Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

Anulcia napisał(a):
kasia1986 napisał(a):
Laski, orientujecie się, czy jest mozliwe, aby dziecko z pozycji główka w dół obróciło się w poprzeczną? Kurcze, leżąc na lewym boku czuję małego zawsze po obu stronach brzucha, jakby na długość się rozpychał 🤢

no i jak zwykle jak ja mam chwilke na brzuszka to Wy juz śpicie 🙂 no nic, moz ejutro Was złapie jeszcze 🙂



Kaska ja to samo czuje z mala 😞 tez sie martwie bo bylo glowka u dolu a teraz czuje ja jak lezy poprzecznie...

Z tego co mówiła mi gin to Dziecko raczej sie nie przekręci jak było główką w dół..bo ciężko to zrobić,bo głowa jest u Niego najcięższa..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ciezka noc mialam 😞 czulam najpierw jak mala sie poprzecznie obrocila a potem cala noc bol brzucha mnie meczyl...twardy sie robil masakra teraz sniadanie zjadlam nospe wzielam i juz jest lepiej, ale martwi mnie ten bol to normalne? a to ulozenie dzidzi tez? juz sie cieszylam ze glowka na dole jest a tu takie cos 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej brzuszki!
Ja dziś jakiegos schiza mialam od rana bo mialam twardy brzuch od 5 i nie czuklam zadnych ruchow i dopiero mi trioche przeszlo jak chwile temu poczulam małą , a juz sie zastanawialam nad wycieczką nad ktg, ehh juz bym chciala miec malenstwo na rekach bo ta ciaza mnie stresuje caly czas.
Znow dzis pogoda przesadna.
Mam do Was pytanko odnośnie lakatatora - ogólnie przydatnosći- jakie macie opinie albo akie slyszalyscie i czy ew. elektryczny spelnilby lepiej swoje zadanie? I podgrzewacza do mleka, jak z jego przydatnością?bo ja tylko tych 2 rzeczy nie mam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Hej brzuszki!
Ja dziś jakiegos schiza mialam od rana bo mialam twardy brzuch od 5 i nie czuklam zadnych ruchow i dopiero mi trioche przeszlo jak chwile temu poczulam małą , a juz sie zastanawialam nad wycieczką nad ktg, ehh juz bym chciala miec malenstwo na rekach bo ta ciaza mnie stresuje caly czas.
Znow dzis pogoda przesadna.
Mam do Was pytanko odnośnie lakatatora - ogólnie przydatnosći- jakie macie opinie albo akie slyszalyscie i czy ew. elektryczny spelnilby lepiej swoje zadanie? I podgrzewacza do mleka, jak z jego przydatnością?bo ja tylko tych 2 rzeczy nie mam.


laktator mam bo ponoc sie przyda co do podgrzewacza to nie mam bo nue jestem pewna czy sie przyda
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
Hej brzuszki!
Ja dziś jakiegos schiza mialam od rana bo mialam twardy brzuch od 5 i nie czuklam zadnych ruchow i dopiero mi trioche przeszlo jak chwile temu poczulam małą , a juz sie zastanawialam nad wycieczką nad ktg, ehh juz bym chciala miec malenstwo na rekach bo ta ciaza mnie stresuje caly czas.
Znow dzis pogoda przesadna.
Mam do Was pytanko odnośnie lakatatora - ogólnie przydatnosći- jakie macie opinie albo akie slyszalyscie i czy ew. elektryczny spelnilby lepiej swoje zadanie? I podgrzewacza do mleka, jak z jego przydatnością?bo ja tylko tych 2 rzeczy nie mam.

