobrze kochana , napisz tylko sms z internetu do swojego i swojej mamy zeby sie nie deberwowali w razie w , a jak nie to przeslij mi nr na gg do Tomka ja mu napisze ze tel Ci sie rozładowałam ...a co do czytania chyba nie masz co robic ne czytaj tych bzdur , kazda ddzidzia rosnie inaczej ..pogadamy we wrzesniu i tylko zebys nie wspominała moich słow jak ja ja wypchne skoro ona tyle wazy...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
ehh kurcze wiem, że jest wszystko ok i że niepotrzebnie wymyślam głupoty i najchętniej sama bym sobie nakopała do tyłka!!!!! mój gin też by mi nakopał, jakby mnie usłyszał 🙂 Nie wiem co mnie tak naszło dzisiaj 🙂
Aguś a ładowarki nikt nie ma takiej, mam tu drugi telefon jeszcze, chciałam kartę przełożyć, tyle że tego swojego nie mogę otworzyć ...jak pech to pech 🙂 🙂


Ja też mam czasami takie dni,że myśle sobie coś nie tak jest..ale później następnego dnia wstaje i sobie myśle jaka ja walnięta jestem 😮 Niepotrzebne są te fora z tymi jakimiś złymi wpisami..co innego NASZE 😁 OPTYMISTYCZNE 😁 😁 😁 😁 😁 Agatko czytaj Nasze forum a nie jakieś lipne wypociny 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...