Skocz do zawartości

WRZESIEŃ 2011 - ŁĄCZMY SIĘ :) | Forum o ciąży


kasia1986

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
izarybka napisał(a):
Dziewuszki jak ja wam zazdroszczę że czujecie ruchy malenstwa. Ja wczoraj poczulam jakby puk albo mi się wydawało takze nie jestem pewna czy to jelita czy maluszek. Dziewczyny kiedy słychać maluszka przez takie zwykłe słuchawki lekarskie?

Iza ,a czy mnie sie zdawalo ,czy Ty sie szkolilas na polozna? Jesli pomylka to sorki, 🙂

Ja się szkolę na pielęgniarkę 🙂

achaaa.. 🙂
A ja myslalam ,ze podpytamy Ciebie tu conieco 😁

niestety, nawet na praktykach nie widzialam porodu bo byl remont w szpitalu 😞, jedynie o chorobach się wie no i o pielegnacji maluszka, a potem możecie o okres połogu pytać bo tyle mielismy 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58,7 tys.
  • Utworzono
  • Ostatniej odpowiedzi

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Asia19874

    5726

  • Agamu

    4062

  • czarna79

    3418

Najbardziej rozmowne osoby w tym wątku

  • Mamusia
AsiulkaZG83 napisał(a):
A ja to wiecznie cykle mialam nieregularne od 28 w porywach do 40 dni 😮
Moze dlatego
Kasiu to mnie pocieszylas 🙂

no pewnie że dlatego 🙂 popatrz co znalazłam na brzuszku: 10 tydzień ciązy 😁Dzidziuś
Rośnie bardzo szybko, w tej chwili mierzy od 27-35mm CR

więc u Ciebie w 10 tygodniu wszysko sie zgadzało 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
wiadomo że każda z nas chciałaby urodzić jak najwcześniej ale myślę że najlepiej uzbroić sie w cierpliwość i nie na darmo lekarze mówią że można urodzić 2 tyg wcześniej lub póżniej , bo każda z nas i naszych pociech jest indywidualnością także może się w praktyce okazać różnie ... tym bardziej że mały procent kobiet rodzi w wyznaczonym terminie 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziewczyny dwie sprawy: :_)

1. niedługo mam zostać chrzestna, dokładnie w maju ale co chwile słyszę że kobieta w ciąży nie powinna chrzcić bo to nieszczęście przynosi wiem, wiem ze to zabobony ale wiecie jak to jest jak to dotyczy waszych maleństw dlatego przekonajcie mnie jakos że nie ma czym sie martwic bo nie ma prawda?

2. druga sprawa, zauważyłam od 2 tyg jak moje włoski na brzuchu ściemniały.. nigdy nie miałam tego kłopotu zawsze miałam jasne a teraz czuje sie jak facet... wiecie może cos o tym? 🙂)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczka1991ss napisał(a):
a ja jestem młodą mamą studiuje na dziennych ale od przyszłego roku chcę się przenieść na zaoczne dwie kreski na teście na początku mały szok ale później wielka radość czekam na kolejne usg ale to jeszcze miesiąc 😜

Ania widzę że też z Lublina 😉 a co studiujesz?? gdzie chodzisz do gina?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
dziewczyny dwie sprawy: :_)

1. niedługo mam zostać chrzestna, dokładnie w maju ale co chwile słyszę że kobieta w ciąży nie powinna chrzcić bo to nieszczęście przynosi wiem, wiem ze to zabobony ale wiecie jak to jest jak to dotyczy waszych maleństw dlatego przekonajcie mnie jakos że nie ma czym sie martwic bo nie ma prawda?