http://www.malinowaaleja.pl/853-tommee-tippee-closer-to-nature-maly-zestaw-poczatkowy-do-karmienia-piersia-i-butelka-laktator-reczny.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-08&utm_content=853#nclid=7094b7ecf508172d279935512451691d
ja bardziej za laktatorem recznym jestem posiadam taki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jasna281288 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Hej brzuszki!
Ja dziś jakiegos schiza mialam od rana bo mialam twardy brzuch od 5 i nie czuklam zadnych ruchow i dopiero mi trioche przeszlo jak chwile temu poczulam małą , a juz sie zastanawialam nad wycieczką nad ktg, ehh juz bym chciala miec malenstwo na rekach bo ta ciaza mnie stresuje caly czas.
Znow dzis pogoda przesadna.
Mam do Was pytanko odnośnie lakatatora - ogólnie przydatnosći- jakie macie opinie albo akie slyszalyscie i czy ew. elektryczny spelnilby lepiej swoje zadanie? I podgrzewacza do mleka, jak z jego przydatnością?bo ja tylko tych 2 rzeczy nie mam.

http://www.malinowaaleja.pl/853-tommee-tippee-closer-to-nature-maly-zestaw-poczatkowy-do-karmienia-piersia-i-butelka-laktator-reczny.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-08&utm_content=853#nclid=7094b7ecf508172d279935512451691d
ja bardziej za laktatorem recznym jestem posiadam taki



Ja zaraz po macierzynskim muszę wrocic do pracy i jeszcze troche karmic bym chciala, myslalam czy by nie dorzucic na elektryczny sie szarpnąc jesli juz,,ale nadal sie waham
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
Louisedg napisał(a):
Hej brzuszki!
Ja dziś jakiegos schiza mialam od rana bo mialam twardy brzuch od 5 i nie czuklam zadnych ruchow i dopiero mi trioche przeszlo jak chwile temu poczulam małą , a juz sie zastanawialam nad wycieczką nad ktg, ehh juz bym chciala miec malenstwo na rekach bo ta ciaza mnie stresuje caly czas.
Znow dzis pogoda przesadna.
Mam do Was pytanko odnośnie lakatatora - ogólnie przydatnosći- jakie macie opinie albo akie slyszalyscie i czy ew. elektryczny spelnilby lepiej swoje zadanie? I podgrzewacza do mleka, jak z jego przydatnością?bo ja tylko tych 2 rzeczy nie mam.

http://www.malinowaaleja.pl/853-tommee-tippee-closer-to-nature-maly-zestaw-poczatkowy-do-karmienia-piersia-i-butelka-laktator-reczny.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2011-08&utm_content=853#nclid=7094b7ecf508172d279935512451691d
ja bardziej za laktatorem recznym jestem posiadam taki



Ja zaraz po macierzynskim muszę wrocic do pracy i jeszcze troche karmic bym chciala, myslalam czy by nie dorzucic na elektryczny sie szarpnąc jesli juz,,ale nadal sie waham


ja niestety nie pomoge od tesciowej ten laktator dostalam nie znam sie na nich
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Dzień dobry 🙂 co najmniej 3 razy w nocy szłam siusiu,od dwóch dni moja skóra sie strasznie naciaga,czuje sie taka pełna..jest mi cholernie ciezko,problemy mam ze wstaniem z siadaniem jak juz sie uwale to mogłabym przelezec tak cały dzien. Jak wczesniej w miejscu usiedziec nie moglam tak teraz jestem straaasznie leniwa i to rozpychanie sie mojej małej,Hania mnie nie oszczedza.
Co do porodu ja czuje w sobie ze urodze pod koniec wrzesnia,jakos nie obawiam sie ze mogloby to wczesniej nastapic...ale do tego czasu zdaze sie umordowac..niby powoli juz z górki ale swoje sie teraz nameczymy.

Ja kupiłam laktator ale reczny,podgrzewacz tez przy okazji kupiłam na pewno sie przyda. W miare szybko nagrzewa i mozna regulowac stopien nagrzewania sie ktory zalezy od tego co chce podgrzac,czy butelke z mlekiem czy sloiczek z zupka itp.

