Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
mph napisał(a):
u mnie cc bedzie wiec nie zastanawiam sie nad szkola rodzenia nawet 🙂
ale czy cc czy sn wszystko ma swoje plusy i minusy. w sumie jeszcze duzo czasu przed nami, wiec o tym nie mysle.


no fakt, tam na stole nie będziesz musaiała myślec o głębokim oddychaniu 😜
ja się modle by nie miec CC. Panicznie boję się położenia na stół, rozcięcia, narkoozy i tego
że nie wybudze się po niej..
chyba ze podczas porodu wyniknie koniecznosc CC to wteyd nie bęe miała wyjścia. Ale licze na podobny poród do pierwszego 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
kasiu cc jest w rzadkich przypadkach pod narkoza robiona. bardzo rzadkich- glownie jak jest zagrozenie zycia matki lub nie ma czasu juz na znieczulenie podpajenczynkowe. normalnie jest ze tylko daja zastrzyk-znieczulenia kolo kregoslupa i traci sie czucie w nogach i na brzuszku ale swiadomosc pozostaje 😉jest sie przytomnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mgrzedzicka napisał(a):
Sama się boje, nie wiem czy tam czasami się nie będę darła, że mu więcej nie dam albo przeklinać czy coś, nie chciałabym w tym całym bólu mu przykrości zrobić, przez przypadek


pogadajcie szczerze o tym, musiecie byc oboje przekonani 🙂 ja swojego w pewnym momencie tak mocno chwyciłam za rękę.. ale nie pisnął ani słowka 😉

Marta, no to jeszcze gorzej, nie czuć nóg 😜 ah, tak jak pisałam, obym nie miała cc 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
karolinecka831 napisał(a):
cześc cześc... 🙂 jak tak samopoczucie??


a mam dosyć, mdli mnie ciągle 🤢
wczoraj kazałam tesciowej lodówke umyc bo mi smierdziała trupem, wyjeła wszystko, nadal śmierdziała 😜 dobrze, ze u siebie mi nie śmierdzi 😜
zrobiłam wczoraj na obiad pieczone udka w prodżiżu.. myslałam ze puszcze pawia 🤢 🤢 a zawsze lubiłam taki obiad. Nie wiem kiedy się to zakonczy, w poprzedniej ciaazy wszysto ustało gdzie w 9 tc..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kasia1986 napisał(a):
karolinecka831 napisał(a):
cześc cześc... 🙂 jak tak samopoczucie??


a mam dosyć, mdli mnie ciągle 🤢
wczoraj kazałam tesciowej lodówke umyc bo mi smierdziała trupem, wyjeła wszystko, nadal śmierdziała 😜 dobrze, ze u siebie mi nie śmierdzi 😜
zrobiłam wczoraj na obiad pieczone udka w prodżiżu.. myslałam ze puszcze pawia 🤢 🤢 a zawsze lubiłam taki obiad. Nie wiem kiedy się to zakonczy, w poprzedniej ciaazy wszysto
ustało gdzie w 9 tc..


oj nic nie mów z ta lodówka mam tez problem... smierdzi mi tam i konczy sie to wiadomo jak , problem ze nic takiego tam nie ma... wczoraj się zastanawialam czy sa jakieś odświeżacze do
lodówek ... mdłości mam wieczorami 🤪
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ważki temat został poruszony 🙂 Mój chce być na początku porodu, potem mówi, że dość będą miały położne ze mną roboty, żeby jeszcze jego cucić 😁 Nie będę go zmuszać, pewnie zostanie przy mnie teściowa jako siła fachowo-nadzorująca 😉

Co do szkoły rodzenia, to gdybym chciała w wodzie, to chyba musimy ją zaliczyć, ale nie wiem czy to nie strata czasu. Mamy w rodzinie roczne dziecko, czasem u nas zostawał na noc więc obejść się umiem, raz też czynnie uczestniczyliśmy w kąpieli, więc to też jakoś tam mam oswojone. O porodzie poczytałam, o przystawianiu do cycka też, tylko fascynują mnie te magiczne, uśmierzające ból techniki oddychania, na ten temat faktycznie nie wiem za wiele 🙂

Myślicie, że trzeba by było się już zapisywać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
witam;-) mam na imię Iza. Dołączam do grona wrześnióweczek 😆 Czekam na moją pierwszą pociechę.Chwała że w miarę dobrze się czuję, tylko tyle że zgaga praktycznie po kazdym posilku... Właśnie w ten piękny weekend śmigamy z moim Grzesiem do księdza załatwić formalności ze ślubem już mamy termin na 30 kwietnia. Ciekawe jaki będę miała brzuszek 😉 Pozdrawiam cieplutko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc Iza, witaj 🙂

co do zgagi, mnie jeszcze nie męczy, ale w poprzedniej ciązy była nie do zniesienia..;/

Magda, z tym oddychaniem to fatycznie trzeba pamiętac by dziecko dotleniać, ale ja pamietam ze od tego głębokiego oddychania kręciło mi się w głowie 😮 no i nie kazały krzyczec by miec więcej energii na parcie 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂
co tam u Was?