2. druga sprawa, zauważyłam od 2 tyg jak moje włoski na brzuchu ściemniały.. nigdy nie miałam tego kłopotu zawsze miałam jasne a teraz czuje sie jak facet... wiecie może cos o tym? 🙂)


leer mi też ściemniały nie przejmuj się to jest podobno normalnie ale czemu to niewie...a co do trzymania na chrzcie to pierwsze słysze...ale ja nie wierze w zabobony i nie odmówiłabym 🙂


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
aneczka1991ss napisał(a):
administracje na umcs a chodzę do pani gin z luxmedu dr anna semczuk -sikora a na usg byłam u prof wieczorka z topmedicalu

aha czyli na staszica planujesz rodzić? ja chodze do krauze na lubartowską, bo jednak za duzo historii nasłuchałam się ze na staszica i jaczewskiego mogą nie przyjąć. Pozdrawiam 😉

Leer ja słyszałam takie zabobony ze niby w ciąży nie wolno, ale jak to się mowi kto wierzy w gusła temu głowa uschła.. Nie przejmuj się i zgódź się.
Ja pędzę na zakupy ślubne 😜
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
dziewczyny dwie sprawy: :_)

1. niedługo mam zostać chrzestna, dokładnie w maju ale co chwile słyszę że kobieta w ciąży nie powinna chrzcić bo to nieszczęście przynosi wiem, wiem ze to zabobony ale wiecie jak to jest jak to dotyczy waszych maleństw dlatego przekonajcie mnie jakos że nie ma czym sie martwic bo nie ma prawda?

2. druga sprawa, zauważyłam od 2 tyg jak moje włoski na brzuchu ściemniały.. nigdy nie miałam tego kłopotu zawsze miałam jasne a teraz czuje sie jak facet... wiecie może cos o tym? 🙂)


1.co mogłoby się stać,przecież to zabobon.Nie ma się czym martwić 🙂 🙂

2.Włoski ciemniejsze na brzuszku też mam,nawet zauważyłam że jakoś więcej mi ich rośnie 😁 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
Leer napisał(a):
dziewczyny dwie sprawy: :_)

1. niedługo mam zostać chrzestna, dokładnie w maju ale co chwile słyszę że kobieta w ciąży nie powinna chrzcić bo to nieszczęście przynosi wiem, wiem ze to zabobony ale wiecie jak to jest jak to dotyczy waszych maleństw dlatego przekonajcie mnie jakos że nie ma czym sie martwic bo nie ma prawda?

2. druga sprawa, zauważyłam od 2 tyg jak moje włoski na brzuchu ściemniały.. nigdy nie miałam tego kłopotu zawsze miałam jasne a teraz czuje sie jak facet... wiecie może cos o tym? 🙂)


1.co mogłoby się stać,przecież to zabobon.Nie ma się czym martwić 🙂 🙂

2.Włoski ciemniejsze na brzuszku też mam,nawet zauważyłam że jakoś więcej mi ich rośnie 😁 😁

Mi moze nie sciemnialy,ale jest ich faktycznie wiecej i jakby tak stercza naelektryzowane czy cuś 😁
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malstep napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
A ja to wiecznie cykle mialam nieregularne od 28 w porywach do 40 dni 😮
Moze dlatego
Kasiu to mnie pocieszylas 🙂

no pewnie że dlatego 🙂 popatrz co znalazłam na brzuszku: 10 tydzień ciązy 😁Dzidziuś
Rośnie bardzo szybko, w tej chwili mierzy od 27-35mm CR

więc u Ciebie w 10 tygodniu wszysko sie zgadzało 😁

Juz mi lepiej 😘 😘
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
Leer napisał(a):
dziewczyny dwie sprawy: :_)

1. niedługo mam zostać chrzestna, dokładnie w maju ale co chwile słyszę że kobieta w ciąży nie powinna chrzcić bo to nieszczęście przynosi wiem, wiem ze to zabobony ale wiecie jak to jest jak to dotyczy waszych maleństw dlatego przekonajcie mnie jakos że nie ma czym sie martwic bo nie ma prawda?

2. druga sprawa, zauważyłam od 2 tyg jak moje włoski na brzuchu ściemniały.. nigdy nie miałam tego kłopotu zawsze miałam jasne a teraz czuje sie jak facet... wiecie może cos o tym? 🙂)


Co do pierwszej sprawy to ja słyszałam, że kobieta w ciąży nie może na pogrzeby chodzić.. akurat miesiąć temu umarł tata mojej przyjaciółki i nie wyobrażałam sobie żeby mnie tam nie było. Skoro więc mi się na pogrzebie nic nie stało to myślę że tymbardzie w kościele nic Ci ani maluszkowi nie zagraża.