Asiu kolacja byla ale bez niespodzianki 😁 i choc chcica czasem jest nie dałabym rady 😲 Wczoraj mąz masowal mi zebra bo tak mnie napierdzielaly 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Louisedg napisał(a):
jasna281288 napisał(a):
mariola-s napisał(a):
mi to jednak najgorzej z łoża wychodzić, może wcale go nie opuszczać, ale co z kibelkiem???


heh pampersy albo do miski sikac heh 😜

To nie jest śmieszne z sikaniem do miski, weźcie pod uwage, ze miałam kibelek odcięty przez 2 dni przez to zalanie sąsiadów, chyba dalej nie musze tłumaczyć co mi pozostało
A tu jeszcze ktoś pisał że paklanki nie przydatne hahaha jak nie


opowiem Wam moją ciążową historie... ☺️
Szwagier miał urodziny i na działce u Nas sobie postanowił grilla zrobić..a że nie mamy tam kibelka to wiadro postawił i zrobił prowizoryczne wc z koców..no i mnie zachciało sie pierwszej..śmiałam sie że ide wypróbować..i wiecie co..jak siusiałam nogi mnie fest bolały i pomyślałam że przycupne sobie nżej na to wiaderko..no i jak przycupnęłam tak je połamałam ☺️ Mój J nie mógł mnie podnieść z ziemii.. ☺️ ☺️ ☺️


O Kochana, masz siłę w zadzie!!! 🤪 🤪 🤪 😁 😁 😁 🙃 🙃 🙃 😁 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

smerfetka napisał(a):
Ja też nie jestem za jakimkolwiek kluciem, szczególnie w kręgosłup, a temat zainteresował mnie dopiero dzisiaj po lekturze m jak mama. Wcześniej jakoś zakładałam, poza swoim strachem przed zastrzykiem, że to szkodzi Maluszkowi.
Tak byłam ciekawa co inne Ciężaróweczki o tym myślą 😉


Ja się nie zarzekam, ale na obecną chwilę wolę wannę z ciepłą wodą niż kłucie, może z silniejszymi bólami przejdzie mi ta "fanaberia" 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Witamy wszystkie dziewczynki 🙂 🙂 🙂
Kasiu , ja dokładnie czuję ruchy Emi tak jak opisujesz, i na każdym usg jest na nietoperka 🙂. Równocześnie okłada mnie na prawo i lewo, to się tyłkiem rozpycha,to nóżkami walnie a w międzyczasie drobnymi paluszkami wyrabia ciasto z narządów wewnętrznych mamusi. W sobotę dała mi tak popalić, że myślałam że pojedziemy do szpitala bo mnie wiedziałam co się dzieje, 8 godzin nieprzerwanych skurczy, ból brzucha, nie pomagało stanie, chodzenie,leżenie nic, łzy same mi leciały z bólu. A moje szczęście skakało po całym brzuchu. Na szczęście przeszło i wczoraj było ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jastin203 napisał(a):
Witajcie mamuśki!!Jak wam zleciała niedziela?bo mnie superancko wycieczka do Ustronia się udała park linowy zaliczony góra równica także ,park leśnych niespodzianek także taplanie nózek w wiśle także i wjazd kolejka na czantorie także ,jestem z siebie dumna że aż tyle pokonałam ale ramiona i dekolt spalone normalnie niby nie czuc było tego słonca aż tak a tu prosze. 😁


Oj, jak sobie pomyśle, że wczoraj miałabym nosa wychiliś z mojej jaskini to od razu od nowa mi gorąco 🤢 Lało się ze mnie strumieniami jak leżałam i nic nie robiłam a co dopiero...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia1986 napisał(a):
Laski, orientujecie się, czy jest mozliwe, aby dziecko z pozycji główka w dół obróciło się w poprzeczną? Kurcze, leżąc na lewym boku czuję małego zawsze po obu stronach brzucha, jakby na długość się rozpychał 🤢

no i jak zwykle jak ja mam chwilke na brzuszka to Wy juz śpicie 🙂 no nic, moz ejutro Was złapie jeszcze 🙂