mój dzisiejszy dzień to : MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI MDŁOŚCI 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢 🤢
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej dziewczynki,długo mnie nie było odpoczywałam na feriach zimowych.Wróciłam wypoczęta i mam tyle czytania na brzuszku że hoho.Wczoraj byłam u lekarza wszystko jest w porządku,może was zaskoczę ,bo mnie lekarz też zaskoczył,będę miała synka ( stwierdził to na 95 % ) tak się cieszę;-)a mąż oczywiście jeszcze bardziej ,bo u nas w rodzinie same dziewczynki się rodzą.
Co do mdłości Kasiu,to ja też ciagle mam mimo że koń czy mi się 13 tydzień ( nie wiem dlaczego na brzuszku 12 )nie ważne. Myślałam że teraz już mi trochę przejdą te mdłości ,a mam wręcz przeciwnie wydaje mi się że się nasiliły.Pozdrawiam wszyskie mamusie,i trzymajcie sie cieplutko;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
hej dziewczynki,długo mnie nie było odpoczywałam na feriach zimowych.Wróciłam wypoczęta i mam tyle czytania na brzuszku że hoho.Wczoraj byłam u lekarza wszystko jest w porządku,może was zaskoczę ,bo mnie lekarz też zaskoczył,będę miała synka ( stwierdził to na 95 % ) tak się cieszę;-)a mąż oczywiście jeszcze bardziej ,bo u nas w rodzinie same dziewczynki się rodzą.
Co do mdłości Kasiu,to ja też ciagle mam mimo że koń czy mi się 13 tydzień ( nie wiem dlaczego na brzuszku 12 )nie ważne. Myślałam że teraz już mi trochę przejdą te mdłości ,a mam wręcz przeciwnie wydaje mi się że się nasiliły.Pozdrawiam wszyskie mamusie,i trzymajcie sie cieplutko;-)


No to ładnie Was trzyma 😞 Mi się jeszcze zdarzają spontaniczne "zrzuty", ale głównie jak muszę bardzo wcześnie wstać, albo jak w ciągu dnia nie zjem od razu jak jestem głodna.
WOW, szybciutko Ci lekarz zidentyfikował płeć dzidzi 🙂 Ja mam przeczucie, że u mnie będzie dziewucha, na przekór teściowej, która twierdzi, że jest skazana na chłopców! Poza tym mojej mamie się śniło, że wybierała sukienki, a nie portki, a jej się sny sprawdzają często 🤪

Właśnie wstawiłam pranie i umyłam naczynia, Mojego nie ma 😞 Pojechał w tak zwanych "interesach". Za to jutro wybiorę się na małe zakupy, może kupię sobie spodnie ciążowe, bo obecne zaczynają mnie cisnąć, pomimo, że waga stoi jak zaczarowana 😮
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześc laseczki... oj mnie tez mdłości trzymaja może juz tylko od czasu do czasu , ale jak jestem glodna to mi zle i się chce wymiotowac ...
Jeśli juz piszecie o tym czy dziewczynka czy chlopiec ...ja bardzo pragne miec dziewczynkę ... ale myśle ze bedzie chłopak bo moje siostry rodziły samych chłopaków i pewnie u mnie bedzie tak samo czyli chłopiec... zobaczymy ...
No nic ja mam troche sprzatania i muszę się wreszcie za to zabrac bo już po 15 😞 🙂
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Cześć mamusie 🙂
Mi mdłości na szczeście już przeszły Czasem jak jestem bardzo głodna to troche mi nie dobrze ale tak to już ok 🙂
Widze ze tez dzielnie działacie w sobote Też dziś normalnie umyłam łazienkę i powycierałam podłogę mopem Siostra mi mówi żebym tego raczej nie robiła bo to niebezpieczne ale ja sądze że skoro wszystko jest w porządku to trochę ruchu mi nie zaszkodzi tym bardziej że się nie forsuje przy tym, robie odpoczynki nie wspominając ze w pracy siedzę całe 8 godzin z małymi przerwami 😜

A ja cały weekend sama...mój mężuś pojechał na szkolenie Jak wyjeżdzał rano to aż się popłakałam z tęsknoty Ehhh.... nie wiem czy Wy też takie płaczliwe jesteście??? Nawet nie chce myśleć co będzie jak będę się musiała sama położyć w łóżku 😞
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
hej 🙂

Ola, jelsi nie ma przeciwskazań to nalezy normalnie funkcjonowac, wiadomo, nie można sie forsowac, ale od umycia podłogi czy innych czynności nic sie jeszcze nie dzieje 🙂 ja zyję normalnie jak przed ciążą, nawet fugowałam wczoraj kafle w łazience 🙃

Malwina, juz w 13 tc stwierdził Tobie, że Twoj bobo ma ptaszka? to musi być duży pisior skoro go zauwazył 😁
ja mysle ze tym razem dziewczynka, bo zupełnie inaczej nosze ta ciąże, na twarzy pełno wyprysków, opuchnieta jakas jestem.. eh.. brzydka jednym słowem! 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
NO niezle z tym ptaszkiem 😜
A Ty Kasiu w pierwszej ciąży kiedy poczułaś pierwsze ruchy dziecka? Ja już się nie umiem doczekać
Jak czytam kalendarz ciąży na różnych portalach to zawsze wybiegam do przodu i już sie niecierpliwie ze to dopiero poczatek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...