A co do 2 sprawy to wczoraj zauważyłam to u siebie i też się zmartwiłam... Nawet mężowi kazałam oglądać... Może to jakieś hormony???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
od kąd jestem w ciązy w mojej rodzinie były już 3 pogrzeby,na żadnym nie byłam bo to kobieta nie moze chodzic,pochylac sie nad grobem itp. czytalam troche tych przesadów,smiac sie z niektorych chce 😁 kochana ja juz od jakiegos dluzszego czasu mam czarny meszek na brzuchu i wlosy tu i owdzie szybciej rosna 😁 podziekujmy hormonom 😜

zapomniałam dopowiedziec ze niektorym kobieta ciemnieje skora wokol ust i na brodzie,to musi smiesznie wygladac. mi w srodku pepa zrobila sie troche ciemniejsza ale lini negra na brzuchu jeszcze nie mam 😉
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AsiulkaZG83 napisał(a):
malstep napisał(a):
AsiulkaZG83 napisał(a):
A ja to wiecznie cykle mialam nieregularne od 28 w porywach do 40 dni 😮
Moze dlatego
Kasiu to mnie pocieszylas 🙂

no pewnie że dlatego 🙂 popatrz co znalazłam na brzuszku: 10 tydzień ciązy 😁Dzidziuś
Rośnie bardzo szybko, w tej chwili mierzy od 27-35mm CR

więc u Ciebie w 10 tygodniu wszysko sie zgadzało 😁

Juz mi lepiej 😘 😘


Asiulka, moja ciąża też jest młodsza o jakieś 2 tygodnie niż wynikałoby to z okresu, też miałam mega nieregularne okresy (jak już w ogóle miałam przez moje problemy), nie ma się czym martwić kochana, czasem jajeczka nas zaskakują i pojawiają się w najmniej spodziewanym momencie 😜 Mnie już bolał brzuch na okres jak zaszłam, a wiem dokładnie kiedy to było, bo wcześniej się z M. nie przytulaliśmy bo byliśmy w ferworze przygotowań świątecznych i tak jakoś nie było siły ☺️
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
kurcze strasznie sie tu rozpisujecie tyle postow w ciagu paru minut....
bylam juz na nie jednym forum ale takiej czestotliwosci pisania nie widzialam:P ciezko nadrobic 😁
teść przyjechał do remontu, swoją drogą fajnych mam teściów naprawdę ludzie wyluzowani nie wtrącają się pomagają bardzo bardzo i są tacy serdeczni oby tak było na wieki:P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mamusia
mama1815 napisał(a):
kurcze strasznie sie tu rozpisujecie tyle postow w ciagu paru minut....
bylam juz na nie jednym forum ale takiej czestotliwosci pisania nie widzialam:P ciezko nadrobic 😁
teść przyjechał do remontu, swoją drogą fajnych mam teściów naprawdę ludzie wyluzowani nie wtrącają się pomagają bardzo bardzo i są tacy serdeczni oby tak było na wieki:P


a do tej pory sierpniówki leciały z postami jak oszalałe 😁 moi teście tez sa na ogól fajni,co prawda lubia czasem wiedziec i widziec co sie u nas dzieje tym bardziej ze mieszkamy razem z nimi ale to nie zmienia faktu ze chce mieszkac sama,niestety na to przyjdzie pora dopiero za rok. najwiekszy ich minus..pozeraja fajki 😠
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to normalne jakoś to sie nazywało nie pamiętam jak . ja zawsze marzyłam że jak bede w ciązy to wyskoczy mi pępek bardzo mi sie to podoba 😜 ale mi nie wyskoczy bo mam taki dziwny duży hehe :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się

Komentowanie zawartości tej strony możliwe jest po zalogowaniu



Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...