Już niedługo zaczną się bezsenne noce, więc będziemy konferować do rana 🙂

Co do zmiany pozycji, to teraz jest chyba mało prawdopodobna, zależy ile masz wód, ale takie rzeczy może potwierdzić tylko lekarz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anulcia napisał(a):
Melduje sie z rańca 😁

J do pracy wyprawiany,a ja sie chyba jeszcze pokulam lulki ☺️
Kurczaki mam katar i dziwnie swędzi mnie ucho tak w środku 😮zawsze tak miałam jak zbliżało sie zapalenie ucha 😮niech spier**** jak najdalej ode mnie 😁 i gardło troszke mnie boli, J zaproponował,że mi je wyleczy ☺️ 🤨 ale ja podziękowała wole herbatke z cytrynką 😁 😁 😁


No wiesz, chłop miał dobre intencje, a Ty go zbyłaś 🤪 🤪 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Louisedg napisał(a):

Mam do Was pytanko odnośnie lakatatora - ogólnie przydatnosći- jakie macie opinie albo akie slyszalyscie i czy ew. elektryczny spelnilby lepiej swoje zadanie? I podgrzewacza do mleka, jak z jego przydatnością?bo ja tylko tych 2 rzeczy nie mam.


Ja się też długo nad tym zastanawiałam, ale kupię z AVENTu chyba, ten elektryczny, ma też przystawkę ręczną. Mi się przyda jak będę chodzić na zajęcia, a ponoć jak cycki są przepełnione i dzidzia nie umie złapać brodawki to warto jest odciągnąć trochę mleka przed karmieniem. Moja kuzynka najpierw miała ręczny, ale wykończyło ją to pompowanie i zakupiła drugi, elektryczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leginsik napisał(a):
Dzień dobry 🙂 co najmniej 3 razy w nocy szłam siusiu,od dwóch dni moja skóra sie strasznie naciaga,czuje sie taka pełna..jest mi cholernie ciezko,problemy mam ze wstaniem z siadaniem jak juz sie uwale to mogłabym przelezec tak cały dzien. Jak wczesniej w miejscu usiedziec nie moglam tak teraz jestem straaasznie leniwa i to rozpychanie sie mojej małej,Hania mnie nie oszczedza.
Co do porodu ja czuje w sobie ze urodze pod koniec wrzesnia,jakos nie obawiam sie ze mogloby to wczesniej nastapic...ale do tego czasu zdaze sie umordowac..niby powoli juz z górki ale swoje sie teraz nameczymy.

Ja kupiłam laktator ale reczny,podgrzewacz tez przy okazji kupiłam na pewno sie przyda. W miare szybko nagrzewa i mozna regulowac stopien nagrzewania sie ktory zalezy od tego co chce podgrzac,czy butelke z mlekiem czy sloiczek z zupka itp.

Asiu kolacja byla ale bez niespodzianki 😁 i choc chcica czasem jest nie dałabym rady 😲 Wczoraj mąz masowal mi zebra bo tak mnie napierdzielaly 😞


Mam dokładnie to samo z tym leżeniem, jak już się uwalę, to wstawać mi się nie chce, a jak już muszę, to M mnie podnosi, stękając przy tym teatralnie 😠 😜 😜 😁 😁 Skóra też mi się naciągnęła, pępek mam już na równi z brzuchem, a jak się najem to nawet wychodzi na wierzch 😜 😜 Ciężko, ciężko...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
dzień dobry Kochane 🙂
My już po śniadanku 🙂
Dziś była pierwsza noc,kiedy musiałam spać w staniku i z wkładkami....tak mi się sączyło,że myślałam że skonam dosłownie!!! Wcale miłe to nie jest i jakoś wielce mnie nie cieszy...tym bardziej, że jakoś nie kręci mnie karmienie piersią...chociaż nawet zaczęłam się już przekonywać,ale jak TO zaczęło lecieć,to straciłam zapał...po prostu jest to dla mnie obleśne!!!!!!!!!
O 1 w nocy obudziły mnie śpiewy pijanych sąsiadów 🤢 po czym nie mogłam już zasnąć! No ale dałam radę w końcu i pospaliśmy do 8.30 🤪 🤪
Mójj Tomek dziś wyjątkowo na 15 do pracy,więc jeszcze polegujemy sobie w łóżeczku,nawet Majewka się wślizgnęła...a co,niech sunia ma coś z życia 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczyny powiedzcie mi bo zaczęlam pakowac torbe
bierzecie 1 torbe dla siebie i 1 dla dzidzi?
osobna siatka na porod?czy wpuszcza nas z calym dobrodziejstwem
kurcze nie wiem jak logistycznie rozplanowac

jest gdzies jakas fajna lista co wziac ze soba?bo co szpital to obyczaj a u mnie nie ma takiej listy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kamiska napisał(a):
hej dziewczyny powiedzcie mi bo zaczęlam pakowac torbe
bierzecie 1 torbe dla siebie i 1 dla dzidzi?
osobna siatka na porod?czy wpuszcza nas z calym dobrodziejstwem
kurcze nie wiem jak logistycznie rozplanowac

jest gdzies jakas fajna lista co wziac ze soba?bo co szpital to obyczaj a u mnie nie ma takiej listy

Ja spakowałam siebie w torbę,a Małą w osobną siatkę spakuję, bo tak naprawdę nie wiem, co dla niej będzie mi potrzebne. W razie wu Tomek tą siatę zabierze do domu 🙂A ciuchy do porodu ulokowałam na samej górze...chociaż się zastanawiam czy nie skorzystać z ich szpitalnej koszuli szczerze mówiąc...

ja też listy nie mam,ale spakowałam:
-koszule
-paputy i klapki pod prysznic
-gatki z siatki i podkłady
-skarpetki
-staniki do karmienia
-wkładki i silikonowe nakładki na sutki
-bephanten w razie wu
-szlafrok
-kosmetyki
-dokumenty i badania
-woda
-ręcznik
dopakuję jeszcze ładowarkę do komórki, aparat itp 🙂
A dla Małej:
-pieluchy
-chusteczki nawilżane
-jakieś ciuszki ze 2 komplety
-2 pieluchy tetrowe
-rożek chyba
i to będzie wsio, a w razie potrzeby Tomek mi dowiezie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Agamu napisał(a):
kamiska napisał(a):
hej dziewczyny powiedzcie mi bo zaczęlam pakowac torbe
bierzecie 1 torbe dla siebie i 1 dla dzidzi?
osobna siatka na porod?czy wpuszcza nas z calym dobrodziejstwem
kurcze nie wiem jak logistycznie rozplanowac

jest gdzies jakas fajna lista co wziac ze soba?bo co szpital to obyczaj a u mnie nie ma takiej listy

Ja spakowałam siebie w torbę,a Małą w osobną siatkę spakuję, bo tak naprawdę nie wiem, co dla niej będzie mi potrzebne. W razie wu Tomek tą siatę zabierze do domu 🙂A ciuchy do porodu ulokowałam na samej górze...chociaż się zastanawiam czy nie skorzystać z ich szpitalnej koszuli szczerze mówiąc...

ja też listy nie mam,ale spakowałam:
-koszule
-paputy i klapki pod prysznic
-gatki z siatki i podkłady
-skarpetki
-staniki do karmienia
-wkładki i silikonowe nakładki na sutki
-bephanten w razie wu
-szlafrok
-kosmetyki
-dokumenty i badania
-woda
dopakuję jeszcze ładowarkę do komórki, aparat itp 🙂
A dla Małej:
-pieluchy
-chusteczki nawilżane
-jakieś ciuszki ze 2 komplety
-2 pieluchy tetrowe
-rożek chyba
i to będzie wsio 🙂


dzięki Agatka skorzystam z podpowiedzi jak cos zawsze Arek moze mi dowiesc potrzebne rzeczy 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...